dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 21
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 409
  1. #201

    Domyślnie

    Digitalgirl - przepraszam za może zbyt ostry ton. W żadnym wypadku nie chodziło o wyproszenie Cię z wątku, tylko zasygnalizowanie, żeby codzienne wiadomości i zdjęcia umieszczać raczej w dzienniku budowy. Zainteresowani zaprenumerują ten prywatny wątek i będą tam zaglądać - robi tak większość forumowiczów. Natomiast wszelkie kwestie warte do rozważenia w gronie, czy też konkretne pytania jak najbardziej dawaj na główny wątek - zapraszamy!

  2. #202
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    digitalgirl

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    z tego co wiem, dziennik budowy można już tylko prowadzić w formie blooga a nie wątku jak kiedyś a takie dzienniki ciężko się pisze, czyta i w ogóle...

    w każdym razie załamałam się jak zobaczyłam fundamenty - ten dom wydaje się być śmiesznie mały ale obiło mi się o oczy, że to złudzenie na tym etapie budowy...

    pozdrawiam

  3. #203

    Domyślnie

    Dom jest duży, a nawet bardzo duży. Rozmiar zaczyna być widać dopiero jak zaleją strop nad parterem, bo mając nad sobą bezkres nieba, to każdy dom wydaje się maleńki. A jak położą więźbę to dopiero zobaczysz jego ogrom (po 100m2 na każdą kondygnację + strychu po podłodze jakieś 70m2). Generalnie wszyscy mówią, że to kawał chałupy

  4. #204
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    digitalgirl

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    a my jeszcze powiekszylismy nasza sypialnie o loggie

    tym czasem (wiem ze wszystko zalezy od firmy rodzaju regiony polski itp ) ale ile mniej wiecej placiliscie za okna (super jakbyscie mogli napisac osobno koszty montazu jesli firma Wam montowala) chcialabym sobie przeliczyc w jakich granicach wyceny sie spodziewac

  5. #205
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bella_la2

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-303
    Posty
    31

    Domyślnie

    Witam

    Dom jest duży i jest to opinia znajomych jak i wykonawców na różnych etapach. Przekonasz sie o tym włśnie jak będzie wieźba a najlepiej po skończonym dachu. Znajomi bywający u nas na początku budowy nic nie mówili o jego gabarytach, ale jakie było ich ździwienie kiedy przyjechali na wieche- frajdą było dla mnie obserwowanie ich min jak podjeżdzali pod budynek, wysiadali z auta i patrzyli w górę, mówiąc "nie spodziewaliśmy się że on będzie taki duży", że sprawiał wrażenie o wiele mniejszego. Po za tym jak robiliśmy wyceny poszczęgólnych instalacji to za każdym razem słyszałam coś w stylu: przy "takim budynku" to będzie kosztować tyle....a tyle... Ale to wszysko zależy do jakich rozmiarów jesteśmy przyzwyczajeni, uważam że nasz dom jest duży, ale powiem wam byłam na innej budowie oglądac robote wykonawców tynków i był to budynek jednopietrowy, bez skosów, o pow. 200m2 każda kondygnacja, dodam że z piwnicą, to po tej wycieczce mój domek wydał mi się jakiś mały, ale tamten trudno nazwać domem raczej rezydencją.
    Nasz M75 jest super i ani razu do tej pory nie żałowałam, że go wybralismy i mam nadzieje że tak zostanie.

    Co do kwoty za montaż okien to nie pamiętam dokładnie, musiałabym sprawdzić, ale chyba jakieś 1600-1800 zł, jak znajdę wycenę to napiszę dokładnie.

  6. #206
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    digitalgirl

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    cieszę się, że macie takie zdanie na temat wielkości - teraz mieszkamy w mieszkanku 50m2 i chyba mam chcice przestrzeni ale nie chce tez landary ktora ciezko bedzie utrzymac :] to chyba jakieś złudzenia w kontekście bezmiaru przestrzeni jak wspomniał hedgens

    bello jakbys mogła dac znac ile mniej wiecej za same okna Was wyszło to bede wdzieczna - my w kosztorysie mamy 25tys mam nadzieje ze nam starczy

  7. #207

    Smile


    My za okna Vetrex profil VR70, szyba 1,0 + ciepła ramka w kolorze okien, klamki ROTO SWING i okucia chromowe zapłaciliśmy 14.500 wraz z montażem. Ilość: 7szt. o wymiarach 230x100, 1 szt. 230x200 (dwuskrzydłowe-słupek ruchomy), 1szt. 230x300 (trzyskrzydłowe-słupek ruchomy), 2szt. 120x150, 2szt. 120x100. Kolor obustronny orzech (łącznie montaż 13 okien). Okna wyglądają bardzo ładnie. Zastanawialiśmy się nad montażem trzyszybowych okien taj firmy, lecz nam je odradzono, ze względu na duże wymiary okien, skrzydła byłyby bardzo ciężkie.

  8. #208

    Domyślnie

    Niestety nie mogę odnaleźć wyceny (a w umowie nie mam wyszczególnione) ile za okna a ile za montaż. Dodam tylko, że nie opłacało nam się kupić samych okien bez montażu gdyż musielibyśmy zapłacić 23% vat a z montażem 8% za całość. Dachówkę, okna dachowe, schody strychowe itp. kupiliśmy również na 8% vat, gdyż sprzedawca podpisał umowę z naszym wykonawcą na podwykonawstwo i tym sposobem można było zaoszczędzić parę groszy.

  9. #209
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    digitalgirl

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    AgnieszkaMirek dziękuję za odpowiedz - na jakim etapie jestescie? ja w tym tygodniu zaczne rozgladac sie za oknami i zaczniemy powoli ogladac pokrycia dachowe - na ta chwile jestesmy nastawieni na dachowke betonowa w kolorze grafitowym, ogladalismy BRAAS i Euronit ale zobaczymy

  10. #210
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jude23

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    16

    Domyślnie witam

    my właśnie jesteśmy na etapie kupowania dachu i chyba się zdecydujemy na roben Monza kasztan i mam wycene na 16000 i co wy na to pamiętacie wasze ceny pozdro jude23

  11. #211
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    digitalgirl

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    te 16tys to za samo pokrycie czy za co? nam wiezbe, papowanie i deskowanie robi nasza ekipa wiec pozostanie nam zatrudnienie kogos do polozenia dachowki no i zakup samej dachówki


    jude23 dodasz jakies zdjecia na fotosika?

  12. #212

    Domyślnie

    Ja kładłem ceramiczną niemieckiej firmy Nelskamp, model Nibra F10U w kolorze "stara czerń angobowany". W praktyce jest to coś między grafitem (rano/wieczorem gdy słońce słabe) a antracytem (gdy mocno przyświeci, delikatnie wpada w brąz). Jesteśmy z żoną nadal nią zachwyceni - wygląda 100% jak na wizualizacji Muratora . W zeszłorocznej promocji tego modelu kosztowała tyle co Roben.

  13. #213
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bella_la2

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-303
    Posty
    31

    Domyślnie

    My mamy BOGEN INNOVO 10 antracyt glazurowany, jest to dachówka ceramiczna, tzw. wielkoformatowa, i podobnie jak u hedgensa mieni się w zależności od pogody, w dni bezsłoneczne jest grafitowa, a w słonoczne wpada w brąz i jesteśmy cały czas pod jej wrażeniem. Produkują je w niemczach "dachy bawarii", należą do grupy Wienenbergera, wypalane są każda w osobnej kasecie. Niepamiętam dobrze kosztu samej dachówki(ale chyba ok. 15000-16000) ponieważ robiłam wyceny całego dachu oprócz więźby, czyli folie, pasy nadrynnowe, kosze, obróbki kominów itd. itp. pamietam że 5 okien i wyłaz kosztowały nas ok. 8800.
    Pozdrawiam

  14. #214
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jude23

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    16

    Domyślnie

    witam

    więc tak więźba dziś przyjechała na budowe 18,000 , mam nową wycene dach roben kasztan dachówka z trzema oknami dachowymi plus folia i pierdoły co są potzrebne 22,000 no i jeszce robocizna powiedzieli 24,000 za wszystko wraz z podbitka a zdięci postaram sie dodać jak naj szybciej to co już mam zrobione

    pozdro jude23

  15. #215
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    digitalgirl

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    a widzieliście wizualizacje wnetrz promienia i program dzieki ktoremu wirtualnie sie po nim chodzi, dodaje wyposazenie zmienia scianki dzialowe itp? mi troche ten program pomogl z zaaranzowaniem kuchni chociaz to tak daleko przede mna ze pewnie zmienie wizje jeszcze 3 razy

    w ogole jestem mistrzem nie cierpliwosci dopiero popuja fundamenty i maluja dysperbitem a ja juz nie moge zniesc jak to wolno idzie - chyba musze przyzwyczaic sie do czekania

  16. #216

    Domyślnie

    Cytat Napisał digitalgirl Zobacz post
    AgnieszkaMirek dziękuję za odpowiedz - na jakim etapie jestescie? ja w tym tygodniu zaczne rozgladac sie za oknami i zaczniemy powoli ogladac pokrycia dachowe - na ta chwile jestesmy nastawieni na dachowke betonowa w kolorze grafitowym, ogladalismy BRAAS i Euronit ale zobaczymy
    Jesteśmy na etapie wykończeniowym. Dachówkę wybraliśmy Robena czarną glazurowaną.
    Sprowadzali ją nam z Niemiec, gdyż na rynek polski był kolor czarno-brązowy a my chcieliśmy tylko czarną i błyszczącą, za 1szt. dachówki podstawowej płaciliśmy 2,75 brutto.

  17. #217
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    digitalgirl

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cena Roben bardzo atrakcyjna ale z tego co wyszukałam (pobierznie) jest dużo nie przychylnych opinii ale nic konkretnego (!) jakiemuś facetowi popekała i nie uznali gwarancji bo to "normalne" i właściwie nic wiecej - tylko nie bo nie - hmmm cena faaaajna

  18. #218
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jude23

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    16

    Domyślnie

    witam jakaś cisza jak obiecałem dodałem pare zdięć oto link http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...bfc6a41a4.html

  19. #219
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    digitalgirl

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    zaraz biegne ogladac - u nas ruszyły ścianki fundamentowe - w poniedziałek - wtorek będą gotowe

  20. #220
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piegi2

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam
    Chciałem się dowiedzieć czy ktoś zrezygnował ze ścianki między jadalnią i kuchnią i czy wymagało to innego ze zbrojenia podciągu który nad nią się znajduje???
    bardzo proszę o odpowiedź.
    pozdrawiam

Strona 11 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony