dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 26
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 512
  1. #21

    Domyślnie

    Ale plus czy minus?

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    Temperatura wyrównuje się do panującej na zewnątrz
    To jest cud a nie jakieś podłogówki zużywające kropelkę opału na miesiąc czy pompy ciepła do których elektrownia dopłaca

  3. #23

    Domyślnie

    civic9 jaki masz parkiet nie rozsych się przy tej temperaturze zasilania

    pozdrawiam

  4. #24

    Domyślnie

    merbau. rozsycha, ale nie z powodu temperatury. "rozeschł" się jak wilgotność spadła, to jest kluczowe dla drewna, a nie te kilka stopni (przecież jak słońce zaświeci w lato to ma więcej na powierzchni). nie przeszkadza mi to. na wiosne/lato trochę wraca.

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.141
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Daga&Adam.
    Dopisz coś jeszcze o ścianach zewnętrznych i ich dociepleniu + ociepl. dachu + posadzki od gruntu.

    amber. Myślisz, że kitują? Póki co, raczej nie..

    mariankossy. Twoje poczucie humoru jest dość specyficzne, poparte równie specyficznym, swoistym dla Ciebie słownictwem...

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar makow11
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Poznań - Szczepankowo
    Posty
    316

    Domyślnie

    Cytat Napisał civic9
    mam 100% podłogówki, >170m2.
    z tego ok 120m2 pod parkietem, reszta pod płytkami.
    "
    civic9,położony masz zwykły parkiet czy specjalny-dedykowany do ogrzewania podłogowego?Jak sprawuje się podłogówka pod parkietem vs. płytkami?

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał makow11
    civic9,położony masz zwykły parkiet czy specjalny-dedykowany do ogrzewania podłogowego?Jak sprawuje się podłogówka pod parkietem vs. płytkami?
    po prostu merbau, trzeba wybierać z tych gatunków stabilniejszych, parkieciarze na pewno wiedzą, no i nie za gruby - 15mm bodajże. olejowany. aby się za bardzo się rozsychał przed układaniem powinien być na pewno suchy co parkieciarz może sprawdzić odpowiednio miernikiem i zaprezentować (konkretne zalecane wartości do znalezienia w sieci).
    sprawuje się tak samo. może się wolniej rozgrzewa, ale nawet nie sprawdzałem - jeśli ogrzewanie chodzi cały czas to nie ma znaczenia.
    ale z rozsychaniem (nie wszędzie, ale miejscami szpary do ok. 1mm między klepkami) to się trzeba pogodzić albo cały czas walczyć z wilgotnością (mnie się nie chce).

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw
    Daga&Adam.
    Dopisz coś jeszcze o ścianach zewnętrznych i ich dociepleniu + ociepl. dachu + posadzki od gruntu.
    Sciany porotherm 25 + 20cm styro, dach 25cm welny 0,035, posadzka parter - 5cm styro - ponizej jest piwnica - w tej chwili jeszcze nieogrzewana ale ocieplona (10cm styro na podlogach, a 15cm styro na jej scianach). W piwnicy jest stale ok 8 st C. Poki co grzeje ok 140m2 parteru. Na poddaszu nie mam jeszcze nawet zrobionych wylewek ani rozlozonego styropianu, a panuje tam temperatura o 2-3 st C nizsza niz na parterze. Czyli mozna powiedziec ze podlogowka z parteru praktycznie ogrzewam parter + poddasze Jak zrobie na wiosne wylewki na poddaszu to zapewne bede mogl jeszcze troche obnizyc temperature zasilania podlogowek.
    pozdr.

  9. #29

    Domyślnie

    Wkurzają mnie grzejniki nisko temperaturowe. W odległości kilku centymetrów czuć miłe ciepełko jak dotykasz to zimne. Jak jestem na budowie to chcąc się przytulić do czegoś ciepłego idę do łazienki do drabinki . W domu mam ustawioną temp 13 st., tak tylko żeby chałupa nie zamarzła.
    Podłogówka działa, chociaż w wiatrołapie kafle chłodne mimo że puszczone jest 25 stopni na rurki, no ale nie mam zaizolowanych drzwi zewnętrznych i mocno wieje od nich.[/list]

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał mynia_pynia
    Wkurzają mnie grzejniki nisko temperaturowe. W odległości kilku centymetrów czuć miłe ciepełko jak dotykasz to zimne. Jak jestem na budowie to chcąc się przytulić do czegoś ciepłego idę do łazienki do drabinki . W domu mam ustawioną temp 13 st., tak tylko żeby chałupa nie zamarzła.
    Podłogówka działa, chociaż w wiatrołapie kafle chłodne mimo że puszczone jest 25 stopni na rurki, no ale nie mam zaizolowanych drzwi zewnętrznych i mocno wieje od nich.[/list]
    Nie dziwne ze chcesz sie tulic do czegos cieplego jak w domu 13 st. Jak bedzie ~20-23 (jak tam lubisz) to nie bedzie potrzeby przytulania sie do kaloryfera

    Conajwyzej mozesz polozyc sie "na orzelka" na podlodze

  11. #31

    Domyślnie

    Daga&Adam napisz proszę coś więcej o kosztach eksploatacji Twojego ogrzewania, będe miał bardzo podobny układ więc Twoje doświadczenia sa dla mnie bardzo cenne , pozdrawiam

  12. #32

    Domyślnie

    1-sz sezon grzewczy dom niedocieplony aczkolwiek BK 36,5 odm. 400 i zaprawa ciepłochronna cały parter kafelki i podłogówka.
    Nawet łazienka bez grzejnika - jest super nie zamieniłbym się na grzejniki które doświadczałem przez lata mieszkając w bloku.
    Przede wszystkim super mikroklimat wilgotność 50-60% nie czuć suchoty w gardle, nie fruwa kurz i wszędzie jest jednakowo ciepło a nie tylko w okolicy kaloryfera.
    Szybkiego nagrzewu też nie jestem pozbawiony mam kominek ale jeśli w nim palę to dlatego aby zaoszczędzic na gazie i dogrzać sufity poza tym chcę się pozbyć sterty drewna z działki.
    Tam gdzie nie ma kominka mogę włączyć grzejnik elektryczny ale nie było jeszcze takiej potrzeby więc ten stoi w garażu.
    Po ok. 2 -3 godzinach palenia w kominku mikroklimat się traci.
    Wady? Tak jest jedna ceny gazu - polityka proekologiczna państwa zachęca do palenia śmieciami oponami i czym popadnie więc nie dziwi mnie że z wielu kominów widać czarny dym....

    Jeśli ktoś ma problem z podłogówką to moim zdaniem albo z powodu złego projektu albo z powodu nieprawidłowego zasilania ewentualnie samego wykonania.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkm
    Daga&Adam napisz proszę coś więcej o kosztach eksploatacji Twojego ogrzewania, będe miał bardzo podobny układ więc Twoje doświadczenia sa dla mnie bardzo cenne , pozdrawiam
    Trudno oszacowac koszty bo grzeje troche pradem, troche kominkiem (a tu znowu troche drewnem, troche brykietem REKORD z wegla brunatnego Ale tak plus minus to teraz w te najwieksze mrozy schodzi mi paczka brykietu na dzien. Przy temperaturach 0, -5 schodzi ok polowa. Czyli 22 pln / dzien w mrozy gdzie temp dochodzi do -20 i 11 pln / dzien gdzie temp jest bardziej ludzka

    Co mnie optymistycznie nastawia to fakt, ze paczka tego REKORDa to ok 140kWh przy sprawnosci rzedu gora 75% kominka z plaszczem daje ~100kWh energii w uklad. I to tez by sie zgadzalo - tyle mniejwiecej na dobe "wcina" mi piec elektryczny, kiedy kominek jest calkowicie wygaszony. 100kWh / 24h = wymagana moc zaledwie 4,2kW! Mam bufor 1000l, wiec nadwyzki sa w nim gromadzone i oddawane kiedy trzeba.

    Na pewno palenie w kominku jest duzo tansze od pradu.. Zakladajac 10 mroznych dni i 20 "normalnych" potrzebuje te 20 paczek * 22 pln = 440 pln. Zalatwiam sobie wlasnie brykiet drzewny za praktycznie polowe tej ceny (1t = 490 pln) wiec te 440 spadnie do ok 300.

    Problem w tym ze nie zawsze chce sie palic - wiekszosc grudnia np. "przejechalem" na pradzie, a ze jeszcze nie mam II taryfy to troche mnie to bedzie kosztowac (ok 2 x drozej niz tym brykietem). W przyszlym roku planuje tak czy siak pompe ciepla, a w kominku palenie raczej w weekendy do zrobienia nastroju
    pozdr.

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.141
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Zima mrozi bez wytchnienia, więc pewnie jeszcze za wcześnie na podsumowania..
    Gigantyczny materiał do weryfikacji koncepcji i rozmaitych konfiguracji.
    Ważne, by wyciągane wnioski były maksymalnie rzetelne..

    Póki co: pochwalili się swoimi instalacjami głównie" pompiarze" - instalachje kosztowne. W ich obiektach bardzo dobrze ocieplonych, ponad ogólnie przyjęte standardy, wielotonowej wagi grzejnik płaszczyznowy działa korzystnie, stabilizująco na temperaturę wnętrz - warunek - obiekt doskonale ocieplony ze wszystkich stron. inni, którzy się wypowiadali, również posiadają relatywnie ciepłe domy.

    Pytanie? Przy tak małych stratach ciepła - jak spisują się instalacje mieszane?
    A jak jest w obiektach nie aż tak ciepłych?

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    W zeszły piątek mój hydraulik wpadł naprawić wyciek z umywalki i postanowił mi "pomóc" i pomógł.
    Finał jest taki, że namieszał (w mieszaczu zapewne) i z 5 pętli na parterze grzeją dwie Na poddaszu cieplutko jak w uchu (w obu łazienkach podłogówka hula i kaloryfery gorące).
    Na parterze zaś kanałówka działa a podłogówka umówmy się.....
    Na szczęscie dom dobrze docieplony, więc na dole temperatura 21 stopni. Ale ja lubię 25 Dziś ma przyjść poprawić Zobaczymy
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  16. #36

    Domyślnie

    nie mam PC - ogrzewam ekogroszkiem

    mam 70m2 podłogówki + na pozostałych 100m2 grzejniki dom ocieplony chyba standardowo (styro :10cm podłoga, 15cm ściany, poddasze wełna 18+5)

    komfort ciepły super, temp całodobowa w okolicach 22oC ostatnio nawet cieplej bo grzejniki grzeją non stop (jak było w okolicach -5oC to w nocy i jak nie było nas w domu nie grzały). Dzieci latają niekiedy po domu w krótkim rękawku, ja w cienkiej koszuli, żona w sweterku - no cóż wszystkim nie dogodzisz...

    Kocioł spala worek węgla <27-28kg /dobę.

    Najfajniej jest w salonie gdzie jest podłogówka (wisi też grzejniczek jednopłytowy pod oknem, za kanapą).

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof BB
    1-sz sezon grzewczy dom niedocieplony aczkolwiek BK 36,5 odm. 400 i zaprawa ciepłochronna cały parter kafelki i podłogówka.
    Nawet łazienka bez grzejnika - jest super nie zamieniłbym się na grzejniki które doświadczałem przez lata mieszkając w bloku.
    a miałeś podłogówkę w bloku? Nie. Czy ktoś inny kto miał kaloryfery w bloku miał podłogówkę? Nie. Moim zdaniem wniosek, że kaloryfery są do kitu wyciągnięty na podstawie tego, że w bloku przy kaloryferach było do kitu, a nowym domu z podłogówką jest super jest nieco naciągany. Nie twierdzę, że podłogówka jest zła ale nie można jej przypisywać cudownych właściwości...
    Cytat Napisał Krzysztof BB
    Przede wszystkim super mikroklimat wilgotność 50-60% nie czuć suchoty w gardle, nie fruwa kurz i wszędzie jest jednakowo ciepło a nie tylko w okolicy kaloryfera.
    to że w bloku miałeś mniejszą wilgotność to nie wina kaloryferów, kaloryfery nie pochłaniają wilgoci z powietrza
    to, że lata kurz to wina sprzątania albo jego braku a tak na serio to mam wrażenie, że w bloku się jakoś bardziej kurzyło...
    a to, że przy kaloryferze najcieplej to fakt, ale ja pamiętam jak babcia zimą kołdrę na piecu grzała a potem przykrywała taką ciepłą... teraz musiałaby do drabinki przytulać?

    Cytat Napisał Krzysztof BB
    Po ok. 2 -3 godzinach palenia w kominku mikroklimat się traci.
    jaki masz wkład i jak doprowadzone powietrze? Rozszczelniasz okna podczas palenia, jeśli zaciąga Ci świeże powietrze z za okna - to masz odpowiedź dlaczego wilgotność spada...

    Cytat Napisał Krzysztof BB
    Wady? Tak jest jedna ceny gazu - polityka proekologiczna państwa zachęca do palenia śmieciami oponami i czym popadnie więc nie dziwi mnie że z wielu kominów widać czarny dym....
    mnie martwi jak zaczyna być siwy, pomarańczowy, żółty

  18. #38

    Domyślnie

    Z tym czarnym dymem to jakaś masakra ...
    Ludzie douczcie się, że tylko z niektórych rodzajów paliwa nie widać dymu, np z gazu czy z peletu.
    Ale jak ktoś pali węglem czy też koksem, albo miałem to dym ma kolor i go widać!!!

    Nie piszcze debilizmów że czarny dym jest po oponach, bo gdyby sąsiad palił oponami to pół wsi nie było by widać!!! a sąsiednie elewacje zmieniły by kolor w zastraszającym tępie!!!

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał mynia_pynia
    Ale jak ktoś pali węglem czy też koksem, albo miałem to dym ma kolor i go widać!!!
    szczególnie, gdy nie wie jak palić...

    Cytat Napisał mynia_pynia
    gdyby sąsiad palił oponami to pół wsi nie było by widać!!!
    muszę kiedyś zrobić zdjęcie tego co czasem widzę...

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    ja zabetonowałem w podłodze regulusy... I panie zadowolony jestem... Pstyk - grzeje. Znowu pstryk i nie grzeje... Cudowne, doprawdy cudowne.

    myślałem że Bogusław dostał baniaka za nachalna reklamę. A tu taka niespodzianka.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

Strona 2 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony