dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 73 z 94
Pokaż wyniki od 1.441 do 1.460 z 1874
  1. #1441

    Domyślnie

    Witam
    Proszę o pomoc w doborze dodatkowego osprzętu hydrualicznego, automatyki i elektroniki do kotła vitodens 200w wsporacyjcego aktualnie z sterownikiem vitorol 200a, oraz czujnikiem pogodowym firmy viessmann. Mam dwa niezależnie obiegi grzewcze jeden ogrzewanie podłogowe drugi grzejniki.
    Na razie brak sprzęgła, wszystko podłączone w jeden obieg.
    Chce mieć możliwość sterowania niezależnie jednym i drugim obiegiem.

  2. #1442
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Lenio m

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    MALBORK
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    tak jak pisałem w tym samym pytaniu zadanym w wiadomości prywatnej
    Nie znam wyrobów firmy Immergas. Do kotłów Vitodens 100-W można podłączać sterowniki bez napięciowe zewrzyj/rozewrzyj pracujące na szynie 230V.
    Mogą też być sterowniki pracujące na szynie OpenTherm.
    Do kotła Vitodens 100-W nie podłącza się sterowników do pompy kotłowej(może to prowadzić do spalenia kotła), do podłączenia sterowników są dedykowane styki w automatyce.


    jeżeli na instalacji oprócz pompy w kotle jest zamontowana druga pompa to te pompy trzeba odsprzęglić najprościej poprzez sprzęgło. Do takiego układu Pakiet zestawu uzupełniającego do sterowania jednym obiegiem z bezpośrednim i jednym obiegiem mieszaczowym. W tym przypadku wykorzystane będzie tylko wyjście na obieg bezpośredni. Moduł ten pozwala ustawić dowolną krzywą grzewczą (dowolny kąt i dowolne przesuniecie) oraz umożliwia współpracę kotła ze sprzęgłem.
    Zamontowanie dwóch lub więcej pomp szeregowo bez ich odsprzęglenia doprowadzi do zniszczenia przynajmniej jednej z nich.
    czyli jak mam zamontowaną pompę na powrocie, a za nią wymiennik to jest to źle zrobiona instalacja CO? Instalacja grzejnikowa plus CWU ze zbiornika vitocell.

  3. #1443

    Domyślnie

    Podbijam temat
    Czy zestaw dwóch grup pompowych GDA I GRA+zestaw rozszerzających do obiegu z mieszaczem, belka rozdzielacza GMA 221- wszystko firmy Viessmann załatwi temat czy to trochę przerost formy nad treścią i jest opcje żeby skompletować to na innych podzespołach ? Chce mieć możliwość sterowania dwoma obiegami grzewczymi jeden na podłogówkę, drugi grzejniki

  4. #1444
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    zestaw rozszerzajacy obsłuży obieg mieszaczowy, dodatkowo z elektroniki należy zastosować czujnik sprzęgła i moduł który wysteruje pompę obiegu bezpośredniego, jeżeli niema cyrkulacji c.w.u. to proponuję rozszerzenie wewnętrzne H1. Natomiast gdybyś chciał sterować z kotła dodatkowo pompą cyrkulacyjną c.w.u. to zamiast H! należy zastosować moduł AM1.
    do do grup pompowych - oczywiście zawsze znajdzie się ktoś kto powie kup pompę, zawory, termometry itp i zmontuj sobie to wszystko sam to wyjdzie taniej... Pojedź do jakiejkolwiek hurtowni i sprawdź ile kosztują markowe podzespoły a zrozumiesz, że nie warto i lepiej zastosować gotowe grupy. Sa ;lepiej zaizolowane, lepiej spasowane i wyglądają schludniej.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #1445

    Domyślnie

    Witam, stoję przed wyborem kotła Viessmann vitodens 100 lub 200. Który lepiej sprawdzi się w domu z lat 70 tych o powierzchni 170 m2, ocieplony styropianem 15 cm, wełna na poddaszu 25 cm, instalacja tylko z kaloryferami. Czy warto dopłacać do 200w i brać w związku z tym pogodówkę?
    Pozdrawiam Michał

  6. #1446
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    W przypadku domu 170m2 ekonomicznie uzasadniony będzie już kocioł Vitodens 200-W, bardziej zaawansowana automatyka pozwoli lepiej dopasować kocioł do instalacji.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  7. #1447

    Domyślnie

    Zdecydowałem się na zestaw dwóch grup pompowych GDA I GRA+zestaw rozszerzających do obiegu z mieszaczem, zestaw rozszerzający am1 oraz belka rozdzielacz 221.

    Całość współgra z vitodesnem 200 plus vitotrol 200 dla obiegu grzejnikowego oraz czujnik pogodowy sterujący obiegiem ogrzewania podłogowego.

    Odnotowalem spadek przepływów na wszystkich pętlach po montażu tego zestawu do 1l/min, pompa działa na 3 biegu, mam 550 m węży pex, 10 obwodów.

    Regulowałem przepływomierze i za bardzo nie idzie zwiększyć przepływów nawet jeśli są wszystkie wykręcone na maxa

    Czy zawór mieszający którym steruje czujnik pogodowy reguluje przepływ w zależności od pogody ?

  8. #1448

    Domyślnie

    Czy możliwe jest ze wydajność pompy obiegu grzewczego z mieszaczem jest zablokowana przez kodowanie i ta ma wpływ na przepływy w pętlach ?
    Obiegiem grzewczym z mieszaczem steruje czujnik pogodowy i zauważyłem ze pompa wyłącza się na jakiś czas, Ok 10 min i za chwile włącza Czy jest możliwość by to przestawić
    Pilne. Z góry dziękuje za odpowiedz

  9. #1449

    Domyślnie

    Czy do domu z lat 70 tych o powierzchni 170 m2,zamieszkały parter i piętro, ocieplony styropianem 15 cm, wełna na poddaszu 25 cm, instalacja tylko z kaloryferam, kocioł vitodens 200w z pogodówką warto brać vitotrol 200 lub 300?

  10. #1450

    Domyślnie

    Dziękuje za pomoc.
    Kupić automatykę kotła za 7000 zł Viessmanna to tak, koniecznie, tylko Viessmann.
    Potem, martw się sam. Dziękuje

  11. #1451
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanN09 Zobacz post
    Zdecydowałem się na zestaw dwóch grup pompowych GDA I GRA+zestaw rozszerzających do obiegu z mieszaczem, zestaw rozszerzający am1 oraz belka rozdzielacz 221.

    Całość współgra z vitodesnem 200 plus vitotrol 200 dla obiegu grzejnikowego oraz czujnik pogodowy sterujący obiegiem ogrzewania podłogowego.

    Odnotowalem spadek przepływów na wszystkich pętlach po montażu tego zestawu do 1l/min, pompa działa na 3 biegu, mam 550 m węży pex, 10 obwodów.

    Regulowałem przepływomierze i za bardzo nie idzie zwiększyć przepływów nawet jeśli są wszystkie wykręcone na maxa

    Czy zawór mieszający którym steruje czujnik pogodowy reguluje przepływ w zależności od pogody ?

    w tych grupach kocioł nie steruje prędkością obrotową pompy.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  12. #1452
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Silok Zobacz post
    Czy do domu z lat 70 tych o powierzchni 170 m2,zamieszkały parter i piętro, ocieplony styropianem 15 cm, wełna na poddaszu 25 cm, instalacja tylko z kaloryferam, kocioł vitodens 200w z pogodówką warto brać vitotrol 200 lub 300?
    w przypadku ogrzewania płaszczyznowego (podłogowego czy ściennego) można stosować zdalny sterownik ale do ustawiania czasów pracy czy do odczytów temperatury albo stanu kotła. W przypadku ogrzewania płaszczyznowego gdy np w domu będę goście i sterownik z pomieszczenia zauważy dodatkowe ciepło ale nawet jeśli kocioł obniży parametry pracy to zanim podłogo ostygnie to i tak pomieszczenie będzie przegrzane. Dodatkowo jak już goście wyjdą (czyli zniknie dodatkowe źródło ciepła) i zacznie spadać temperatura pomieszczenia to, mimo dodatkowego sygnału ze sterownika, zanim podłoga się rozgrzeje i tak w pomieszczeniu zrobi się chłodniej niż było wymagane.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  13. #1453

    Domyślnie

    Do Konsultanta Viessmann,
    Ja posiadam tylko ogrzewanie w postaci kaloryferów, czy w związku z tym warto prac Vitotrol 200/300?

  14. #1454
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Silok Zobacz post
    Do Konsultanta Viessmann,
    Ja posiadam tylko ogrzewanie w postaci kaloryferów, czy w związku z tym warto prac Vitotrol 200/300?
    przy grzejnikach stosowanie zdalnego sterownika jest jak najbardziej zasadne. Osobiście miałbym trudność czy się zdecydować na Vitotrola 200 czy 300 ale bardziej się skłaniam do Vitotrola 200. Czasy pracy wprawdzie wtedy można ustawiać tylko na kotle ale w końcu ile razy się je zmienia? Dodatkowo do kotłów Vitodens 200 i pomp ciepła w komplecie jest dokładany modów Vitoconnect umożliwiający zdalne zadanie parametrów więc i tak można wszystko ustawić bez wstawania sprzed TV
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  15. #1455

    Domyślnie

    Czy przy mojej konfiguracji(viotodens 200,zestaw gra, gda, belka 221, zestawy rozszerzające, czujnik pogodowy, za max przepływy na dany obieg grzewczy lub całokształt odpowiada jakiś parametr w kodowaniu?

  16. #1456

    Domyślnie

    wezwałem innego serwisanta. Poprzedni coś namieszał właśnie przy kodowaniu, została to poprawione teraz i przepływy z 1l/min wzrosły do 2 l/min, na wszystkich obwodach.
    Więcej praktyki kolego Pegasus

  17. #1457

    Domyślnie

    Ten Kocioł ma wbudowany zbiornik przeponowy z lewej strony. U moim kotle jest on ciepły i po naciśnięciu wentylu leci woda.
    Oprócz tego w instalacji mam DODATKOWO zainstalowany zbiornik przeponowy 35 l i ten jest Ok trzyma ciśnienia po naciśnięciu wentylu leci powietrze
    Czy ten w kotle jest do wymiany ?Tam chyba nie powinno być wody ?

  18. #1458
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    w naczyniu wzbiorczym są 2 przestrzenie w jednej jest woda instalacyjna a drugiej jest azot. Zaworek znajduje się po stronie przestrzeni gazowej więc wody tam być nie powinno. Jeżeli z zaworka leci woda to naczynie jest najprawdopodobniej do wymiany.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  19. #1459

    Domyślnie

    Czy potrzebne są dwa takie naczynia- jedno w kotle, drugie na instalacji czy wystarczy jedno duże 35l na instalacji a to na kotle wymontować i zaslepic ?

  20. #1460

    Domyślnie

    W czasie rutynowego przeglądu z naczynia przeponowego wewnątrz kotła,
    po naciśnięciu wentyla poleciała woda.
    Serwisant napompowali naczynie.
    Do instalacji co mam złożone dodatkowe naczynie przeponowe reflex.
    W zwiazku z powyższym Naczynie przeponowe wewnątrz kotła jest u mnie podejrzane o przyczynę regularnych ale niewielkich spadków ciśnienia wody w układzie co- 0,05 bara(NIE 0,5) na ok 48h, co ciekawe są one zawsze po nocy, prawdopodobnie w momencie gdy kocioł załącza się po nocnej przerwie.
    Miałem ekipie z kamera termowizyjna- brak wycieków na instalacji co, próbę cisnieniowa robił Hydrualik- nic wykazano wycieku na instalacji co.
    Czy może tu być winne naczynie wewnętrz kotła i czy wężyk po naczyniu w kotle mozne zaslepic korkiem 3/8- podkreślam jeszcze raz na instalacji co mam założone dodatkowe naczynie przeponowe.

Strona 73 z 94

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony