dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 123
  1. #1
    kapoczta
    Guest
    kapoczta

    Domyślnie Płyta fundamentowa - opis wykonania

    http://www.katalogprojektow.pl/artyk...wa.php#pasywny

    Znalazłem coś takiego na sieci niestety niepełne informacje, czy udało się komuś uzyskać dokładniejszy opis?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie Re: Płyta fundamentowa - opis wykonania

    Cytat Napisał kapoczta
    http://www.katalogprojektow.pl/artykuly_plyta_fundamentowa.php#pasywny

    Znalazłem coś takiego na sieci niestety niepełne informacje, czy udało się komuś uzyskać dokładniejszy opis?
    w wolnej chwili poszukam, mam gdzieś dokumenty z konferencji, która odbyła się na BUDMA, sporo tego było.
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    szczególnie podoba mnie się ten fragment o nawiezieniu 80cm żwiru....

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na forum sa zdjęcia z budowy płyty.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał beton44
    szczególnie podoba mnie się ten fragment o nawiezieniu 80cm żwiru....
    drogo .........
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  6. #6

    Domyślnie

    no super ,tylko popatrzcie na date artykułu 2005r,beton B 20 po 190 zł,robocizna 4000 ,chyba chwyt w ramach reklamy.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    poza tym ta płyta jest strasznie spaprana. Nie wzorowalbym sie.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Ceny z dzisiaj beton B 20 226 pln netto, robocizna 5000. (płyta 100m2) Beton pierwszy z brzegu, jak poszukać to pewnie i taniej by się znalazło. Zmiany nie takie wielkie.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Gdyby ktoś jednak szukał zdjęć to można obejrzeć je w moim dzienniku.
    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129-Karii
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  10. #10

    Domyślnie fundamenty przekrój-proszę o opienię

    Witam nasza Pani Architekt zaprojektowała nam nastepujący fundament.
    1.podsypka piaskowa zagęszczona 20cm
    2.chudy beton 10
    3.2xpapa
    4.płyta żelbetonowa B20 15 cm
    5.folia czarna PE
    6.styropian twardy 20 cm
    7.płyta betonowa dociskowa 10cm
    8.gładź cementowa z instalacją ogrzewania podłogowego 5 cm
    9.wylewka samopoziomująca
    10. mata izolująca
    11.podłoga parteru panele podlogowe

    Daliśmy do wyceny nasz projekt i jeden z wykonawców stwierdził że to fundamenty jak w bunkrze( będzięmy przepłacać na materiale a po co nam bunkier ). Niezybyt się z mężem orientujemy dlatego proszę o opinie co o tym sądzicie. Pozdrawiam

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Co tam budujecie? Wieżowiec?
    A może budujecie się pośrodku bagien czy lotnych piasków?

  12. #12

    Domyślnie

    Dzięki prosiłam o opinię i rady a nie o głupie komentarze. No ale może niektórzy tak mają?

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    jakie głupie komentarze? Ta płyta jest naprawdę jak pod bunkier. Albo inaczej. Jest zbyt solidna, jak pod dom jednorodzinny. I to o wiele. Czytaj na forum, jakie ludzie porobili płyty super. Twoja niepotrzebnie jest skomplikowana.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orvis
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    139
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosto2 Zobacz post
    Witam nasza Pani Architekt zaprojektowała nam nastepujący fundament.

    Na mój gust to płytę powinien zaprojektować konstruktor na podstawie badań geologicznych i specyfiki danego budynku, warunków wodnych na działce itd...

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał orvis Zobacz post
    Na mój gust to płytę powinien zaprojektować konstruktor na podstawie badań geologicznych i specyfiki danego budynku, warunków wodnych na działce itd...
    dokładnie tak,nie ma co mieć pretensji do Pani architekt,widocznie nie ma doświadczenia /a może żadnego/,przede wszystkim to rola konstruktora a nie architekta,ze mną też rozmawiał architekt,że mu się płyty nie podobają i odradza klientowi,boi się, z całym szacunkiem ale to nie robota architekta. W/g mnie niepotrzebna ilość warstw betonu,to mi wygląda na płyte na szkodach górniczych,ale nie do końca.swoja drogą ta wierzchnia warstwa żelbetu jest mało nośna.Tak jak pisał kolega,badania gruntu,dopasowanie parametrów płyty do obciążeń/nosności gruntu/zalecenia co do odwodnienia bądź nie.I buduj na płycie jeśli to ma uzasadnienie.Przestrzegam natomiast przed naciąganiem realiów do potrzeb płyty.Czasami klienci naciskają a trzeba powiedzieć - lepiej nie.Nie radzę jesli są zaprojektowane słupy o duzym obciązeniu /np. trzymające całą konstrukcję wiązarową/ ,jeśli jest duży skos na działce.Wracając do poczatku, geotechnik,konstruktor.

  16. #16

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo rzeczywiście będziemy budować na działce ze sporą różnicą terenu, ale nie na szkodach górniczych. Chyba najlepiej bedzie jak zadzwonimy do konstruktora żeby wyjaśnił nasze wątpliwości. Serdecznie pozdrawiam.

  17. #17

    Domyślnie Płyta fundamentowa - opis wykonania

    Witam wszystkich serdecznie

    Zgadzam się z przedmówcami, że zaproponowana płyta jest przekombinowana i musi sporo kosztować.

    Myślę, że wyjściem do obliczeń dla konstruktora powinien być układ jak poniżej:
    - podsypka piaskowa z zagęszczeniem gr. 30 cm
    - izolacja przeciwwilgociowa z foli
    - izolacja cieplna z płyt styropianowych 20 cm
    - izolacja przeciwwilgociowa z foli
    - izolacja cieplna obwodowa z płyt styropianowych 10 cm
    - zbrojenie płyty siatką z prętów żebrowanych
    - betonowanie płyty gr. 20 cm betonem B25 - I tu nasuwa się pytanie do czytelników z forum - czy w górnej warstwie betonu B25 można rozłożyć podłogówke?

    Fakt, że badania gruntu to podstawa.
    Pozdrawiam
    homer76

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    bywali tu użytkownicy, którzy układali podłogówkę pod drugą warstwą zbrojenia i chwalą sobie. Choć roboty przy tym jest w ciul. Tyle rurek przekładać pod zbrojeniem, aż strach myśleć bo mnie to czeka. B20 chyba jest wystarczający.

  19. #19

    Domyślnie

    Elfir - najlepszy doradca
    vega1
    homer76
    proszę podajcie swoje doświadczenie zawodowe w budownictwie.
    Bunkier to wy chyba widzieliście ale w Klewkach, jedzcie do Gierłoża (kwatera Hitlera) to zobaczycie bunkier.
    15 cm betonu na płytę fundamentową to konstrukcyjne minimum, płyta pod blok z podziemnym garażem to ok 60 cm betonu zbrojonego górą i dołem dwukierunkowo.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    gibzwein - no cóż, moje doświadczenie z płytą sprowadza się do tego, że zamierzam tak wybudować swój dom.
    Moja architekt też miała takie przyciężkie pomysły na płyty fundamentowe - wg starej szkoły architektonicznej. Dlatego moją lekką płytę projektuje ktoś o świeższym spojrzeniu i znajomości nowoczesnych rozwiązań.
    Dlatego moja płyta to podsypka + styropian + beton B20 ze zbrojeniem
    Bez niepotrzebnych kilku warstw papy, chudziaka i folii
    Ale jak ktoś słusznie zauważył - liczą się też warunki sadowienia: szkody górnicze, tereny podmokłe i zalewane. Ja wykonałam badania geologiczne, aby określić prawdziwe zapotrzebowanie na materiał, bez przewymiarowania elementów.

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony