dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood

    a gdzie byłeś jak projektowano to wszystko?
    miałem jakieś 10 lat i pewnie na sankach.....
    BOHO
    Warszawa

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    Skad liczniki na górze? Czy zakładał je ZE?
    Jutro ci powiem resztę, bom niezdrów.
    "na korytarzu, na parterze są cztery liczniki- każdy do osobnego lokalu, bo lokale w budynku są cztery....te liczniki też są plombowane ale do nich nie ma dostępu ze strony osób postronnych bo korytarz jest zamykany..... "
    BOHO
    Warszawa

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Ehh... WLZ = wewnętrzna linia zasilająca, czyli to, co jest za złączem kontrolno-pomiarowym. Złącze to traktuje się jako całość razem z licznikiem i głównym zabezpieczeniem zalicznikowym.
    Takie jest moje zdanie, ale na 100% powinni Ci to wyjaśnić w ZE.
    W niektórych przypadkach mogą być pewne odstępstwa w lokalizacji np. zabezpieczenia głównego - standardowo jest tuż przy liczniku, ale u mnie np. elektrycy dogadali się z ZE i zabezpieczenie główne wciągnęli mi do budynku
    W razie czego nie muszę latać do skrzynki na dworzu, tylko mam dodatkową rozdzielnicę pod rozdzielnią główną (oczywiście zaplombowaną) z drzwiczkami i w każdej chwili mogę te ESy podnieść.
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO
    Cytat Napisał retrofood
    Skad liczniki na górze? Czy zakładał je ZE?
    Jutro ci powiem resztę, bom niezdrów.
    "na korytarzu, na parterze są cztery liczniki- każdy do osobnego lokalu, bo lokale w budynku są cztery....te liczniki też są plombowane ale do nich nie ma dostępu ze strony osób postronnych bo korytarz jest zamykany..... "
    Hej!

    Nic tu nie ma do rzeczy co jest czyje. Prawo energetyczne wyraźnie nakłada obowiązek na administratora, czy też użytkownika obiektu, aby zapewnił dostęp do kontroli ilości i legalności zużycia energii elektrycznej. I jednocześnie pozwala dostawcy energii na zabezpieczanie (plombowanie) i kontrolę trasy do licznika. I rzeczą administratora jest zadbanie o właściwe zabezpieczenie tego wszystkiego aby nikt niepowołany tam nie dłubał, również w trosce o bezpieczeństwo osób postronnych. A skoro administrator nie zadbał - no to dostał wg taryfy. Bo inaczej płaci się za plombę, kiedy zgłoszono konieczność jej zdjęcia, a inaczej, kiedy ZE sam to stwierdzi.
    To administrator ma zadbać o zabezpieczenie skrzynki, niezależnie od faktu, że licznik jest własnością ZE.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  5. #25

    Domyślnie

    a właściwie co to jest to całe "zabezpieczenie przedlicznikowe" ?
    bo skrzyneczka jest teraz zaplombowana i nie mam nawet pojęcia co tam jest.... bezpieczniki ? jakiś dodatkowy licznik ?

    no tak , ale nikt mi nie powiedział, czy to całe zabezpieczenie to jest częścią WLZ , czy też nie.....
    BOHO
    Warszawa

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO
    a właściwie co to jest to całe "zabezpieczenie przedlicznikowe" ?
    bo skrzyneczka jest teraz zaplombowana i nie mam nawet pojęcia co tam jest.... bezpieczniki ? jakiś dodatkowy licznik ?

    no tak , ale nikt mi nie powiedział, czy to całe zabezpieczenie to jest częścią WLZ , czy też nie.....
    przecie ja nie wróżka, skąd mam wiedzieć co tam jest? albo bezpieczniki topikowe, albo eS-y czyli zabezpieczenie nadmiarowo-prądowe.
    Nie jest częścią WLZ Jest pomiędzy przyłączem a wlz.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  7. #27

    Domyślnie

    to jak zinterpretować zapis w umowie, że "granicę eksploatacji ustala się na zaciski na połączeniu przyłącza z WLZ" ? to będą zaciski ZA czy PRZED tym zabezpieczeniem przedlicznikowym ?
    BOHO
    Warszawa

  8. #28

    Domyślnie

    W skrzyneczce na zewnątrz masz wkładki topikowe, najpewniej nożowe 63A lub większe. W końcu jest to zasilanie 4 odbiorców.
    Własnością ZE jest: ta skrzynka, odcinek kabla łączący tą skrzynke z szafką licznikową no i oczywiście licznik.

    Prąd płynie z tej skrzynki, jest rozdzielany na odbiorców i dociera do kolejnego zabezpieczenia np. S-ka 25A, a następnie do licznika i rozłącznika lub na zaciski typu ZUG.
    Zabezpieczenie 25A jest Twoim zabezpieczeniem głównym.

    WLZ - czyli kabel zasilający Twoje mieszkanie jest podpięty do zacisków rozłącznika lub do ZUGów.
    Do tego momentu ZE najczęściej wszystko plombuje.

    Granica eksploatacji to zaciski do których przyłączony jest Twój WLZ.

    Dlaczego Ty masz płacić za wymianę ich bezpieczników, plomby na ich skrzynce, wymianę ich skrzynki gdy ta skoroduje, itd... NIE WIEM.
    WIEM, że nie wygrasz z nimi.

  9. #29

    Domyślnie

    Elementy składowe instalacji

    W skład instalacji elektrycznej wchodzą: przewody,elektrotechniczny sprzęt instalacyjny,rozdzielnice,urządzenia automatyki i sterowania.

    W zależności od zadań spełnianych przez poszczególne elenenty instalacji,rozróżnia się w instalacjach(głównie mieszkaniowych): przyłącze,złącze,wewnętrzne linie zasilające,instalacje odbiorcze.

    Przyłącze jest to linia elektroenergetyczna łącząca złącze z siecią zasilającą.
    Złącze jest urządzeniem elektroenergetycznym w którym następuje połączenie sieci o napięciu do 1kV z instalacją odbiorczą bezpośrednio lub przez wewnętrze linie zasilające. W złączu znajduje się główne zabezpieczenie obiektu.
    Wewnętrzna linia zasilająca jest linią przedlicznikową,łączącą instalacje odbiorcze ze złączem bezpośrednio lub poprzez główną rozdzielnicę.
    Instalacja odbiorcza jest instalacją,która znajduje się za rozliczeniowym układem pomiarowym służącym do rozliczeń między dostawcą a odbiorcą energi elektrycznej,a w razie braku układu pomiarowego-za wyjściowymi zaciskami pierwszego urządzenia zabezpieczającego instalacje odbiorcy od strony zasilania.
    nieodebrany paragon ze stacji paliw przeradza się w fakturę...i wspiera szarą strefę

  10. #30

    Domyślnie

    Granicę eksploatacji macie na zaciskach przyłacza czyli na haku lub izolatorach w ścianie do których dochodzi przyłacze. Od tych zacisków wszystko poza licznikiem jest wasze i wy za tro odpowiadacie. Zabezpieczenia przedlicznikowe są w tej skrzyneczce na ścianie i też są wasze zaś ZE je kontroluje i plombują. Skrzyneczka ta nazywa się czasem złączem napowietrznym. WLZ zaczyna sie na zaciskach przy haku lub izolatorach i kończy się na licznikach. Po drodze na WLZ cie jest ta skrzyneczka. Więc nie można zadć pytania czu zabezpieczenia przedlicznikowe to przyłącze czy WLZ bo zabezpieczenia to zabezpieczenia.

    Pewnw jest, że ZE miał prawo wystawić fakturę za ponowne plombowaniezłącza tylko dlaczego akurat tobie skoro jak twierdzisz złącze to obsługuje 4 odbiorców? Jesteś jakimś dozorcą czy coś w tym rodzaju? No i nie ma gadania, że każdy ma do tej plomby dostęp. Wasza sprawa aby to tak zabezpieczyć aby nieuprawnione osoby dostępu tam nie miały.
    Pozdrawiam marcin714

    Regulamin forum

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony