dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Montaż zaworów wodnych

    Proszę o pomoc.
    Muszę zamontować zaworki do wody. W ścianie mam rury miedziane zakończone gwintem wewnętrzym. Teraz muszę wkrecić zawór i połączyć rurką z baterią w umywalce.
    Problem w tym że nie wiem jak się wkręca zawór tak aby aby pozostał on w pozycji jakiej ja chcę a nie on? Zawsze tak mi się ustawia że kurek jest od strony ściany zamiast od frontu. Jakoś diwnie mi gwint łapie.

    Powiedzcie proszę jak się montuje (wkręca) zaworki?

  2. #2

    Domyślnie

    Hmm, więcej taśmy teflonowej/pakuł i nie do końca dokręcamy tylko o te pół obrotu mniej.
    Więcej hałasu robi jedno drzewo upadając, niż cały las rosnąc. Uczmy się widzieć to, co rośnie w ciszy.

    http://astudiodesign.pl

  3. #3

    Domyślnie

    A skąd mam wiedzieć kiedy jest te pół obrotu mniej. Zaczyunając wkręcać nie wiem kiedy jest koniec gwinta.

  4. #4

    Domyślnie

    Wiesz wkręcasz i jak masz dużo pakuł i poczujesz opór tzn ze wystarczy i dokręcasz tyle żeby było tak jak chcesz, sprawdzasz czy cieknie jak tak to próbujesz jeszcze jeden obrót aż do skutku. Jak nie da rady to wykręcasz zwiększasz ilość pakuł i od nowa. Pamiętaj żeby nie odkręcać szczególnie przy taśmie.
    Więcej hałasu robi jedno drzewo upadając, niż cały las rosnąc. Uczmy się widzieć to, co rośnie w ciszy.

    http://astudiodesign.pl

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Na tym samym komplecie gwint będzie łapał zawsze tak samo, choćby nie wiem ile razy próbować. Najważniejsza sprawa to uszczelnienie. Z wielu rozwiązań taśma teflonowa to najgorsze rozwiązanie. Dużo lepsze są pakuły lub są takie środki w płynie.
    Przy pakułach cofnąć o pół obrotu po dokręceniu do oporu to żaden problem. A nawet jak lekko pocieknie to na pewno się uszczelni po czasie (oczywiście nie polecam montażu z przeciekaniem ).

  6. #6

    Domyślnie

    Jeszcze cos mi przyszlo do głowy. Instalacje mam zrobioną z miedzi. Ze ściany wychodzi mi końcówka z gwintem wewnętrznym.
    Czy jest jakieś duże prawdopodobieństwo że przy wkręcaniu zaworka ukręcę tą rurke miedzianą w ścianie. Rury idą od podłogi więc przy gwincie pewnie jest jakieś kolanko.
    A co to za środki w płynie, jest jakas nazwa tego środka?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek78
    Jeszcze cos mi przyszlo do głowy. Instalacje mam zrobioną z miedzi. Ze ściany wychodzi mi końcówka z gwintem wewnętrznym.
    Czy jest jakieś duże prawdopodobieństwo że przy wkręcaniu zaworka ukręcę tą rurke miedzianą w ścianie. Rury idą od podłogi więc przy gwincie pewnie jest jakieś kolanko.
    A co to za środki w płynie, jest jakas nazwa tego środka?

    Nazwy środka nie podam, ale kilka firm produkuje coś podobnego.
    Prawdopodobieństwo ukręcenia rurki jest wprost proporcjonalne do użytej siły, ale ryzyko jest niewielkie.

  8. #8

    Domyślnie

    bardzo dobre srodki do uszczelnień ma wurth .

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Xiff
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Königshütte
    Posty
    437

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek78
    Jeszcze cos mi przyszlo do głowy. Instalacje mam zrobioną z miedzi. Ze ściany wychodzi mi końcówka z gwintem wewnętrznym.
    Czy jest jakieś duże prawdopodobieństwo że przy wkręcaniu zaworka ukręcę tą rurke miedzianą w ścianie. Rury idą od podłogi więc przy gwincie pewnie jest jakieś kolanko.
    A co to za środki w płynie, jest jakas nazwa tego środka?

    radzę delikatnie... teściu mi się przymierzył do rurki miedzianej jak do stalowej no i musiałem wycinać gipsówkę i lutować jeszcze raz.. ale już się nauczył
    Xiff..

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    mmmmmmmmmm prawdopodobienstwo ukrecenia rorki jest wieksze niz sroby przy kole od samochodu a ukrecilem juz 2 w swoim zyciu nie uzywajac specjalnie sily
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał adi_
    mmmmmmmmmm prawdopodobienstwo ukrecenia rorki jest wieksze niz sroby przy kole od samochodu a ukrecilem juz 2 w swoim zyciu nie uzywajac specjalnie sily

    Czy to oznacza, że rurek już więcej niż dwie ukręciłeś? Skąd te dane odnośnie prawdopodobieństwa?

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Xiff
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Königshütte
    Posty
    437

    Domyślnie

    Cytat Napisał adi_
    mmmmmmmmmm prawdopodobienstwo ukrecenia rorki jest wieksze niz sroby przy kole od samochodu a ukrecilem juz 2 w swoim zyciu nie uzywajac specjalnie sily
    to ty sie lepiej za miedziane nie bierz... ty jakiś HE-MAN jesteś???
    Xiff..

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    no rurek juz troszke wiecej przykrecilem nie uzywalem az tak duzo sily
    ja wole zeby kolo bylo dobze dokrecone a ze to akurat byl maluszek to nie wytzymalo od tamtej pory mi sie to nie zdazylo urwanie sruby
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  14. #14

    Domyślnie

    Witam,
    Deweloper wykonał nam instalację ciepłej/zimnej wody. Rurki są z tworzywa sztucznego, na końcach założone są zaślepki. Muszę kupić zawory, ale zupełnie jestem zielony w temacie. Mógłby ktoś zarzucić jakimiś linkami? Chodzi o wannę, prysznic, umywalkę i wodę w kuchni. Z góry dzięki za pomoc.
    pozdrawiam.

  15. #15

    Domyślnie

    Zaślepki? Tzn rury nie wystają tylko przejscia z gwintem wewnętrznym tak?

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek88 Zobacz post
    Zaślepki? Tzn rury nie wystają tylko przejscia z gwintem wewnętrznym tak?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rurki.jpg
Wyświetleń:	2015
Rozmiar:	76,4 KB
ID:	316080 tak wygląda po wykręceniu zaślepki.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Zaworki mniej więcej takie :

    http://www.leroymerlin.pl/hydraulika...,strona-1.html

    Dobierz taki który najbardziej Ci pasuje.

    Jak tańsze to np. Valvex, Ferro. Jak droższe to Shell (na stronie 11 są). Bardziej polecane są grzybkowe niż kulowe - te ostatnie jak sporadycznie używane lubią zarastać kamieniem i ciężko je ruszyć.

  18. #18

    Domyślnie

    Do wanny to bateria, do prysznica też, poszukaj w sieci, kiedyś w firmie beksanit kupiłem w super cenie.

    Poza tym potrzebujesz zawory kątowe 1/2 cala na 3/8 cala, to do kuchni, chodzi o to, że wejście w sciane masz o srednicy 1/2 cala, a wyjście z zaworka pod węzyk ktory polaczy zaworek z baterią będzie w rozmiarze 3/8 cala. Dobre zaworki kupisz juz za okolo 15zł. nie ma też co przeplacac, to się zadko zakreca, ale unikaj Diamonda.
    Jak masz w tej kuchni zmywarkę i nie masz wyjscia pod nią, to prawdopodobnie pod zimną wode bedziesz potrzebowal specjalny zaworek z dwoma wyjsciami, 3/8 oraz 3/4 pod zmywarkę, taki zaworek jest drozszy, ale zazwyczaj tak sie podlacza zmywarke.(o taki mi chodzi: http://image.ceneo.pl/data/products/...-035600699.jpg)

    Pod umywalkę 1/2 na 3/8, wc to 1/2 na 1/2

    Najlepiej zaworki z filterkami.

    W sklepie jak powiesz do czego potrzebujesz to Ci powiedzą jaka srednica i gdzie, zazwyczaj sprzedawcy wiedza jaka srednica pod pralka, zmywarke czy wc.

    Te ceny z linku LeroyMerline to jakas kpina, nie wiem kto jest tak naiwny i tyle placi za takie rzeczy.
    Ostatnio edytowane przez Krzysiek88 ; 08-05-2015 o 21:02

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony