dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 9
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 162
  1. #1

    Cool Szybka metamorfoza i inspiracje - eklektyczne mieszkanie przy parku by Natienka

    Witam Wszystkich, którzy chcą towarzyszyć mi w dość nietypowym projekcie jakim jest wykończenie prawie 80-metrowego mieszkania w Szczecinie.

    To oczywiście samo w sobie nietypowe nie jest. Dlaczego więc takie określenie? Z dwóch powodów:

    -Od stanu deweloperskiego do stanu zamieszkania chcemy dotrzeć w ok. 2 miesiące.
    -Większoscią prac będziemy kierować... zdalnie z Londynu

    Zapraszam do komentowania, i nie mogę już się doczekać Waszych rad!

  2. #2

    Question Plan mieszkania - przed i po

    Witam ponownie,

    Zacznę od kilku słów o projekcie. Otóż dwa miesiące temu nawet by nam do głowy nie przyszło kupować mieszkanie; jedno już mamy a teraz zbieraliśmy na działkę. Do tego jesteśmy za granicą więc cała papierkologia nas zniechęciła.

    No więc pieniążki sobie w banku rosły... aż tu nagle 'wyskoczyła' okazja, gdy krewny z rodziny szukał mieszkania po czym z niego zrezygnował, a nas doszły słuchy że to mieszkanie jest bardzo atrakcyjne... no i nie wiem co nas wzięło, ale dużo nie myśląc, i nie oglądając nawet zdjęć, tylko plany, stwierdziliśmy że kupujemy! Po kilku perypetiach, w tym po przetargu, który nam zszargał nerwy, w końcu jest 'prawie' nasze. Mówię prawie bo kredytu jeszcze nie ma

    Zdecydowaliśmy się jednak za wykończeniówkę brać przed decyzją kredytową, gdyż doradca stwierdził że problemu nie ma, a nasz termin to początek czerwca gdy na pewno w Szczecinie będziemy. Chcemy wtedy ostatecznie umeblowac, pomalować i ewentualnie otapetować, ale by to zrobić, musi w mieszkaniu dośc sporo się 'stać':

    - zlikwidowanie toalety na rzecz garderoby
    - swobodniejsze rozstawienie sprzętów w łazience, oraz przesunięcie pralki pod piec i obudowa lustrzaną szafką
    - zmiana wejścia do większej sypialni, tak by stworzyć płytką szafę w korytarzu (dla gości) i małą garderobę w sypialni
    - obudowanie miliona rur które oczywiście wychodzą w bardzo dziwnych miejscach
    - przesunięcie oświetlenia w kilku miejscach

    Niestety, mieszkanie jest już skończone więc deweloper zmian nie zrobi, musimy wyburzać / budować sami. Zmian w sumie niewiele, ale są to zmiany mające maksymalne zwiększające użytkowość przestrzeni jak najmniejszym kosztem. Największym problemem jest nie zakres prac, ale fakt że nas na miejscu nie ma, więc większość decyzji musimy podjąć bez spotkania wykonawców osobiście, i często bez próbek materiałów w rękach, jedynie ze zdjęć.


    No dobrze, dość gadania - teraz do planu mieszkania. Tak wygląda w tej chwili:



    A właśnie tak planujemy je przerobić:




    Co myślicie?

  3. #3

    Domyślnie

    melduję się, że jestem, jestem i podglądam, kibicuję i czekam na szybkie efekty! dla chcącego nic trudnego, nawet na odległość wierzę w Twój talent i determinację, Natienko!
    ________________
    wykańczam. się.
    wnętrze monah - trochę galeria, trochę opowieści dziwnej treści. wejście na własne ryzyko

  4. #4

    Question Biała kuchnia na wysoki połysk

    A więc jaki pomysł na mieszkanie?

    Wnętrzami interesuję się od dawna i niedługo zostanę dyplomowaną projektantką wnętrz. Mój mąż z kolei to złota rączka, i niestety swoje pomysły ma, co sprawia że często ścieramy się o dany kolor, materiał czy ustawienie sprzętów. Udało nam się jednak dojść do pewnych kompromisów.

    Naszym głównym celem jest by mieszkanie dawało wrażenie otwartego, przestronnego i jasnego. Mieszkanie będzie przez pierwszy okres wynajmowane, i chcemy by robiło wrażenie od pierwszego wnętrza. Mamy jednak mocno ograniczony budżet, co wielokrotnie zmusi nas do kompromisów.

    Podstawowym kolorem będzie biel, a wykończeniem - połysk, na całej otwartej przestrzeni kuchenno-jadalniano-salonowej. Jest to jeden z pierwszych elementów wystroju na jaki byliśmy zdecydowani. Co więcej, kuchnia jest tu integralną częścią salonu, i chcemy by była jak najmniej 'kuchenna', a jak najbardziej salonowa.

    Co do stylu, będzie to kontrastujące połączenie minimalizmu - proste geometryczne formy mebli i neutralne kolory biel, czerń, szarość, z mocno ozdobnymi akcentami w stylu barokowym , glamour, vintage, retro itp, zależnie co nas akurat zachęci na aukcjach czy w sklepach.

    Kolory dopełniające, to najprawdopodobnie malinowy i/lub żółty (wbrew pozorom te kolory wyglądają świetnie razem).

    Trzy decyzje do podjęcia w kuchni to:
    1. Jak wykończyć ścianę nad blatem - zupełnie na biało? Mocnym kolorem (zwłaszcza malinowym lub żółtym, by pasowały do moich malinowych ludwików do jadalni)? Wzorzystą tapetą? Marmurem lub granitem? Drewnem? Możliwości są nieskończone.
    2. Jakie sprzęty - stalowe, kontrastowe czarne, czy kremowe retro?
    3. I najpilniejsze - z jakiego materiału blat i barek?

    Zaczynając od pierwszego punktu, oto kilka inspiracji z mojej galerii:

    Cała biała







    Mocny kolor





    Wzorzysta tapeta - kwiatowa lub arabeska












    Jutro może więcej inspiracji, tym razem z drewnem i kamieniem (spokojniejsze wersje).

    Chętnie przeczytam jakie są Wasze preferencje, a jak już w ogóle ktoś ma więcej kuchni z malinowymi dodatkami, będę bardzo szczęśliwa za wklejenie.

    No i teraz do tego najpilniejszego - z czego blat na barek kuchenny?? Wiem, że nie wrzuciłam jeszcze zdjęć, ale między kuchnią a salonem będzie barek zrobiony z dwóch kawałków tego samego materiału (blat plus noga), tak, że nogę widać z obu stron.

    Chcielibyśmy by wzór na barku był taki jak na blacie, ale z powodu tej nogi widocznej z obu stron wydaje się to trudne. Dlaczego? Dlatego że spodnia strona takich blatów jest nieobrobiona. Nie może być jak fronty na wysoki połysk, bo natychmiast się zarysuje. Na rausolid, kamień albo inne tego typu nie możemy sobie pozwolić. To co nam zostaje?? Tylko drewno?? Czy ktoś coś takiego robił?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał monah Zobacz post
    melduję się, że jestem, jestem i podglądam, kibicuję i czekam na szybkie efekty! dla chcącego nic trudnego, nawet na odległość wierzę w Twój talent i determinację, Natienko!
    Dziękuję i zapraszam ponownie Twoje pomysły na pewno pomogą!

  6. #6

    Domyślnie Uchwyty kuchenne niewidoczne

    O, widzę że nikt nie ma pomysłu na blat na barek?

    Szkoda, bo wczoraj wieczorem kupiliśmy bilety do PL na ten weekend i będziemy finalizować kuchnię. Jeżeli ktoś jakieś pomysły ma, to bardzo proszę!

    Tu rendery kuchni:







    Szafki górne, po namowie męża, stwierdziliśmy że będą klasyczne - otwierane na boki nie do góry. Jest to chyba trochę wygodniejsze (w porównaniu do naszej poprzedniej kuchni która ma szafki otwierane do góry), i wygląda równie ciekawie jak mozna zobaczyć na dwóch zdjęciach jakie wkleiłam.

    Nie jesteśmy zdecydowani co do uchwytów.

    Będą albo takie 'wbite' w szafkę, tak że nic nie wystaje i trzeba podnieść taką zakładkę żeby szafkę otworzyć:



    ... albo takie zaczepiane o kant szafki, tak że nie trzeba wiercić otworów we frontach.



    To po to że cały czas zastanawiamy się czy nie dodać funkcji otwierania na docisk (choć przy błyszczących frontach może to być trudne) więc dzięki temu kiedyś da się je zdjąć i fronty dalej będą dobre.

    Dalej chętnie usłyszę Wasze pomysły na blat!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2..jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	24,1 KB
ID:	210  

  7. #7

    Talking

    witam i ja- zycze powodzenia,na odleglosc jest fajnie remontowac,wiem bo i sama tak remon przeprowadzam

    ale bedzie dobrze,bedzie tylko troche bardziej skaplikowanie

  8. #8

    Domyślnie Lazienka - glamour czy kamienna?

    Czesc asika13 milo Cie widziec

    Ja od kilku dni praktycznie nie spie, szykujac sie na przyjazd juz w piatek. Plan piatku i soboty jest tak napiety ze rodzince to chyba tylko pomacham na do widzenia - np. juz z lotniska biegniemy do wykonawcow zamiast do domu

    No ale zamierzamy wybrac kafle do lazienki. Sa 2 opcje:

    1.kafle strukturalne / z kamienia (lupek, marmur) bez dekorow - dla uzyskania efektu eleganckiej, ponadczasowej lazienki typu:





    ...co mezowi nie bardzo odpowiada bo kamien sie ciezko kladzie a my nie mozemy byc na miejscu ewentualnie kontrolowac

    2. kafle blyszczace / arabeskowe - dla lazienki glamour


    Lazienka Monah


    To tez lazienka z FM

    ...do czego ja z kolei nie jestem do konca przekonana, bo mimo ze latwo ten styl osiagnac, to obawiam sie ze za jakis czas by mi sie znudzil.


    Moim marzeniem na uzupelnienie ktorejkolwiek lazienki jest kamienna mozaika o nietypowej strukturze lub wzorze, np. marmur czy onyks, lub tez nieobrobiony lupek. Co z tego wyjdzie? Sie okaze

  9. #9

    Domyślnie

    Podaję namiary na pana od wykończania tutaj bo nie moge uporać się z nową skrzynką mailową chociaż za 2 miesiace to wątpię czy ten pan da radę, wiem że teraz ma jakąś robotę, ale próbuj
    pan Kujawa Kazimierz, tel.dom 91 48 32 278, kom. 502 580 675

    ps. Łazienka z podłużnymi kolorowymi prostokątami z kamienia ( drugie zdjęcie)jest super, wg mnie bardziej ponadczasowa niż druga wersja, mój pan położyłby idealnie równo te kamienie, ma do tego ręke.
    Ostatnio edytowane przez Anna Broc ; 08-04-2010 o 15:43 Powód: dopisek
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  10. #10

    Domyślnie

    Dziekuje za kontakt, Aniu, ale skoro mowisz ze z terminami nie bardzo .... kuchnia zostala juz zamowiona i wszystko musi byc wykonczone bardzo niedlugo... jakies kontakty powoli zbieram ale sie martwie jak to bedzie z czasem...

  11. #11

    Cool Wykonczenie mieszkania - kuchnia, lazienka, podloga, drzwi...

    No i wrocilam z weekendu w Polsce. Bardzo mieszane wrazenia.

    Oczywiscie caly weekend uplynal pod znakiem niedowierzania, smutku i jakiegos takiego zagubienia z powodu tej katastrofy.... do tej pory dziwnie sie czuje i jest to jakies takie nierealne....

    Z kolei mieszkanie przeroslo moje oczekiwania - jest naprawde piekne, przestronne i bardzo jasne. Kazdy pokoj ma wyjscie na balkon, co jest dla mnie osobiscie wielkim luksusem. Trzy wbudowane szafy dadza duzo schowkow, jedyne pomieszczenie ktore mogloby byc wieksze to lazienka, ktora ma w sumie 6m2 ale jest waska na 170cm, co mocno ogranicza ustawienie sprzetow.

    Weekend okazal sie rowniez bardzo owocny w decyzje i wybory dot. materialow:

    - kuchnia, po kilku rozwianych watpliwosciach, pozostaje na bialy polysk. Dodalismy jednak jeszcze szuflady (i wiszace szafki) 60cm do lewego rogu przed lodowka... zainspirowani kontaktem umieszczonym za daleko dzieki temu i schowkow, i blatu roboczego, bedzie duzo wiecej w tej niewielkiej zabudowie.

    - blat:

    Nazwa:  Arabeska1..jpg
Wyświetleń: 12098
Rozmiar:  21,7 KB


    - dylemat - co nad blatem? - jest chyba rozwiazny przez rzad tych przepieknych plytek:

    Nazwa:  Fullscreen%20capt&.jpg
Wyświetleń: 12078
Rozmiar:  25,8 KB



    - podloga, dla kontrastu, jednak biala nie bedzie (myslelismy o takiej). Wybralismy ta, ktora wydawala sie dosc jasna, ale po przystawieniu do sklepowej bialej kuchni okazala sie odpowiednio intensywna.

    Nazwa:  IMG_3232..JPG
Wyświetleń: 12112
Rozmiar:  43,5 KB


    - drzwi te:



    - w tej okleinie:

    Nazwa:  IMG_3238..JPG
Wyświetleń: 12002
Rozmiar:  22,1 KB


    - lazienka byla dla nas najwiekszym wyzwaniem. Dosc szybko zdecydowalismy sie na odcienie szarosci i bieli, i konkurencja przebiegala wlasciwie miedzy 2-3 kolekcjami plytek. Do tego mozaika z zielonego marmuru (wyszedl na zdjeciach bardziej szary niz w rzeczywistosci, co nam nie przeszkadza bo bedzie tym bardziej zlany z szarym, a poza tym impregnat byc mozez wyciagnie kolor bardziej). Ostatecznie wygral ten zestaw:

    Nazwa:  IMG_3205..JPG
Wyświetleń: 12096
Rozmiar:  60,8 KB



    Jestesmy tez praktycznie zdecydowani na owalna wanne do zabudowy, i owalna umywalke z tylem scietym i otworem na baterie (z powodu waskiej lazienki kazdy centymetr jest wazny), a takze pasujace do nich baterie w tym stylu:



    ...ja te baterie od wiekow planuje, jednak maz mi sie burzy ze bedzie sie na szkle kamien osadzac. Czy ktos z Was ma baterie w tym stylu i moze sie na ten temat wypowiedziec?


    Meble i oswietlenie tez powoli sie krystalizuje. Mamy rowniez typy materialow na szafy wbudowane, klamki i uchwyty, ale to sie bede dzielic jak juz sie zdecydujemy

    Po tych wszystkich wyborach, az mi sie chce tam mieszkac, a nie od razu na wynajem komus oddawac

  12. #12

    Domyślnie

    Witam
    Bardzo obiecująco się to Wasze gniazdko zapowiada. Mamy podobny gust - nawet skopiowałam sobie kilka inspiracji. Trzymam kciuki za sprawne zarządzanie na odległość No i czekam na ciąg dalszy...Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Witaj Natienko, śliczne mieszkanko się zapowiada. Odnośnie baterii - też na nią chorowałam, ale ze względów ekonomicznych, musiałam zrezygnować i jak się okazuje dobrze, że tak się stało, bo nasz znajomy ma tę hanzę a do niej szklaną umywalkę i płacze, choć to facet (hi,hi,hi), to też mu przeszkadza kamienny nalot i ślady po kroplach wody. Nie polecam, chyba, że planujecie jakiś super zmiękczacz i codzienne wycieranie do sucha, po każdym myciu rąk...tyle mojego
    galeria karoli
    "I know something but It's too little to understand the sense of the riddle" Japoto

  14. #14

    Domyślnie

    No wiesz co Karola to mi argumenty psujesz no dobra, bede to przemysliwac... ale zalezalo mi zeby taka obla ta bateria byla, nawiazujaca do ksztaltow umywalki i wanny...

    ... bede jeszcze myslec!

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał natienka Zobacz post
    2. kafle blyszczace / arabeskowe - dla lazienki glamour
    Lazienka Monah
    To tez lazienka z FM
    o kurczaczek, agip, do inspiracji Natienki trafiłyśmy zaszczycona się czuję!

    Natienko - Twoje zakupowe wybory fajne. aczkolwiek do baterii nie jestem przekonana. ale drzwi super będą...
    ________________
    wykańczam. się.
    wnętrze monah - trochę galeria, trochę opowieści dziwnej treści. wejście na własne ryzyko

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał monah Zobacz post
    o kurczaczek, agip, do inspiracji Natienki trafiłyśmy zaszczycona się czuję!

    Natienko - Twoje zakupowe wybory fajne. aczkolwiek do baterii nie jestem przekonana. ale drzwi super będą...
    Ano trafilyscie, jak nic Trudno, jak sie ma takie ladne lazienki to trzeba sie z tym pogodzic

    No do baterii to ja tez teraz nie jestem przekonana nie dosc ze to szklo to juz tez troche oklepana. Moge wybrac mniej oklepana ze szklem, ale to i tak byloby szklo, co nie ma sensu...

    ...sama juz nie wiem. A drzwi to tez mi sie podobaja!


    ps. Nie wiecie gdzie kupic takie ukryte uchwyty zaczepiane o gore frontow, jak wkleilam w poscie z projektem kuchni?

  17. #17

    Wink

    natienka na wstępie się przywitam grzecznie witam

    ślicznie to Twoje mieszkanie się zapowiada, bardzo ciekawy układ.. no i te balkony muszą robić wrażenie
    inspiracje powiem szczerze, wszystkie znajdują się też u mnie w katalogu, gust więc podobny, będę częstym gościem wątek już dodałam do ulubionych

    zdradź proszę jakiej firmy te drzwi, i co za okleina - wprost idealna - takiej poszukuję
    na okleinie jest nalepka DRE ??

    Blat do kuchni świetnie wygląda, co to takiego?

    Białe fronty w kuchni również planuję, więc chętnie zobaczę jak u Ciebie będzie wyglądać.

    i tak na koniec - co to za piękne "pogniecione" białe płytki??

    Po prostu Ślicznie - Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez MadzialenkaT ; 14-04-2010 o 21:49

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał MadzialenkaT Zobacz post
    natienka na wstępie się przywitam grzecznie witam

    ślicznie to Twoje mieszkanie się zapowiada
    Witam i dziekuje
    Drzwi to Dre, a okleina dab bielony (chyba). Blat nazywa sie Arabeska, wiem ze sporo producentow go teraz oferuje wiec zgugluj i na pewno cos wyskoczy a moze nawet Twoj wykonawca bedzie taki mial. A plytki to producent hiszpanski Plaza ale zabij mnie a nie pamietam jaki model to zdjecie jest ze strony producenta, ale bez nazwy modelu.

  19. #19

    Domyślnie

    Kibicuję i czekam na zdjęcia. Jak do tej pory tylko drzwi mi nie pasują . Pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    natienka napisała : "ja te baterie od wiekow planuje, jednak maz mi sie burzy ze bedzie sie na szkle kamien osadzac. Czy ktos z Was ma baterie w tym stylu i moze sie na ten temat wypowiedziec?"

    witaj, mieliśmy jakiś czas taką baterię, poza atrakcyjnym wyglądem nie ma zalet. kamień faktycznie jest nie do opanowania, każdą kroplę widac na szkle, nawet jeżeli utrzymasz w czystości elementy zewnętrzne to kamień osadzi się na głowicy i doprowadzi do zmniejszonego tarcia, a co za tym idzie do złamania dzwigni. tak było u nas.

Strona 1 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony