dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 121 z 209
Pokaż wyniki od 2.401 do 2.420 z 4162
  1. #2401
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad79

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mirków
    Kod pocztowy
    55-095
    Posty
    319

    Domyślnie

    To czy ktoś zamulał czy nie w przypadku DZ nie jest wymierne każdy z nas ma inne parametry gruntu więc nie możemy porównywać się do kogoś, tu bardziej chodzi o osiadanie gruntu z czasem co by trawy nie niszczyć 2x. Aby rura przylegała do gruntu również - dlatego próbowałem zamulać ale woda nie wsiąkała robiły się kałuże miałem wrażenie że zrobi się skorupa i będzie jeszcze gorzej niż obsypanie luźną glebą

    Zdaję sobie sprawę że raczej płytą 500kg tego nie ubiję, koparka i tak będzie po tym jeździć tylko po zasypaniu 60cm nie wjedzie do wykopu

    Grunt nie mam taki zły jak przypuszczałem - nie dokopałem się do piasku -przy domu owszem dobiegi idą już po piasku pod domem na tej głębokości mam piach

  2. #2402
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad79

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mirków
    Kod pocztowy
    55-095
    Posty
    319

    Domyślnie

    W sobotę mam możliwość pożyczenia walca drogowego wraz z operatorem będzie na wichurze może doinwestuję ze 100-200PLN do źródła
    Pan koparka dostał zabawkę w rozliczeniu za jakąś niezapłaconą fakturę Do równania działki natomiast przyjedzie maszyna "dziewica" ziemią nie zbrudzona i tu źle mi się kojarzy bo posadzki "dziewicę" musieli zamienić na starą (akurat dla mnie to dobrze bo stara opanowana )

    Niedowiarek tam gdzie taplają się w błocie to chyba więcej ciągną z gruntu - założenia początkowego przy wymiarowaniu, obliczaniu DZ

  3. #2403
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad79

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mirków
    Kod pocztowy
    55-095
    Posty
    319

    Domyślnie

    Szybkie i proste pytanie nie mam kiedy poczytać wiem że było

    Którą rurą płynie "ciepły" glikol a którą "zimny" glikol
    Mam opis DZ zasilanie DZ powrót (to add. kotłownia) i to samo zewnątrz zimny to ten prosty długi odcinek rury czy ten krótszy bliżej spirali

    Jeżeli umieszczać rozdzielacz to który dać wyżej ciepły czy zimny
    Gdzieś widziałem że rury kolektora podłącza się krzyżowo jeżeli (dwa rozdzielacze jeden pod drugim) 1 pętle podłączam pod wejście 1 wyjście 4
    nie wiem jak to wytłumaczyć
    Proszę o pomoc

  4. #2404

    Domyślnie

    Konrad79
    Zimny glikol - odcinek prosty.
    Ciepły glikol - spirala.
    Z tym łączeniem krzyżowo, to chodzi o uzyskanie identycznych przepływów w każdej pętli.

  5. #2405
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad79

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mirków
    Kod pocztowy
    55-095
    Posty
    319

    Domyślnie

    Dziękuję Zigobar częściowo załapałem

    Zasilanie z DZ ( taki opis wejścia PC) to rozumiem że "ciepły"
    Powrót do DZ (taki opis wejścia PC) zimny? głupi już jestem proszę jeszcze o potwierdzenie
    Który rozdzielacz macie wyżej ciepły czy zimny?
    robię kotłownie na sucho bez PC pod wymiar z DTRki takie hobby 4 x wąż elastyczny (antywstrząsowy) na końcu do podłączenia PC ciekawe jak to będzie pasowało jak przyjedzie pompa i czy nie będę musiał nic przerabiać

  6. #2406

    Domyślnie

    Zatem jeszcze raz, dokładniej:
    Ochłodzony glikol opuszcza parownik i płynie do odcinka prostego. Następnie przepływa przez spiralę i ogrzany wraca do parownika.

  7. #2407

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrad79 Zobacz post
    Który rozdzielacz macie wyżej ciepły czy zimny?
    Wszystko jedno.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  8. #2408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrad79 Zobacz post
    Niedowiarek tam gdzie taplają się w błocie to chyba więcej ciągną z gruntu - założenia początkowego przy wymiarowaniu, obliczaniu DZ
    Naturalnie, że tak. Miałem raczej na myśli ścisłe otulenie rur dz przez grunt, co też ma wpływ na przewodność cieplną na styku. Luźna ziemia wokół rury to jednak nieto samo, a zamulenie dolnej warstwy powinno polepszyć intensywność dojenia ciepła.

  9. #2409
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad79

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mirków
    Kod pocztowy
    55-095
    Posty
    319

    Domyślnie

    Dziękuję za pomoc i nadal pytam

    Czy przewód 5x2.5mm2 wystarczy między rozdzielnią kotłowni a puszką dla zasilania PC (odległość 3m)
    rozumiem że do zasilania grzałki zasobnika np. 3kW wystarczy 1 faza bo do to obiegówek wiadomo

    Ten cały układ kotłowni zasilanie PC, bojler i obiegówkirobić na 1-dnej różnicówce czy to podzielić na 2 oddzielne dla Pc i reszty

    Co do licznika energii 3f to rozumiem że warto aby sumował PC+bojler+obiegówki

  10. #2410
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    GrzegorzS-ce

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    Ja ma PC PPC C9 i ona pobiera ok 2,3kW/h mam 5x2,5 i oddzielną małą tablicę na12 pól a w niej różnicówka bezpiecznik i licznik 3 fazy. Grzałka i pompki zasilane z PC

  11. #2411

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrad79 Zobacz post
    Czy przewód 5x2.5mm2 wystarczy między rozdzielnią kotłowni a puszką dla zasilania PC (odległość 3m)
    Zależy od mocy pompy. Przyjmij 7A/mm2 jako max.

    Cytat Napisał Konrad79 Zobacz post
    rozumiem że do zasilania grzałki zasobnika np. 3kW wystarczy 1 faza
    Zależy od grzałki. 3 kW najczęściej są 1-fazowe.

    Cytat Napisał Konrad79 Zobacz post
    Ten cały układ kotłowni zasilanie PC, bojler i obiegówkirobić na 1-dnej różnicówce czy to podzielić na 2 oddzielne dla Pc i reszty
    Zależy od kasy. Wystarczy jedna, chyba że masz darmowe

    Cytat Napisał Konrad79 Zobacz post
    Co do licznika energii 3f to rozumiem że warto aby sumował PC+bojler+obiegówki
    Zależy od preferencji. Chesz znać wydatki na cele grzewcze - to tak, chcesz mieć dane do obliczenia sprawności pompy (SPF) - pomiń grzałkę bojlera, a jak chcesz obliczać "goły" COP - to bez obiegówek.

  12. #2412
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad79

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mirków
    Kod pocztowy
    55-095
    Posty
    319

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź

    Sorki nie obraźcie się ale nie planuję obliczć copów i sfopów i innych też tylko kwota za miesiąc mnie interesi -stąd licznik No może raz 1 rok A wy jak często zjadacie kanapkę przyglądając się pracy PC, mierzycie temperatury itp. , nie pytam tych którzy pracują przy pompach i robią to choć nie zawszę bo lubią
    Czy z punktu inwestora i użytkownika PC będę zmuszony to kontrolować? Powinienem to robić Czy to tylko hobby
    Obym się tylko nie zaraził tymi pomiarami już teraz nie mam czasu dla żony i dziecka "dom buduję a to takie wytłumaczenie dlaczego dzieckiem się nie zajmuję, nie gotuję nie sprzątam itp" bo leniwy jestem
    A poza tym moja PC nie będzie taka ładna

  13. #2413
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad79

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mirków
    Kod pocztowy
    55-095
    Posty
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzegorzS-ce Zobacz post
    Ja ma PC PPC C9 i ona pobiera ok 2,3kW/h mam 5x2,5 i oddzielną małą tablicę na12 pól a w niej różnicówka bezpiecznik i licznik 3 fazy. Grzałka i pompki zasilane z PC
    Jakoś nie mogłem zmieścić tego co wymieniłeś w RP12 dzisiaj dokupiłem 2-gą i dołożę tam jeszcze transformator 12V będzie do LED (nie w kotłowni)

  14. #2414

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrad79 Zobacz post
    A wy jak często zjadacie kanapkę przyglądając się pracy PC, mierzycie temperatury itp.
    Na początku będziesz miał syndrom nowej PCi, a potem Cię batem nie zagoni. To tak samo jak z kobietą....

  15. #2415
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pom_pla
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-111
    Posty
    137

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    Na początku będziesz miał syndrom nowej PCi, a potem Cię batem nie zagoni. To tak samo jak z kobietą....
    Niedowiarek........ czy Twoja Ślubna czyta to forum????

  16. #2416
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Czyta czyta, ale On w to nie wierzy

  17. #2417
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad79

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mirków
    Kod pocztowy
    55-095
    Posty
    319

    Domyślnie

    Przecież ukrywa się jako niedowiarek a po awatarze go nie pozna

  18. #2418

    Domyślnie

    Cytat Napisał pom_pla Zobacz post
    Niedowiarek........ czy Twoja Ślubna czyta to forum????
    Ktoś musi pisać, aby ktoś czytać mógł....
    Trafiło na mnie

  19. #2419
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pom_pla
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-111
    Posty
    137

    Domyślnie

    czyli dla ogółu jestes skłonny ryzykować .. życie i zdrowie,,

  20. #2420
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrad79 Zobacz post
    Czy z punktu inwestora i użytkownika PC będę zmuszony to kontrolować? Powinienem to robić Czy to tylko hobby
    Obym się tylko nie zaraził tymi pomiarami już teraz nie mam czasu dla żony i dziecka "dom buduję a to takie wytłumaczenie dlaczego dzieckiem się nie zajmuję, nie gotuję nie sprzątam itp" bo leniwy jestem
    Zalezy jak to sobie zorganizujesz. U mnie wyglada to tak, ze potrzebne dane sa gromadzone automatycznie i ewentualna analiza jest w miare chceci i ciekawosci. Nie siedze przy pompie i nic nie obserwuje i nie notuje. Bez przesady. Sa w zyciu ciekawsze zajecia.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

Strona 121 z 209

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony