dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Eileen

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    2

    Domyślnie projekt MIRÓW 3 pracownia DOM-PROJEKT

    Tak przymierzam się do różnych projektów i w moim kręgu zainteresowań znalazł się projekt Mirów 3

    http://projekty.dom.pl/dp_mirow_3.htm

    Jako, że poważnie zastanawiam się na tym domem, chętnie posłuchałabym oceny i spostrzeżeń osób doświadczonych i nieco bardziej obeznanych w temacie Bardzo proszę zwłaszcza o krytykę i wskazanie minusów tego projektu
    Ah i z góry bardzo dziękuję!

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar artt
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ciężko przedstawiać minusy jeśli buduję ten dom Jedyne co mi się nie specjalnie podoba to to że kominek jest w kącie (wolał bym kominek na prostej ścianie w salonie ale tego już zmienić nie można). Poza tym fajny projekt moim zdaniem, zresztą robiony przez dom-projekt dla mnie więc nie mogę krytykować w zasadzie swojego pomysłu
    w takim razie nie chce mieć sygnaturki....

  3. #3

    Domyślnie

    a ja mogę

    ale ogólnie jest bardzo fajnie. podoba mi się i architektonicznie i funkcjonalnie.

    minusy, które widzę z mojej perspektywy, to:
    - brak garderoby - w moim przypadku naprawdę się sprawdza.
    - mała łazienka na górze - przynajmniej taka się wydaje

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Ja też mogę pokrytykować.

    Pierwsze, czego się czepię to balkony - w sam raz do czepiania. Jeden może jakoś dałby się usprawiedliwić, ale trzy? Nie umiem znaleźć logicznego wytłumaczenia. Jeżeli mają być tylko do ozdoby, to jest 100 innych sposobów uczynienia domu ładnym. Po co płacić za coś, co w przypadku domu z ogrodem i tarasem nie ma waloru jedynego "łącznika" z przyrodą, a obniża energooszczędność budynku.

    Nie lubię wykuszy, ale ze względu na to, że jest to moje osobiste skrzywienie, to nie będę się nad tym rozwodzić.

    Daleko jest z kuchni do spiżarni - prorokuje jej raczej funkcję graciarni.

    Schodkom pomiędzy częściami parteru mówię "nie". Po co? Że niby salon będzie bardziej "salonowy" bo wyższy? Może i tak.

    Brakuje mi garderób na poddaszu - przy tym metrażu byłyby mile widziane, podobnie, jak dodatkowa łazienka przy głównej sypialni. Łazienki są bardzo małe - nie pasują do dużego domu. Ta na parterze może być podstawową łazianką dla mieszkańca/mieszkańców dodatkowej sypialni - jeżeli będzie to sypialnia gospodarzy, albo zamieszka tam ktoś z dziadków, to warto rozważyć powiększenie łazienki kosztem spiżarni.

    Dobra, starczy kręcenia nosem.

    Garaż, strych - bardzo fajne. Sypialnie dość duże, więc wejdą pojemne szafy.

    Wrócę teraz do podstaw wyboru domu. Ile osób zamieszka w nim w nieodległej przyszłości? Z projektu wynika, że nawet 7 osób. Racjonalnie zakładam, że 5. Gdzie będzie strona południowa? Na wizualizacji są dwie strony południowe. Czy program użytkowy (np. otwarta kuchnia, lokalizacja kotłowni) odpowiada potrzebom mieszkańców? Czy taki metraż jest komfortowy ale bez przesadnego zawyżania? 286m2 powierzchni całkowitej to dużo, a za budowę i wykańczanie kolejnych metrów się płaci.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar artt
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dzięki za opinie.

    Balkony, hmm 3 - wiem że dużo co generuje koszty, były dwa jednak dorobiony wykusz był moim pomysłem a siłą rzeczy nad nim powstał trzeci

    Wykusz - osobiście też nie podobają mi się te wielokątne, ten jednak prostokątny będzie cały przeszklony bez murowanych filarków między oknami

    Spiżarka - a raczej pralnia a jej już bliżej do łazienki

    Schodek do salonu - to nie schodek, to co widać na zdjęciu rzutu to belka pod sufitem by nie tworzyć wewnątrz filarów, a że po łuku to już architekt miał taką wenę, znając życie i tak budowlańcom nie będzie chciało się szalować łuku i zrobią prosto..

    Garderoby na poddaszu - może i brakuje ale za to w zamiarze do zrobienia spore szafy, łazienka przy sypialni odpada - to dopiero generuje koszty, zresztą po co 3 łazienki w domu..

    Łazienka na dole - będzie nieznacznie większa kosztem wiatrołapu który zostanie zmniejszony (doświetlenie w drzwiach wejściowych tylko z jednej strony) nie chciałem już mieszać projektantowi który i tak miał co chwile jakieś zmiany.

    Kotłownia - już nie było gdzie upchnąć

    Strona południowa od kuchni i wjazdu do garażu. Północ od ogrodu.
    Ostatnio edytowane przez artt ; 06-05-2010 o 17:39
    w takim razie nie chce mieć sygnaturki....

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Wiadomo, że każdy dobiera projekt według swoich upodobań, stylu życia, przyzwyczajeń. Na forum można podyskutować o tym, co dla planujących budowę jest jeszcze słabiej rozpoznane - kosztach, technologii, praktycznej stornie marzeń. Ogólnie chodzi o to, żeby znaleźć kompromis pomiędzy własnymi możliwościami, a "chciejstwem".

    Eileen nie napisała nic o działce, rodzinie, potrzebach, więc podsuwając minusy leciałam ostro. Pralnia zamiast spiżarki - jak najbardziej, podoba mi się pomysł.
    Trochę mnie zaskoczyło wrysowanie w taki sposób belki w rzut - zwykle tak zaznacza się schodki. Szafy duże w sypialniach oczywiście się zmieszczą, ale zauważyłam, że tylko w jednej sypialni jest kawałek "wolnej" ściany, którą można zabudować wnękowo. Dyskusji o wykuszu nie podejmuję.

    Położenie kotłowni według mnie ok, zwłaszcza dla paliw stałych. Ostatnio rzuciło mi się w oczy, jak sąsiadka turla taczkę z drewnem przez garaż (samochód na razie nie wjeżdża na posesję - parkuje pod chmurką na drodze). Dla mnie porażka. W tym projekcie nie ma problemu z donoszeniem opału.

    A propos osobistych wyborów - ja w dużym domu chciałabym mieć choćby niewielką łazienkę przypisaną do głównej sypialni, a dla mnie 150m2 to już duży dom. Wiadomo, że urządzenie dodatkowej łazienki to duże koszty, ale wolałabym to, niż dodatkowe 10m2 salonu, bo rodzina niewielka i rzadko podejmujemy gości masowo (większa impreza imieninowa wypada w czerwcu i tradycyjnie ma charakter ogrodowo-grillowy), wykusz czy balkon też przegrałyby z dodatkową łazienką. W naszym małym domu łazienki spełniają moje minimalne wymagania funkcjonalno-powierzchniowe, a są troszkę większe od tych w Mirowie-3.

    Według mnie projekt pasuje najlepiej na działkę z wjazdem od zachodu (odbicie lustrzane od wschodu). Wiadomo, że z działką z wjazdem od południa jet trochę trudniej, bo mało projektów dostosowanych jednocześnie do potrzeb nabywcy i tej strony świata. Sami wybraliśmy projekt z bardzo słonecznymi pokojami i mniej nasłonecznionym pokojem do pracy, ale mieliśmy łatwo, bo wjazd od północnego wschodu.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Micky78PL

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witaj artt!
    Ja właśnie zamówiłem projekt Mirów 3.
    Mam pytanie czy wybudowałeś już ten dom?
    Na jakim jesteś etapie?
    Chodzi mi o cenne (bezcenne) uwagi które wychodzą podczas realizacji.
    Tzn. odkrywa się wtedy że może drugim razem by się coś inaczej zrobiło.
    Pozdrawiam i czekam na kontakt.
    Micky

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony