dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 323 z 833
Pokaż wyniki od 6.441 do 6.460 z 16653
  1. #6441

    Domyślnie

    tam gdzie są wysokie wody, to płyta jest chyba zalecanym rozwiązaniem? mam podobny problem jak adamfcb. wody gruntowe poniżej poziomu podbudowy, ale grunt nieprzepuszczalny, w czasie wykopu wiosną mimo odwilży i faktu że wszędzie naokoło płynęła woda, w dziurze było sucho. płyta posadowiona powyżej pierwotnej poziomu gruntu. poza opaską przeciwwysadzinową chcę całość dobrze ofoliować i obsypać nieprzepusczalną gliną, potem geowłóknina i żwir, tak żeby co spadnie z nieba spłynęło poza wykop i jak najmniej do środka. dalej chciałem zrobić właśnie jakąś studnię chłonną, może jakiś zbiornik na wodę (ale to na wiele nie starczy).
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  2. #6442
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adamfcb
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Ja w sumie wodę mam głęboko, ale każdy zaleca drenaż dla spokojnego snu, oto moje badania geotechniczne, czy możecie doradzić czy mam zawracać sobie głowę drenażem?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	geo1.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	46,7 KB
ID:	219137

  3. #6443
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamfcb Zobacz post
    Np. Ja mam problem z odprowadzeniem drenażu, myślę o jakiejś studni chłonnej ale najdalej od domu mogę ją wkopać max 5-6m nie wiem czy to nie za blisko, chyba że ktoś ma fajny (edit: nie drogi ) pomysł co zrobić z wodą z drenażu na małej działce to z chęcią wysłucham
    A co zrobisz z wodą deszczową z rynien ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #6444

    Domyślnie

    styropian, też lepiej żeby w wodzie nie stał, więc dobry drenaż musi być

  5. #6445
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    To klasyczne ławy się robi ?

    Nawet przy wyniesieniu płyty sądze, że w takim przypadku XPS będzie lepszy
    Wynosi się płytę ponad poziom terenu. Nie wiem czemu XPS miałby być lepszy. Jak jest zagrożenie podtopienia izolacji to granulat przynajmniej równie szybko wyschnie jak zmoknie. Woda z niego spłynie po prostu. Z XPS nie.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  6. #6446
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamfcb Zobacz post
    Ja w sumie wodę mam głęboko, ale każdy zaleca drenaż dla spokojnego snu, oto moje badania geotechniczne, czy możecie doradzić czy mam zawracać sobie głowę drenażem?]
    Masz bardzo podobne warunki do moich. Ja tez mam drenaz, ale z tego co widzę, to najbardziej przydaje sie z tej strony budynku na która wieje wiatr i pada deszcz. Z zawietrznaj chyba jeszcze nigdy rura nie odprowadzila mi wody okapy załatwiaja sprawę.
    Zresztą tej wody jest bardzo mało.

    Uważam, że studnia 5m od domu w niczym nie będzie przeszkadzać.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #6447
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adamfcb
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A co zrobisz z wodą deszczową z rynien ?
    O tym także myślę aczkolwiek obecnie trochę mniej bo robota na budowie idzie pełną parą i na razie nie bardzo mam czas, muszę przeszukać net i poszukać rozwiązań

  8. #6448

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Nie wiem czy kiedyś widziałeś kiedyś granulat. Jest podobny do pumeksu. Te 10% to jest to co zostanie w zewnętrznych porach. Są one zamknięte, więc bryłka granulatu nie nasiąka. Prędzej czy później ta woda ścieknie/wyparuje. To nie jest to samo co nasiąkanie styropianu. Granulat wsadzony do wody, nawet po 10 latach wyschnie błyskawicznie.
    Niestety nie miałem okazji. Tylko ciekawi jak zachowuje się w takiej sytuacji, o ile gorsza lambda. Spotkał się może ktoś z opracowaniem na ten temat?
    Może bezpieczniej było by dać szkło piankowe, na 10-20cm warstwie klińca?

  9. #6449
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzes124 Zobacz post
    Niestety nie miałem okazji. Tylko ciekawi jak zachowuje się w takiej sytuacji, o ile gorsza lambda. Spotkał się może ktoś z opracowaniem na ten temat?
    Może bezpieczniej było by dać szkło piankowe, na 10-20cm warstwie klińca?
    Lambda mniej więcej dwa razy gorsza od styro więc warstwa musi być dwa razy większa, trzeba też uwzględnić 20 % zagęszczenie. Lambdy mokrego nie ma sensu liczyć a myślę, że byłoby to bardzo trudne. Nie może być mokry i koniec, podobnie jak każda inna izolacja. Kliniec nie ma sensu, bo granulat jest bardzo dobrą podbudową. Nic więcej nie jest potrzebne. Pod płytę zdejmuje się tylko humus i daje zagęszczony granulat w którym umieszcza się odwodnienie. Na to, na folię daje się beton.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  10. #6450
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Wynosi się płytę ponad poziom terenu. Nie wiem czemu XPS miałby być lepszy. Jak jest zagrożenie podtopienia izolacji to granulat przynajmniej równie szybko wyschnie jak zmoknie. Woda z niego spłynie po prostu. Z XPS nie.
    Z XPS też. Wolniej odda, ale też wolniej namoknie i mniej wody przyjmie.

    No cóż, droga otwarta, buduj na szkle. Aż dziw bierze, dlaczego to tak mało popularne, skoro "nie wiadomo dlaczego XPS miałby być lepszy" ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #6451

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Z XPS też. Wolniej odda, ale też wolniej namoknie i mniej wody przyjmie.

    No cóż, droga otwarta, buduj na szkle. Aż dziw bierze, dlaczego to tak mało popularne, skoro "nie wiadomo dlaczego XPS miałby być lepszy" ?
    Myślę, że większość nie buduje na szkle z powodu ceny. Czyli z tego samego powodu dlaczego nie buduje na xps, tylko na eps
    Perm, a ty już ruszyłeś z budową?

  12. #6452

    Domyślnie

    mnie też dziwi, mała popularność. nie wiem jak to w Niemczech jest, ale znajomi mają tam nowy dom na XPS - to ich drugi, poprzedni był z piwnicą, na płycie, ale chyba bez izolacji pod płytą.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  13. #6453
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzes124 Zobacz post
    Myślę, że większość nie buduje na szkle z powodu ceny. Czyli z tego samego powodu dlaczego nie buduje na xps, tylko na eps
    Perm, a ty już ruszyłeś z budową?
    To ciekaw jestem, jak jest w zamożniejszej części Europy, dla mieszkańców której różnica w XPS, czy szkle jest pomijelnie mała ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #6454

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    To ciekaw jestem, jak jest w zamożniejszej części Europy, dla mieszkańców której różnica w XPS, czy szkle jest pomijelnie mała ?
    Nie wiem co jest za granicą, nie orientowałem się, wiem jak to wygląda u nas. Każdy dałby eps100 jak by mógł.
    Zdaje się, że swego czasu perm pisał, że za zachodnią granicą szkło jest popularne.

  15. #6455
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Nie buduję na szkle bo zdecydowałem się na piwnicę. W Niemczech granulat jest dosyć popularny ale buduje się też na EPS i XPS. W jakich proporcjach, trudno mi powiedzieć. Tam jest łatwiej, bo firma która wykonuje fundament płytowy jest zmuszona do zastosowania materiału z certyfikatem. Innych stosować nie wolno. Klient ma ten komfort że nie musi zastanawiać się co jest pod domem. Na pewno będzie miał właściwy materiał.

    Co do granulatu to, zupełnie obiektywnie rozpatrując plusy i minusy różnych rodzajów izolacji jest materiałem najbardziej pod dom odpowiednim. Ma tylko jedną wadę. Trzeba dać go więcej, bo nie jest tak dobrym izolatorem jak styro co wiąże się też z ceną. Poza tym wygrywa z nim w każdym aspekcie.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  16. #6456

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Nie buduję na szkle bo zdecydowałem się na piwnicę. .
    Tak z ciekawości, bo piwnicę też jeszcze na dany moment rozpatruję, stawiasz ją na ławach czy jednak na płycie i jak ją ewentualnie ocieplasz?

  17. #6457
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzes124 Zobacz post
    Tak z ciekawości, bo piwnicę też jeszcze na dany moment rozpatruję, stawiasz ją na ławach czy jednak na płycie i jak ją ewentualnie ocieplasz?
    Na płycie ze względu na prostotę takiego rozwiązania i warunki gruntowe. Płyta na pospółce. Piwnica częściowo zasypana (stok). W części odkrytej opaska 2 m dookoła domu połączona z izolacją ścian. Na podłodze piwnicy wylewka na styro. Ściany pod i nad ziemią 20 cm izolacji. Pod ziemią EPS hydro.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  18. #6458

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Na płycie ze względu na prostotę takiego rozwiązania i warunki gruntowe. Płyta na pospółce. Piwnica częściowo zasypana (stok). W części odkrytej opaska 2 m dookoła domu połączona z izolacją ścian. Na podłodze piwnicy wylewka na styro. Ściany pod i nad ziemią 20 cm izolacji. Pod ziemią EPS hydro.
    Dzięki za info.
    A robiłeś może zestawienie o ile droższe było rozwiązanie z piwnicą, od wersji bez niej i na płycie fundamentowej na xps czy szkle?

  19. #6459
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzes124 Zobacz post
    Dzięki za info.
    A robiłeś może zestawienie o ile droższe było rozwiązanie z piwnicą, od wersji bez niej i na płycie fundamentowej na xps czy szkle?
    Nie mam alternatywy. Zamiast piwnicy 3 metrowe ściany fundamentowe. Dużo taniej wychodzi piwnica na płycie. XPS wychodzi taniej. Trzeba granulat liczyć 1 do 3 (z zagęszczeniem) więc 10 cm XPS = 30 cm zagęszczonego granulatu.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  20. #6460
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojmil

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    śląsk i zagłębie
    Posty
    32

    Domyślnie

    Witam

    Moja płyta już wylana i dom się buduje ale powoli zbliża się zima i trzeba pomyśleć o pewnych zabezpieczeniach. Mianowicie, koleżanki i koledzy, jak by był ktoś taki miły i nakreślił mi możliwie prostym językiem jakieś szczegóły dotyczące opaski antywysadzinowej to byłbym bardzo wdzięczny. Poniżej zamieszczam kilka - mam nadzieje - precyzyjnych pytań.

    1. jaki styropian/styrodur użyć?
    2. Jakiej grubości ma być ten styropian/styrodur?
    3. Jakiej szerokości ma być opaska antywysadzinowa?
    4. Na jakiej głębokości styropian/styrodur ma się znaleźć?
    5. Co ma być i ile pod styropianem/styrodurem?
    6. Czy pod styropianem/styrodurem podkład zagęszczać ubijarką czy wystarczy "udeptać"?
    7. Co nad styropianem/styrodurem i w jakiej ilości?
    8. Czy ubijać warstwy nad styroianem/styrodurem, a jeśli TAK to czym?

    Jak by ktoś potrafił odpowiedzieć na moje pytania to na pewno wielu czytelnikom by życie ułatwił a i zapewne mniej pytań tego typu by się pojawiało.

    Pozdrawiam

Strona 323 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony