dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewatop

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    4

    Domyślnie kamień na podwórku czy może coś innego? co wyjdzie najtaniej

    mam taki dylemat
    ponieważ po odwilży na naszym podwórku zrobiło się straszne "bagno"
    wszędzie pełno wody i błota
    skłoniło nas to do szybkiego myślenia co z tym zrobić
    jak najtaniej można osuszyć podwórko i czym wyłożyć żeby nie było tego problemu w przyszłości?
    nie ukrywam że chodzi nam o przystępne cenowo rozwiązanie
    bo powierzchnia jest wielka ok.200m2

  2. #2

    Domyślnie

    Wybrać ziemię, na to tłuczeń i kliniec, lub jakieś inne kamyki. Taki podjazd z kamieni potrafi naprawdę ładnie wyglądać

  3. #3

    Domyślnie

    Co to jest kliniec? Bo mam podobny problem z podobną powierzchnią, a kamyki to raczej drogo wyjdą

  4. #4

    Domyślnie

    Kliniec to takie kruszywo chociażby coś takiego
    jest tego masę, różne kolory i frakcje, można też wysypać na to jakiś żwir też dostępny w różnych kolorach pewnie, czy coś takiego.

    Czemu mówisz, że kamyki wyszłyby drogo? No i o jakich kamykach mowa?

    Ja chcę mieć na podjeździe coś takiego

    Chociaż mam tylko 80m2 do zrobienia jak liczyłem, to i tak cena położenia kostki byłaby znaczna. No i podoba mi się coś takiego, tylko francja byłaby może trochę większa. Przecież nikt nie powiedział, że podjazd musi być wybrukowany

  5. #5

    Domyślnie

    Coś mi się niechcący dwa razy wysłało to samo..

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki LukaEgon
    Bardzo podobają mi się te białe kamyczki, widziałam takie na posesji we Włoszech, super to wygląda, ale jak popatrzyłam na warszawskie ceny...
    Działkę mam zalesioną w większej części, więc żadna kostka brukowa, granitowa nie wchodzi w grę

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    bo to trzeba sobie kupic bezposrednio z kamieniolomu np ze Strzegomia i wtedy wychodzi duzo taniej

  8. #8

    Domyślnie

    No właśnie mi też się podobają i zapewne będę z nich robił podjazd jeszcze w tym roku. W sumie ceny nie znam, ale wątpię, żeby była jakaś strasznie wygórowana..na pewno wyjdzie taniej niż kostka orientacyjnie myślę, że można przyjąć cenę 50zł/tonę, czyli do zniesienia, a śmiem nawet twierdzić, że taki podjazd pod względem estetyczny przebije niejeden podjazd z kostki

    Znalazłem takie coś w okolicach Warszawy
    http://allegro.pl/item954053631_krus...a_kliniec.html
    możesz zadzwonić i zapytać..z tego co widać mają tego dużo i różne rodzaje.

  9. #9

    Domyślnie

    Myślisz, że te białe kamyczki to da się kupić 50 zł/tonę? To byłaby bajka
    Mnie raczej kojarzą się z kilka stów za tonę

    Taki podjazd o niebo jest piękniejszy od kostki!!! Bez wątpienia.

    Bardzo dzięki za link, zadzwonię w tygodniu i dopytam.

    Brachol, obawiam się, że transport ze Strzegomia kosztowałby krocie

  10. #10

    Domyślnie

    Nie wiem właśnie jaka jest cena takiego grysiku, ale wątpię, żeby było to kilkaset złotych Myślę, że w porywach do 100zł.. Przecież to nie węgiel tylko zwykłe kamyki Sąsiad kupował w tamtym roku otoczaki takie małe w celach dekoracyjnych do ogrodu i były w cenie kilkudziesięciu złotych za tonę, stąd wzięło mi się to 50zł na oko Taki podjazd, gdzie wierzchnia warstwa to otoczaki również kiedyś widziałem i też wyglądał rewelacyjnie, tylko ciekawe jak się po tym jeździ..ja jednak jestem bardziej przekonany do tego jasnego grysu.

    Jak już zadzwonisz i się dowiesz to koniecznie napisz jaki jest koszt tych kamyków

  11. #11

    Domyślnie

    Otoczaki też pięknie wyglądają, chociaż te białe ładniej
    Ale - jest jedno ale Jak chodziłam po tym białym grysie to miałam lekko białawe buty, troszkę nie wiem... pyli czy co? A może był świeżo wysypany i dlatego?
    Myślę, że po drobnych otoczakach tak samo się jeździ jak po grysie.
    I jedno i drugie pięknie wygląda!

    OK, napiszę jaki koszt

  12. #12

    Domyślnie

    Hejka

    Koło mnie w Józefowie chcą 120 za tonę.

    Pozdr

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    ale za co za kliniec?

  14. #14

    Domyślnie

    Tak , za te ładne kamyczki

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał LeoAureus
    Brachol, obawiam się, że transport ze Strzegomia kosztowałby krocie
    do Poznania transport wanny czyli jakies 30 ton kosztuje okolo 1000 zl ala jak sie poczeka to mozna znalezc taniej

  16. #16

    Domyślnie

    kostka wcale nie jest droga , 21zł za 1m2 . kruszywo u nas w Strzegomiu kosztuje 20-50zł/1t
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał brachol
    do Poznania transport wanny czyli jakies 30 ton
    max 25 ton
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamieniarz
    kostka wcale nie jest droga , 21zł za 1m2 . kruszywo u nas w Strzegomiu kosztuje 20-50zł/1t
    Zależy jaka kostka..a jeśli liczyć do tego układanie (bo chyba sama się nie położy), to już wychodzi dosyć pokaźna suma. No chyba że jest się kamieniarzem Do tego to podjazd i trzeba robić porządnie i z dobra ekipą, żeby nic się po dwóch latach nie powypaczało. A tak..weźmiesz koparkę, wybierze ziemię, wysypią coś na podbudowę, np jakiś tłuczeń czy coś, tą samą koparka Ci ten tłuczeń rozprowadzą. Resztę pracy można zrobić samemu. Ja przynajmniej mam taki zamiar. No i kwestie estetyczne..u mnie podwórko nie za duże i suma summarum całe musiało by być wybrukowane..chcę tego uniknąć..no i bardzo mi się takie kamyki podobają zawsze to coś innego niż kostka, która jest obecnie wszędzie...

  19. #19

    Domyślnie

    grys na podjeździe ładnie wygląda i może wyjść całkiem tanio , minusy takiego rozwiązania wg. mnie to to że na jesień ciężko będzie usuwać z niego nieczystości , liście a także błoto , samochodem raczej trzeba się spokojnie poruszać żeby nie "zamieszać" , i co najważniejsze ciężko na bosaka po tym chodzić a także paniom na szpilkach też będzie ciężko się poruszać. Moi znajomi tak mają zrobione , w lecie jak dzieciaki latają na bosaka to przez te 1,5m mają "ścieżkę zdrowia"

    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaEgon
    Cytat Napisał kamieniarz
    kostka wcale nie jest droga , 21zł za 1m2 . kruszywo u nas w Strzegomiu kosztuje 20-50zł/1t
    Zależy jaka kostka..a jeśli liczyć do tego układanie (bo chyba sama się nie położy), to już wychodzi dosyć pokaźna suma. No chyba że jest się kamieniarzem Do tego to podjazd i trzeba robić porządnie i z dobra ekipą, żeby nic się po dwóch latach nie powypaczało. A tak..weźmiesz koparkę, wybierze ziemię, wysypią coś na podbudowę, np jakiś tłuczeń czy coś, tą samą koparka Ci ten tłuczeń rozprowadzą. Resztę pracy można zrobić samemu. Ja przynajmniej mam taki zamiar. No i kwestie estetyczne..u mnie podwórko nie za duże i suma summarum całe musiało by być wybrukowane..chcę tego uniknąć..no i bardzo mi się takie kamyki podobają zawsze to coś innego niż kostka, która jest obecnie wszędzie...
    Troszkę zbyt optymistycznie brzmi to "coś". I tak trzeba to wszystko zagęścić, wyrówrnac pod "linijkę" i już sie zblizamy do ceny podbudowy pod kostkę. Oczywiście kamyczki wyglądaja fajnie ale o gustach sie nie dyskutuje.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony