dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: zmienią sie politycy, czy nie

Głosujących
44. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • na 100% będą lepsi

    2 4,55%
  • absolutnie wątpię w zmiany

    42 95,45%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 62
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie Zmiany polskiej kultury politycznej po tragedii?

    Wierzycie że coś się zmieni?
    Że w końcu przestaną parlamentarzyści się opluwać, a pomyślą bardziej o sumiennym wykonywaniu swojej pracy dla dobra obywateli którym tak naprawdę służą i dzięki którym pisatują określone funkcje?
    Czy będzie raczej tak jak po śmierci Ojca Świętego, kiedy wiązaliśmy szaliki na boisku w czasie mszy - a po 6miesiącach dalej śpiewali wszyscy kto gnida a kto gadzina i w ryj............
    Będzie podobnie w sejmie czy zmieni się coś na stałe a komisje śledcze przejdą do historii bo nie będzie kogo komisyjnie śledzić?
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  2. #2

    Domyślnie

    Chciałabym wierzyć,że cos się zmieni na lepsze -dla dobra nas wszystkich,ale także po to,żeby śmierć tych Ludzi nie poszla na marne (przepraszam za takie nieszczęsliwe określenie,ale lepsze nie przychodzi mi w tej chwili do głowy).
    Chcialabym,ale własnie doświadczenie po śmierci Jana Pawla II pokazuje,że to chyba tylko pobożne życzenia...
    nigdy nie jest za późno na szczęśliwe dzieciństwo
    http://forum.muratordom.pl/kacik-ado...ia,t182994.htm

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Bobiczku, będąc w tym wieku (takim samym, jak ja) jeszcze wierzysz w takie trwałe przemiany polityków na lepsze

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    No jak patrzę i słucham Cieszka dzisiaj i wczoraj to wydawać by się mogło że od poniedziałku mój kraj będzie inny - za sprawą polityków których ta tragedia powinna połaczyć w jakiś sposób.
    Zginęli ich przyjaciele, antagoniści w politycznych sporach - ale nagle okazało się że przyjaciele, znajomi...........................
    Marzę że wstrząs spowodowany tragedią wywoła refleksje i skieruje na tor przemyśleń związanych właśnie z tematem zapodanym.
    No i że będą to refleksje których wszyscy oczekują
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobiczek Zobacz post
    Marzę że wstrząs spowodowany tragedią wywoła refleksje i skieruje na tor przemyśleń związanych właśnie z tematem zapodanym.
    No i że będą to refleksje których wszyscy oczekują
    Owszem, refleksje będą na pewno.
    A potem, na pewno wróci szara i okropna rzeczywistość

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    A mnie tam staremu - zawsze marzyło się tak jak u Muńka.
    I nigdy mi się jeszcze nie znudziło

    http://www.youtube.com/watch?v=dfhFG...eature=related

    No ale on jest mój rocznik więc i on i ja to wiemy od zawsze - niektórzy potrafią dopiero w takich chwilach jak wczorajsza
    Ostatnio edytowane przez bobiczek ; 11-04-2010 o 16:52
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  7. #7

    Domyślnie

    Dziwny jesteś Bobiczek-politycy są dokładnym odbiciem wyborców.Nie zrobią nic coby mogło wyborćów szanownych zniechęcić..zatem pytanie -czy my ,,,naród wybrany,,cudownej ulegniemy przemianie?Popatrz wokółł siebie uważnie(za kilka dni) ,przypomnij sobie publicystykę sprzed kilku dni,może nawet poczytaj to forum ..i odpowiedz sobie jezeli będzie Cie to dalej interesować...Według mnie statystyczny przypomina raczej gnidę niż motilka(gąsieniczkę).aaaale,zawsze może być gorzej...?

  8. #8

    Domyślnie

    Przykro mi Bobiczek!
    Nie potrafię sobie wyobrazić, aby jakiekolwiek wydarzenia spowodowały pozytywne zmiany w polityce!

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Piotruspan narobiło się tak że - że normalność i standard zaczyna być odbierana jako "dziwność"
    Być może dlatego żyjemy w kraju i w otoczeniu elit (bez urazy dla prawdziwych ELIT) którego i których nikt nie chce nazwać po imieniu bo wyszłoby strasznie obrzydliwie
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  10. #10

    Domyślnie

    wg mnie nie ma szans.
    "masz to na co godzisz się"

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    A co się zmieniło pięć lat temu?

  12. #12

    Domyślnie

    Nic się nie zmieni.
    Kurz opadnie i znów chwycą się za łby.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotruspan Zobacz post
    Popatrz wokółł siebie uważnie(za kilka dni) ,przypomnij sobie publicystykę sprzed kilku dni,może nawet poczytaj to forum ..
    Praktycznie to samo miałam napisać. Jak można wymagać nagłej i cudownej przemiany od polityków, skoro takie opluwanie i rzucanie się do gardła jest powszechne w każdym zgromadzeniu, czy to publicznym czy wirtualnym.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  14. #14

    Domyślnie

    Po śmierci Papieża kibice też mieli się pogodzić.
    A politycy to zupełnie inna grupa społeczna.
    Wątpię w zmiany.
    Choć bardzo chciałabym żeby zrozumieli że są końmi w jednym zaprzęgu i jeśli każdy będzie ciągnął w inną stronę nigdzie nie dojadą.

  15. #15

    Domyślnie

    jednakże chciałbym położyć akcent.problem nie leży tylko po stronie polityków.ci zmieniają się(mogą być zmienieni co kilka lat),lecz w tym ,że zamiast społeczeństwa obywatelskiego wyrasta nam cos na kształt motłochu.To wzajemne oddziaływanie motłochowatego potwora i polityków oraz mediów tuczących sie na tym bajzlu,czy wręcz kreujących go stanowi problem.W dzisiejszych czasach pojęcia przyzwoitość,honor,powinnoś,godnośći tym podobne to wywołujący histerię lamus.Nie nazwałbym siebie fanem sp Prezydenta,ale ze zdumieniem?.. obserwowałem to co wokół Jego osoby wyczyniały media i jaki to miało oddżwięk w motłochu.pamiętam szkło kontaktowe(taki swiecki odpowiednik radia Maryja)w którym "erudyci","politolodzy" z ludu wyrażali swoje "przemyślenia"dzisiaj jeszcze szerzej otwieram oczy ogladając w tych samych stacjach,tych samych ludzi snujacych peany na cześć.I te tłumy na ulicach.raczej show niż refleksja.Kilka lat temu było podobnie.Chamstwa naszego powszedniego nie sposób.....e..wyplenic,ono stało się niejako elita.jestem pesymistą.albo to starość...

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    statystyka poraża
    statystyka opcji dodanej jako głosuj w ankiecie
    porażka roku
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  17. #17

    Domyślnie

    dopisałam się, też niestety nie wierzę.
    Będzie tak, jak piszą poprzednicy. Kiedy opadną emocje, minie trochę żal i smutek każdy zacznie wydzierać dla siebie kawałek tortu który został......,
    obym się myliła.

  18. #18
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Cytat Napisał dode Zobacz post
    dopisałam się, też niestety nie wierzę.
    Będzie tak, jak piszą poprzednicy. Kiedy opadną emocje, minie trochę żal i smutek każdy zacznie wydzierać dla siebie kawałek tortu który został......,
    obym się myliła.
    Jeszcze emocje nie opadły a już się owo piekło odradza.
    Każdy ludzki gest opozycji komentowany jest jako przejaw obłudy, lecą wyzwiska i obarczanie winą za tragedię przeciwników politycznych.
    Nasz Dziennik rozwodzi nawet hipotezy o ruskim zamachu i spisku rządowym a domorośli spin-doktorzy demagogicznie spekulują, "co by było gdyby".
    Odżywają teoretycy i twórcy definicji Polaka, patrioty myślącego jednomyślnie z nimi, zawłaszczając sobie wyłączne prawo do przeżywania tragedii, jakby katastrofa nie pochłonęła ludzi innych opcji i światopoglądów niż ich własne.
    Obrzydliwe. Niczego się nie potrafimy nauczyć a już tym bardziej wyciągać wniosków nie potrafimy.
    I tak od wieków, kraina cieplutkich Macierewiczów i kąśliwych Niesiołowskich tapla się we własnej gnojowicy , nawet nad otwartymi trumnami.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobiczek Zobacz post
    Wierzycie że coś się zmieni?
    Oj zmieni się: Palikot znajdzie nowy obiekt do kpin, PO nie będzie się zasłaniało vetem prezydenta, a PIS będzie krytykowało wszystko dookoła łącznie z Pałacem Prezydenckim.
    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kuleczka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.130

    Domyślnie

    Pepeg jak dla mnie trafiłeś w SEDNO.
    Podpisuję się pod tym w 100%.
    Jednocześnie odczuwam ogromny żal pomieszany z zażenowaniem, że tak właśnie się dzieje.
    Cóż to za robot piękny i młody,
    I cóż to za robotniczka,
    Ona mu daje z dzbana pentody,
    A on jej wtyczki z koszyczka

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony