dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Aga Ty to ja na pewno znasz


    Eleno mam prosbe o wklejenie bo ja nie jestem w tej chwili na kompie i nie dam rady

  2. #22

    Domyślnie

    Udało mi się odkopać

    Dziennik i komentarze to już historia

  3. #23

    Domyślnie

    Ach, tak !
    Kiedyś wklejałaś już tę wizualkę, nie pamiętam dokładnie chyba w wątku o salonach ?

    Totalny odjazd, wow !
    To się nazywa "jasne wnetrze".


    Elenko, dzięki za pomoc w wklejaniu zdjęć Efilki, hahaha !
    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

  4. #24

    Domyślnie

    Ależ proszę bardzo

    Ponadto chciałam przekonać jacekp71, że 3x na jasno to niekoniecznie eksperyment. A jeśli nawet to jestem 3 x na tak
    Dziennik i komentarze to już historia

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    widziałam wiele jasnych pięknych wnętrz ale jak dla kogoś jest to mdłe to myślę że raczej się nie da przekonać bo to są osobiste odczucia.

    jak dla mnie takie wnętrza potrafią być ciekawe i piękne. jak chociażby te które ostatnio wkleił marekmarian

    http://norm-arkitekter.dk/index.php?...=73&Itemid=198

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał efilo
    widziałam wiele jasnych pięknych wnętrz ale jak dla kogoś jest to mdłe to myślę że raczej się nie da przekonać bo to są osobiste odczucia.
    Otóż to - każdemu chyba "co innego w duszy gra"...
    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elena76
    Udało mi się odkopać

    W moich projektach nigdy nie będzie takiej ilości bieli, bo ja po prostu jestem uzależniona od kolorów ( ), co nie przeszkadza mi podziwiać tej wizji. Marzy mi się dom, w którym miałabym tyle wolnej przestrzeni.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    mimmi ja na odwrót - takie stonowane barwy działają na mnie odprężająco i kojąco. w kolorowych czuje sie kiepsko.

    a co do przestrzeni - to tylko wizualka a one przekłamują. żeby mieć taki widok musiałabym siedzieć w ścianie i mieć oczy jak żaba więc nie ma co zazdrościć

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał efilo
    mimmi ja na odwrót - takie stonowane barwy działają na mnie odprężająco i kojąco. w kolorowych czuje sie kiepsko.
    Ja mam obsesję na punkcie kolorów jeśli chodzi o grafikę komputerową (tapety, animacje), ba nawet przy zabawach w montowanie wideoklipów, co zapewne wynika z tego, że ubieram się prawie wyłącznie na czarno (jakaś równowaga musi być zachowana ). Kiedy przerzuciłam się na tworzenie w CADach, to musiałam mocno dać po hamulcach i uczyć się pewnej powściągliwości (i proces ten trwa i trwa ), ale cały czas bez kolorów się nie obejdę.

    Cytat Napisał efilo
    a co do przestrzeni - to tylko wizualka a one przekłamują. żeby mieć taki widok musiałabym siedzieć w ścianie i mieć oczy jak żaba więc nie ma co zazdrościć
    Heh, ja bym chętnie zamieszkała w Twojej wizualizacji (może dodała parę kolorów ) .

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Cytat Napisał mimmi
    Heh, ja bym chętnie zamieszkała w Twojej wizualizacji.
    hihihi

    to mamy podobnie

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał efilo
    Cytat Napisał mimmi
    Heh, ja bym chętnie zamieszkała w Twojej wizualizacji.
    hihihi

    to mamy podobnie
    Tyle, że wtedy zapewne jeszcze parę osób chętnie by się przyłączyło i zrobiłoby się ździebko tłoczniej.
    A tak odrobinkę poważniej (ale tylko odrobinkę), to ja mam dość niedojrzały nawyk grywania w simy i zawsze robię im wielkie domy (chyba stąd się wzięło moje obecne hobby), żeby bidulkom nie zabrakło miejsca na konsolę dj'a i tor kręglarski (czy jak się to nazywa). Zawsze możesz w takiej grze odwzorować swój projekt (w miarę możliwości) i stworzyć simową wersję samej siebie, która tam zamieszka.

  12. #32

    Domyślnie

    Jeśli można dwa słowa o kolorze drzwi... Mnie najbardziej razi totalny misz-masz odcieni drewna. Podłoga dębowa, drzwi jesionowe, okna orzechowe, a listwy przypodłogowe w jeszcze innym kolorze, bo akurat była wyprzedaż w Castoramie. Wystarczy zachować jakąś konsekwencję i nie wrzucać zbyt wielu grzybów do jednego barszczu, a będzie dobrze.

    Wydaje mi się też, że urządzający mieszkania/domy sami ściągają na siebie problemy. Jeśli ktoś nie czuje się mocny w tematach wnętrzarskich albo nie wie jeszcze, w jakim kierunku podążać będą jego dekoratorskie zapędy, niech wybiera neutralne otoczenie dla dekoracji. Dębowa podłoga pasuje do wszystkiego, do każdego stylu i każdego koloru. Do tego dębowe albo białe drzwi i problem z głowy. Potem można dowolnie kształtować przestrzeń wewnątrz.

    Ale jeśli ktoś rzuci sobie merbau na podłogę i wstawi drzwi w wenge, to niech nie zadaje potem na forum pytań w stylu "jak urządzić to wnętrze w stylu skandynawskim?!".

    A korytarz Irmy - cudo!

    P.S. Dziękuję za przychylne opinie o blogu. To taki mój wentyl bezpieczeństwa, możliwość uporządkowania pomysłów.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    o wilku mowa

    ja jestem bardzo grzeczna. jesionowa podłoga, jesionowe parapety, jesionowe drzwi i jesionowe listwy. do tego jesionowy stół. nuuuuuda Panie....

    za to jak wyskocze z dodatkami....

  14. #34

    Domyślnie

    Oooooooo,
    i nasze guru aranżacji wnętrz - Darcy zajrzała na nasz wątek !
    Wywołaliśmy ją telepatycznie chyba.
    Witam serdecznie.


    Darcy,
    co więc myślisz o moim zestawieniu :
    - podłoga gresowa w kolorze ecru z kolorowymi dekorami na środku salonu ( w kształcie kwadratu )
    - białe ściany
    - i stolarka drzwiowa, schody oraz balustrada na antresoli w bielonym dębie

    Czy takie zestawienie nie będzie ciężkim grzechem aranżacyjnym ?


    Bo nam - tzn. mi, Efilo, Elenie76 wychodzi na to, że nie jest chyba tak źle.
    Zdarzają się "oszołomy" co wyraźnie brną pod prąd.
    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

  15. #35

    Domyślnie

    Aga, nie jestem księdzem, więc z grzechami to nie do mnie.

    Podany przez Ciebie zestaw brzmi bardzo fajnie. Dobra baza pod różne style. Uważałabym tylko na te kolorowe dekory na środku, bo ta barwa w jakiś sposób musi łączyć się z kolorystyką pozostałych mebli, dekoracji, tkanin etc. Jaki kolor planujesz?

    Może gorzka czekolada? Do tego na ścianach lekko złamana biel, taka w stronę zimnego beżu. Potem pobawić się można dodatkami w kolorze czekolady, a pasować będzie i ciemne drewno, i rozbielone. Chyba że masz zupełnie inną koncepcję.

  16. #36

    Domyślnie

    Darcy,

    dekory mają być różne : zielone, ceglaste i podstawowe ecru.
    Ale takie rozmyte, niejaskrawe kolory.

    Oto projekt mojej podłogi gresowej w salonie, ozdobny kwadrat z dekorów ma być na samym środku salonu - i domu.
    Bo to dom z antresolą - z góry widać wyraźnie salon.
    I ów kwadrat.

    Gres jest włoski, z firmy "CERDOMUS" : styl rustykalny, płytki o nieregularnych brzegach, są jakby specjalnie "podstarzane", przetarte przez czas.






    Dążę do stworzenia stylu skandynawskiego.
    Cała reszta - meble i wyposażenie będą z ciemniejszego drewna a komplet wypoczynkowy zielony.
    To mój ukochany kolor.
    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

  17. #37
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MinaMa

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Posty
    1

    Domyślnie Drzwi na zdjęciu

    Cytat Napisał efilo Zobacz post
    cześć Aga
    ja będę mieć przy jasnych wnętrzach drzwi z bielonego jesionu.
    w tej chwili mam jasne wnętrza i kremowe drzwi i nie zamienilabym sie w zyciu na ciemne. potem z korytarza sie robi drzwiowa wystawka.

    tu korytarz Irmy
    (mam nadzieję że się nie pogniewa)

    Witam,

    Nie wiem, czy jeszcze ktoś zagląda do tego wątku, ale mimo to zapytam: czy możecie mi zdradzić jakiej firmy są drzwi na zdjęciu i jaki to dokładnie kolor/odcień? Bardzo mi się podobają, chciałabym urządzić przedpokój w podobnym stylu

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony