dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 87 z 165
Pokaż wyniki od 1.721 do 1.740 z 4162

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Konrad79
    Zimny glikol - odcinek prosty.
    Ciepły glikol - spirala.
    Z tym łączeniem krzyżowo, to chodzi o uzyskanie identycznych przepływów w każdej pętli.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad79

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mirków
    Kod pocztowy
    55-095
    Posty
    319

    Domyślnie

    Dziękuję Zigobar częściowo załapałem

    Zasilanie z DZ ( taki opis wejścia PC) to rozumiem że "ciepły"
    Powrót do DZ (taki opis wejścia PC) zimny? głupi już jestem proszę jeszcze o potwierdzenie
    Który rozdzielacz macie wyżej ciepły czy zimny?
    robię kotłownie na sucho bez PC pod wymiar z DTRki takie hobby 4 x wąż elastyczny (antywstrząsowy) na końcu do podłączenia PC ciekawe jak to będzie pasowało jak przyjedzie pompa i czy nie będę musiał nic przerabiać

  3. #3

    Domyślnie

    Zatem jeszcze raz, dokładniej:
    Ochłodzony glikol opuszcza parownik i płynie do odcinka prostego. Następnie przepływa przez spiralę i ogrzany wraca do parownika.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrad79 Zobacz post
    Który rozdzielacz macie wyżej ciepły czy zimny?
    Wszystko jedno.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad79

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mirków
    Kod pocztowy
    55-095
    Posty
    319

    Domyślnie

    Dziękuję za pomoc i nadal pytam

    Czy przewód 5x2.5mm2 wystarczy między rozdzielnią kotłowni a puszką dla zasilania PC (odległość 3m)
    rozumiem że do zasilania grzałki zasobnika np. 3kW wystarczy 1 faza bo do to obiegówek wiadomo

    Ten cały układ kotłowni zasilanie PC, bojler i obiegówkirobić na 1-dnej różnicówce czy to podzielić na 2 oddzielne dla Pc i reszty

    Co do licznika energii 3f to rozumiem że warto aby sumował PC+bojler+obiegówki

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrad79 Zobacz post
    Czy przewód 5x2.5mm2 wystarczy między rozdzielnią kotłowni a puszką dla zasilania PC (odległość 3m)
    Zależy od mocy pompy. Przyjmij 7A/mm2 jako max.

    Cytat Napisał Konrad79 Zobacz post
    rozumiem że do zasilania grzałki zasobnika np. 3kW wystarczy 1 faza
    Zależy od grzałki. 3 kW najczęściej są 1-fazowe.

    Cytat Napisał Konrad79 Zobacz post
    Ten cały układ kotłowni zasilanie PC, bojler i obiegówkirobić na 1-dnej różnicówce czy to podzielić na 2 oddzielne dla Pc i reszty
    Zależy od kasy. Wystarczy jedna, chyba że masz darmowe

    Cytat Napisał Konrad79 Zobacz post
    Co do licznika energii 3f to rozumiem że warto aby sumował PC+bojler+obiegówki
    Zależy od preferencji. Chesz znać wydatki na cele grzewcze - to tak, chcesz mieć dane do obliczenia sprawności pompy (SPF) - pomiń grzałkę bojlera, a jak chcesz obliczać "goły" COP - to bez obiegówek.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    GrzegorzS-ce

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    Ja ma PC PPC C9 i ona pobiera ok 2,3kW/h mam 5x2,5 i oddzielną małą tablicę na12 pól a w niej różnicówka bezpiecznik i licznik 3 fazy. Grzałka i pompki zasilane z PC

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad79

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mirków
    Kod pocztowy
    55-095
    Posty
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzegorzS-ce Zobacz post
    Ja ma PC PPC C9 i ona pobiera ok 2,3kW/h mam 5x2,5 i oddzielną małą tablicę na12 pól a w niej różnicówka bezpiecznik i licznik 3 fazy. Grzałka i pompki zasilane z PC
    Jakoś nie mogłem zmieścić tego co wymieniłeś w RP12 dzisiaj dokupiłem 2-gą i dołożę tam jeszcze transformator 12V będzie do LED (nie w kotłowni)

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad79

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mirków
    Kod pocztowy
    55-095
    Posty
    319

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź

    Sorki nie obraźcie się ale nie planuję obliczć copów i sfopów i innych też tylko kwota za miesiąc mnie interesi -stąd licznik No może raz 1 rok A wy jak często zjadacie kanapkę przyglądając się pracy PC, mierzycie temperatury itp. , nie pytam tych którzy pracują przy pompach i robią to choć nie zawszę bo lubią
    Czy z punktu inwestora i użytkownika PC będę zmuszony to kontrolować? Powinienem to robić Czy to tylko hobby
    Obym się tylko nie zaraził tymi pomiarami już teraz nie mam czasu dla żony i dziecka "dom buduję a to takie wytłumaczenie dlaczego dzieckiem się nie zajmuję, nie gotuję nie sprzątam itp" bo leniwy jestem
    A poza tym moja PC nie będzie taka ładna

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrad79 Zobacz post
    A wy jak często zjadacie kanapkę przyglądając się pracy PC, mierzycie temperatury itp.
    Na początku będziesz miał syndrom nowej PCi, a potem Cię batem nie zagoni. To tak samo jak z kobietą....

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pom_pla
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-111
    Posty
    137

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    Na początku będziesz miał syndrom nowej PCi, a potem Cię batem nie zagoni. To tak samo jak z kobietą....
    Niedowiarek........ czy Twoja Ślubna czyta to forum????

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Czyta czyta, ale On w to nie wierzy

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał pom_pla Zobacz post
    Niedowiarek........ czy Twoja Ślubna czyta to forum????
    Ktoś musi pisać, aby ktoś czytać mógł....
    Trafiło na mnie

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrad79 Zobacz post
    Czy z punktu inwestora i użytkownika PC będę zmuszony to kontrolować? Powinienem to robić Czy to tylko hobby
    Obym się tylko nie zaraził tymi pomiarami już teraz nie mam czasu dla żony i dziecka "dom buduję a to takie wytłumaczenie dlaczego dzieckiem się nie zajmuję, nie gotuję nie sprzątam itp" bo leniwy jestem
    Zalezy jak to sobie zorganizujesz. U mnie wyglada to tak, ze potrzebne dane sa gromadzone automatycznie i ewentualna analiza jest w miare chceci i ciekawosci. Nie siedze przy pompie i nic nie obserwuje i nie notuje. Bez przesady. Sa w zyciu ciekawsze zajecia.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad79

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mirków
    Kod pocztowy
    55-095
    Posty
    319

    Domyślnie

    Przecież ukrywa się jako niedowiarek a po awatarze go nie pozna

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pom_pla
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-111
    Posty
    137

    Domyślnie

    czyli dla ogółu jestes skłonny ryzykować .. życie i zdrowie,,

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad79

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mirków
    Kod pocztowy
    55-095
    Posty
    319

    Domyślnie

    Witam "cisza na forum"

    Chcę zamontować podlicznik na szynę - to że 3fazowy to już wiem ale jak wy odczytujecie wskazania "taryfowo"
    Czy powinienem poszukać licznika 3f z opisem że jest 2-taryfowy?
    Na allegro są marki bemko, orno, easteon, zext czy wart któryś uwagi i wreszcie ich amperaż od 3x5A do 3x20A patrzeć również na to?

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrad79 Zobacz post
    Witam "cisza na forum"

    Chcę zamontować podlicznik na szynę - to że 3fazowy to już wiem ale jak wy odczytujecie wskazania "taryfowo"
    Czy powinienem poszukać licznika 3f z opisem że jest 2-taryfowy?
    Na allegro są marki bemko, orno, easteon, zext czy wart któryś uwagi i wreszcie ich amperaż od 3x5A do 3x20A patrzeć również na to?
    Jak chcesz wydać dobrych kilka stówek więcej to czemu nie. Zwykły dwutaryfowy z zegarem możesz mieć za sto parę zł. Licznik musi być trójfazowy, dwutaryfowy. 3*5A będzie za cienki.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  19. #19

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Jak chcesz ładnie to ten
    Ten ładny, czyli Orno OR-WE-506 3-fazowy, 4-taryfowy wskaźnik zużycia energii z portem RS-485, pozwoli na podpięcie licznika do kompa i rejestrowanie na bieżąco profilu zużycia energii poprzez przejściówkę rs485 na rs232 lub usb. Odczyty można wykonywać poprzez darmowy programik producenta lub w skrypcie przez http://www.modbusdriver.com/modpoll.html który można uruchamiać pod Windows lub Linuxa.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

Strona 87 z 165

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony