dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Odrolnienie

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MichałZ

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    7

    Lightbulb Odrolnienie

    Mam pytanie. Wiem, wiem, czytałem mnóstwo o odrolnieniu.
    Sytuacja wygląda tak:
    Posiadam działkę rolną 9600 m2, w planie zagospodarowania jest zapisana jako ZL "czyli teren lasów". Rośnie tam kilkanaście samosiejek sosny, od malutkich po powiedzmy 10-15 letnie. Jakie są szanse na odrolnienie takiej działki całościowo a jakie na odrolnienie częściowe? Plan obowiązuje od 2006r.
    Dodam jeszcze że miejscowy plan stanowi: "dopuszczalnym: tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej związanej z ww. funkcją leśną - leśniczówki"

    Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez MichałZ ; 17-04-2010 o 15:51 Powód: dodanie dodatkowej treści wyjaśniającej

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pchla169
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Gołdap
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witam, szanse są, jednak po co odralniać całość??
    trzeba wyznaczyć gdzie chcemy konkretnie żeby stał nasz domek, dac dla geodety, który obliczy powierzchnię jaką on zajmie na tej działce i odralniamy tylko to co pod domem, reszta zostaje, a i podatek mniejszy. Ja to mam już za sobą, problemów nie ma od tego stycznia, jednak warunek .. - min, 30arów, ale to jak widzę nie problem, sama odrolniłam w ten sposób właśnie w styczniu swoją działeczkę, tylko trzeba zezwolenie na wycinkę,myślę,ze nie będzie problemu, tyle że trzeba odsadzić , ale to już według własnego porządku

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    No właśnie, po co odrolniać całość, jeśli dom zajmie tylko niewielką część całości? Tym bardziej że odrolnienie maksymalnie 500 m kw. jest za darmo.
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Mylicie odrolnienie z wyłączeniem z produkcji rolnej . To są dwie różne sprawy.
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony