dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 215 z 217
Pokaż wyniki od 4.281 do 4.300 z 4333
  1. #4281

    Domyślnie

    Chciałbym zapytać czy Ikea w kuchniach Metod montuje prowadnice Blum ? czy jakieś inne ? szukam na stronie ikea i nie mogę nic znaleźć

  2. #4282
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    blum

  3. #4283

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    blum
    Dzięki serdeczne

  4. #4284

    Domyślnie

    cześć, trochę strzeliliśmy sobie w kolano i zrobiliśmy blat wchodzący pod okno zamiast parapetu. Żałuję, bo chcąc to zrobić jak należy trzeba wybulić 700 zł / M E T R blatu Karlby. Jeszcze nie oszalałem.
    Więc teraz pytanie do Was: w jaki sposób poradziliście sobie z tym newralgicznym miejscem? Kuzyn, który montował kuchnię w mieszkaniu, mówił o klejeniu blatu na silikon. W życiu mi to do głowy nie przyszło, ale może jest to jakaś myśl.

  5. #4285

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140918_155811.jpg
Wyświetleń:	1125
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	417544
    Łączenie nie na silikon tylko na klej wikolowy do drewna. Silikonem zabezpiecza się tylko od strony okna przed wilgocią. Na zdjęciu również karlaby.
    Do karlaby dołączane są takie paski do oklejenia obrzeży - one świetnie nadają się do oklejania wrażliwych na wilgoć miejsc - zamiast silikonu.

  6. #4286
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Kaizen

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Czy zawiasy Blum 71M2550 i 71M3550 pasują bez problemu do frontów z Ikea?
    71M3550 daje się jeden na front, czy obydwa powinny być ze spowalniaczem?

    Akurat na zawiasy Ikea ma ceny mało atrakcyjne - nawet po dwa zawiasy 71M3550 (już nie mówiąc o 71M2550 x2 + jeden spowalniacz) wychodzi taniej.

  7. #4287
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DamianB

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-219
    Posty
    36

    Domyślnie

    Da się uzyskać gładkie cięcie paneli maskujących przy użyciu narzędzi ręcznych, ewentualnie wyrzynarki? Czy jednak przydałaby się piła stołowa z prowadnicą? Mam obawy, że sama taśma wg instrukcji nie wystarczy i wolę najpierw zapytać niż testować na drogim materiale.

  8. #4288

    Domyślnie

    Witam

    A Czy ktoś z Was łączył system faktum z metod? Mam kuchnie faktum od 2013 i teraz planuje przeprowadzkę i nie chcę wydawać forsy na nową kuchnię a jest inny układ pomieszczenia.

  9. #4289

    Domyślnie

    z faktum nic nie pasuje do metod i odwrotnie, dwa zupełnie inne systemu niekompatybilne ze sobą


  10. #4290
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    można zachować szafki wiszące,

  11. #4291

    Domyślnie

    całe szafki tak, ale nowe elementy nie pasują


  12. #4292
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A nie jest tak, że przez jakiś czas jeszcze stary system jest dostępny na zasadzie "części zamiennych"? Chyba kiedyś coś takiego mi się obiło o oczy. Nie wiem tylko jak z cenami - czy kosmos czy raczej tanio z uwagi na niszowość oferty. No i może być oczywiście problem z dostępnością w miarę upływu czasu i wyczerpywania się zapasów.

  13. #4293

    Domyślnie

    nie wiem czy jeszcze jest, ale faktycznie było. z tym, ze na zamówienie i ceny z kosmosu.


  14. #4294

    Domyślnie

    Mam kuchnię ze starego systemu.
    W ubiegłym roku chciałam dokupić dwie wiszące szafki.
    Zamówiłam je przez stronę internetową, ale jak podliczyli koszty dostawy to mi się odechciało.
    Już nie pamiętam dokładnie wyszło coś ok.400zł.
    Tłumaczyli się tym, że "stary" system muszą sprowadzać z magazynów z zagranicy (?).
    Zastanawiam się jak by to wyglądało jakbym musiała reklamować np. panel ze zmywarki albo innych element. Pewnie za przesyłkę musiałabym zapłacić tyle ile wart jest sam element.
    Szafki w końcu kupiłam z nowego systemu, bo wiszą w całkiem innej stronie kuchni i różnice w wymiarze są mało dostrzegalne.

    Przy okazji zachciało mi się zmienić uchwyty, żeby kuchnię trochę odświeżyć. Z czarnych na srebrne. Oczywiście nowe uchwyty już nie grają ze starymi otworami ... I klapa

    Przyznam, że pod tym kątem jestem zawiedziona.

  15. #4295
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    oliwier.m

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Młochów
    Kod pocztowy
    07-724
    Posty
    16

    Domyślnie

    Niestety nie pasują

  16. #4296

    Domyślnie

    Witajcie,

    Ja mam pytanie dotyczace montazy dolnych szafek METOD z szufladami.
    Chcialabym przesunac rure odplywu zlewozmywaka na ok 100 cm w bok, w zwiazku z tym czy szuflady beda sie bezkolizyjnie zamykac przy zalozeniu ze rura bedzie odstawac od sciany na ok 7cm?

  17. #4297
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie. Włąsnie z tego powodu zamówiłam meble indywidualne.

  18. #4298

    Domyślnie

    OK ale IKEA Metod ma zapas miedzy placami szafki a koncem szuflady na 6,4 cm plus 1,8 cm blatu. Myslalam ze da rade poprowadzic tamtedy rure odplywu wzdluz plecow szafek wycinajac boki.

  19. #4299
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    szuflady tak, ale obudowa? Chyba, że chcesz wiercić dziury?

  20. #4300

    Domyślnie

    ewentualnie myslalam nad puszczeniem rury odplywowej na wysokosci nozek dolnych szafek

Strona 215 z 217

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony