dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 104
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    a mnie zastanawia jedno (tylko nie krzyczcie) Dlaczego oni w ogóle mają dostać te odszkodowania? Nie chodzi mi o to, żeby im nie dawać tylko jakie są u nas kryteria przyznawania odszkodowań tym, co "polegną" na służbie? Tak chyba określono śmierć tych, co zginęli. Mój mąż jest pracownikiem mundurowym i mam nadzieję, że nigdy nie będę musiałam na własnej skórze czuć jak to jest załatwiane. Wiem jednak, że w przypadku śmierci na służbie rodzina dostaje odszkodowanie z PZU gdzie mają wykupione ubezpieczenie na życie. Z tego co wiem nie dostają nic z firmy jako odszkodowanie za smierć na służbie. W sumie trochę się dziwię, że nagle rodziny tyc, którzy zginęli mają dostać pieniądze, a rodziny policjantów czy żołnierzy takich pieniędzy nie dostają. Chyba, że się mylę to proszę mnie sprostować

  2. #42

    Domyślnie

    Dokladnie chodzi o naglosnienie w mediach i wyrwania jak nawiecej kasy dla swoich przy okazji ,bo na fali wspolczucia mozna zagrac.Ilez to ludzi sie wzruszy czytajac o biednych dziach nie majacych co jesc na drugi dzien po smierci ojca.Jak beda wspolczuc samotnej matce z osmiorgiem dziatek ,ktora nie jest w stanie nawet splacic kredytu.I to jest sprawa dla mediow ,wiec na tym poslanka PiSu pojechala chcac dla nich do tego renty specjalne.Przecie jakby napisala ,ze rodzina samych zasilkow pogrzebowych wziela 56tys zl ,a rente po mezu bedzie miala 250tys brutto to by nie chwytalo ludzi za serce.A tak to mozna poopowiadac jak to wrazliwi poslowie PiSu sa na krzywde innych i do tego cos dla swoich zalatwic .
    Regulamin forum

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał gumis107 Zobacz post
    ,ze rodzina samych zasilkow pogrzebowych wziela 56tys zl , .
    a skąd masz te wieści ? zasiłek pogrzebowy na dzien dzisiejszy to niecałe 6500 zł

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszkakusi Zobacz post
    a mnie zastanawia jedno (tylko nie krzyczcie) Dlaczego oni w ogóle mają dostać te odszkodowania? Nie chodzi mi o to, żeby im nie dawać tylko jakie są u nas kryteria przyznawania odszkodowań tym, co "polegną" na służbie? Tak chyba określono śmierć tych, co zginęli. Mój mąż jest pracownikiem mundurowym i mam nadzieję, że nigdy nie będę musiałam na własnej skórze czuć jak to jest załatwiane. Wiem jednak, że w przypadku śmierci na służbie rodzina dostaje odszkodowanie z PZU gdzie mają wykupione ubezpieczenie na życie. Z tego co wiem nie dostają nic z firmy jako odszkodowanie za smierć na służbie. W sumie trochę się dziwię, że nagle rodziny tyc, którzy zginęli mają dostać pieniądze, a rodziny policjantów czy żołnierzy takich pieniędzy nie dostają. Chyba, że się mylę to proszę mnie sprostować
    tylko nie krzyczcie
    rozumiem, że w przypadku, kiedy 40 letni emeryt nagle odejdzie, zasłonisz się dumą i ręki do państwa po cokolwiek nie wyciągniesz
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  5. #45

    Domyślnie

    Dokladnie cala ta sprawa zostala spreparowana pod media.Iluz ludzi wzruszy sie czytajac jak to dzielna poslanka PiSu dba o wdowe z gromadka dzieci ktora nie ma co do garka wlozyc na drugi dzien po smierci meza ,iluz ludzi uroni lezke czytajac o biednej wdowie z osmiorgiem dzieci ktora nie stac na splate dlugow.PR jak sie patrzy ,poslanka wychodzi na osobe wrazliwa na cudze cierpienie,rodzinki znajomych zalapia na sie renty z budzetu i wszysko bedzie ok.Do tego sprawa stala sie medialna wiec i cos sie zyska w slupkach wyborczych.Gdyby poslanka napisala :" rodzina wziela zasilku pogrzeboweo i specjalnego 56tys ,a rente bedzie miala ok 250tys rok i to jest malo " to ciezko by jej bylo wyjsc na osobe wrazliwa na cudza krzywde i empatyczna ,tylko raczej nikt by na niej suchej nitki nie zostawil.To gra na ludzkich emocjach . Wstyd i tyle.A to ze zonie , maz nie udostepnil konta , mieli pusta lodowke przed wekendem stawia taka rodzine w dziwnym swietle.Zawsze wiedzalem ze poltyka to szambo ,ale wykorzstywanie takiej tragedi dla ugrania takich rzeczy to skandal
    Regulamin forum

  6. #46

    Domyślnie

    ew-ka 40tys zapomogi ,zasilek 6tys i 10 tys od Pisu co podano w artykule
    Regulamin forum

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.171
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Pieniądze PiS mnie nie interesują. To pieniądze partii - moją prawo wydać je na rodziny swoich członków.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    I do tego elegancka włoska trumna (to nie moje, to jeden z komentarzy na interii)

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Ty pewnie byś się uniósł i żył z tego co zostalo, nie tego co by Ci ewentualnie ktoś dał

    nie rozumiem tej Waszej zawiści
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.171
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zawiści czy braku równości? Bo to ogromna różnica

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Cytat Napisał gumis107 Zobacz post
    Dokladnie chodzi o naglosnienie w mediach i wyrwania jak nawiecej kasy dla swoich przy okazji ,bo na fali wspolczucia mozna zagrac.Ilez to ludzi sie wzruszy czytajac o biednych dziach nie majacych co jesc na drugi dzien po smierci ojca.Jak beda wspolczuc samotnej matce z osmiorgiem dziatek ,ktora nie jest w stanie nawet splacic kredytu.I to jest sprawa dla mediow ,wiec na tym poslanka PiSu pojechala chcac dla nich do tego renty specjalne.Przecie jakby napisala ,ze rodzina samych zasilkow pogrzebowych wziela 56tys zl ,a rente po mezu bedzie miala 250tys brutto to by nie chwytalo ludzi za serce.A tak to mozna poopowiadac jak to wrazliwi poslowie PiSu sa na krzywde innych i do tego cos dla swoich zalatwic .
    Tak sie zastanawiam, dlaczego z uporem maniaka piszesz, ze wziela? Przeciez dopiero dostanie, na razie to tylko zapowiedz.
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał mbz Zobacz post
    Tak sie zastanawiam, dlaczego z uporem maniaka piszesz, ze wziela? Przeciez dopiero dostanie, na razie to tylko zapowiedz.
    56 tys. za ojca czy matkę. Też mi powód do zazdrości. Co za to mozna zrobić w domu? Jakieś parkiety?

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Zawiści czy braku równości? Bo to ogromna różnica
    zaiste ogromna
    szkoda gadać
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka Zobacz post
    a skąd masz te wieści ? zasiłek pogrzebowy na dzien dzisiejszy to niecałe 6500 zł
    Jednorazowe odszkodowanie za wypadek przy pracy wyplacane jest przez ZUS i wynosi 20% przeciętnego wynagrodzenia (z GUS) za 1% trwałego uszczerbku na zdrowiu. Zgon jest 100% trwałym uszerbkiem, niewątpliwie.
    Wysokość możesz sobie wyliczyć.

    W przypadku posłów i załogi sądzę, ze będzie ten wypadek uznany za wypadek przy pracy, w przeciwieństwie do osób towarzyszących.

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszkakusi Zobacz post
    Z tego co wiem nie dostają nic z firmy jako odszkodowanie za smierć na służbie. W sumie trochę się dziwię, że nagle rodziny tyc, którzy zginęli mają dostać pieniądze, a rodziny policjantów czy żołnierzy takich pieniędzy nie dostają. Chyba, że się mylę to proszę mnie sprostować
    mylisz się
    dostaje KAŻDY, którego mąż/ żona zgineli przy pełnieniu obowiązków pracownika lub w ciągu 6 miesięcy od wypadku, jeżeli zgon nastąpił w związku z wypadkiem. Plus renta od 85 do 95% wynagrodzenia. Jeżeli oczywiście nie naruszyli w sposób rażący przepisów (np.pijąc alkohol)
    Ostatnio edytowane przez EZS ; 16-04-2010 o 22:25

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi Zobacz post
    56 tys. za ojca czy matkę. Też mi powód do zazdrości. Co za to mozna zrobić w domu? Jakieś parkiety?
    Amalfi - nie bardzo rozumiem, to mialo byc do mnie?
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  17. #57

    Domyślnie

    gwoli uscislenia 40tys zl zasilku ufundowal rzad i z tego co wiem ,to do czwartku wziela je mniej wiecej polowa rodzin ,wiec przypuszczam ,iz osoby nie majace na jedzenie dla dzieci tez je wziely.Wcale nie zaczolem tego watku ,bo zazdroszcze ,zal im itp,tylko dlatego ze wnerwia mnie hipokryzja , a usilowanie robiania sobie przy okazji tragedi politycznego PRu oraz zalatwianie rent z pieniedzy podatnikow dla znajomych.Przecietna wdowa bierze mniej pieniedzy ciagu roku niz wdowy po poleglych w Smolensku w ciagu miesiaca i jakos pani posel opowiadajacej o wdowiej nedzy to nie przeszkadza.
    Regulamin forum

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał mbz Zobacz post
    Amalfi - nie bardzo rozumiem, to mialo byc do mnie?
    Nie, to miało być do Twojej wypowiedzi, ale połączonej z cytatem gumisa, na który odpowiadałaś. Mam ciągle nawyki ze starego forum i klikam tak jak kiedyś, że sie zamieści cytat w cytacie, a tu sie chyba tak nie da. Przepraszam.

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi Zobacz post
    Nie, to miało być do Twojej wypowiedzi, ale połączonej z cytatem gumisa, na który odpowiadałaś. Mam ciągle nawyki ze starego forum i klikam tak jak kiedyś, że sie zamieści cytat w cytacie, a tu sie chyba tak nie da. Przepraszam.
    Amalfi - ok, teraz jasne. Nie gniewam sie. I sie z Toba znowu zgadzam.
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał gumis107 Zobacz post
    .Przecietna wdowa bierze mniej pieniedzy ciagu roku niz wdowy po poleglych w Smolensku w ciagu miesiaca i jakos pani posel opowiadajacej o wdowiej nedzy to nie przeszkadza.
    Jakoś nie potrafię zrozumieć w czym sprawa.
    Gdyby samolot był ubezpieczony (też z pieniędzy podatników), to te jednorazowe zasiłki też by oscylowały wokół tej kwoty, a suma wszystkich wypłat byłaby dużo wyższa.
    Według międzynarodowych konwencji, jeśli na pokładzie samolotu dojdzie do wypadku, która spowoduje śmierć pasażera, jego rodzina ma prawo do odszkodowania sięgającego 109 tysięcy euro, nawet jeżeli przewoźnik nie zawinił. Eksperci zauważają, że często linie lotnicze proponują wyższe sumy, by uniknąć procesów.
    W zasadzie nie można ubezpieczyć 1 pasażera na kwotę niższą niż 383.000 dolarów – to na wypadek jeśli to przewoźnik ponosi winę za katastrofę.

    W zasadzie można powiedzieć, że najprawdopodobniej tylko z tej racji, że zginęli w samolocie Rządowym otrzymają mniej niż rodziny, ofiar każdego innego samolotu.

    Inne świadczenia też są jasno określone w przepisach min. ZUS. I faktem jest, ze jeśli ktoś dużo zarabiał, to jego rodzina otrzyma większe świadczenia.
    To co Cię boli?
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony