dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Prośba o poradę ws. podłogi

    Witam
    Z góry przepraszam jeżeli był podobny temat na forum(niestety nie znalazłem).
    Dostałem mieszkanie do kapitalnego remontu w starej kamienicy( ok lata 30-40). Moje mieszkanie ma ok 70m2 i jest na parterze. Kamienica jest podpiwniczona i jak to w starych kamienicach występuje tam lekka wilgoć. Remont będę zaczynał za kilka dni. Mam do wymiany całą podłogę. Dokładniej muszę wymienić cześć legarów(drewniane) a resztę wzmocnić. Chcę również ocieplić podłogę w całym mieszkaniu. Dlatego mam pytanie. Jak się dobrze i prawidłowo odizolować od tej piwnicy. Chciałem dać folię paroizolacyjna lecz nie wiem czy to dobry pomysł. Pytałem innego fachowca to mi odradził z powodu że podłoga nie będzie oddychać i legary mogą zgnić. Proszę o poradę w tej sprawie, ponieważ chcę podłogę zrobić jak należy żeby później nie mieć wilgoci czy grzybu w mieszkaniu.
    Pomocy
    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Folia paroizolacyjna raczej powinna być (od spodu belek). jak by nie było to oddzielenie pomieszczenia ogrzewanego od nieogrzewanego.
    Co do ocieplenia to najprościej wsypać granulat wełny pomiędzy belki. Tanio, bezpiecznie i solidnie.

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Najlepiej dać papę, później folię i dopiero legary, a następnie obsypać keramzytem.

  5. #5

    Domyślnie

    A ja mam pytanie, czy wyrzucenie legarów i ocieplenie i wylewka nie bedzie mniej kosztowna i bardziej solidna??
    Pozdrowionka

  6. #6

    Domyślnie

    Wylewka będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.
    Jeżeli oczywiście można ją wykonać na istniejącym stropie.
    Remonty starej kamienicy zawsze są ciekawe. Pozdrawiam.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szuwarek200

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    a co pod wylewke, jakie ocieplenie, styropian?
    żeby np wylewka nie pękła pod naporem łóżka?

  8. #8

    Domyślnie

    Ja najprawdopodobniej dam twardy styropian :/
    Pozdrowionka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony