dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 52 z 52
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojciech Majda
    Nikt natomiast nie liczy energii odnawialnej, którą Polacy używają na co dzień. Czy w oficjalnych statystykach uwzględniana jest energia odnawialna (słońce i wiatr) używane przez Polaków do suszenia prania? W USA energia zużywana przez elektryczne suszarki do prania to 6% całkowitej energii zużywanej przez przeciętne gospodarstwo domowe. W Polsce suszarek elektrycznych do prania się raczej nie używa, bo zdecydowana większość Polaków wykorzystuje do suszenia swojego prania energię odnawialną.

    Jeśli wykorzystałbym do suszenia swego prania suszarkę elektryczna, a Polska zakupi zieloną energię za granicą, to wszytko będzie ekologicznie i O.K., ale jeśli wysuszę swoją bieliznę na balkonie, to już w statystykach uwzględniane to nie jest.
    Święta prawda.
    Podobnie można by doliczyć energię, którą w sposób pasywny ogrzewamy nasze domy.
    Kiedyś było tego jeszcze więcej, np. suszenie np. zboże na polach przed jego zwiezieniem do stodoły.

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojciech Majda
    W USA energia zużywana przez elektryczne suszarki do prania to 6% całkowitej energii zużywanej przez przeciętne gospodarstwo domowe. W Polsce suszarek elektrycznych do prania się raczej nie używa, bo zdecydowana większość Polaków wykorzystuje do suszenia swojego prania energię odnawialną.
    Coś za coś - suszenie prania w suszarce powoduje, że przy wyjęciu wysuszonego prania (zaraz po zakończeniu programu suszenia) jest ono o wiele mniej pogniecione i wielu rzeczy nie trzeba prasować - albo prasuje się je znacznie szybciej; przy suszeniu "naturalnym" prasować trzeba praktycznie wszystko - zużywa się więc energię, która pobiera żelazko.

    Panowie - zdaję sobie sprawę, że przeciętny Mężczyzna może nie mieć o tym bladego pojecia

  3. #43

    Domyślnie

    Mymyk_KSK

    Swego czasu pracowałem w UK i miałem dużo do czynienia z praniem i prasowaniem - co noc duży kosz albo dwa prasowałem, także uważam się za eksperta Raz (będąc zwolennikiem teorii, że większość prania z suszarki nie wymaga prasowania) zostałem wezwany do szefowej "na dywanik" za to właśnie, że nie prasowałem.

    Jestem skłonny nie zgodzić się z Twoją teorią dotyczącą mniej pogniecionego prania z suszarki... Wcale nie jest tak różowo - i tak trzeba prasować.

    Dobrze rozwieszone mokre pranie (co jest sztuką samą w sobie) zapobiega dużej ilości prasowania.

    Także to jest kwestia mocno dyskusyjna
    http://forum.muratordom.pl/jak-stwor...ia,t180442.htm
    Wszystkie problemy świata można rozwiązać w ogrodzie.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojciech Majda Zobacz post
    Kawałek artykułu, który dużo do dyskusji o "ekologii" wniesie...

    Podobna sytuacja występuje w przypadku ogrzewania domów. Jeżeli do ogrzania przeciętnego domu zużyjemy rocznie paliwa za 3000zł (w tym 10% "zieloną" biomasą) to jest ekologicznie, jeżeli mieszkamy w domu pasywnym i na jego ogrzanie wydamy 150 zł (wartość realistyczna) ale ogrzejemy ten dom węglem, to już ekologicznie nie jest."
    tak to prawda, tylko nie wierzę, że ktoś kto wybudował dom pasywny, ocieplił go wełną mineralną potem zajął się ogrzewaniem domu za pomocą węglem... rodzi się pytanie po co wykosztowywać się na ekologiczny dom skoro ekologicznie go nie ogrzewamy ;]

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał aagnieszkap Zobacz post
    Materiałem jest Green building - jak w temacie.

    Powstały tzw. klasyfikacje (np. LEED, BREAM, GREEN STAR) oceniające budynek pod względem energooszczędności i ekologii, najważniejszym elementami jest że nie zatrzymuje się on na etapie projektu, gdyż zarówno analizowane jak i później sprawdzane jest "całe życie budynku".

    Obecnie Polska stoi przed dokonaniem wyboru jednej z klasyfikacji bądź stworzeniem własnej.

    Czy coś wiecie na ten temat, a jeśli nie to jakie informacje Was interesują, jaki sposób przedstawienia ich byłby najbardziej czytelny, atrakcyjny...
    To ja równiez dorzucę kilka groszy

    Spotkałem się jakiś czas temu z ciekawym artykułem analizujacym certyfikację LEED - był to przedruk ze strony http://www.energysavingscience.com/ w Energii i Budynku 12/2010 (jak ktoś chce mogę wysłać - prosze info na priva )

    Z tego co mi wiadomo prace nad europejskim systemem certyfikacji dot. zielonych budynków są na ukończeniu wiec po co przyjmować system ze USA lub UK?
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  6. #46

    Domyślnie

    Ekologiczny - to słowo wytrych, które jest od wielu lat nadużywane. Ekologiczny może być nawet kolor (zielono-szaro bury przykładowo). Green Building - to też slogan wieloznaczeniowy. Wszystko zależy od punktu widzenia: bardziej ekologiczna jest torba foliowa czy papierowa? Foliowa torba dużo dłużej zalega w środowisku, ale za to papiernia emituje do środowiska więcej zanieczyszczeń niż rafineria i zakład przetwórstwa tworzyw. W budownictwie można ocieplać domy owczą wełną, ale te owce wydzielają dwutlenek węgla i metan (bo żrą trawę i pierdzą), które to gazy mają mieć wpływ na efekt cieplarniany. Gdy wszyscy przerzucą się na ocieplanie wełną owczą, to te barany zeżrą całą trawę i będzie nieekologicznie na świecie.
    Takie tam o zielonym budowaniu...

  7. #47

    Domyślnie

    dominik ciekawy wykład na temat ekologii no ale wysuwa się smutna pointa: najlepiej nic nie robic w sprawie ekologii... hmm nie wiedziałem że można ocieplić się wełną owczą? To to barbarzyństwo jak dla mnie, od czegoś są przeciez wełny mineralne... ech

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał ddoommiinniikk Zobacz post
    Ekologiczny - to słowo wytrych, które jest od wielu lat nadużywane. Ekologiczny może być nawet kolor (zielono-szaro bury przykładowo). Green Building - to też slogan wieloznaczeniowy. Wszystko zależy od punktu widzenia: bardziej ekologiczna jest torba foliowa czy papierowa? Foliowa torba dużo dłużej zalega w środowisku, ale za to papiernia emituje do środowiska więcej zanieczyszczeń niż rafineria i zakład przetwórstwa tworzyw. W budownictwie można ocieplać domy owczą wełną, ale te owce wydzielają dwutlenek węgla i metan (bo żrą trawę i pierdzą), które to gazy mają mieć wpływ na efekt cieplarniany. Gdy wszyscy przerzucą się na ocieplanie wełną owczą, to te barany zeżrą całą trawę i będzie nieekologicznie na świecie.
    Takie tam o zielonym budowaniu...
    To lepiej mówić o zrównoważonym rozwoju gdzie równowaga pomiędzy naszymi potrzebami a skutkami dla środowiska będzie na najbardziej optymalnym poziomie. Z jednej strony zaspokajając nasze wymagania, z drugiej w jak najmniejszym stopniu szkodząc środowisku. Sytuacja, że albo przeginamy w jedną albo w druga nie ma przyszłości. A przecież wszystkim nam chodzi o to samo
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  9. #49
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    olga33

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Na terenie Polski ekologowie mają słabą reprezentację w mediach i w zasadzie nie prowadzą na szeroką skalę działalności uświadamiającej społeczeństwo. Pewnie zajmują się ważniejszymi sprawami.
    Mi się wydaje, że informacje są, odnośnie norm prawnych dla eko też ,wystarczy poszukać np "Obowiązujące od 1 stycznia 2009r. nowe regulacje prawne w Polsce obligują właścicieli budynków, które są oddawane do użytku lub wprowadzane do obrotu gospodarczego, do sporządzania świadectw energetycznych. Obowiązek ten jasno wynika z Dyrektywy 2002/91/WE Parlamentu Europejskiego i Rady Europy z 16.12.2002r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków, której celem jest poprawa jakości środowiska, poprzez zmniejszenie zapotrzebowania energetycznego"..chociażby http://domy.lipinscy.pl/energooszcze...ym_polega.html i mozna poczytać co nie miara,

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    dom ekologiczny i energooszczędny to byłby drewniany z bala.Z drzew które wyrosły na działce. Piec zrobiony z gliny wydobytej na działce albo z takiej odległości z której można przywieźć na taczce. Mając drewno i glinę robimy dachówkę. Można pani Agnieszko ale na Syberii i innych okolicach. Pasjonaci znajdą się wszędzie i udowodnią że można.Ale na masową skalę tak się nie da. Budynki publiczne-np.szkoły proszę bardzo - już starożytni grecy wiedzieli że wystarczy rozłożyste drzewo i można pod nim nauczać(mam nadzieję że pani minister Hall tego nie będzie czytać).Do tego uczenie od wczesnej wiosny do późnej jesieni.Potem wakacje. Można? - można.Tylko czy pani chce tak żyć?

  11. #51

    Domyślnie

    Czy panele słoneczne dobrze prezentują się jeśli chodzi właśnie o greenbuilding?
    Nieregulaminowa sygnatura - usunięto

  12. #52

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony