dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olamac

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    36
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie stalowa konstrukcja dachu (przez słupy na poddaszu)

    proszę o opnie specjalistów:

    Będziemy budować dom z projektu indywidualnego, jesteśmy na etapie ustalania tego projektu. Okazało się, że słupy na poddaszu wg architekta będą bardzo uciążliwe i zaleca wykonanie stalowej konstrukcji dachu i że to koszt ok 15 - 20tyś zł a niweluje wszystkie słupy.
    Najgorszy to chyba ten w łazience.

    Czy słupy te są naprawdę bardzo uciążliwe ? Czy dałoby się je jakoś inaczej rozwiązać?


  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.227

    Domyślnie

    Pokaż więźbe.

    Czym kryjesz dom?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olamac

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    36
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    nie ma jeszcze projektu więźby
    Czyli jest szansa na jakiś rodzaj dachu bez tego słupa w łazience ?

    będziemy chcieli dachówkę ceramiczną

    (z góry mówię, że na budowie domu się zupełnie nie znam, a mój mąż ślepo wierzy architektowi)

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.227

    Domyślnie

    Cytat Napisał olamac
    nie ma jeszcze projektu więźby
    Czyli jest szansa na jakiś rodzaj dachu bez tego słupa w łazience ?

    będziemy chcieli dachówkę ceramiczną

    (z góry mówię, że na budowie domu się zupełnie nie znam, a mój mąż ślepo wierzy architektowi)
    wg mnie jest, masz "mały" rozstaw murłat wiec szansa jest i wcale nie na stali a na drewnie. Na pierwszy rzut oka to cieżko bedzie pozbyc sie tego słupa z pokoju po lewej i pom gospodarczego poniżej. Ale pweni tez sie da. Ale trzeba pokobinować. Architekt izie na łatwizne.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Zmień połacie na dwuspadowe ze ścianami szczytowymi (mogą być nawet lekki szkielet drewniany by nie zmieniac konstrukcji ścian i fundamentów). Przy tym rozstawie będziesz miała płatew kalenicową plus jętki i do tego słupy tylko w ścianie środkowej. Dodatkowy plus to jedna normalna ściana (nie skos) i okno prawie w każdym pomieszczeniu no i łatwiejsze wykonanie dachu. Minus to inny wygląd domu.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olamac

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    36
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Wielkie dzięki!

    Jeśli chodzi o słup w pokoju po lewej i w gospodarczym to mi nie przeszkadzają, bo to dla mnie "pomieszczenia dodatkowe".

    Dachu dwuspadowego nie będzie bo mąż uprał się na czterospadowy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony