dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 60 z 80
Pokaż wyniki od 1.181 do 1.200 z 1581
  1. #1181
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Myometis
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    696
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Hmmm, ale przecież myśmy dawali... mamy tam 7 cm styro. Dodatkowo do ocieplenia idzie ściana od wewnątrz. Musisz jeszcze raz się przypatrzeć zdjęciom.
    A co do rolet "intermo" czyli nadstawnych: na dole ma to znaczenie, żeby nikt nie miał dostępu do rewizji, bo wtedy podniesie je bez problemu, na górze mamy normalne bo baliśmy się, że nie starczy miejsca na podniesienie wyżej nadproży. Dziś wiem, że można było tak zrobić.
    W ogóle polecam rolety, niesamowicie skutecznie zatrzymują wiatr / zimno i zaciemniają do zera.

  2. #1182
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gosja
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    862
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    My też mamy ocieplone styro 10 cm ale i tak jeszcze będziemy chyba ocieplać od środka. Mostek termiczny powstaje gdzie indziej- tzn tzw fajermury dochodzą bezpośrednio do dachu czy podbitki. Ciepło z domu ucieka do góry murem. Na samej górze muru powinna być wełna lub styropian. U nas prawie nikt nie zwraca na to uwagi- 90% domów buduje się w ten sposób, że ściana dochodzi do połaci dachu. My będziemy te ściany ocieplać od wewn. styropianem 3-5 cm klejonym do ściany na to klejona płyta GK. Zlikwiduje to mostek termiczny. Być może dla niektórych to nieistotny szczegół, ale my chcemy mieć jak najmniejsze straty ciepła.

  3. #1183
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    rkowal79

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Okolice Tucholi
    Posty
    489

    Domyślnie

    Witajcie w nowym roku.
    Jestem na etapie wybierania dachówek.
    Dostałem wycenę na Tondach holenderka 11 czarna glazura
    1 D.PODST.TONDACH HOLENDERKA CZARNA GLAZ. szt. 2 875 -- 7265,70
    2 G.PODST.TONDACH NR.2 CZARNA GLAZ. szt. 72 -- 1256,60
    3 D.WENT.TONDACH HOLENDERKA CZARNA GLAZ. szt. 10 -- 129,28
    4 KLAMRA GĄSIORA 2 TONDACH CZARNA GLAZ. szt. 72 -- 66,87
    5 DYSK GĄSIORA POCZĄTEK TONDACH NR.2 CZARNA GLAZ. szt. 3 -- 102,77
    6 DYSK GĄSIORA KONIEC TONDACH NR.2 CZARNA GLAZ. szt. 1 -- 34,26
    7 SPINKA DACHÓWKI TYP 17PL 320 bocz.podw. szt. 600 -- 162,00
    9 TAŚMA KALENICOWA KLOBER 295mmx5m CZARNA mb 24,00 -- 310,26
    13 D.SKR.LEWA TONDACH HOLENDERKA CZARNA GLAZ. szt. 69 -- 1469,53
    14 D.SKR.PRAWA TONDACH HOLENDERKA CZARNA GLAZ. szt. 78 -- 1661,21

    co wraz z orynnowaniem, obróbkami blacharskimi, ławą kominiarską dało sumę 13600zł brutto z 8% vatem.

    Zastanawiam się jeszcze nad dachówką euronita (dostałem w tej samej hurtowni wycenę z tymi samymi akcesoriami i wykończeniami na 9900zł z 8%vatem).

    Napisałem też w inne miejsca maila o wyceny dachówek Nelskampa :
    - F12-U czerń glazura, muskat glazura
    - F13-classic czerń glazura, brąz mocca glazura
    - H14 czerń glazura,
    - DS5 czerń glazurowana,
    oraz Nelskamp nibra:
    - F10-U czerń kobaltowa glazura,
    z tym, ze są one w tzw angobie szlachetnej.
    Ponoc nelskampy mają 3% nasiąkliwości a gdzieś znalazłem wiadomośc że tondach ma aż 7%.
    Znajomy dekarz poleca właśnie nelskampa bo są ponoć bardzo twarde i dobrej jakości. Odnośnie cementowych - tylko brass z uwagi na dokładność wykonania i pokrycia akrylem - 3 warstwy.
    W tej samej hurtowni z której dostałem wyceny mają też dachówki bogena, robena, chyba też sprowadzają nelskampa, creatona, oraz cementowe brassa, euronita.
    Mruczka, napisz jakiej jakości były twoje holenderki?
    miały jakiekolwiek odpryski, widać było margle od spodniej części dachówek i w odpadach? Margle to takie białe lub kremowe kamyszki w cegle (ceramice). Najlepiej widać po przecięciu dachóki bądź w połamanych. Są niebezpieczne o tyle ze powodują po czasie rozsadzanie i odpryski na skutek pęcznienia po wchłonięciu wody.
    Dużo tego ma mieć w swoich dachówkach koramic. O dziwo roben ponoć ma czyste dachówki ale są krzywe.
    Ktoś się może ze mną podzielić informacjami o różnych dachówkach? w hurtowniach nie mają magazynów z dachówkami i nie widać niestety co to jest a na wystawkach są tylko najlepsze dachówki bez skazy.
    Budowniczym, murarzem, kierownikiem, facetem od czarnej roboty jestem ja a razem z żoną jesteśmy inwestorami.

    Nasz dziennik budowy
    komentarze do dziennika budowy - krytyka i komentarze bardzo mile widziane

  4. #1184
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Myometis
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    696
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Nie wiem co to są kamySZki, nic niepokojącego nie dostrzegłam, ale nie oglądałam też dachówek pod mikroskopem, ufam, że producent, który cieszy się na rynku jakąś tam popularnością wie co robi i jak produkuje. Dla mnie wystarczyło, że przyjechały świetnie zapakowane i na cały transport prawie nie było uszkodzeń i pęknięć, coś mi się kojarzy że były tylko 2 szt. nadtłuczone. Nie wierzę, że zaraz zaczną strzelać i rozpadać się, ile znasz takich przypadków?
    Jakbym miała każdy element domu tak rozkładać na czynniki pierwsze i oglądać i analizować to bym nigdy budowy nie skończyła
    Jak dla mnie Tondach jest ok, wystarczająca jakość do ceny, znajomy też wziął i też nic nie narzekał, polecam.

    P.S. Jak będę na budowie to sobie oglądnę odpadki z ciekawości, to Ci napiszę, o, albo zdjęcie zrobię na makro i wstawię.

  5. #1185
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Myometis
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    696
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    a co do najlepszych dachówek na wystawkach to w tych hurtowniach w których byłam było na odwrót, z reguły sprzedawca częstował nas tekstem: a tu proszę się nie sugerować odbarwieniem/odpryskiem/pęknięciem bo takie odpady to na wystawki właśnie idą.
    Niby dziwne, a jednak.

  6. #1186
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pepe159

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-200
    Posty
    96

    Domyślnie

    ja na dachu mam Rupp ceramika i bez zastrzeżeń, super dachówka

  7. #1187
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pepe159

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-200
    Posty
    96

    Domyślnie

    http://pokazywarka.pl/cbm0mv/ zdjęcia zaległe stare z dachówką wrzucę pod koniec tygodnia

  8. #1188
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gosja
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    862
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pepe159 Zobacz post
    http://pokazywarka.pl/cbm0mv/ zdjęcia zaległe stare z dachówką wrzucę pod koniec tygodnia
    no fajne zdjęcia pepe
    a czym to masz obłożone kominy? ładnie to wygląda

  9. #1189
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    rkowal79

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Okolice Tucholi
    Posty
    489

    Domyślnie Kolejne byki w projekcie

    Okazało się że są kolejne byki w projekcie, tym razem znowu w więźbie.
    Zmieniając mi projekt (poszerzając garaż) Pan Matuszewski zapomniał zmienić długośc płatwi (kalenicowej, tej nad zadaszeniem przy wejściu i tych posrednich nad poddaszem), oraz murłat.
    Jest to moim zdaniem niechlujstwo bo materiał mam kupiony wg wykazu na jednej z pierwszych stron oraz wg projektu więźby która jest na 4 rysunkach i zawiera wymiary elementów.
    Rozumiem, że zmieniając wielkośc domu projektant nie zmienił wykazu materiałów typu betonu i bloczków, ale więźba ma elementy o konkretnych wymiarach a tych zmienionych elementów jest dosłownie 6 (4 płatwie w tym jedna potęzna ponad 9m o przekroju 18x22cm, 2 murłaty).
    Dodatkowo w projekcie więźby nie ma jętek w lukarnach a tam być powinny jeśli chce się zrobić normalny sufit nad poddaszem w tych elementach (ten sufit jest na przekrojach budynku).
    1 murłatę i tak muszę wymienić bo jako jedyna się skręciła ale pozostałe wadliwe elementy mam dobre jakościowo - powietrzno-suche.
    Dla zainteresowanych mogę wrzucić w temat w JPG nasz domek który wklepałem w 3D w sofcie typu CAD.
    Ostatnio edytowane przez rkowal79 ; 23-01-2012 o 18:29
    Budowniczym, murarzem, kierownikiem, facetem od czarnej roboty jestem ja a razem z żoną jesteśmy inwestorami.

    Nasz dziennik budowy
    komentarze do dziennika budowy - krytyka i komentarze bardzo mile widziane

  10. #1190
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gosja
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    862
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    o jętkach wspominałam kilka stron wstecz- ponieważ nasi budowlańcy też to zauważyli, dlatego je dodaliśmy.
    nasi dekarze chwalili naszą dachówkę Braasa- mówili, że w tych nowych powłokach jest jeszcze lepsza i trwalsza, mówili, że łatwo się ją przycina, kładzie etc...nawet po niej skakali

  11. #1191
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    rkowal79

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Okolice Tucholi
    Posty
    489

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myometis Zobacz post
    Nie wiem co to są kamySZki, nic niepokojącego nie dostrzegłam, ale nie oglądałam też dachówek pod mikroskopem, ufam, że producent, który cieszy się na rynku jakąś tam popularnością wie co robi i jak produkuje. Dla mnie wystarczyło, że przyjechały świetnie zapakowane i na cały transport prawie nie było uszkodzeń i pęknięć, coś mi się kojarzy że były tylko 2 szt. nadtłuczone. Nie wierzę, że zaraz zaczną strzelać i rozpadać się, ile znasz takich przypadków?
    .
    Mruczka,
    Nikt nie każe Ci uzywać twego przyrządu potrzebnego w pracy do szukania białych kamySZków wielkości główki od szpilki lub ziarenka piasku.
    Najgroźniejsze są te o średnicy większej jak 5-7mm, bo margiel pod wpływem wody pęcznieje nawet 3 krotnie zwiększając objętość (nie średnicę). Co to powoduje już napisałem. Pęknięcia po rozsadzeniu marglem nie pojawią się po roku. To trwa nawet 5-10-15 lat. Na zawartośc tego ,,g-wna" wpływu nie mamy bo o tym decyduje surowiec z którego jest robiona dachówka i nikt nie przebiera gliny w cegielni. Są cegielnie gdzie jest lepsza glina i gdzie jest gorsza ale o tym handlowcy już nie mówią. Wszystko idzie na masówę. Jeśli chodzi o gwarancję to potem najczęściej producent wymiguje się najczęściej twierdzeniem typu - za mało dachówek wentylacyjnych i złe wykonastwo. A gwarancję dają przeważnie na 30 a nawet 50 lat.
    Budowniczym, murarzem, kierownikiem, facetem od czarnej roboty jestem ja a razem z żoną jesteśmy inwestorami.

    Nasz dziennik budowy
    komentarze do dziennika budowy - krytyka i komentarze bardzo mile widziane

  12. #1192
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pepe159

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-200
    Posty
    96

    Domyślnie

    kominy mam okładane łupkiem na komin laiera przysła wełna mineralna na to plyta osb i na to łupek jako ciekawostke dodam, że nad dachem pod oknem z lukarny z pokoju dekarze kazali dodac belkę stalową dla usztywnienia tych krótkich krokwi, mowili ze robili podobny projekt i sie dosc wygięło po kilku latach. a jak z drabinkami przeciwsniegowymi, czy ktos je zaklada? ja sie zdecydowalem

  13. #1193
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Maciek.nowy
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    147
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał rkowal79 Zobacz post
    Okazało się że są kolejne byki w projekcie, tym razem znowu w więźbie.
    Zmieniając mi projekt (poszerzając garaż) Pan Matuszewski zapomniał zmienić długośc płatwi (kalenicowej, tej nad zadaszeniem przy wejściu i tych posrednich nad poddaszem), oraz murłat.
    Jest to moim zdaniem niechlujstwo bo materiał mam kupiony wg wykazu na jednej z pierwszych stron oraz wg projektu więźby która jest na 4 rysunkach i zawiera wymiary elementów.
    Rozumiem, że zmieniając wielkośc domu projektant nie zmienił wykazu materiałów typu betonu i bloczków, ale więźba ma elementy o konkretnych wymiarach a tych zmienionych elementów jest dosłownie 6 (4 płatwie w tym jedna potęzna ponad 9m o przekroju 18x22cm, 2 murłaty).
    Miałbym prawie ten sam problem, ale w ostatniej chwili przeczytałem dopisek pod tym wykazem. Nie pamiętam jak to jest dokładnie, ale chodzi o to, że wykaz dotyczy projektu standardowego i w przypadku projektu zmienionego trzeba samemu przeliczyć długości. Nie żebym bronił architekta, ale czasem warto dokładnie przeczytać co jest napisane w projekcie

  14. #1194

    Domyślnie

    Ja niestety nie zainstalowałem drabinek i teraz żałuję. Myślałem, że z dachówki śnieg się nie zsunie(a przynajmniej nie w takich ilościach). Kilka dni temu spadła spora zaspa mokrego śniegu prosto na samochód. Też muszę pomyśleć o tych drabinkach - nad garażem i od strony tarasu.

  15. #1195
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pepe159

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-200
    Posty
    96

    Domyślnie

    nie ma strachu drabinki mozna zamontowac nawet jak juz jest dachowka koszt moich drabinek w kolorze dachowki to 490zl brutto za caly "wypuszczony" dach z przodu i nad tarasem

  16. #1196
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Myometis
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    696
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał rkowal79 Zobacz post
    Mruczka,
    Nikt nie każe Ci uzywać twego przyrządu potrzebnego w pracy do szukania białych kamySZków wielkości główki od szpilki lub ziarenka piasku.
    Najgroźniejsze są te o średnicy większej jak 5-7mm, .....A gwarancję dają przeważnie na 30 a nawet 50 lat.
    nie mam jeszcze wyników ekspertyzy jak będę na budowie pobiorę próbki sama jestem ciekawa tych kamySZków.
    Mimo to jakoś kurcze się nie boję... za 50 lat dach na moim domu to chyba raczej nie będzie już mój problem

  17. #1197
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    rkowal79

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Okolice Tucholi
    Posty
    489

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek.nowy Zobacz post
    Miałbym prawie ten sam problem, ale w ostatniej chwili przeczytałem dopisek pod tym wykazem. Nie żebym bronił architekta, ale czasem warto dokładnie przeczytać co jest napisane w projekcie
    Wykaz wykazem, zestawienie zestawieniem, ale ja MAM BYKI NA RYSUNKACH. Na rysunku więźby po zmianie jej długości o 1m nad garażem doszły po 1 komplecie krokwi wraz z jętką itp. Wymiary całej połaci i więźby zostały zaktualizowane, ale dlaczego nie zostały zaktualizowane wymiary tych aż 6 elementów, które mają podane wymiary w projekcie na tym rys (nr4 jakby ktoś pytał).
    Ja się dopatrzyłem dopiero jak projekt domu wstawiałem w CAD-a. Zostały mi juz tylko instalacje wewnętrzne.
    Niestety wstawiając w 3D zajmuje to duzo czasu.

    Dzisiaj byłem w Bydgoszczy oglądać dachówki Nelskampa i wziąłem z odpadów jako próbki po 1 szt F7, DS5, F10, F12u - wszystkie czarne w glazurze. Małżonce się podobaja. 3 z nich dzwonią jak talerz w domu, są dość twarde i ostrym wkrętakiem za nic w świecie nie idzie ich zarysować po stronie wewnętrznej (ceglanej). Białe KAMYSZKI są nieliczne ale bardzo małe (ponizej 1mm srednicy). F7 są wielkie (57x40cm) i na 1m2 wychodzi 6,8szt (łaty co 48cm). DS5 są jeszcze większe (szersze). Cenowo za same dachówki wyszłoby 14tys za F7 i prawie 16tyz za DS5 (łącznie z gąsiorami i skrajnymi.
    Dodatki czyli okna dachowe, membrana paroprzepuszczalna, rynny, całe opierzenie to prawie 8 tys. Wszystkie ceny są brutto z 23% VAT.
    Ostatnio edytowane przez rkowal79 ; 24-01-2012 o 12:38
    Budowniczym, murarzem, kierownikiem, facetem od czarnej roboty jestem ja a razem z żoną jesteśmy inwestorami.

    Nasz dziennik budowy
    komentarze do dziennika budowy - krytyka i komentarze bardzo mile widziane

  18. #1198
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ALBERTYN

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    busko zdrój
    Kod pocztowy
    28-100
    Posty
    52

    Domyślnie

    Zibi mam pytanie. Czy zbrojenie schodów lanych miałeś projektowane przez projektanta czy też zrobiła je ekipa na budowie? Jeżeli projektant to czy mógłbyś mi przesłać na meila rzuty tych schodów? Nakręciłem się na schody drewniane dlatego że mi się podobają (takie zresztą są w tym projekcie) ale też dlatego że kilka osób widząc ten projekt twierdziło że schody lane będą na takiej przestrzeni niewygodne. Kiedy jednak patrzę na zamieszczone przez Ciebie zdjęcie twoich schodów to naprawdę wyglądają całkiem fajnie. Nie wiem tylko czy gdybym się na nie zdecydował to mógłbym takie schody zrobić w domie który jest przykryty dachem.Mój meil: [email protected]

  19. #1199
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Maciek.nowy
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    147
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał ALBERTYN Zobacz post
    Nie wiem tylko czy gdybym się na nie zdecydował to mógłbym takie schody zrobić w domie który jest przykryty dachem.
    Może ja odpowiem. Z tego co się orientuję, to decyzja o schodach lanych musi zapaść już na etapie fundamentów. Schody lane z betonu muszą mieć swój własny fundament z którego wychodzi zbrojenie łączone potem ze zbrojeniem schodów. Zrobienie zbrojenia schodów nie jest trudne i każda ekipa jest to w stanie zrobić.
    Jednak w twoim przypadku to jest już raczej za późno na takie schody.

  20. #1200
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pepe159

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-200
    Posty
    96

    Domyślnie

    http://pokazywarka.pl/77ll4a/

    teraz czekam na 6 lutego na wstawienie okien

Strona 60 z 80

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony