dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Wito2008

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Cieknie z kotła gazowego??????

    Rozpaliłem dziś w kominku, wzrosła temperatura więc wyłaczył się kocioł. Po 3 godzinach bezczynności z pieca zaczęła kapać woda i to całkim sporo jej kapało. Po wymuszenym załączeniu przestało kapać. Czy to normalne, czy coś się gdzieś skropliło?

  2. #2

    Domyślnie Re: Cieknie z kotła gazowego??????

    Cytat Napisał Wito2008
    Rozpaliłem dziś w kominku, wzrosła temperatura więc wyłaczył się kocioł. Po 3 godzinach bezczynności z pieca zaczęła kapać woda i to całkim sporo jej kapało. Po wymuszenym załączeniu przestało kapać. Czy to normalne, czy coś się gdzieś skropliło?
    To mi wygląda na błąd hydraulika. Kiepsko uszczelnił połączenia lub czegoś nie dokręcił.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie Re: Cieknie z kotła gazowego??????

    Cytat Napisał Wito2008
    Rozpaliłem dziś w kominku, wzrosła temperatura więc wyłaczył się kocioł. Po 3 godzinach bezczynności z pieca zaczęła kapać woda i to całkim sporo jej kapało. Po wymuszenym załączeniu przestało kapać. Czy to normalne, czy coś się gdzieś skropliło?
    nie wiem, jaki masz piec
    ja Wiessmana Witopend 222, czyli nie kondensat. I też mi kapalo, okresowo. Wezwaliśmy serwis i okazało się, że piec ma taki dodatkowy zawór na dole, z którego mają prawo kapać skropliny. Nie kondensat. ten zaworek teraz ma rurke podłaczoną do kanalizy i jest spokój

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Ezs a nie był to zawór bezpieczeństwa po prawej stronie pod kotłem ? pozdr adam

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Wito2008

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    piec to immergas Zeus Victrix, ciekło (kapało) z obudowy po lewej strony w której jest wizjer do zaglądania do paleniska, dziś zasymulowałem taką samą sytuację jak poprzednio ale nie ciekło????

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Nie powinno kapać. Prawdopodobnie jest źle złożony komin i zamiast wpadać bezpośrednio do wymiennika woda wylatuje na zewnątrz wymiennika i później kapie. Komin musi być BARDZO starannie złożony w miejscu połączenia z kotłem. Tam najczęściej powstają różne naprężenia przy/po montażu np. płytkowanie lub inne ruszanie rurami spalinowymi. Raczej trzeba rozebrać i złożyć jeszcze raz pozdr adam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony