dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 7
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 128
  1. #101
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał megi010
    A to jest znany problem budownictwa komercyjnego, są tam zupełnie inne standardy i normy niż w domach.

    Projektuję te systemy od lat więc wiem na co kładzie się nacisk w domu a na co w budynku użytkowym, nie porównuj tego bo to zupełnie inne rozwiązania, inne urządzenia, inaczej zaprojektowane instalacji itp. itd...
    No własnie, nikt mi nie odpowiedział czy "firanki latają" przy ogrzewaniu nadmuchowym. W wersji falkona ruch powietrza jest nieodczuwalny. Nie wiem jak zniósłbym w łazience jakiekolwiek podmuchy.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  2. #102
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał ...
    Piczman, pisałem o tym wcześniej, że wentylacja jest płynnie regulowana i działa zupełnie niezależnie od sytemu ogrzewania nadmuchowego, choć wykorzystuje w części te same kanały.
    Możesz powiedzieć jak jest rozwiązane zasysanie powietrza z zewnątrz? Ciśnienie w układzie ogrzewania jest większe niż ciśnienie w układzie WM. Co nie pozwala wydmuchiwać powietrza na zewnątrz przez czerpnię WM?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #103

    Domyślnie

    proste to jak drut, czerpnia świeżego powietrza jest podłączona do kanału powrotnego pieca, czyli tam gdzie silnik "ciągnie" i jest podciśnienie.

    firanki nie latają

  4. #104
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał ...
    proste to jak drut, czerpnia świeżego powietrza jest podłączona do kanału powrotnego pieca, czyli tam gdzie silnik "ciągnie" i jest podciśnienie.

    firanki nie latają
    No tak, zapomniałem ze powietrze krąży w wewnętrznym obiegu, trochę to problem bo "zużyte" powietrze niekoniecznie trafia na zewnątrz.
    Może jednak ktos napisać jak jest z tym dmuchaniem w domu? Wieje czy nie wieje?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm
    Cytat Napisał rafał ...
    proste to jak drut, czerpnia świeżego powietrza jest podłączona do kanału powrotnego pieca, czyli tam gdzie silnik "ciągnie" i jest podciśnienie.

    firanki nie latają
    No tak, zapomniałem ze powietrze krąży w wewnętrznym obiegu, trochę to problem bo "zużyte" powietrze niekoniecznie trafia na zewnątrz.
    Może jednak ktos napisać jak jest z tym dmuchaniem w domu? Wieje czy nie wieje?
    Witam,
    Jesli staniesz na kratce to poczujesz ruch powietrza nadmuchiwanego. Jesli powiesisz sie na kratce zwrotnej z cyrkulacji to na twarzy znow pewnie poczujesz wiatr (tutaj zgaduje bo zwrotne kratki mam 5 m nad podloga - nie przebywam tam raczej)
    Generalnie jednak kratek nie daje sie na srodku pokoju, gdzie zazwyczaj sie przebywa.
    Ruch powietrza na poddaszu (kratki w suficie) nie jest wyczuwalny.
    Komfort w pomieszczeniach jest naprawde wysoki.
    Opowiesci o "wirujacym kurzu" (widzialem takie na forum M) nalezy miedzy bajki wlozyc - albo ktos pisze o czyms o czym nie ma pojecia. Albo tez ma ktos wykonana amatorska instalacje przez Franka z sasiedztwa.


    Recyrkulacja to nie jest problem - chodzi o to, zeby rownomiernie sie rozchodzilo cieple powietrze. Dzieki temu np. nie ma zadnego problemu z ogrzewaniem pomieszczem wysokich, z antresolami itd - cieplo nie gromadzi sie na gorze czekajac na wiosne.
    Rowniez dzieki temu swieze powietrze jest rownomiernie rozprowadzane po calym ukladzie.
    Nalezy dobrac nadmuch i polozenie przepustnicy czerpni, zeby odpowiednie parametry wymiany zostaly spelnione. W instalacjach tanszych sterujesz tym recznie. Mozna tez zainstalowac automatyke.
    Pozdrawiam

  6. #106
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał qqlio
    ...
    Dzięki, trochę sie tego "przeciągu" bałem. Mimo wszystko dobrze byłoby przed podjęciem decyzji poczuć na własnej skórze jak coś takiego funcjonuje.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  7. #107

    Domyślnie

    Zgłoś się do firmy, która składała ci ofertę, na pewno zaproszą cię do takiego budynku, ja sam oglądałem to u kogoś zanim zainstalowałem u siebie.

  8. #108

    Domyślnie

    qqlio, masz nawilżacz ? ciekaw jestem jak u ciebie wyglądała systuacja z wilgotnością w domu podczas tej mroźnej zimy.

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin.nowacki
    qqlio, masz nawilżacz ? ciekaw jestem jak u ciebie wyglądała systuacja z wilgotnością w domu podczas tej mroźnej zimy.
    Nie mam, ale po dociulaniu 1,5-2kpln zainstaluje, bo przy mrozach wilg. spadala ponizej 40%.
    Pzdr

  10. #110

    Domyślnie

    Być może niezupełnie na temat, ale najprostrze ogrzewanie nadmuchowe, to nadmuchowy piec kominkowy na pelet. Piec ma zamkniętą komorę spalania i szczelne podłączenie powietrza z zewnątrz do komory spalania, więc może pracować w domach energooszczędnych (nawet pasywnych), może współpracować z rekuperacją.
    Można je stosować zarówno, jako tani sposób dogrzewania domu, jak i jako podstawowy system ogrzewania.
    Dostępne są zarówno piece do ogrzewania jednego pomieszczenia, jak i piece z rozprowadzeniem ogrzanego powietrza. W Polsce są już dostępne chyba wszystkie czołowe marki tych urządzeń.

  11. #111

    Domyślnie

    Cytat Napisał nomad7
    Być może niezupełnie na temat, ale najprostrze ogrzewanie nadmuchowe, to nadmuchowy piec kominkowy na pelet. Piec ma zamkniętą komorę spalania i szczelne podłączenie powietrza z zewnątrz do komory spalania, więc może pracować w domach energooszczędnych (nawet pasywnych), może współpracować z rekuperacją.
    Można je stosować zarówno, jako tani sposób dogrzewania domu, jak i jako podstawowy system ogrzewania.
    Dostępne są zarówno piece do ogrzewania jednego pomieszczenia, jak i piece z rozprowadzeniem ogrzanego powietrza. W Polsce są już dostępne chyba wszystkie czołowe marki tych urządzeń.
    Idac tym tropem to kazdy kominek DGP jest tez takim systemem - i to jest prawda.
    Jednak tylko piec (zazwyczaj) gazowy z dobrym sterownikiem daje prawdziwy komfort obslugi (a raczej brak koniecznosci obslugi).
    Pzdr

  12. #112

    Domyślnie

    całkowicie się zgadzam z kolegą qqulio. Nie czuć ruchu powietrza, tylko przy samych kratkach.

  13. #113

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was dogrzewał się dzięki klimatyzatorom LG art cool? jak się sprawdzają? teraz LG ma promocję na montaż za 1zł i myślę ze będzie to dobra oferta przed wakacjami.

  14. #114
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał falkon
    Kratki nawiewne na parterze mam umieszczone w posadzkach. Na poddaszu - w stropie.
    Kratki wywiewne w pomieszczeniach "brudnych" są umieszczone u góry, natomiast w korytarzu przy posadzce.
    Dobrze przemyślane rozwiązanie .
    Latem jednak ten nawiew przy posadzce może być mało efektywny, zwłaszcza, jeżeli chcesz schładzać powietrze z GWC. W taki przypadku przydałyby się kratki nawiewne na górze pomieszczenia.

    Ogrzewanie nadmuchowe ma sens, gdy korzystamy ze źródła ciepła o stałej cenie. W przypadku ogrzewania elektrycznego, a takie byłoby najtańsze pod względem inwestycyjnym niecelowe byłoby korzystanie z II taryfy, a to już trochę pogarsza sens ekonomiczny takiego rozwiązania.

  15. #115

    Domyślnie

    Ogrzewanie nadmuchowe.W moim domu mam ogrzewanie nadmuchowe jestem z niego zadowolony.Korzystam z tego systemu 23 lata.

  16. #116
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    WiktorF

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Białystok
    Posty
    1

    Domyślnie

    Instalacja Falkona wydaje mi się rozwiązaniem genialnym. Jeśli sam to Pan wymyślił... mistrz!

    Także jestem z Białegostoku i jestem na etapie domu w stanie surowym.
    Mnogość opcji a przede wszystkim założenie, że utrzymanie domu musi być w miarę możliwości jak najmniej obciążające dla portfela, powoli mnie przerasta. Czy mogę prosić o kontakt na PW? Mam wiele pytań odnośnie połączonej instalacji Reku z Ogrzewaniem nadmuchowym. Pozdrawiam.

    edit: zauważyłem że użytkownik Falkon usunął konto? Czy ktoś dysponuje jakimkolwiek namiarem, pod którym mógłbym go złapać, typu e-mail, lub numer telefonu? Bardzo mi na tym zależy.
    Ostatnio edytowane przez WiktorF ; 04-05-2014 o 14:47

  17. #117
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lorak86

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Małogoszcz
    Kod pocztowy
    28-366
    Posty
    60

    Domyślnie

    Witam
    Czy Falkon bądź ktokolwiek kto ma system zrobiony jak opisał to Falkon może się wypowiedzieć?
    Jak system sprawuje się po latach?
    Chcę zrobić coś takiego u siebie z tym, że główne źródło ogrzewania powietrza to piec kondensacyjny nadmuchowy.

  18. #118
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar TomekKisiel
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    45

    Domyślnie

    Witam też się zainteresowałem tym ogrzewaniem z uwagi na prostotę instalacji i najważniejsze że jest tańsza w instalacji.Zastanawiam się nad średnicą rur rozprowadzających planuje zrobić jako główne fi200mm i rozprowadzające 2xfi75mm moim zdaniem powinno wystarczyć może ktoś się wypowie na ten temat.
    Czekam na każde info

  19. #119
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    bez projektu to wróżenie z fusów, to wszystko zależy od zapotrzebowania na ciepło, ilości pokoi itd
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  20. #120
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar TomekKisiel
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    45

    Domyślnie

    Witam ponownie
    Po wielu przeczytanych wpisach teraz wiem co chcem ten Falkon co pisal ze WM poloczyl z nagrzewaniem nadmuchowym to glupoty opowiadal ....ale to inna bajka

    U siebie juz podjelem decyzje na zainstalowanie WM i nagrzewania nadmuchowego ktury bedzie polegal na tym ze cala robote bedzie robil wymiennik wodny podlaczony do bufora grzejnego jeszcze nie zastanawialem sie jakiej pojemnosci ale bedzi napweno duzy
    Kubature mam okolo 400 m3 zeby nadmuchowka dzialal w pelnym zakresie musi miec wymiane przynajmniej 3-4 razy liczac u mnie musi byc prznajmnie instalacja 1600 m3/h i taka chcem zrobic.
    Szkoda tylko ze nie jest ten system tak popuralny ale mam nadzieje ze u mnie sie sprawdzi

    Pozdro
    Tomasz

Strona 6 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony