dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 46
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    MRS.CONSTR.

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    838
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Witam

    Super projekt w dodatku plaski dach achhhhh......
    Mam jedno pytanko ,dlaczego nie dawales folii do fundamentow,tylko zalali prosto do ziemi,przeciez nie masz tym samym zadnej izolacji???????

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Z tego styroduru to 8 szt. zostało, foli też zostało i kleju do styr. też zostało. Dysperbitu poszło 20opakowań po 30kg. Przypilnujcie sobie jak murarze będą tym malować. U mnie położyli 2 warstwy i mówili że starczy, coś mnie podkusiło i jeszcze sam zacząłem kłaść jedną warstwę a tam moim oczom ukazały się dziury i widać było mur. Wkurzyłem się ostro, opierdo….m wykonawcę i sam załatałem wszystkie dziury. Wygląda teraz jakbym zaszpachlował.
    10 opakowań i jedno kleju odjedzie z powrotem do Castoramy. Reszta materiałów będzie się poniewierać po placu.
    Skończyłem altankę, prezentacja poniżej
    Czas na konkurs:
    Co przedstawia ostatnie zdjęcie??
    Dodam że o mały włos nie osikałem tego czegoś piwnym moczem. Nieźle się przy okazji strachu najadłem:)




    W sierodę zasypuje fundamenty i wchodzi hydraulik.
    Weszło 6x25t piachu po 355zł + 9h ładowarka

    Dodatkowo wykopała duł w którym przeprowadziłem rurę do wody, wyrównała teren wokuł.
    Nie źle się namachałem łopatą i grabiami by to rozrównać.

    Kupiłem jeszcze dwie palety cegły silikatowej z XELLI oraz 2 palety normalnej cegły na komin 1248,24zł z transportem na miejsce.

    Mam złą nowinę, musiałem wydać 30 kafli, które miałem na budowę na inne pierdoły więc wstrzymuję inwestycje na jakiś czas na razie będę tam tylko jeździł i grilował oraz wybieram się na wakacje.
    Nie zapomnę o forum POZDRAWIAM

    Kolejna zagadka przyrodnicza:
    Co to jest?? Dodam że zjadłem na kolację i żyję :)
    Ostatnio edytowane przez -Jurand- ; 07-08-2010 o 11:15

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Upgrade-owałem altanke, dodałę 5 lamp naftowych z płynem na komary :D

    Hydraulik wziął 300zł za robotę, materiały 930zł wodę już mam w domu. To niżej rury kanalizacyjnej to rura 200 do rekuperacji.


  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Chyba muszę zmienić wykonawcę. Co sądzicie ? Odwiedziłem ludzi co budują dom we wsi obok i im murarze robią za 20złm muru bez pomocników i takich tam. Mnie ci sami już krzyknęli 25zł za metr muru. Ten mój bierze ok. 34zł za metr muru i nie wiem co tu robić na całym domu to ok. 15000tyś wyjdzie. Ci z tej wsi jaki im powiedziałem ile płacę to omało ze śmiechu niepenkli, teraz ja pękam z nich bo strasznie brzydko mieli zrobione ściany i brudno. Pyzatym sami jacyś tacy byli, „niemiluchy”. Faktem jest że moja budowa mi się podoba, Panowie nie piją, nie kradną i jest czysto.
    Poradzicie PLIS
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Smile

    By nie zaśmiecać forum może ktoś odpowie na pytanie z tego wątku:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...%87-ogrodzenia

    Zamówiłem dziś bloczki na budowę na razie dwa tiry bez HDS rozładuję koparko ładowarką i przy okazji wykopię szambo. Wybór padł tak jak wcześniej pisałem na silikaty firmy SIL-PRO kiedyś UNIKI.
    Dokładnie U24LD -1200szt. pierwszy transport po 3,55zł szt.
    U12L -1344sz. po 1,90zł szt U24LD - 384szt. oraz pustak wentylacyjny UPSW - 144szt. pa 3,80 drugi transport. Rozładunek koparko ładowarką za 280zł
    Drogo ale niemiałem wyjścia sylikaty drożeją z dnia na dzień a firmy które ogłaszają się na allegro ciężko dojść z nimi do ładu i do realizacji. Postanowiłem kupić w miejscowej hurtowni materiałów MB Opole na razie wszystko w porządku. Wcześniej u nich kupowałem i było OK. Metr muru bez robocizny i kleju wyjdzie 55.80zł czyli tak jak z ceramiki.
    Mieliśmy murować na zwykłą zaprawę poziomą ale w końcu padło na zaprawę cienko warstwową potoczne zwaną klejem firmy: KREISEL MURLEP 125
    Zobaczymy jak pójdzie, teraz zaczynam myśleć nad zakupem stropu.

    A i wystąpiłem z wnioskiem do gminy o nadanie numeru. Mam numer 91!!!
    Szkoda tylko że nie po kolei nadają na ulicy we wsi tylko porządkowo.

    a tak wyglądają bloczki zimową porą


    Kolejny krok milowy zamną, ostro szykuję się na początek sezonu budowlanego i niemogę doczekać się wiosny.
    Dziś zamówiłem i zapłaciłem za strop, wkońcu zdecydowałem się na pustaki z keramzytobetonu. Drożej wyszły niż z żużlobetonu ale na zdrowiu się nie oszczędza tzn.:
    Teriva I – 3,85zł za szt. i Teriva II – 4,40zł za szt.
    Dodatkowo zamówiłem kolejny samochód bloczków z Sil-Pro cena nie znacznie podrożała U24LD – 3,58zł Wszystko rozłądowane HDS
    Teraz wiem że do budowy lepiej mogłem się przygotować, na pewno szybciej by poszła.
    Niedługo załączę zdjęcia z dostawy
    Ostatnio edytowane przez -Jurand- ; 24-01-2011 o 14:10

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Archi100
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    Puk Puk, jest tu kto? Coś taka cisza nastała... CO tam na placu budowy??

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Co ma być jak w kraju kryzys, Tusku nam VAT podniósł, do emerytury się dobiera i o mało co nie wprowadzi Belki do rządu. Aż mi żal telewizję włączać, kredytu nie biorę bo nie chcę zostać niewolnikiem kapitalistów. O zasiłku pogrzebowym nie wspomnę, bo to policzek. Jeszcze tylko opiekę zdrowotną nam zrobią płatną i będziemy mieć Amerykę.
    LUDZIE ogarnijcie się na kogo głosujecie !!! Co oni Nam robią z Polski?!#$
    Ogólnie tragedia, jeszcze trochę a sam wyjadę, ale powoli brnę do przodu.
    Dziś był dzień dostawy stropu

    Pyzatym dziś już wiem że ocieplanie fundamentów na zimę było bezsensu. Od góry woda weszła w szczeliny i lód rozepchał płyty styroduru w niektórych miejscach. Jak będę ocieplać cały dom to odkopie i położę na nowo i grubiej. Dziś już to wiem ale nie byłem wstanie uniknąć tych strat.
    A przy transporcie uszkodziły się 3 pustaki i delikatnie 2 belki, zobaczymy co kierownik budowy na to.
    Ostatnio edytowane przez -Jurand- ; 18-02-2011 o 07:10

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Cool

    Od wtorku zaczęliśmy jechać na klej PlanoFix W za 16,50zł za worek 25kg. Pierwsza warstwa na zaprawie, musiałem kupić jeszcze 4 worki wapna i płyn do zaprawy do -8 oraz taśmę perforowaną w ocynku do łączenia ścianek. Temperatury od -3 rano do 10 w południe mierzone w cieniu. Dziś było najzimniej 5 stopni. Na dzień dzisiejszy wszystkie ściany parteru wymurowane do 1,5. Jutro stawiamy rusztowania.




    Wydatków ciąg dalszy.
    Kupiłem 3,5m3 desek calówek, od 3 do 5m
    20kg gwoździ zwykłych i 5kg do betonu ( bardzo drogie )
    Stemple udało mi się kupić okazjonalnie, bo zręb jest w pobliżu a każdy chce zarobić na boku, po 3zł szt. bez względu na wymiar 3.10 i 4m pyzatym rąbią je zawsze dłuższe o te kilkadziesiąt centymetrów bo chyba im się śpieszy i miarki nierozciągają.
    Browarów i wody ognistej, która jest wypijana nie liczę ale też z 500zł by się uzbierało
    W sobotę na fajrant był taki efekt, już coś widać.


    Ostatnio edytowane przez -Jurand- ; 13-03-2011 o 06:27

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    joghurt

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    38

    Domyślnie

    Witaj,

    Zastanawiam się nad kupnem bloczków silikatowych z Sil-pro i czy możesz już na tym etapie ocenić jak z ich jakością i czy było warto je zakupić w stosunku do konkurencji?

    Pozdrawiam

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Glaichy nie było a jeden z pomocników padł, chyba z przemęczenia

    Etap murowania ścian dobiegł końca, powoli kończy się komin a zaczyna strop.
    Ja jadę już na oparach!!! Z jednej strony zazdroszczę ludziom, którzy budują na kredyt i mają prawie nieograniczony budżet. Z drugiej strony cieszę się że jestem niezależny i cena franka nie spędza mi snu z oczu, nie muszę się martwić co będzie jutro, że nie będzie na ratę






    A oto salon, ze stemplami wydaje mi się ciasny ale jak było bez akurat w sam raz

    Hol wejściowy i toaleta dla gości


    Garaż, pralnia i komin w kotłowni



  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witam, murarze opuścili teren budowy. Działali na nim przez miesiąc zalali strop, posprzątali.
    Na razie przerwa do sierpnia muszę zebrać kasę i pokupować materiały.
    Na koniec napiszę ile mnie to wszystko wyniosło. Jeśli by kogoś interesowały szczegóły pytajcie!!!

    Z dobrych wieści to to iż mam już prąd na działce. Elektrownia zleciła firmie postawienie skrzynki a ja firmie zleciłem przyłącze do domu. Elektrowni muszę zapłacić 1930zł netto za 14kw przyłącza. A firmie ok. 1500zł za 45m kabla wykop plus skrzynka w domu z bezpiecznikami. Niestety zdjęć nie zrobiłem nadrobię. Mam już pierwsze gniazdko na 230v i mufę z siłą

    Pod koniec maja będę mieć kontrolę na budowie z nadzoru budowlanego. Kierownik mówi że to rutyna, więc się nie martwię i kompletuje dokumenty.

    W jednym miejscu jak zalewali nie dowiązali drutem szalunku i odgięło deski ale póki beton był miękki oderwali i wygładzili. Mówią że spoko. Schody zalane mam nadzieję że wyjdą dobrze.
    W niektórych miejscach na stopie widać drobne pęknięcia, zwłaszcza na tarasach, tam gdzie nie było terivy. Podobno to standard?
    Patrzcie i podziwiajcie








    A teraz to co tygryski lubią najbardziej KASA
    Do tej pory na budowę bez papierów i działek, same materiały i robocizna, dotąd co jest na zdjęciach wydałem: 89 810zł

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Mam pierwszą wycenę okien i mnie z butów wyrwało:
    Profil 5 komorowy (belgijski), grubość 70mm, kolor dwustronnie, 3 szyby 4x12x4x12x4 U=0,7 Okucia Siegenia (niemieckie)
    W pozycjach 3,7,8,9,10 do wykonania skrzydeł przyjęto profil drzwiowy a w pozycji 9 niski aluminiowy próg. Pozycja 3,7 drzwi balkonowe uchylano przesuwne.
    Wspomaganie przesuwania 450zł

    Otwory na dzwi 150 i 100
    1.Drzwi Porta Roma Premium 90+30 klamka-gałka Porta Granit,wkładki patentowe
    kl.B,próg aluminiowy - 4000,00 zł. brutto z montazem
    2.Drzwi Porta Roma Premiu 90 akcesoria j/w - 2500,00 zł.brutto z montażem.

    Może ktoś robił podobne okna i lepiej ogarnia ceny. POMÓŻCIE !!!
    Chciałem okna przesuwane z niskim progiem (podnoszono przesuwne) ale te ponoć ok. 10 000zł kosztują

    Brama garażowa, segmentowa, bez przetłoczeń, kolor złoty dąb lub orzech z silnikiem, dwoma pilotami czterokanałowymi, o wymiarach 450x240 – Cena 5400zł z montażem bez faktury
    Tyle udało mi się najtaniej znaleźć, inni wołali koło szóstki. Zawsze to sześć stów w kieszeni.
    Ostatnio edytowane przez -Jurand- ; 13-04-2011 o 19:50

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witam dawno mnie tutaj nie było, bo mi się chyba znudziło, po za tym kasy zabardzo niema więc niema o czym pisać.
    Zrobili mi prąd skrzynka na granicy i kabel, bezpieczniki w domu. Zapłaciłem elektrowni to najważniejsze.

    Co jeszcze, zapłaciłem za okna bo później mogę niemieć kasy a teraz miałem całość. Kolor na zewnątrz i wewnątrz złoty dąb, trzyszybowe, profil Decenick. zamuwiłem je tam z wyceny powyżej, gość coś spuścił i był bardzo miły oraz konkretny. Jednym słowem fachowiec, trochę się bał robić takie duże ale w sumie miał racje bo to on będzie je serwisował a ja go będę napierdzialać jak coś będzie źle.
    Jak ktoś chce to polecę na PRV
    Sprzedałem stemple teraz odbijamy deski i wyciągamy gwoździe. Do tego wybieram piach pod chudziaka i sypie na tarasy.
    Ciąg dalszy w sierpniu.

    Pytanko: kiedy zamawiacie więźbie i czy bije się mokrą czy suchą?

    A najważniejsze. Miałem rutynową kontrole z nadzoru budownictwa. Po fotografowali, sprawdzili atesty i certyfikaty, wpisy w dzienniku. Wszystko OK
    Ostatnio edytowane przez -Jurand- ; 28-05-2011 o 12:55

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    galocek

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dobrze ze zupelnie nie skonczyles, bo z niecierpliwoscia wyczekuje kolejnych zdjec. Mam podobna dzialke i podobnie jak ty chce tam wybudowac dom z plaskim dachem, moze tylko bez pietra. Myslalem raczej o piwnicy ale sie zobaczy. Zycze powodzenia i slij nam forumowiczom zdjecia ze swojego cuda

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Dzięki za miłe słówka, fajnie że jesteś 2,5roku na forum a pierwszy post piszesz umnie w dzienniku. Jeszcze raz DZIĘKI

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Już rok się męczę z tą budową, jak patrzę na pierwsze zdjęcia to łza się w oku kręci a jakie bzdury wypisywałem w pierwszych postach masakra!
    Troszkę przez ten czas się zmieniłem można powiedzieć wydoroślałem, choć chyba nie do końca. Jeszcze nie mam siwych włosów ale na pewno zaczynam patrzeć na życie z innej perspektywy. Aż się boje pomyśleć co będzie później.
    Na pewno poznałem się na budowlance, kiedyś to była czarna magia dla mnie a teraz widzę że nawet jestem uznawany za autorytet przez niektórych. Staram się pomagać jak mogę bo uważam że ja sam się wiele od innych życzliwych dowiedziałem i kontynuuję łańcuszek. Choć bez przemądrzalstaw, nie chce być jak mój teściu, który wszystko wie lepiej na każdy temat ale jak go się o pomoc poprosi to jakoś ma 1000 wymówek. Bez łach dam se rade som.

    Na budowie dzieje się ostro jedziemy z pięterkiem. Musiałem kupić 2 palety cementu, kleju i drut, również materiału dowieźli. Do końca tygodnia powinniśmy skończyć lub połowy przyszłego całe piętro z wylaniem wieńca i chudziakiem na parterze. Wtedy zacznę organizować dach.

    Nie będę za wiele gadać pokazuję zdjęcia















    Ostatnio edytowane przez -Jurand- ; 23-08-2011 o 07:17

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Czyta ktoś wogólę ten dziennik??












    Na wszelki wypadek, jak by ktoś czytał piszę dalej
    Budowa na razie stanęła na wieńcu i chudziaku.
    Już jesień ciekawe czy zdążę zakryć i wstawić okna przed zimą? :/
    Dla mnie to też pozostaję zagadką i pewnie pozostanie do końca. Jak bym miał 20 000 to bym spał spokojnie może by nawet na wakacje starczyło a na razie bije się z myślami.
    Drewno już leży i schnie dziś mija 2 tydzień. Cierpliwie czekamy na cieśle, który zapowiedział się na połowę października. Dał nadzieje że może wcześniej wpadnie. W sumie niedużo roboty, mówi 3 dni więźba.

    W między czasie zrobiłem z kuzynem drzwi do domu. Nawet nieźle wyszły, myślałem że będzie gorzej. Robiliśmy je 2 dni od 16 do 20 +- no i oczywiście częste przerwy na browar
    Jak by inaczej.


    Z racji tego że tak fajnie nam poszło zrobimy jeszcze bramę do garażu ale to już z płyt OSB
    Pomiar okien się odbył, był gościu od tynków i wylewek z niwelatorem. Naniósł punkt zero i wycenił ok. 5800 wylewka i 12 000 tynki gipsowe.
    W planach mam jeszcze przed zimą zabezpieczenie tarasów, na razie sam, pomoże je dysperbitem z 4 razy może jak będę krył dach to je papą przykryje zobaczy się.
    Ostatnio edytowane przez -Jurand- ; 23-09-2011 o 18:56

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Tarasy uszczelnione, mam nadzieję że na te zimę wystarczy. Trzy warstwy IZOLBETU Dp coś takiego.


  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Konstrukcja dachu gotowa, rzeczywiście ją robili 3 dni.




    Jutro robię z profili ze stali nierdzewnej alla daszek lub jak kto woli przepierzenie
    lub ch.j go wie co
    Jak by ktoś znalazł lepszą nazwę niż ta ostania proszę o sugestie!!!
    Zdjęcia umieszczę jak tylko je zrobię
    Co do planów:
    24 Listopada wchodzą murarze zrobić szczyty i ostatnie poprawki.
    I tu się zastanawiam. Czy miedzy wiązarami na wieńcu te dziury zamurować betonem komórkowym czy zostawić i po prostu styropianem przy ociepleniu zostaną zatkane?!@#
    Pomóżcie !!!

    Potem deskujemy i papujemy i na koniec okna.
    Mam nadzieję że zima w tym roku będzie łaskawa i zacznie się późno. Jesień jest piękna ja każdą wolną chwilę spędzam na rybach ( takie nowe hobby )

    Pergola wyszła tak


    Stwierdziłem że deskowanie i papowanie wykonam sam. Zaoszczędzę na tym 1500zł chyba to nie jakaś wielka sztuka?!@#$
    Czekam na wszelkie rady w tej kwestii !!!
    HEYYYY duss podaj mi maila to ci podeśle bo mi wiadomości PRV coś nie śmigają. Pozdro

    Nie wiem co z tą pogodą, czy rzeczywiście się te bieguny poprzestawiały?! Pewnie w 2012 będzie jednak koniec świata ale my się nie poddajemy i dajemy czadu na budowie. W stawie i okolicznej rzece wody coraz mniej. Ja nie pamiętam deszczu od lipca może w sumie z 3 dni padało na tyle czasu. W każdym bądź razie dla murów to dobrze i dal mojego domu, mam nadzieję że taki klimat potrwa długo a ja zdarzę uporać się z wszystkimi zaplanowanymi pracami.
    Oto efekty



    a tak wyszła brama do garażu

    myślę że fajnie kosztowała 220zł Kantówki by obsadzić bramę zostały z wiązania, trzeba było kupić tylko płytę duralisową po 50 zł w obi + zawiasy i 2 zasuwy.

    Przyznam szczerze już jestem zmęczony tą budową i finansowo i psychicznie każde z wejść murarzy mnie męczy zamiast cieszyć. Liczę na to że jak w końcu wstawię okna to się skończy i będę się ciszyć.
    Jakie wy macie doświadczenia?

    Nareszcie koniec !!!
    Tak wyszło





    Kawał chałupy, rzeczywisty rozmiar dopiero widać jak się koło niej stoi.
    Teraz jeszcze tylko deski na dach, kupie wprost z tartaku zaimpregnowane i papa wybrałem Teskoplast Normal P-PYE PV150 S30 Podkładowa
    Wydaje mi się to w tej chwili najbardziej optymalny wybór pod względem ceny
    W niedalekiej przyszłości przedstawię zdjęcia domku na kosz, też bardzo fajne wyszedł

    Nie mogę pisać nowych postów!!! Jakiś błąd forum??

    Z resztek materiałów zrobiliśmy domek na kosz. Będę w nim przechowywać również węgiel lub inny materiał do pieca a we wnękach poukładam drewno pocięte w klocki. Trzeba jeszcze przesklepić i dobudować ogniomurki ale to już na wiosnę oraz ocieplić i otynkować, by całość wyglądała jednorodnie. Później dojdą dwie furtki a obok brama






    Koniec roku, czas na podsumowania. Pogoda się popsuła ,gdyby nie to na pewno miałbym stan surowy zamknięty. Okna czekają na zamontowanie a zostało tylko odeskować i opapować dach. Deski są i czekają, nawet chyba schną?. Bo leżą w zadaszonym pomieszczeniu z przewiewem.

    Kusi mnie by to jeszcze dokończyć na początku stycznia jak spiek odpuści, ale boję się że nocy przymrozi na drugi dzień przypapują, wtedy zamknę wodę między deskami a papą a na wiosnę tam się pleśń rozwinie. Więc odpuszczam temat i chyba dopiero zacznę jak będę pewien pogody na plusie i braku deszczu. Z naszą zwariowana pogodą może to nawet szybko nastąpić.


    Wklejam zdjęcia bramy bo jestem z niej bardzo dumny i muszę się pochwalić.

    Z okazji świąt i nowego roku życzę wszystkim budującym dużo pieniędzy i cierpliwości do wykonawców oraz dużo inspiracji dla projektów które wcielicie w swoich domach. Byle do wiosny.
    Ostatnio edytowane przez -Jurand- ; 22-12-2011 o 08:13

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stahoo659

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-887
    Posty
    1

    Domyślnie

    No i co tam słcyhać na Twojej budowie. Mam zamiar zacząć budowę domu z pąłskim dachem tylko będzie parterowy. Również na polskiej spokojnej wsi.

    ps. brama wyszła Wam rewelka - aż stach zapytać ile browarów Was kosztowała

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony