dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 322 z 833
Pokaż wyniki od 6.421 do 6.440 z 16657
  1. #6421
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailah Zobacz post
    bylo wyrazenie "folia na styropianie" wiec myslalem, ze chodzi o folie na, a nie pod styro, no i dlatego zalozylem, ze mowimy o parze wodnej z pomieszczenia, a nie wodzie z gruntu...
    Czy gdzieś napisałem o folii pod styropianem?

  2. #6422
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sailah

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Bydzia
    Posty
    266

    Domyślnie

    no faktycznie.. czyli pod styro jak nie ma wysokich wod gruntowych, a damy folie to lepiej podziurawic wrecz dla odprowadzania kondensatu, a na gore folii nie dawac, bo przeplyw pary jest tylko do pomieszczenia, tak?

    jakos mialem mgliste wrazenie, ze w okresie duzej wilgotnosci we wnetrzu domu kierunek moze byc z pomiszczenia do izolacji.. zatem mylilem sie?

  3. #6423
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Reze
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Posty
    187
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Już nie zaśmiecam Wam wątku, choć przyznam, że wszystkie pytania wyniknęły z powodu płyty. No wiecie jak to jest, każdy coś skrobnie i potem wątek o płytach ma ponad 300 stron
    Dzięki za rady, spadam do ogrzewania
    Buduje się mały domek w ogrodzie M72aL

  4. #6424
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Reze Zobacz post
    Już nie zaśmiecam Wam wątku, choć przyznam, że wszystkie pytania wyniknęły z powodu płyty. No wiecie jak to jest, każdy coś skrobnie i potem wątek o płytach ma ponad 300 stron
    Dzięki za rady, spadam do ogrzewania
    No to spadaj.







    a spiryt?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  5. #6425

    Domyślnie

    Cytat Napisał semiramida Zobacz post
    może Ty tu nie rób płyty...
    Piszesz to z własnego doświadczenia? Niewiele z tej wypowiedzi mogę wynieść.

  6. #6426

    Domyślnie

    Przebrnąłem cały wątek, i widzę perm, że mocno się udzielasz od początku.
    Masz już jakieś własne doświadczenia, albo ktoś z forumowiczów stawiał płytę na granulacie szkła?

  7. #6427
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Reze
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Posty
    187
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Perm, Ty uważaj bo ja blisko mam do Ciebie, żebyś nie musiał przez tydzień kaca leczyć
    Buduje się mały domek w ogrodzie M72aL

  8. #6428

    Domyślnie

    Właśnie znalazłem taką aukcje:
    http://allegro.pl/szklo-piankowe-geo...602861583.html

    Szkło piankowe 240zł/m3, cena chyba nie najgorsza. Co myślicie?
    Nie wiem tylko czy to netto czy brutto.

  9. #6429
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzes124 Zobacz post
    Właśnie znalazłem taką aukcje:
    http://allegro.pl/szklo-piankowe-geocell-termoizolacja-fundamentu-i3602861583.html

    Szkło piankowe 240zł/m3, cena chyba nie najgorsza. Co myślicie?
    Nie wiem tylko czy to netto czy brutto.
    Nawet jeżeli netto to bardzo dobra cena. Szkło piankowe to ideał izolacji pod płytą. Nie do końca rozumiem czemu ludzie decydują się na XPS mogąc zastosować granulat. Może jest trudno osiągalny? Nie wiem. Ma w końcu same zalety: da się go zastosować zamiast warstwy kruszywa nie podciągającej wody, wytrzymałość na zgniatanie ma nieporównywalną z żadnym plastikiem, jest praktycznie niezniszczalny, nic go nie zeżre, izoluje. ... No i tu drobiazg , parametry izolacyjne ma dwa razy gorsze od XPS. Trzeba dać dwa razy tyle. Zaoszczędzamy jednak na podbudowie więc chyba, przy obecnych cenach XPS wyjdzie na jedno.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  10. #6430

    Domyślnie

    ja teraz poważnie bym rozważał budowę na szkle. to z allegro podejrzanie tanie jest, wychodzi niewiele drożej niż XPS. w moim przypadku gdyby doliczyć do tego fakt, że zastąpiłoby mi sporo wymienionego gruntu, to by chyba wyszło znacznie taniej niż na XPS, nawet jeśli to cena netto. jedyne wątpliwości jakie ciągle mam co do szkła - jak to izoluje kiedy jest mokre?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  11. #6431
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    ja teraz poważnie bym rozważał budowę na szkle. to z allegro podejrzanie tanie jest, wychodzi niewiele drożej niż XPS. w moim przypadku gdyby doliczyć do tego fakt, że zastąpiłoby mi sporo wymienionego gruntu, to by chyba wyszło znacznie taniej niż na XPS, nawet jeśli to cena netto. jedyne wątpliwości jakie ciągle mam co do szkła - jak to izoluje kiedy jest mokre?
    A czemu ma być mokre? Kapilarnie nie podciąga więc skąd ta wilgoć?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  12. #6432

    Domyślnie

    No właśnie co z tą wilgocią?
    Napisane jest: Absorpcja wody 10% obj.
    Niby odwracalna, ale jednak trochę to jest, zwłaszcza że i tego szkła było by dużo. Stąd pytanie jak się zachowuje to szło w przypadku zawilgocenia.

  13. #6433

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    A czemu ma być mokre? Kapilarnie nie podciąga więc skąd ta wilgoć?
    z deszczu po jesiennej ulewie?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  14. #6434

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    z deszczu po jesiennej ulewie?
    Po deszczu to raczej spłynie drenażem, co innego jakby stał w wodzie.

  15. #6435
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wsp. lambda 0,8 W/mK - w stanie suchym.
    Absorbcja wody do 10%, ciekawe jak wtedy wygląda lambda ?

    Przy gliniastym gruncie, w którym wykop tworzy swego rodzaju wannę to średni wybór.
    Tam, gdzie woda jest nisko, szkło można rozważyć, ale bezpiecznie 2,5 grubości styropianu.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #6436
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzes124 Zobacz post
    No właśnie co z tą wilgocią?
    Napisane jest: Absorpcja wody 10% obj.
    Niby odwracalna, ale jednak trochę to jest, zwłaszcza że i tego szkła było by dużo. Stąd pytanie jak się zachowuje to szło w przypadku zawilgocenia.
    Nie wiem czy kiedyś widziałeś kiedyś granulat. Jest podobny do pumeksu. Te 10% to jest to co zostanie w zewnętrznych porach. Są one zamknięte, więc bryłka granulatu nie nasiąka. Prędzej czy później ta woda ścieknie/wyparuje. To nie jest to samo co nasiąkanie styropianu. Granulat wsadzony do wody, nawet po 10 latach wyschnie błyskawicznie.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  17. #6437
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzes124 Zobacz post
    Po deszczu to raczej spłynie drenażem, co innego jakby stał w wodzie.
    Jak masz gdzie odprowadzić wode z drenażu, to ok. Ale na tym forum bylo wiele postów użytkowników, którzy mają z tym problem.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #6438
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Wsp. lambda 0,8 W/mK - w stanie suchym.
    Absorbcja wody do 10%, ciekawe jak wtedy wygląda lambda ?

    Przy gliniastym gruncie, w którym wykop tworzy swego rodzaju wannę to średni wybór.
    Tam, gdzie woda jest nisko, szkło można rozważyć, ale bezpiecznie 2,5 grubości styropianu.
    Tam gdzie woda jest wysoko i nie ma możliwości zrobienia skutecznego odwodnienia nie robi się płyty. Trzeba ją wynieść nad poziom terenu.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  19. #6439
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Tam gdzie woda jest wysoko i nie ma możliwości zrobienia skutecznego odwodnienia nie robi się płyty.
    To klasyczne ławy się robi ?

    Nawet przy wyniesieniu płyty sądze, że w takim przypadku XPS będzie lepszy
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #6440
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adamfcb
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jak masz gdzie odprowadzić wode z drenażu, to ok. Ale na tym forum bylo wiele postów użytkowników, którzy mają z tym problem.
    Np. Ja mam problem z odprowadzeniem drenażu, myślę o jakiejś studni chłonnej ale najdalej od domu mogę ją wkopać max 5-6m nie wiem czy to nie za blisko, chyba że ktoś ma fajny (edit: nie drogi ) pomysł co zrobić z wodą z drenażu na małej działce to z chęcią wysłucham

Strona 322 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony