dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 71
  1. #1

    Domyślnie oklaski w czasie pogrzebu ?

    co to ma być ???????? czy tych ludzi powaliło ??????????
    ciekawe kto z nich klaskał nad trumną swoich bliskich ?
    BOHO
    Warszawa

  2. #2

    Domyślnie

    Oklaski w kulturze włoskiej to przejaw szacunku, miłości i przywiązania. Pierwszy raz spotkałam się z takim zachowaniem podczas pogrzebu Jana Pawła II

  3. #3

    Domyślnie

    Ja też pierwszy raz na pogrzebie papieża usłyszałem i jak widze, przejelismy kolejny zachodni gest....

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Myślę, że te oklaski miały stanowic formę podziękowania dla tych, którzy odeszli.
    Nie wnikam, czy słusznie, każdy ma swoje oceny.
    Klaszczący uważali zapewne, że należy L. Kaczyńskiemu podziękować i tak właśnie to wyrazili.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał DPS Zobacz post
    Klaszczący uważali zapewne, że należy L. Kaczyńskiemu podziękować i tak właśnie to wyrazili.
    Ciekawe że wspomina się tylko o oklaskach... a co ze skandowaniem "Lech Kaczyński, dziękujemy" ? Ja sobie założyłem filtra na BOHO bo gość nawet nie stara się być obiektywny...
    All rights reserved.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    No wiesz, on nie chciał chyba rozmawiać o tym, co się działo dokładnie - zainteresowały go oklaski jako wycinek, pewne zjawisko.
    A cóż w tym nagannego?
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał DPS Zobacz post
    No wiesz, on nie chciał chyba rozmawiać o tym, co się działo dokładnie - zainteresowały go oklaski jako wycinek, pewne zjawisko.
    A cóż w tym nagannego?
    Na podstawie takich właśnie "wycinków" toczyła się i nadal toczy negatywna kampania n/t L.Kaczyńskiego.
    Spróbuj znaleźć coś obiektywnego o L.Kaczyńskim autorstwa BOHO. Czy BOHO stara się być obiektywny ? IMHO nie. Po prostu stara się jak może wbić jakąkolwiek szpilę, napisać cokolwiek co w połączeniu z nazwiskiem Kaczyński będzie miało wydźwięk negatywny... a że nie będzie to odpowiadało prawdzie ? Cała ta negatywna kampania polega właśnie na tym by pokazać tylko selektywne ćwierć prawdy...
    All rights reserved.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Kurczę, Dopuser, ale nie rozumiem - co jest takiego negatywnego w tym, że człowiek się nad czyms zastanawia?
    Niech się zastanawia, to jego prawo, a Polska to wolny kraj.
    To, że nad czyms się zastanawia nie oznacza jeszcze, że coś jest z tym nie tak i że nalezy to bezwzględnie napiętnować jako negatywne wobec jedynie słusznej linii.
    To nie złośliwośc z mojej strony, po prostu mam wrażenie, że w każdym słowie niepotrzebnie doszukujesz się podtekstów.
    Pozdrawiam.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO Zobacz post
    co to ma być ???????? czy tych ludzi powaliło ??????????
    ciekawe kto z nich klaskał nad trumną swoich bliskich ?
    A co? Mieli krzyczeć "Niech żyje!"?

    Cytat Napisał jannek Zobacz post
    Ja też pierwszy raz na pogrzebie papieża usłyszałem i jak widze, przejelismy kolejny zachodni gest....
    Dlaczego zachodni?

    Cytat Napisał DPS Zobacz post
    Kurczę, Dopuser, ale nie rozumiem - co jest takiego negatywnego w tym, że człowiek się nad czyms zastanawia?
    Nie byłoby nic, gdyby zastanawiał się nad tym uczciwie, czyli obiektywnie. Tu nie chodzi o zastanawianie się tylko o próbe wbicia szpili. Gdyby się zastanawiał zauważyłby, że oklaskom towarzyszyły okrzyki wyrażające wdzięczność i już by wiedział, czemu te oklaski. prawda?

    Cytat Napisał DPS Zobacz post
    To nie złośliwośc z mojej strony, po prostu mam wrażenie, że w każdym słowie niepotrzebnie doszukujesz się podtekstów.
    To to akurat można chyba powiedzieć o BOHO.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał DPS Zobacz post
    Kurczę, Dopuser, ale nie rozumiem - co jest takiego negatywnego w tym, że człowiek się nad czyms zastanawia?
    Niech się zastanawia, to jego prawo, a Polska to wolny kraj.
    To, że nad czyms się zastanawia nie oznacza jeszcze, że coś jest z tym nie tak i że nalezy to bezwzględnie napiętnować jako negatywne wobec jedynie słusznej linii.
    To nie złośliwośc z mojej strony, po prostu mam wrażenie, że w każdym słowie niepotrzebnie doszukujesz się podtekstów.
    Powiem tak: te oklaski trwały może ze 2 sekundy... dłużej i głośniej ludzie skandowali "dziękujemy"... co wg Ciebie było bardziej istotne: dziękowanie czy oklaski ? I jaką opinię o pogrzebie Kaczyńskiego wyrobi sobie ktoś kto nie oglądał a tylko przeczytał na tym portalu że ludzie klaskali podczas ceremonii ? Może że chcieli L.Kaczyńskiego wyklaskać jak to za stanu wojennego bywało w teatrach ? Jest to wg mnie czysta manipulacja i brak obiektywizmu, nic więcej. Z tym że jeśli BOHO jest nieobiektywny i manipuluje w tym wątku to mogę założyć że podobnie robi na innych wątkach IMHO... myślę że jasno wytłumaczyłem...
    All rights reserved.

  11. #11

    Domyślnie

    widzę , że niektórym tydzień patriotycznych uniesień rzucił się potężnie na głowy.....

    kwestia jest prosta i tak to przedstawiłem w pierwszym poście - klaskanie w trakcie pogrzebu..... nic więcej - nic mniej....

    a teraz wyobraźcie sobie, że trwa pogrzeb kogoś wam bliskiego.... trumna wędruje do ziemi i nagle kilkoro ludzi zaczyna klaskać..... uważacie że to normalne ?
    albo idzie kondukt żałobny wszyscy zasmuceni, zamyśleni i nagle jedna z idących osób zaczyna klaskać w dłonie..... i tak sobie klaszcze.......

    w polskiej tradycji nie jest przyjęte ani pierdzenie przy stole, ani bekanie, ani klaskanie na pogrzebach.....
    BOHO
    Warszawa

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał DPS Zobacz post
    Kurczę, Dopuser, ale nie rozumiem - co jest takiego negatywnego w tym, że człowiek się nad czyms zastanawia?
    Niech się zastanawia, to jego prawo, a Polska to wolny kraj.
    To, że nad czyms się zastanawia nie oznacza jeszcze, że coś jest z tym nie tak i że nalezy to bezwzględnie napiętnować jako negatywne wobec jedynie słusznej linii.
    To nie złośliwośc z mojej strony, po prostu mam wrażenie, że w każdym słowie niepotrzebnie doszukujesz się podtekstów.
    Pozdrawiam.
    dokładnie.... proste pytanie obywatela zszokowanego zachowaniem innych na pogrzebie.....
    BOHO
    Warszawa

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    BOHO - z drugiej strony - sorry, nie stoję po żadnej ze stron sporu między Tobą, a Dopuserem - a cóż Cię tak szokuje? Skoro uważali, że zrobił cos dobrego (ich prawo), to chcieli w ten sposób to wyrazić. Nie widzę w tym nic dziwnego ani szokującego.
    Jeśli ktos coś dobrze zrobił, to często dostaje brawa, prawda? Nomen omen, pilot po dobrym lądowaniu też często dostaje brawa od pasażerów.
    A tamci ludzie uważali, że L. Kaczyński coś zrobił dobrze - i wyrazili to. Proste.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  14. #14

    Domyślnie

    zauważ, że nie ma żadnego "sporu między Mną, a Dopuserem"..... ja z nim się nie spieram, bo on mówi o zupełnie czym innym niż jest temat wątku, który założyłem.... bawi się we wróżkę i odgadywanie co ja miałem lub mam na myśli i jakie były moje głęboko ukryte cele i intencje....jest śmieszny....

    a wracając do tematu....
    wybacz, że zapytam, ale czy będziesz klaskał na pogrzebie swoich bliskich ? bo ich szanujesz ? lub dlatego, że zrobili coś dobrego ?
    czy będziesz klaskał idąc za ich trumną ?
    Ostatnio edytowane przez BOHO ; 19-04-2010 o 10:23
    BOHO
    Warszawa

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bold
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO Zobacz post
    dokładnie.... proste pytanie obywatela zszokowanego zachowaniem innych na pogrzebie.....
    a co konkretnie cię zszokowało? reakcja obywateli pragnących podziękować przebrzydłemu kartoflowi,
    przyznaj się, pewnie liczyłeś w duchu że znajdzie się jakiś prawdziwy polak który wystawi tyłek albo będzie palił opony

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bold Zobacz post
    a co konkretnie cię zszokowało? reakcja obywateli pragnących podziękować przebrzydłemu kartoflowi,
    przyznaj się, pewnie liczyłeś w duchu że znajdzie się jakiś prawdziwy polak który wystawi tyłek albo będzie palił opony
    ty też masz problemy ze zrozumieniem pisanego po polsku tekstu ? wyraźnie pisałem już co mnie zszokowało..... którego słowa nie rozumiesz ?

    i też bawisz się we wróżkę i chcesz mi powiedzieć, na co liczyłem i co myślałem ?
    gdybym ci napisał na co ty NA PEWNO liczyłeś, to by moją wypowiedź moderator wyciął....
    Ostatnio edytowane przez BOHO ; 19-04-2010 o 10:43
    BOHO
    Warszawa

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bold
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO Zobacz post
    ty też masz problemy ze zrozumieniem pisanego po polsku tekstu ? wyraźnie pisałem już co mnie zszokowało..... którego słowa nie rozumiesz ?

    i też bawisz się we wróżkę i chcesz mi powiedzieć, na co liczyłem i co myślałem ?
    gdybym ci napisał na co ty NA PEWNO liczyłeś, to by moją wypowiedź moderator wyciął....
    czy znasz znaczenie słowa ironia, napisz na PW, chętnie się dowiem

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bold Zobacz post
    czy znasz znaczenie słowa ironia, napisz na PW, chętnie się dowiem
    no dobrze, a w temacie wątku ?
    BOHO
    Warszawa

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bold
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    to twój wątek więc możesz sobie w nim p....... do woli

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO Zobacz post
    no dobrze, a w temacie wątku ?
    FLAGA

    Ej a dlaczego flaga Polski jest do góry nogami na tym pasku u góry???
    Protest przeciwko ŹLE powieszonym FLAGOM

    Jeżeli macie Firefox'a blokujcie pasek z flagami Adblock'iem, a jeśli Google Chrome to AdThwart'em !!! To będzie protest!!! Może jak nikt nie będzie wczytywał paska z flagami, to redakcja to zlikwiduje!!!
    PS: Co za down usunął mi wpis na forum!?
    ( STRONY F1, WWW.f1.wp.pl)
    Ale SIARRAAAA!!

    Bla, bla , bla ;
    Dla mnie tak samo jak tu:

    oklaski w czasie pogrzebu ?
    co to ma być ???????? czy tych ludzi powaliło ??????????
    ciekawe kto z nich klaskał nad trumną swoich bliskich ?
    Ty to wszystko piszesz czy masz brata bliźniaka??? piszesz na WP ?

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony