dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 158 z 158
  1. #141

    Domyślnie

    Od piątku pracuje nowa ekipa, mamy już podłogę w gabinecie i obmurowaną wannę. Jak dobrze pójdzie jutro zaczną podłogę w kuchni, bo miejski ma odebrać zamówione płytki na salon, kuchnię.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  2. #142

    Domyślnie

    płytki w salonie super wyglądają

  3. #143

    Domyślnie

    Dzięki!
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  4. #144
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1.237
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    po zachwytach nad płytkami w salonie dotarłam do Waszego dziennika; widzę, ze macie w WC Roca Hall - jaką umywalke i baterię planujecie w tej łazience (przepraszam, jeżeli gdzieś juz była taka informacja do dokładnego przeczytania dopiero sie przymierzam)

  5. #145
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Co do zachwytów podłogą z Affronów, to nie jest tak idealnie.
    Niestety płytki nie są idealnie proste i nie chodzi o kąty czy proste krawędzie (bo te są OK, w końcu jest to gres rektyfikowany). Niektóre po prostu są lekko "łódeczkowate" (szczególnie te długie 65,5 x 32,5) co przy minimalnej fudze i układzie jaki sobie wymyśliliśmy w salonie (płytki wzorem w różne strony) powoduje minimalne różnice poziomu między płytkami.

    Co do WC na dole to umywalka Roca Hall 50x25. Armatura w WC to Tres Cuadro:


    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

  6. #146
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1.237
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Tez przewiduje taki zestaw, nie otwiera mi się na komputerze teraz dostępnym umywaleczka, zobaczę sobie w domu. Troche martwi mnie że przychodzi umywalka bez otworu i dodatkowo trzeba go zrobić (jezeli to jest ta z boczną baterią). Niby powinno sie ja zrobic u serwisanta Roca. Bedziecie robic sami czy w serwisie - jeżeli jest to ta umywalka bez otworu, bo nie widze zdjęcia. Biorę też pod uwagę Tres Cuadro albo ewen. Kludi Zenta.
    Czekam na zdjęcia jak u Was będzie wyglądało

  7. #147
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    bdan

    Też braliśmy pod uwagę Kludi Zenta, niestety nie było w tej linii niczego do kompletu pod prysznic z deszczownicą. Więc wybraliśmy Tres Cuadro z baterią podtynkową pod prysznic ja niżej:



    U nas armatura ma być po prawej stronie umywalki Roca.

    Co do otworów, to po obu stronach umywalki od spodu są już ich nacięcia. Podobno wybija się je od góry gumowym młotkiem (tak słyszałem).
    Ostatnio edytowane przez miejski ; 29-11-2011 o 17:34
    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

  8. #148
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1.237
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    NIe wiem na ile jest to bezpieczne. Ja sciągnęłam sobie adresy pobliskich serwisantów i u nas koszt takiego wycięcia to 70 zł. Trzeba umywaleczkę zawieźć, i zostawić bo to wycina jakąś maszynką - wycinarką z wodą. Ale może jak Tobie się uda tym gumowym młotkiem to też spróbujemy

  9. #149
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Ja też zawiozę do kogoś aby to zrobił. Ja broń Boże się do tego nie dotykam! Mam zamiar zrobić dokładnie tak samo jak Ty - czyli serwis...
    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

  10. #150

    Domyślnie

    Minimalistyczna obudowa kominka bardzo fajnie wygląda i bardzo jestem ciekaw późniejszych opinii z użytkowania tego wkładu...
    Zresztą schody i drzwi również fajne
    Co do drzewka, to jeśli było kupowane jako świąteczne, to sprawdziłbym czy ma korzenie, bo ja już się kiedyś tak naciąłem na drzewko w doniczce...

  11. #151
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał bacardi Zobacz post
    Co do drzewka, to jeśli było kupowane jako świąteczne, to sprawdziłbym czy ma korzenie, bo ja już się kiedyś tak naciąłem na drzewko w doniczce...
    Dzięki za podpowiedź, jutro sprawdzę. Cholera, później bym się dziwił, że uschło...
    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

  12. #152

    Domyślnie

    Choinka została rozebrana z ozdób świątecznych, wystawiona na taras odkryty bez zadaszenia i odżyła. Przestała zrzucać igły i wydaje się , że ma się dobrze. Wiosną wsadzimy ją do gruntu.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  13. #153
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar xykasia
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    38

    Domyślnie Wanna

    pięknie u WAS!!!
    mam pytanie dotyczące wanny ?
    jaki model i wielkość???

    z góry dziękuje!
    najlepszego w Nowym Roku!

  14. #154
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał xykasia Zobacz post
    pięknie u WAS!!!
    Dziękujemy

    Cytat Napisał xykasia Zobacz post
    mam pytanie dotyczące wanny ?
    jaki model i wielkość???
    Wanna to Koło Furora

    Cytat Napisał xykasia Zobacz post
    najlepszego w Nowym Roku!
    Również szczęścia w NR
    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

  15. #155

    Domyślnie

    piękny ten wasz domek.
    córce się bardzo podoba "czerwona" łazienka i chce taką mieć. ja mam pytanie odnośnie luksferów - gdzie kupiliście i jaka jest cena. też muszę mieć luksfery (te 3 metry) i pierwszy raz widzę takie fajne

  16. #156
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    85Kasia

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-334
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał żona m Zobacz post
    igimas co to za panoszenie się po włościach

    Dziś miejski na budowie, jak dzwoniłam ''oprowadzał'' kolejnych zwiedzających...chyba bilety zaczniemy rozprowadzać

    W domku elektrycy zaczęli w czwartek instalacje, zeszli już na dół, niewiele im zostało ponoć. Dotarło też zamówione wcześniej okno z luksferów na klatkę schodową. Wygląda tak. Będzie montowane z 3 części. Od poniedziałku, miejski wchodzi z montażem systemu alarmowego.


    A gdzie coś takiego można dostać??
    Czy można taki panel zamówić na wymiar czy są jakieś standardowe wielkości??
    Nie mam pomysły na świetlik do garderoby, myślę taki panel mógłby całkiem fajnie wyglądać. Czy mogłabyś podesłać zdjęcie jak już go zamontujecie.

    Będę wdzięczna za odpowiedz.
    Pozdrawiam

  17. #157

    Domyślnie

    Przepraszam,z e tak pozno, nie zaglądam do dziennika. Panela zamontowane przeszło dwa lata. Mozna samemu ułozyć sobie wzór i dobrac wymiar. Nazwę firmy szukaj w naszym dzienniku.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  18. #158

    Domyślnie

    Cytat Napisał żona m Zobacz post
    igimas co to za panoszenie się po włościach

    Dziś miejski na budowie, jak dzwoniłam ''oprowadzał'' kolejnych zwiedzających...chyba bilety zaczniemy rozprowadzać

    W domku elektrycy zaczęli w czwartek instalacje, zeszli już na dół, niewiele im zostało ponoć. Dotarło też zamówione wcześniej okno z luksferów na klatkę schodową. Wygląda tak. Będzie montowane z 3 części. Od poniedziałku, miejski wchodzi z montażem systemu alarmowego.


    Można się dowiedzieć gdzie robią takie moduły z luksferów. Super sprawa, nie trzeba murować każdego luksfera z osobna.
    Proszę o przesłanie zdjęcia po montażu.

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony