dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 157
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.690

    Domyślnie Nowy konkurs: Mam do wydania 250 tys. zł

    Wyobraź sobie, że 250 tys. zł - przyjmijmy, że tyle kosztował Twój dom - nie musisz wydać na budowę, bo już masz wykonczony dom albo porządne mieszkanie. Co zrobiłbyś z takimi pieniędzmi? Na autorów ciekawych wypowiedzi czekają kubki. Zapraszamy!

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Jeśli nie w dom to w co?

    Na rozkręcenie porządnego interesu wydaje się być to kwota zbyt mała. Zresztą "przebranżowienie" w tym wieku jest ryzykowne.

    Więc co pozostaje?
    Inwestycja w siebie i rodzinę. Zamiana szkół językowych dla dzieci na prywatnych (dobrych) lektorów. Częstsze wyjazdy zagraniczne i to nie z "wycieczką" lecz indywidualnie. Tak by wtopić się w życie codzienne w danym kraju. Książki, hobby...
    Lepszy samochód? - niekoniecznie. Ten który mam absolutnie wystarczy. Pod tym względem nie mam przesadnych ambicji.
    I oczywiście inwestycja w już posiadane mieszkanie. A jest to studnia bez dna.
    I tym sposobem nie wiem czy jeszcze coś z tych 250 000 zł zostałoby na tzw. czarna godzinę. A zdało by się ....

    NAGRODA! PROSIMY O ADRES

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Powalesalbym sie po szerokim swiecie i po roku, dwoch z przyjemnoscia powrocilbym do domu by wypic kawe z firmowego kubka
    Pozdrowienia

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    Dom wykończony,dobrze a OGRÓD?Ciekawa jestem czy wystaczyłaby mi ta skromna kwota na obsadzenie moich włości Ale mogłabym poszaleć,ogród botaniczny by mi pozazdrościł!

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    maksiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    382

    Domyślnie

    250 tys. niby duża kwota.. ale tylko niby.. co bym zrobil z taka kwota...
    najpierw spłaciłbym kredyt, a z tego co by mi zostalo zainwestowałbym w mała firme, pobawił bym się w dostawce internetu dla całej mojej wsi, troszke pieniązków by na to poszło, ale za to bylaby co miesiąc dodatkowa kasa. A resztę zainwestowałbym w rodzinę, jakaś porządna szkoła, raz do roku porządny urlop całą rodzina.. i bylo by milo

  6. #6

    Domyślnie

    Jakbym miała 250 tys złotych

    To bym wyremontowała domek mojej mamy i teściów a za resztę pojechałabym do Chin na doskonalenie języka chińskiego i przy okazji chciałabym zdobyć jeden ze szczytów w Himalajach. A mojemu kochanemu mężusiowi bym zakupiła najlepsze kino domowe wszech czasów.

  7. #7

    Domyślnie

    A ja zabrałbym żonę na wycieczkę do ciepłych krajów, bo ona jest wybitnie ciepłolubna, ja bym pojechał w do Peru w Andy, zawszę o tym marzyłem, teścia wysłałbym na polowanie do syberyjskiej tajgi, bo on o tym marzy i jest wybitnie zimnolubny, a teściową...? Teściowa niech siedzi w domu .
    Niech się mury pną do góry ...

  8. #8

    Domyślnie Re: Nowy konkurs: Mam do wydania 250 tys. zł

    Cytat Napisał Redakcja
    Wyobraź sobie, że 250 tys. zł nie musisz wydać na budowę, bo już masz wykonczony dom albo porządne mieszkanie. Co zrobiłbyś z takimi pieniędzmi?
    No tak, złapałem się na tym, że o niczym innym nie potrafię racjonalnie myśleć...tylko o budowaniu!!!

    REDAKCJO - takie pytanie na tym forum ????

    Na samochód, wakacje, hobby, przyjemności to ja sobie zarobię, ale taką dodatkową kasę (zwariował - powiecie pewnie... ) wydałbym z całą pewnością na ........drugi dom

  9. #9

    Domyślnie

    250 tyś zł
    Przekazałbym Redakcji w formie darowizny na produkcję kubków!!!!
    Aby każdy forumowicz mógł się pochwalić przynależnością do elity...

  10. #10

    Domyślnie

    Tak coś mi się wydaje, że zbudowałbym drugi dom - dla potomności, jako inwestycję, albo po prostu jako hobby. Ta zabawa coraz bardziej mi się podoba No i zapewne w tej drugie budowie unikałbym wszystkich błędów popełnionych w pierwszej, co oznacza, ŻE DRUGI DOM BYŁBY PO PROSTU DOSKONAŁY i pewnie bym się do niego przeprowadził. Wtedy pierwszy można by było remontować, przerabiać .... i tak w kółko!

    Generalnie drugą taką kasę wydałbym na drugi dom.
    Dom już wykończony. Ja też.
    Marcin

  11. #11

    Domyślnie

    Może zabrzmi to nieszczerze, ale część wydałbym na pomoc moim bliskim z rodziny, którym się nie powiodło w życiu (do krezusów nie należę, ale czasami, czuję wyrzuty sumienia - nie wiem jak to nazwać - że miałem większe szczęście od innych).
    A drugą część poświęciłbym na zabezpieczenie naszych pociech, aby miały łatwiejszy start od rodziców, tym bardziej, że po raz kolejny powiększa nam się rodzinka.
    I pewnie jak nasze dzieci odrosną, to wybralibyśmy się na wycieczkę bez ograniczeń budżetowych (w miarę rozsądku).
    Pozdrawiam
    Leszek

  12. #12

    Domyślnie

    Mam przyjaciółkę, która marzy o założeniu rodzinnego domu dziecka i boryka się z ogromnymi problemami finansowymi a co za tym idzie formalno-organizacyjnymi. Chyba bym postarała się jej w tym pomóc tymi pieniędzmi.
    Pozostałe moje marzenia są przyziemne i nie zasługują na opisywanie na forum.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Gdybym miała 250,0 tys. zł i wybudowany dom? (zakładam, że umeblowany na tip top + zagospodarowane obejście)

    1. zmieniłabym samochód (mój "dziadkowóz" trochę dostał w kość wożąc po budowlanych, glinianych drogach, setki materiałów na naszą chatkę

    2. za skołatane nerwy, ciągłą walkę z kolejnymi ekipami, nieprzespane noce, zmarznięte ręce - wzięłabym urlop i wyjechała na troszkę poleżeć na ciepłym piasku, w ręce z drinkiem z palemką

    3. reszta (co z resztą pieniędzy?) spłaciłabym kredyt, sprzedała dom, wzięła może nowy kredyt i.....
    zaczęła budować nowy, jeszcze lepszy (czytaj dla mnie) dom moich marzeń, bo jak mówią:
    - pierwszy dom budouje się dla wroga
    - drugi dla przyjaciół
    - a trzeci... dopiero dla SIEBIE

    Wiwat budowanie, bo budowanie to wyzwanie, a ja lubię wyzwania
    _______________________________
    marzenia nic nie kosztują

  14. #14

    Domyślnie

    O matko! Taka kasa! Natychmiast zrealizowałabym marzenie życia mojego męża - KARNAWAŁ W RIO DE JANEIRO! A niech sobie poszaleje za te 25 lat życia ze mną

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    gdybym miała 250 tys......zrealizowałabym swoje takie ciche marzenie: pojechałabym do chin na tak długo zeby wszystko móc zwiedzic...

    ....hmm...resztę pieniedzy , oddałabym małym dzieciom w ich smutnych domach małego dziecka...

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bikosa

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Nie bede oryginalna- część pieniążków przeznaczyłambym na kształcenie mojego dzieciątka, a za drugą pojechalibyśmy do Ameryki południowej.
    Oczywiście przy założeniu, że spłaciłam juz kredyt na budowę domu!!

  17. #17

    Domyślnie

    Gdybym miała już dom urządzony i piekny ogród, byłabym bez długów to wybudowałabym sobie piękny kryty basen przy moim domku z różnymi bajerami, a także saunę i dużą altanę na przyjęcia w ogrodzie. Myślę że ta kwota by mi wystarczyła i mogłabym robić wielkie ogrodowe przyjęcia.
    Zawsze warto robić coś nowego

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    Ja bym przeznaczyła na kształcenie moich wspaniałych córek - marzę o studiach zagranicznych dla starszej, bo młodsza na razie ma 4 lata i ma czas na studia, poza tym kupilibyśmy im po kawalerce - niech mają od czego zacząć budowanie przyszłego domu i oczywiście na nasze największe hobby - podróże po świecie, bo czas tak szybko ucieka i nie warto niczego odkładać na później.

  19. #19

    Domyślnie

    A ja jak bym mial juz 250 to wiecie co chcialbym miec 500 he he
    Stoimy w miejscu

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar magi
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    7.224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    181

    Domyślnie

    Na bank podróż do Australii i otworzyłabym własną siłownię a reszta coby została oddałabym jakiejś fundacji
    albo używałabym życia za te wszystkie wyrzeczenia
    albo mały sportowy wozik brruuuummm
    ale fajnie pomarzyć
    a co tam wyjechałabym za granicę i tam się urządziła
    Jeśli nie wiesz co zrobić - uśmiechnij się

    Dziennik
    Skomentujesz?

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony