dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    speedmini

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2

    Domyślnie Rozbudowa kostki - w bok i piętro

    Witam!
    Planujemy rozbudowę domu rodziców - kostki 8mx8m. Jest to domek parterowy, były plany na piętro, ale rodzice nie mieli pieniędzy i zrobili tylko parter. My na początku chcieliśmy tylko dobudować to piętro, którego nie skończyli rodzice, jednak stwierdziliśmy, że to za mało i wpadliśmy na pomysł rozbudowy jeszcze w bok o 4m. Wszystkie domy w okolicy mają dach płaski i my też taki chcemy. Na razie są to tylko takie nasze plany, chcielibyśmy zacząć rozbudowywać ten dom w przyszłym roku, no więc najwyższy czas, żeby zacząć się orientować co i jak, czy to ma sens. Szukałam podobnego tematu, ale niestety nie udało mi się znaleźć, bo albo były rozbudowy w bok albo w górę, a my chcemy i jedno i drugie. Chętnie przeczytałabym dzienniki osób, które rozbudowywały dom podobnie jak my chcemy, interesują mnie też wszelkiego rodzaju rzeczy papierkowe, które trzeba załatwić w przypadku takiej rozbudowy, no i oczywiście koszty. Byłabym wdzięczna za nakierowanie mnie na odpowiednie tematy
    Z góry dziękuję i pozdrawiam

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    speedmini

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    I co nikt nic nie wiem na ten temat? Może coś źle sformułowałam, w złym dziale? Kiedy przechodzę się po naszej miejscowości to widać trochę takich dobudówek, ale przecież nie będę podchodzić do obcych osób i pytać... Miałam nadzieję, że może tu ktoś pomoże...

  3. #3

    Domyślnie

    witam. my tez będziemy rozbudowywać podobnie jak Ty pisałaś. Nasz dom jest z ok lat 50-tych. Też będziemy rozbudowywać w bok i w górę. Mamy prawie wszystkie dokumenty, ale jeszcze prace się nie zaczęły więc nie mogę nic powiedzieć o kosztach Ja też szukałam podobnego wątku ale nic nie ma a chętnie też bym się coś dowiedziała. pewnie nie macie jeszcze projektu, skoro planujecie rozbudowę na przyszły rok. Z tym chyba było najgorzej. Ciężko z czegoś co już jest zrobić tak aby było wszystko co się chce. Nam się udało w 99% wg mnie, wg męża chyba w 100%
    Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że kontakt utrzymamy

  4. #4

    Domyślnie

    Zapraszam do mojego wątku,
    co prawda my dobudowaliśmy w bok tylko klatkę schodową i poddasze w górę. Obecnie mam stan surowy, jeszcze nie zamknięty ale okna są już zamówione
    Nie mam jeszcze podliczonych wszystkich kosztów, jakie do tej pory ponieśliśmy, ale jak tylko będę miała troszkę więcej czasu to cały kosztorys zamieszczę w moim wątku

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony