dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 92
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1825
  1. #201
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    No wlasnie, musze napisac aby mi przeprojektowali ta nagrzewnice (wieksza dali) aby bylo powiedzmy maks 10l/min

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  2. #202
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Rafał_
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    143

    Domyślnie

    Cytat Napisał moni_veron Zobacz post
    Rafał_ - czy już uruchomiłeś GWC? Bo chciałbym się dowiedzieć jak Ci się sprawuje ten wymiennik.
    Jak mi się uda to odpalę jesienią. Na razie kombinuję przejście z kanału prostokątnego na okrągły.

  3. #203

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi.

    Domaracuch

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafał_ Zobacz post
    Jak mi się uda to odpalę jesienią. Na razie kombinuję przejście z kanału prostokątnego na okrągły.
    Jeśli piszesz o wentylacji, to są specjalne przejścia z kanału okrągłego na kanał prostokątny.
    Ale jeśli chodzi o ekonomiczne uzasadnienie kanałów prostokątnych to raczej ekonomi się w nich nie doszukasz....
    Kanały prostokątne będą ciebie kosztować tyle co zlecenie całej instalacji firmie zewnętrznej, która wykonuje instalacje na rurach sztywnych okrągłych.

  5. #205
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    kerado28
    A Ty umiesz umieścić prostokątną nagrzewnicę w okrągłym kanale?



    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #206

    Talking

    Adam_mk
    A czy Ty umiesz umieścić nagrzewnice o wymiarach 40 x 20 cm w kanale o przekroju fi 160?

    Takie dyskusje raczej niczym nie zaowocują, więc lepiej je zakończyć na tym etapie.

    Tak jak pisałem powyżej, przejście w WM nie stanowi problemu (jeśli chodzi o wentylacje). Co do obudowy wymiennika to całkowicie inna sprawa.

  7. #207
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Rafał kombinuje z obudowaniem i połączeniem tego w całość a nie zamianę koła na kwadrat...
    Tak doczytałem.
    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  8. #208

    Domyślnie

    Właśnie coś takiego dzisiaj uruchomiłem ( dom na razie niezamieszkany, gdześ blisko pasywnego, po wylewkach i tynkach w marcu br. ). szukamy w google chlodnica wodna kanałowa okrągła, firmy np. Promont, Enavent ( ja kupiłem chłodnicę produkowaną na Litwie ( nie pamiętam z której firmy, 3 rzędową dla przepływu około 700 m3 za 1700 zł, z podłączeniem z obu stron okrągłym fi 200. Osiągi tego ustrojstwa to: Temp na zewnątrz 32 w cieniu, godzina 13:00, w domu przyjemnie chłodno, jeszcze po nocy ? czyli zalety izolacji !! ( ale nie zmierzyłem temperatury ), umieszczam termometr na nawiewie w pokoju i odpalam reku, po pół godzinie pokazuje 25 stopni i jest stabilnie, uruchamiam podlewanie ogrodu ( woda idzie przez chłodnicę i .... na nawiewie w pokoju mam po 10 min, 22 stopnie nie wiem czy dużo to czy mało ale w domu jest fajnie chłodno.
    salata

  9. #209

    Domyślnie

    Troszkę zerknąłem do góry i widzę że Adam ciut sobie kpi ?? albo tego ustrojstwa nie widział ( jak i mój hydraulik, ale się uparłem i mu wytłumaczyłem o co chodzi ) albo ma kasę od producentów GWC ??? A może ktoś nie zna kawalu o milicjancie który rzuca płytki chodnikowe do Wisły ??? J a dostałem propozycję GWC dwustrefowego, z automatycznym przełączaniem za ok. 20. 000 ??? Nie lubię być robiony w Huj... Czy ktoś budujący dom ma podobne odczucie ???
    salata

  10. #210
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Rozum nosisz ze sobą nawet do sracza!
    (wybacz dosadność)
    Użyj go!
    Do szkół chadzałeś to fizykę i matematykę powinieneś znać...
    SAM oceń - czy zlecić za20 000zł czy zrobić sobie "tymi ręcami" za 2 000zł.

    Nikogo do niczego nie namawiam.
    Niczego od niczego nie odmawiam.
    Myślę, że widzę to, na co patrzę....
    Jak pytają a ja znam odpowiedź to ją tu wpisuję...
    Tyle.
    Mogę nie wpisywać, jak to ma być jakiś kłopot....
    Dla mnie tego co wiem - wystarczy. Mnie się sprawdza. Realnie i w powtarzalny sposób.
    Możne też pomijać to, co JA piszę...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  11. #211
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał salata123 Zobacz post
    umieszczam termometr na nawiewie w pokoju i odpalam reku, po pół godzinie pokazuje 25 stopni i jest stabilnie, uruchamiam podlewanie ogrodu ( woda idzie przez chłodnicę i .... na nawiewie w pokoju mam po 10 min, 22 stopnie nie wiem czy dużo to czy mało ale w domu jest fajnie chłodno.
    Jeśli to tyle daje to faktycznie ciekawy dodatek, ale GWC działa przez cały dzień, czyli wtedy gdy najbardziej potrzeba chłodu, a wieczorem gdy się podlewa zwykle na zewnątrz jest już chłodniej ...

    Z tą kasą od producentów GWC dla Adama to pojechałeś ... szkoda pisać - lepiej użyj rozumu i sam się domyśl ...

    Czy mnie też objedziesz, bo polecam GWC rurowy a niektórzy bardzo drogo sobie liczą za ich wykonanie ?

  12. #212
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Drogo liczą bo z tego żyją i to chyba jest normalne. Są też ludzie i jest ich całkiem sporo którzy chcą coś takiego kupić bo się nie znają/niemają czasu. pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  13. #213

    Domyślnie

    Zanim natknąłem się na ten wątek planowałem zrobić GWC wodne 2x100mb fi25 ale wykorzystywać je tylko latem do schładzania powietrza, a na zimę myślałem żeby za pomocą zaworów przełączyć układ chłodzenia(rury w ziemi) - byłby on wówcza całkowicie nieużywany i przełączyć na pętle podłączona do kotła gazowego ( będę miał za kotłem gazowym rozdzielacz na 8 pętli z czego wykorzystywał będę 7 i myślałem, żeby jedna przeznaczyć na podłączenie do nagrzewnicy/chłodnicy) lub też podłączyć do pętli powrotnej z podłogówki.

    Co myślicie o takim rozwiązaniu?

  14. #214
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Ekonomicznie bez sensu skoro i tak GWC będzie.
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  15. #215

    Domyślnie

    Jeżeli dałbym jako powrót z pętli z podłogówki to ekonomika by nie ucierpiała, prawda?

  16. #216
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    redlum

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    483

    Domyślnie

    Czy można zakopać rurki warstwowo? tzn jeden obieg na 2m i drugi na 1m? Mam małą działkę (szeregówka narożna) i inaczej mi się raczej nie zmieści. Planuje dać 200mb - wiec nawet jak będzie uzysk 15W/m - to osiągnę ten max czyli 3000W. Co myślicie o takim rozwiązaniu?

  17. #217
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Można. Jest taka instalacja. (znam taką)
    Wypuszczasz na 1m.
    Pobierasz z 2m ppt.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  18. #218
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Dobre, nie pomyślałem o tym jak kopałem z trudem na swojej cholernie małej działce.
    Aż musiałem kibel przesunąć ,,,,
    Na szczęście jak już pisałem nieużywany jeszcze był

  19. #219
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    redlum

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    483

    Domyślnie

    A można dwa obiegi równoległe zakopać w taki sposób? Jeden głębiej - drugi płycej? Domyślam się że ten niżej będzie miał wiekszą wydajność i czy połączenie tych dwóch obiegów równoległych nie spowoduje jakiś dziwnych rzeczy?

  20. #220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Jak jest wybór - to tego bym nie robił.
    Po co pogarszać parametry, jak nie trzeba?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Strona 11 z 92

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony