dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Najcieplejszy styropian na posadzkę

    W projekcie domu, który buduję, na całość posadzki licząc od chudziaka miałem 12 cm. Stwierdziłem, że to zdecydowanie za mało. Dlatego wartość tą zwiększyłem do 20 cm. Przy takiej przestrzeni, chcę dać 12 styropianu, 6 wylewki i 2 cm na wykończenie. Dziś, po lekturze wielu wątków, dałbym 20 cm styropianu. Niestety nie mogę. Więc pytanie brzmi: Jaki jest na rynku najcieplejszy styropian na posadzkę? Znalazłem ofertę np swisspora (parking) λ - 0,035. Czy jest coś cieplejszego?

  2. #2

    Domyślnie Re: Najcieplejszy styropian na posadzkę

    Cytat Napisał Mikołaj:)
    W projekcie domu, który buduję, na całość posadzki licząc od chudziaka miałem 12 cm. Stwierdziłem, że to zdecydowanie za mało. Dlatego wartość tą zwiększyłem do 20 cm. Przy takiej przestrzeni, chcę dać 12 styropianu, 6 wylewki i 2 cm na wykończenie. Dziś, po lekturze wielu wątków, dałbym 20 cm styropianu. Niestety nie mogę. Więc pytanie brzmi: Jaki jest na rynku najcieplejszy styropian na posadzkę? Znalazłem ofertę np swisspora (parking) λ - 0,035. Czy jest coś cieplejszego?
    termoorganika gold, platinum. tyle że sporo to kosztuje dość.

  3. #3

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie Re: Najcieplejszy styropian na posadzkę

    Cytat Napisał mjakob
    termoorganika gold, platinum. tyle że sporo to kosztuje dość.
    pytanie czy one się nadadzą na podłogę??

  5. #5

    Domyślnie Re: Najcieplejszy styropian na posadzkę

    Cytat Napisał mjakob
    termoorganika gold, platinum. tyle że sporo to kosztuje dość.
    Na posadzki robią golda i silvera - rożnica cenowa wcale nie abstrakcyjna.
    Platinium to szary.
    Pawlok
    dzis Mosina - Pożegowo !!! na szczęście już niej Luboń - Żabikowo

    wielkopolski market budowlany: kup, sprzedaj,zamień

    pawloka hobby

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar langerob25
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    1.017
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Na podłogę robię też platinum LINK
    Dziennik budowy
    Komentarze
    gg 7903978
    Sprzedam reku

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Czyli styropmin wychodzi najtaniej. Tylko ciekawe jak z jakością, równością itp. Musze poszukać.

  9. #9

    Domyślnie Re: Najcieplejszy styropian na posadzkę

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał mjakob
    termoorganika gold, platinum. tyle że sporo to kosztuje dość.
    pytanie czy one się nadadzą na podłogę??
    nadają. oczywiście w nazwie musi być dach/podłoga, a nie fasada. nazwy gold czy platinum odnoszą się to styro o różnym przeznaczeniu.

    ja na parterze dałem golda - nie tyle ze względu na lambdę, co na większą wytrzymałość, bo wyszło mi 18cm. jakość styro w porządku.
    niestety cena - mi wyszło ok. 35% drożej w porównaniu do standardu.

    przy termoorganice uważajcie - dopiero silver dach/podłoga ma parametry wytrzymałościowe takie jak eps100 innych producentów!!

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzyk123
    dobra, ino 0,030 dla 10st. celcjusza. takie podawanie wartości od razu pachnie kombinowaniem

  11. #11

    Domyślnie styropian

    Pytanie do mjakoba : W jakich warstwach dawałeś te18cm/3x6 czy 10na8/ i co pod styropian.

  12. #12

    Domyślnie Re: styropian

    Cytat Napisał johna2
    Pytanie do mjakoba : W jakich warstwach dawałeś te18cm/3x6 czy 10na8/ i co pod styropian.
    zgodnie z tym co podają tu na forum zastosowałem dwie warstwy
    pierwsza 10cm i w niej wycięte rowki na instalacje, potem 8cm.

    ale po kolei: na chudziak: papa zgrzewalna v60 s24 - folia budowlana 0,3 - styro - folia 0,3 - wylewkaaa (którą zrobie jak ino zima pójdzie w ch...re )

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał mjakob
    dobra, ino 0,030 dla 10st. celcjusza. takie podawanie wartości od razu pachnie kombinowaniem
    Dla jakiej temepratury powinno podawać się lambdę?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mikołaj:)
    Cytat Napisał mjakob
    dobra, ino 0,030 dla 10st. celcjusza. takie podawanie wartości od razu pachnie kombinowaniem
    Dla jakiej temepratury powinno podawać się lambdę?
    a nie wiem dla jakich - mnie to wygląda na "manipulowanie marketingowe" i tyle. jak czytałem karty katalogowe to nigdzie nie spotkałem żeby jakiś producent podawał lambdę dla danej temp.

    Czy jak np. wybierałeś okna to widziałeś, żeby ktoś podał U=1,1 np. dla 20st. C?

  15. #15

    Domyślnie

    http://www.ecotherm-pl.com/
    Termoizolacja Ecotherm lambda 0,023
    Zaznaczam kosztowna inwestycja.
    Pozdrawiam

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar langerob25
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    1.017
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał mjakob
    Cytat Napisał Mikołaj:)
    Cytat Napisał mjakob
    dobra, ino 0,030 dla 10st. celcjusza. takie podawanie wartości od razu pachnie kombinowaniem
    Dla jakiej temepratury powinno podawać się lambdę?
    a nie wiem dla jakich - mnie to wygląda na "manipulowanie marketingowe" i tyle. jak czytałem karty katalogowe to nigdzie nie spotkałem żeby jakiś producent podawał lambdę dla danej temp.

    Czy jak np. wybierałeś okna to widziałeś, żeby ktoś podał U=1,1 np. dla 20st. C?
    słabo czytałeś,przykłądowo termoorganika podaje lambdę dla 10'C.Inne nie podają nic,tylko normę i wyniki badań w warunkach laboratoryjnych.Wolę mieć czarno na białym niż domyslać się w jakiej temperaturze te wyniki są wiarygodne.I masa innych producentów podaje wyniki w określonych warunkach ,np producenci reku,membran
    Dziennik budowy
    Komentarze
    gg 7903978
    Sprzedam reku

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś
    Cytat Napisał krzyk123
    No właśnie, już jakiś czas temu zwróciłem uwagę na te dane.
    Ja właśnie mam ten styro na podłodze. Tyle tylko, że nazwa i producent się zgadza, a parametry już nie. Ja kupowałem z lambdą 0,031. Pytanie: zmienili technologię, czy sposób liczenia ?

    pzdr
    Jaką dałeś grubość? Czy jakość jest OK?
    (jeśli nawet lambda to 0,031 to i tak świetny wynik

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AdamCzwa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mikołaj:) Zobacz post
    W projekcie domu, który buduję, na całość posadzki licząc od chudziaka miałem 12 cm. Stwierdziłem, że to zdecydowanie za mało. Dlatego wartość tą zwiększyłem do 20 cm. Przy takiej przestrzeni, chcę dać 12 styropianu, 6 wylewki i 2 cm na wykończenie. Dziś, po lekturze wielu wątków, dałbym 20 cm styropianu. Niestety nie mogę. Więc pytanie brzmi: Jaki jest na rynku najcieplejszy styropian na posadzkę? Znalazłem ofertę np swisspora (parking) λ - 0,035. Czy jest coś cieplejszego?
    Oprócz λ i twardości ważny jeszcze współczynnik chłonięcia wody, która to bardzo tą lambdę zmienia.
    Ja polecam Styrodur® C BASF-A
    Na posadzki super, ale cenowo .......
    Pozdrawiam
    Adam

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ljalowie

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Konstancin
    Kod pocztowy
    05-510
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    Mam pytanie do użytkowników termooorganiki platinium dach/podłoga lub styropminu pasywny dom. Chciałbym położyć to pod podłogówkę (12 cm styropianu + 7 cm wylewka), aczkolwiek w starej normie te styropiany mają EPS80. Obawiam się, czy warstwa 12 cm nie będzie za miękka i podłoga nie opadnie/ wylewka nie pęknie. Czy ktoś może się w tym temacie wypowiedzieć? W projekcie mam 15 cm EPS200, co raczej jest grubą przesadą jak na zwyczajny domek jednorodzinny.
    Ostatnio edytowane przez ljalowie ; 28-03-2012 o 08:34

  20. #20

    Domyślnie

    Jeżeli zmieniasz coś w projekcie to robisz to na własne ryzyko i w razie kłopotów z podłogami mozesz mieć problem z dochodzeniem swoich praw odnośnie praw gwarancyjnych np. wylewki, glazury itp.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony