dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jakiej firmy odkurzacz centralny...?

Głosujących
231. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Beam

    40 17,32%
  • Aerovac

    8 3,46%
  • Allegro

    2 0,87%
  • Disan

    3 1,30%
  • Venton

    6 2,60%
  • Borysowski & aertecnica

    5 2,16%
  • Profi

    29 12,55%
  • Husky

    8 3,46%
  • Pama-vac

    0 0%
  • Vacuflo

    59 25,54%
  • Sach

    1 0,43%
  • Aspilusa

    30 12,99%
  • Cyclovac

    40 17,32%
Strona 49 z 57
Pokaż wyniki od 961 do 980 z 1138
  1. #961
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał PAG Zobacz post
    Wypowiedź p. Łukasza to cała masa sprzecznych faktów i manipulacja która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością i techniką. Jaki ma Pan cel mając tak elastyczne podejście do faktów? ...
    Miło by było gdyby przestał Pan wciągać mnie w swoje gry marketingowe i manipulował moimi wypowiedziami. Są to tylko moje spostrzeżenia, które opieram na swoim doświadczeniu jako dystrybutora/importera. Próbuje Pan zarzucać to forum taka ilością informacji która w końcu nic nie wnosi dla klienta którym także jestem.

    Proszę się skupić na konkretnych faktach popartych konkretnymi informacjami a nie na mojej osobie - ukrywając się za fałszywym kontem konkretnej firmy.

    Jestem spokojna i bardzo życzliwą osobą która stara się każdemu klientowi zaoferować konkretne wsparcie i potrzebne informacje, każdy klient mozę do mnie zadzwonić moj telefon 501 274 589 i otrzymać rzetelne informacje - a jednostkę wybrać sobie sam a Pana insynuacje godzą poprostu w moje dobre imie.

    Pozdrawiam i życzę wszystkim szczęśliwego Nowego Roku.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	silnik-588q.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	376977   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Thru flow.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	376978   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Realia.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	22,8 KB
ID:	376984   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	worek odwrocony.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	79,0 KB
ID:	376985   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	34,5 KB
ID:	376986  

    Ostatnio edytowane przez Lukasz_Walo ; 28-12-2016 o 23:22
    Reklama na FM jest płatna

  2. #962
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Ai*ka
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Chotomów
    Kod pocztowy
    05-123
    Posty
    17

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

    Dawno nic nie pisałem ponieważ chyba tu więcej sprzedawców niż samych "Kowalskich" potrzebujących porady.

    Forma mojej wypowiedzi będzie bardzo bezpośrednia, nie będę się wysilał na zawoalowane uszczypliwości jak inni.

    Do wypowiedzi zmusiła mnie irytująca forma narracji Pana Łukasza z Łukowa.
    Odnoszę wrażenie, że w temacie systemów centralnego odkurzania jest najbardziej oświecony ze wszystkich forumowiczów.
    Tylko on posiadł tajemną wiedzę, a reszta bredzi i sprzedaje tandetne odkurzacz z przepływowymi silnikami chcąc się dorobić majątku na "naiwnych" klientach.

    Panie Łukaszu zrobił Pan z tego forum prywatny folwark, jedyny Pana cel to bezpodstawne oczernianie produktów innych importerów a nie pomoc użytkownikom forum. W swoich wypowiedziach przedstawia pan informację wybiórczo, jedynie w sposób współgrający z linia produktów które Pan sprzedaje.
    Świetnym przykładem jest Pana "artykuł" na temat stosowanych w odkurzaczach metod filtracji gdzie w głównej mierze zawarte są półprawdy, a w niektórych miejscach wręcz wprowadza Pan klientów w błąd (np. opis odkurzaczy typu Split - oczywiście nie podaj Pan nazwy producenta ale powszechnie wiadomo że jest to typowa konstrukcja dla odkurzaczy firmy VacuMaid). Laik może ten teks uznać za pomocny, natomiast ktoś kto siedzi w branży od razu zauważy duże naciąganie faktów, przemilczanie niewygodnych rzeczy i uwypuklanie jedynie cech dzięki, którym Pana produkt jest najdoskonalszym rozwiązaniem na świecie.

    Jak nie trudno się domyślić zajmuje się montażem systemów centralnego odkurzania, ale w przeciwieństwie do Pana nie jestem fanatycznym wyznawcą jednej marki. Mam ten komfort ,że współpracuje ze wieloma podmiotami, które na terenie Polski importują odkurzacze. Dzięki temu nie jestem uzależniony od produktów jednej marki, w zależności od potrzeb i oczekiwań klienta jestem w stanie dobrać odpowiednie rozwiązanie z firmy x, y, z.

    Zajmuje się również serwisem pogwarancyjnym, więc wiem jak dane produkty zachowują się na przestrzeni lat, co je trapi i jak sobie z tym radzić.
    Trafia w moje ręce bardzo wiele odkurzaczy z silnikami przepływowymi w których jedynie trzeba wymienić szczotki na silniku oraz filtr workowy (samoczyszczący) stosowany najczęściej w starszych konstrukcjach . Odkurzacze miewają czasem 15-20 lat, a mimo tego że zastosowano w nich silniki przepływowe nadal są w dobrej formie, częściej szlag trafia układ sterujący niż silnik.

    W związku z powyższym może Pan swoje opowiadania o niesamowitej wyższości silników by-pasowych nad przepływowymi wsadzić między bajki.
    Pana kategoryczne stwierdzenie że by-pass jedynym słusznym rozwiązaniem jest nieprawdą. Jeśli by tak było to wszyscy powinni kupować odkurzacze firmy PROFI bo przecież jest tam silnik by-passowy, więc po co przepłacać za Vacuflo.

    Na koniec wszystkim użytkowaniom forum chciał bym pokazać co się dzieje po około 3-4 latach użytkowania odkurzacza Vacuflo z serii TC.
    Film nagrał użytkownik odkurzacza Vacuflo prawdopodobnie z USA. To co widać w wiaderku to syf który musiał wygrzebać właściciel z sitka zabezpieczającego turbinę. Jak widać czysty cyklon nie jest panaceum dla wszystkich, jeśli masz zwierzaki w domu lub trochę wykładzin lub dywanów proces zarastania osłony będzie jeszcze szybszy. Można stwierdzić że co za problem od czasu do czasu oczyścić zabezpieczenie, oczywiście można tylko po co się w tym wszystkim babrać jak nie trzeba. Ja przynajmniej bym nie chciał ale czasami muszę ponieważ od czasu do czasu ktoś dzwoni i mówi że mu odkurzacz przestał ciągnąć.


    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Ai*ka ; 29-12-2016 o 23:24 Powód: usunięcie co mniej kulturalnych zwrotów
    tel: 796 559 499

  3. #963
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ai*ka Zobacz post
    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

    Dawno nic nie pisałem ponieważ chyba tu więcej sprzedawców niż samych "Kowalskich" potrzebujących porady.

    Forma mojej wypowiedzi będzie bardzo bezpośrednia, nie będę się wysilał na zawoalowane uszczypliwości jak inni.
    Dla mnie takie podawanie kupy zawiniętej w papierek po cukierku to dziecinada...


    Pozdrawiam
    Dla Pana informacji mamy w ofercie ponad 6 firmy odkurzaczy centralnych od Beam, Vacuflo, Aspilusa, Optimus czy Canavac.

    Co do dostosowywania to poinforuję Pana że porównywanie TC, worka odwróconego oraz filtra trochę mija się z celem ponieważ każde rozwiązania ma swoje plusy i minusy - a firma Vacuflo ma rozwiązanie z True cyclonic, CFT + worek odwrócony i CFT + filtr stały a klient może wybrać z 3 typów jednostek. Dlatego jeżeli komuś przeszkadza czyszczenie raz na 2-3 lata tej siatki może wybrać rozwiązanie z workiem samoczyszczącym lub wymieniać filtry.

    Jeżeli woli Pan zajmować się filtrem samoczyszczącym który wygląda tak także tak po 2-3 miesiącach to proszę bardzo:


    A gdyby Pan przeczytał cała tą dyskusję to zaczeła się od najazdu na mnie i wprowadzaniu klienta w bład ze firmy nie ma już w Polsce ponieważ klienci szukają nowych rozwiązań.
    Reklama na FM jest płatna

  4. #964
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Artekpyrlandia

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Tarnowo Podgórne
    Kod pocztowy
    62-080
    Posty
    22

    Domyślnie

    Wchodzę już na to forum tylko żeby zobaczyć jak to dalej wygląda ale jak widzę jak niektóre firmy nie potrafią sobie poradzić z odpływem klientów to mi się śmiać chce.

    Rozumiem Pana Łukasza który mimo ataków na swoja osobę broni dobrego imienia swojej firmy - co jak co ale braku rzetelności to nie można mu zarzucić.
    Ale przecież Pan AIK ma w ofercie tylko jedną firmę i wszyscy którzy do Pana dzwonią lub piszą dostają ofertę na tylko w jednym kierunku - cąły wystrój sklepu i marketing ma Pan skierowany tylko na kolor czerwony

    Ale gdyby Pan nie zauważył Praktycznie 70% klientów w okolicach warszawy szuka Beam lub modeli bez filtrowych. Widać jaki z Pana specjalista jak porownuje jednostki Profi z firmami takimi jak Vacuflo czy Beam.

    ps. Tam nie ma silników by-pass.

  5. #965
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Nie wiem czy dobrze robię, że się odzywam ale jestem Pana Łukasza klientem i jedno co mogę potwierdzić to to, że pod kątem doboru jednostki do budynku podchodzi indywidualnie i na sile nie namawia do jednej konkretnej jednostki. Przedstawił mi spectrum jednostek w ofercie ich plusy i minusy. Sam dokonałem wyboru, w moim przypadku padło na hiszpański model. Nie jestem jakimś specjalistą w tym temacie, chciałem tylko przedstawić inną stronę medalu. Proszę nie wciągać mnie niekończący się w tym wątku konflikt sprzedawców bo nie było to w moim interesie.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  6. #966

    Domyślnie

    Stoję wraz z małżonką przed decyzją czy wykorzystać w nowym domu istniejącą instalacje OC czy pokusić się o bieganie z kablowcem. Instalacje rozkładałem sam, na oko jakieś 15m do najdalszego gniazdka, w sumie są 2 (parter/piętro). Ważnym kryterium jest również cena - nie oszukujmy się jedziemy na kredycie. Nakłaniam wybrankę do OC, w sumie bardziej myśląc o ciszy oraz wyrzucaniu brudów poza dom.

    Z jednostek które zwracają moją uwagę są:

    IZZY 300 - filtr który można wyprać, cena z zestawem >3000pln (brak kosztów filtrów)
    CycloVac GS95 - cyklon + HEPA, cena z zestawem >3200pln
    VACUFLO FC570 - cyklon + filtr stały cena z zestawem >2600pln

    Pozostałe wydają mi się troszkę za drogie. Zapewne jeszcze będę musiał wydać 200-300zł na dokończenie instalacji (wylot, gniazda ssące, rurki). Sam nie wiem na którą jednostkę się zdecydować, podołają zapewne wszystkie. Zastanawiam się tylko czy filtr stały w Vacuflo trzeba wymieniać czy wystarczy wytrzepać + oczyścić sprężonym powietrzem. Pełnego cyklonu raczej nie chce.

  7. #967
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Ai*ka nie rób chamskiej reklamy. Wykup płatny profil jak reszta.
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  8. #968
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Ai*ka
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Chotomów
    Kod pocztowy
    05-123
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Khag Zobacz post
    Stoję wraz z małżonką przed decyzją czy wykorzystać w nowym domu istniejącą instalacje OC czy pokusić się o bieganie z kablowcem. Instalacje rozkładałem sam, na oko jakieś 15m do najdalszego gniazdka, w sumie są 2 (parter/piętro). Ważnym kryterium jest również cena - nie oszukujmy się jedziemy na kredycie. Nakłaniam wybrankę do OC, w sumie bardziej myśląc o ciszy oraz wyrzucaniu brudów poza dom.

    Z jednostek które zwracają moją uwagę są:

    IZZY 300 - filtr który można wyprać, cena z zestawem >3000pln (brak kosztów filtrów)
    CycloVac GS95 - cyklon + HEPA, cena z zestawem >3200pln
    VACUFLO FC570 - cyklon + filtr stały cena z zestawem >2600pln

    Pozostałe wydają mi się troszkę za drogie. Zapewne jeszcze będę musiał wydać 200-300zł na dokończenie instalacji (wylot, gniazda ssące, rurki). Sam nie wiem na którą jednostkę się zdecydować, podołają zapewne wszystkie. Zastanawiam się tylko czy filtr stały w Vacuflo trzeba wymieniać czy wystarczy wytrzepać + oczyścić sprężonym powietrzem. Pełnego cyklonu raczej nie chce.
    Witam,

    Ważne by Pan wykonał teraz instalację bo to groszowa sprawa, najlepiej, z białych rur, dzięki czemu będzie można podłączyć prawie każde urządzenie. Proszę tez nie zapomnieć o wykonaniu wyrzutni by potem nie kaleczyć elewacji.

    Nad jednostką centralną może Pan się zastanowić tuż przed zakupem ponieważ za pół roku, rok czy dłużej oferta importerów może zupełnie inaczej wyglądać. Często zdarzają się promocję wiec może Pan zakupić niby droższy odkurzacz ale dostać do niego "gratis" np. jakieś gniazda ssawne lub inny przydatny gadżet.

    Pierwszy z odkurzaczy to fajna opcja, polecił bym (fitr jest zmywalny ale tez po kilku latach trzeba go wymienić), co do GS95 to trochę za słaby, w chwili obcej za podobną kwotę ma Pan w promocji model H615 Black który parametrami bije dwa pozostałe. FC570 też sobie poradzi z instalacją natomiast będzie miał Pan w nim najwyższe koszty eksploatacyjne. Mówię tu o całokształcie. FC570 np. bardzo szybko "zjada" szczotki na silniku, potrafi to zrobić po 3-4 latach, w innych produktach trwa to 8-10 lat. Same szczotki do niego są też drogie, kosztują około 120 zł brutto, a do innych marek w granicach 40-60 brutto zł za komplet. Poprzedni importer rekomendował w Vacuflo wymianę filtra raz w roku, teraz nie wiem jakie są zalecenia. Czyszczenie sprężonym powietrzem pomoże może 1-2 razy potem nie będzie miało to sensu ponieważ drobnych porów filtra Pan nie doczyści. Efekt będzie taki że przykładając rękę do rury będzie Pan czuł że dobrze ssie (wytwarza podciśnienie), natomiast nie będzie chciał zbierać zanieczyszczeń ssawką z włosiem z twardych powierzchni (płytki, panele, parkiet) ponieważ przez zatkane pory filtra odkurzacz straci w dużym stopniu przepływ powietrza.

    Rozwieję jeszcze jeden z mitów, odnośnie ciszy podczas sprzątania. Rzeczywiście odkurzacza zazwyczaj nie słychać natomiast w związku z tym że OC generuje duży przepływ powietrza to ssawki potrafią dość głośno pracować, hałasuje przepływ powietrza. Oczywiście jest to mniejszy hałas niż przy większości ciąganych odkurzaczy ale nie ma tak że zupełnie nic nie słyszymy.
    Ostatnio edytowane przez Ai*ka ; 30-12-2016 o 08:44
    tel: 796 559 499

  9. #969

    Domyślnie

    Mam model Vacuflo Element 1770 od 3 lat.Sprawuje się super,a przy małych dzieciach często jest używany.

  10. #970

    Domyślnie

    Mam model Vacuflo Element 1770 od 3 lat.Sprawuje się super,a przy małych dzieciach często jest używany.Po porównaniu ofert kupiłem w firmie Posejdon,było najtaniej w tamtym okresie.Mogę śmiało polecić Vacuflo i firmę P.Łukasza.

  11. #971
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ai*ka Zobacz post
    Witam,

    Ważne by Pan wykonał teraz instalację bo to groszowa sprawa,
    najlepiej, z białych rur, dzięki czemu będzie można podłączyć prawie każde urządzenie. Proszę tez nie zapomnieć o wykonaniu wyrzutni by potem nie kaleczyć elewacji.

    Nad jednostką centralną może Pan się zastanowić tuż przed zakupem ponieważ za pół roku, rok czy dłużej oferta importerów może zupełnie inaczej wyglądać. Często zdarzają się promocję wiec może Pan zakupić niby droższy odkurzacz ale dostać do niego "gratis" np. jakieś gniazda ssawne lub inny przydatny gadżet.

    Pierwszy z odkurzaczy to fajna opcja, polecił bym (fitr jest zmywalny ale tez po kilku latach trzeba go wymienić), co do GS95 to trochę za słaby, w chwili obcej za podobną kwotę ma Pan w promocji model H615 Black który parametrami bije dwa pozostałe. FC570 też sobie poradzi z instalacją natomiast będzie miał Pan w nim najwyższe koszty eksploatacyjne. Mówię tu o całokształcie. FC570 np. bardzo szybko "zjada" szczotki na silniku, potrafi to zrobić po 3-4 latach, w innych produktach trwa to 8-10 lat. Same szczotki do niego są też drogie, kosztują około 120 zł brutto, a do innych marek w granicach 40-60 brutto zł za komplet. Poprzedni importer rekomendował w Vacuflo wymianę filtra raz w roku, teraz nie wiem jakie są zalecenia. Czyszczenie sprężonym powietrzem pomoże może 1-2 razy potem nie będzie miało to sensu ponieważ drobnych porów filtra Pan nie doczyści. Efekt będzie taki że przykładając rękę do rury będzie Pan czuł że dobrze ssie (wytwarza podciśnienie), natomiast nie będzie chciał zbierać zanieczyszczeń ssawką z włosiem z twardych powierzchni (płytki, panele, parkiet) ponieważ przez zatkane pory filtra odkurzacz straci w dużym stopniu przepływ powietrza.

    Rozwieję jeszcze jeden z mitów, odnośnie ciszy podczas sprzątania. Rzeczywiście odkurzacza zazwyczaj nie słychać natomiast w związku z tym że OC generuje duży przepływ powietrza to ssawki potrafią dość głośno pracować, hałasuje przepływ powietrza. Oczywiście jest to mniejszy hałas niż przy większości ciąganych odkurzaczy ale nie ma tak że zupełnie nic nie słyszymy.
    Ai*ka - Ty jak widzę zarzucasz innym czytanie bez zrozumienia a sam podobnie - przecież kolega napisał, że instalacja już jest:

    ...Stoję wraz z małżonką przed decyzją czy wykorzystać w nowym domu istniejącą instalacje OC czy pokusić się o bieganie z kablowcem. Instalacje rozkładałem sam, na oko jakieś 15m do najdalszego gniazdka, w sumie są 2 (parter/piętro)...
    Podobnie z kwestią obecności firmy V... w Polsce. Łukasz pisze, że dyskusja się rozpoczęła od informacji:
    A gdyby Pan przeczytał cała tą dyskusję to zaczeła się od najazdu na mnie i wprowadzaniu klienta w bład ze firmy nie ma już w Polsce
    a Ty mu zarzucasz, że
    Proszę mi również pokazać gdzie napisałem, że firmy Vacuflo nie ma już w Polsce.
    Zanim wejdziesz w dyskusję, to poczytaj jej genezę. I nie odnoś wszystkiego do siebie, bo trochę snobizmem trąci... .

    Zadziwiające jest, jak zaciekłe nienawiści się objawiają wśród dystrybutorów OC - co prawda nie jest to mój priorytet, ale jako klient kompletnie już nie wiem, kogo słuchać w temacie doboru właściwego sprzętu. Choć cenne uwagi - jak np w w/w wypowiedzi Ai*ka - pojawiają się po obu (czy też trzech/czterech czy tam ilu) "stronach", to wzajemne złośliwości nakazują ostrożność.
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 30-12-2016 o 14:02
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  12. #972
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Ai*ka
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Chotomów
    Kod pocztowy
    05-123
    Posty
    17

    Domyślnie

    przemo1,

    masz rację nie doczytałem postu kolegi powyżej, z resztą się nie zgodzę.

    Geneza genezą, guzik mnie obchodzi od czego się zaczęło, fakt jest taki że Pan Łukasz często mija się z prawdą. Tak jak wcześniej pisałem świetnym przykładem jest jego aryków na temat metod separacji stosowanych w odkurzaczach, którego nie mogę jakoś już znaleźć na łamach forum muratora, albo jest umieszczony na innym forum którego nie pamiętam.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Ai*ka ; 30-12-2016 o 14:29
    tel: 796 559 499

  13. #973
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Patii1985

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-009
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ai*ka Zobacz post
    przemo1,

    masz rację nie doczytałem postu kolegi powyżej, z resztą się nie zgodzę.

    Pozdrawiam
    Co do Pana wypowiedzi owszem część jest prawdziwa a część to stek bzdur.

    Odnośnie doboru jednostki to Polecam modele Izzy 300 ponieważ to naprawdę dobry sprzęt który ma cyklon tak samo jak Vacuflo ktory ma tam jakieś CFT.

    Co do Pana filmu zamontowałem wiele takich modeli kilka lat temu i nigdy czegoś takiego nie zaobserwowałem a to co ten gość na reklamie odkurza to pył węglowy - szkoda że nie pokazali jak wygląda worek odwrócony po takim Sajgonie. A poziom filtracji tych cykloników to 97%, nikt tam nie podaje że one wyłapią 100% - ten Pan powinien wziąć model z Vacuflo filtrowy lub workowy żeby porównywać lub z każdej inne firmy model z filtrem:_) A ludzie wybierają je na brak spadków mocy a nie na filtry - sami przecież macie w ofercie swoje podrobione wersje TC - one tak nie działają ? XD

    Jeżeli chodzi o Cyclovac to jest kompletna bzdura ze maja cyklon, to zwykły workowo/filtrowy odkurzacz, wlot do jednostki jest nisko a użytkowanie go ma sens tylko z workami jednorazowym które też są drogie bo 60zł za 3 worki!!!!! Moi klienci którym poleciłem ten model 615 nieraz po 7 miesiącach żeby nie tracić mocy zmieniają już 4 worek więc chyba tanio nie jest także.

    Dlatego jeżeli już modele z workami jednorazowymi to jak najmocniejsze! Lub patrzeć na przekroje jednostek i szukać z cyklonem.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 01-01-2017 o 17:52

  14. #974
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ai*ka Zobacz post
    przemo1,

    masz rację nie doczytałem postu kolegi powyżej, z resztą się nie zgodzę.

    Geneza genezą, guzik mnie obchodzi od czego się zaczęło, fakt jest taki że Pan Łukasz często mija się z prawdą. Tak jak wcześniej pisałem świetnym przykładem jest jego aryków na temat metod separacji stosowanych w odkurzaczach, którego nie mogę jakoś już znaleźć na łamach forum muratora, albo jest umieszczony na innym forum którego nie pamiętam.

    Pozdrawiam
    Ale z czym tu się nie zgadzać?

    napisałeś wyraźnie:
    Proszę mi również pokazać gdzie napisałem, że firmy Vacuflo nie ma już w Polsce.
    podczas gdy Łukasz wcale tego do Ciebie nie odnosił, gdyż stwierdzenie takie padło x stron wcześniej z ust innego forumowicza.
    Geneza genezą, guzik mnie obchodzi od czego się zaczęło...
    i właśnie to dla mnie niepojęte, kojarzy mi się nieodparcie z wszystkim chyba znanym:
    "Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie..."

    Natomiast pocieszające jest, że mimo zaciekłych sporów "o rację" polecacie ten sam model:
    Cytat Napisał Patii1985
    Odnośnie doboru jednostki to Polecam modele Izzy 300 ponieważ to naprawdę dobry sprzęt który ma cyklon tak samo jak Vacuflo ktory ma tam jakieś CFT.
    Cytat Napisał Ai*ka
    Pierwszy z odkurzaczy to fajna opcja, polecił bym (fitr jest zmywalny ale tez po kilku latach trzeba go wymienić),...
    Zatem jest światełko w tunelu, tylko trzeba odsiać "ziarno od plew" w Waszych wypowiedziach
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 30-12-2016 o 15:28
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  15. #975
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.690

    Domyślnie

    Poprosiliśmy Ai*ka, by wykupił Płatny Profil. Bardzo cenne są porady, ale stosujemy też kryteria specyfiki działu. Inny taki PP wykupili.
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  16. #976
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redakcja Zobacz post
    Poprosiliśmy Ai*ka, by wykupił Płatny Profil. Bardzo cenne są porady, ale stosujemy też kryteria specyfiki działu. Inny taki PP wykupili.
    A czy idąc tym tropem szanowna Redakcja powinna też chyba poprosić o PP Pana/Panią Pati 1985 ?
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  17. #977
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.690

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    A czy idąc tym tropem szanowna Redakcja powinna też chyba poprosić o PP Pana/Panią Pati 1985 ?

    Tak, ta sama prośba do Patii1985.
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  18. #978
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redakcja Zobacz post
    Tak, ta sama prośba do Patii1985.
    Chapeau bas Redakcjo
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  19. #979
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Szanowni koledzy skończcie może te słowne przepychanki i reklamy a skupcie się na konkretnych odpowiedziach na pytania od forumowiczów. (nie handlowców). Bo tutaj tylko śmiecicie i ciężko wyłuskać merytoryczne wypowiedzi. Chcecie dać sobie po razie to załóżcie n.p. wątek pod tytułem SŁOWNE UTARCZKI MIĘDZY DYSTRYBUTORAMI OC i tam szalejcie ile wlezie. Pozdrawiam i życzę spokoju ducha oraz rozwagi i wielu zadowolonych klientów w przyszłym roku.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  20. #980

    Domyślnie

    Wnioskuję do Redakcji aby ten wątek zamknąć! Już nie chcę odkurzacza centralnego. Szkoda, że zrobiłem instalację pod niego.

Strona 49 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony