dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 27 z 27
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 530
  1. #521

    Domyślnie

    Witam
    dołączę się do tematu, remontuję łazienkę i chciałem się doradzić. Zastanawiam się nad zastosowanie w łazience ogrzewania podłogowego lub suszarki drabinkowej, wszystko elektryczne. Proszę o doradzenie co lepsze ?

  2. #522
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawidkossak Zobacz post
    Witam
    dołączę się do tematu, remontuję łazienkę i chciałem się doradzić. Zastanawiam się nad zastosowanie w łazience ogrzewania podłogowego lub suszarki drabinkowej, wszystko elektryczne. Proszę o doradzenie co lepsze ?
    Komfort lepszy przy podłogowym , ciepła podłoga itp .

    Ale przy grzejniku masz jedną wielką zaletę : krótki czas reakcji !!!

    Sam zdecyduj co jest dla Ciebie ważniejsze .

  3. #523
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Jak da matę w warstwie kleju to też będzie szybki efekt
    Czemu nie zrobić jednego i drugiego?

  4. #524
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar IWONA PELLETS
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    99

    Domyślnie

    Witam,

    Polecam ogrzewanie małych domów za pomocą tylko kominka hybrydowego na pellet i drewno.
    Mamy wiele instalacji, w których domy o powierzchni do 150 m2 są ogrzewane jedynie naszymi kominkami.
    W takim przypadku można zaoszczędzić ok 20-30 tys zł i rezygnujemy z kotłowni zyskując wolne pomieszczenie (ok. 10% powierzchni domu)
    Można zastosować opcjonalny zbiornik na pellet pozwalający na dosypywanie pelletu raz na 2 miesiące.
    Kominki czyszczą się same i drzwi wystarczy otworzyć raz w miesiącu.

    Polecam:
    www.iwonapellets.pl

  5. #525
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bajprzeznet

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Łódź
    Posty
    157

    Domyślnie

    Odkopuje stary temat żeby nie zaśmiecać forum i nie dublować tego samego.

    Mam identyczną rozkminę - w planach dom ok 60m2 - raz ze wiekszy będzie ciezki zmieścić ze wzgledu na linie ŚN, dwa że ogólnie mi taki pasuje - dla naszej dwójki w sam raz.

    Jak wiadomo małe domki nie mają kotłowni na paliwo stałe - taka kotłownia to ok 10m2 a więc rezygnacja z jednego pokoju lub pomniejszony sporo salon.
    Ja jak wielu użytkowników nie mam dostępu do gazu.

    Chciałem ogrzewać dom kominkiem na pellet z DGP - minimum obsługi, taki metraż spokojnie da rade, a koszty też ok.

    I tu rodzi się problem na który rozwiązania w tym, ani żadnym starym temacie nie ma - WSKAŹNIK EP!!

    OD 2017 obowiązuje kolejny niższy współczynnik EP. Jak wiadomo kominek nie może być jedynym źródłem ogrzewania, może to być np. zestaw prąd + kominek i niby jest ok, tylko pada pytanie czym grzać CWU - prądem? Już w trzech biurach kręcą nosem że to nie przejdzie, bo prąd ma wyższy przelicznik i dom przekroczony dopuszczalne EP. Wiadomo że małe domki mają być z założenia tanie w budowie dlatego posiadają "standardowe" ocieplenie i rozwiązania grzewcze.

    Proponowano mi Powietrzną pompe ciepła - fajnie tylko koszt pompy, podłogówki itp jest 4 krotnie wyższy niż mój kominek, a koszty będą się zwracały latami. Dostałem też ciekawy pomysł grzania samej wody CWU taką pompą - koszt ok 3k PLN.
    Kominek z płaszczem wodnym i grzanie w ten sposób CWU - jak w przypadku PC robi się dużo wyższy koszt, zamiast ok 7500-9500 PLN musiałbym liczyć minimum 20000 PLN.

    Najśmieszniejsze że koszty samego grzania przy takiej powieszchni nie bedą diametralnie różne, a rośnie bardzo sam koszt instalacji.

    Jakieś inne pomysły? Wiem że niby wszystko można naciągnąc, przeliczyć itp, ale zaraz się okaże że koszt tych operacji będzie nieopłącalny.

    Właściwie pytanie nie brzmi tylko czym grzać, ale co zaproponować w projekcie żeby przeszło i zrobić potem odbiór...i nie wydać parudziesięciu tysięcy na ogrzewanie tak małego domku..

  6. #526
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajprzeznet Zobacz post
    Już w trzech biurach kręcą nosem że to nie przejdzie, bo prąd ma wyższy przelicznik i dom przekroczony dopuszczalne EP.
    To niech policzą i powiedzą, ile konkretnie cm izolacji trzeba dołożyć do muru, żeby się zmieścić z EP. To nie zgaduj zgadula, tylko liczenie.
    U mnie przy 49% CO (chociaż nie znalazłem przepisu zabraniającego wyprodukować 95% ciepła w kominku) i reszcie prądem (51% CO i 100% CWU) EP wychodzi 81,8kWh/m2/r.

    Cytat Napisał bajprzeznet Zobacz post
    Jakieś inne pomysły?
    Zatrudnij do PCHE speca od obliczeń, a nie słabo rozgarniętych w tym zakresie projektantów. Albo sam się pobaw http://bdec.builddesk.pl
    Możesz też dorzucić pompę ciepła P-P zamiast kabli.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 24-04-2018 o 19:31

  7. #527
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Tak mały dom to kable grzejne i pompa pp.Nie oszczędzaj na ociepleniu i daj 20cm na mur. Tak jak pisał przedmówca policz sobie w programie jak jesteś leń nie masz czasu to zlec ozc.

  8. #528
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bajprzeznet

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Łódź
    Posty
    157

    Domyślnie

    Przelicze sobie wszystko. - dzieki za link.

    Czekam właśnie na kokretne wyliczenia i propozycje z biura dziś mają być - pierwsze informacje dostałem na szybko.

    Na sciany planowałem dać właśnie 20mc zamiast projektowych 15cm - może to wystarczy.

    Jak to jest pompą PP? Przy jednym dużym pomieszczeniu git - tylko koszt dostarczenia ciepła do innych pomieszczeń nie będzie zbyt wysoki? Nie jest potrzebny split na każdy pokój? Przyznam ze nie interesowałem się pompami pp w perspektywie całego domu.

  9. #529
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajprzeznet Zobacz post
    Jak to jest pompą PP? Przy jednym dużym pomieszczeniu git - tylko koszt dostarczenia ciepła do innych pomieszczeń nie będzie zbyt wysoki? Nie jest potrzebny split na każdy pokój? Przyznam ze nie interesowałem się pompami pp w perspektywie całego domu.
    Zrozumiałem, że chcesz grzać kominkiem, tylko kwestia dostosowania domu do przepisów.
    Jeżeli chcesz grzać klimą - to lepiej kanałowa (ciszej niż kilka splitów).
    Kominek ani tani, ani wygodny jako podstawowe źródło ciepła. W małym, ciepłym domu kable i bojler elektryczny jako podstawa, + klima i/lub tania koza dla EP, dogrzewania i klimatu to najlepszy wybór.

  10. #530
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bajprzeznet

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Łódź
    Posty
    157

    Domyślnie

    Tak chce grzać kominkiem - ale takim na pellet z zasobnikiem, gdzie nie robi mi się kotłownia z salonu a i obsługa jest ograniczona do minimum.
    Plus że taki kominek z DGP to koszt całego systemu poniżej 10 tys PLN i to już z bojlerem elektrycznym na wodę oraz ewentualnymi grzejnikami prądowymi

    A czy klimatyzacja może być jako główne źródło ciepła? Np. Klimatyzacja + kominek? Koszt może większy ale latem klimatyzator też się przyda..

Strona 27 z 27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony