dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 55
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Exclamation Woda z uzdatniacza

    2 lata temu zainstalowaliśmy w domu uzdatniacze wody Cosmowater Home z firmy BIMs Plus:
    http://www.bimsplus.pl/strony_p/93/91/30/Zmiękczacze%20wody

    Zrobiliśmy badania elektrolitów w wodzie przefiltrowanej i wynik jest taki:




    Wody tej używamy do wszystkiego, ale obawiam się że jako pitna nie spełnia norm ministerstwa.

    Proszę o ocenę i ewentualne rady
    Ostatnio edytowane przez Sloneczko ; 02-05-2010 o 23:44

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Wynik czarno na białym:



    W połówce B dzieci zainstalowały sobie dodatkowy filtr z mineralizatorem, stąd wyniki tak się różnią od A.
    Ostatnio edytowane przez Sloneczko ; 04-05-2010 o 09:38

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Najlepsi Doradcy, radźcie co robić?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Up

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko Zobacz post
    Up
    Uzdatniacz nie uzdatniacz - zainstalowałaś zmiękczacz jonowymienny - czyli kolumnę zmniejszającą twardość wody - czyli w jakimś stopniu jest to uzdatniacz - i to widać po podanych danych - woda po zmiękczeniu ma 26mg CaCO3 - czyli około 1,5dH - to jest za mało wg norm - poza tym jak widać znacznie obniżona jest zawartość magnezu - to również działanie zmiękczacza , poza tym pewnie i zmniejszona jest zawartość Fe ale tego nie ma w wynikach badania - poza tym na inne związki podane w wyniku badania nie ma ona większego wpływu.

    Szkoda że nie zbadałaś wody surowej / przed zmiękczaczem / można by wówczas porównać wyniki z wynikami wody po zmiękczeniu.

    PS.
    Ustaw na zmiękczaczu na wyjściu wodę o twardości około 4dH - to będzie ponad 60mg CaCO3 , podniesie się wówczas również zawartość magnezu.
    Ostatnio edytowane przez pablitoo ; 05-05-2010 o 07:11
    --
    Pozdrawiam

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Pablitoo, bardzo Ci dziękuję za pomoc. Oczywiście zbadamy jeszcze wodę sprzed uzdatniacza, natomiast jak ustawić tę twardość wody na wyjściu, tego nie wiem

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko Zobacz post
    Pablitoo, bardzo Ci dziękuję za pomoc. Oczywiście zbadamy jeszcze wodę sprzed uzdatniacza, natomiast jak ustawić tę twardość wody na wyjściu, tego nie wiem
    W tego typu zmiękczaczach do zastosowań domowych ustawienie pożądanej twardości wody na wyjściu z urządzenia jest realizowane poprzez dopuszczanie wody surowej sprzed zmiękczacza do wody po zmiękczaczu.
    Nie znam budowy zmiękczacza Cosmowater - a w moim AquaHome Viessmanna jest malutki zawór / z śrubełką / którą przekręcając odpowiednio dodaje się wody surowej do zmiękczonej i przez to ustawia się porządaną wartość twardości na wyjściu urządzenia.
    W AquaHome jeden obrót śrubką dodaje 1dH - ja używam wody zmiękczonej do 4dH / czyli niewiele powyżej 60mg CaCO3 /.

    Przeczytaj dobrze instrukcję użytkowania Cosmowater - taki lub podobny ustrój regulacyjny powinien tam być.
    --
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Piekna wypowiedz,pomoc,jak zawsze...A pod Pablitoo'a wnioskami,ocenami,zawsze sie podbije ,rowniez swoja pieczatka

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Pablitoo, znowu mamy problem. W jednym z uzdatniaczy pojawiła się nagle woda i wypełniła korpus do połowy. Był serwisant, zrobił dodatkową regenerację, polecił mi zrobić to samo po 3 dniach, a woda jak stała tak stoi i widać tylko utopioną w niej sól.
    Wezwałam gościa na jutro jeszcze raz i wiem, że ma zamiar po prostu spuścić tę wodę mechanicznie, ale co będzie gdy znowu urośnie?

    W drugim uzdatniaczu też jest woda, ale na dnie.

    Nie wiesz, jaka może być tego przyczyna? Gwarancję mamy jeszcze do listopada. Czy urządzenie nadaje się do wymiany?

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Może podczas regeneracji nie było przez chwilę prądu i więcej wody się nalało ? Można ręcznie zrobić wszystkie fazy regeneracji, odpuścić ten nadmiar do normalnego poziomu i zrobić jeszcze jedną normalną regenerację. Jeśli wszystko zadziala prawidłowo to jest ok. pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwis24 Zobacz post
    Może podczas regeneracji nie było przez chwilę prądu i więcej wody się nalało ?
    O, dziękuję za szybką odpowiedź Tak też przypuszczał serwisant. A przy okazji, jaki to jest ten normalny poziom wody?

  12. #12

    Domyślnie

    Ja u siebie w Aquahome mam baniak bez wody,sol sucha,poziom sukcesywnie sie obniza,dosc powoli,adekwatnie do poboru i zmiekczania,niemniej tylkow baniaczku -zasobniku pewnie jest roztwo solanki.Poza tym wsz. dziala.Musze pomiary zrobic po 7 mscach od montazu.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Powinno być trochę wody w zbiorniku, jest to solanka która jest wykorzystywana do regeneracji złoża. Jeśli woda jest napuszczana dopiero przy regeneracji to solanka taka słaba jest pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Mamy, jak to w bliźniaku 2 uzdatniacze.
    Okazuje się, że to nie chwilowy brak prądu mógł być przyczyną awarii jednego z nich.

    Teraz, mimo że prąd jest cały czas, drugi uzdatniacz po regeneracji, jest do połowy zapełniony wodą!

    Co z tym fantem zrobić?

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Słoneczko wybierz trochę tej wody do normalnego poziomu jaki był zwykle, włacz regenerację natychmiast i porównaj na dwóch stacjach w którym trybie pracy zbiera się więcej wody, czy podczas napełniania zbiornika czy podczas wyrzucania solanki. Czasy pracy sterownika powinny być takie same więc ilości wody też podobne.Może coś na głowicy się blokuje i za krótko/długo trwa dany etap. pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Słoneczko - ewentualnie niesprawny/uszkodzony/zablokowany zawór solankowy - maszyna wówczas zużywa zbyt wiele wody do wytworzenia solanki - zużywa jej do regeneracji mniej a naddatek zostaje ...
    A czy czasami przez przypadek kilka tabletek soli nie dostało się do kolumny zaworu solankowego ??
    Ostatnio edytowane przez pablitoo ; 06-09-2010 o 19:03
    --
    Pozdrawiam

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Wiecie co? Mam sól z Wieliczki. Stoi cały zapasowy worek i niestety na dnie widać ją w postaci dokładnie sproszkowanej, jak sól spożywcza.
    Myślę, że nie powinna tak się rozlatywać. Może rzeczywiście przytkała zawór?

    Gdzie i jaką lepszą sól kupować?

    Serwisant znów nas odwiedzi, ale dopóki sprzęt jest na gwarancji, to ok. Gorzej jak już będzie po gwarancji...

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Nie wiem jak jest zbudowany zawór solankowy w zmiękczaczu Cosmowater / może Adam wytłumaczy / - w AquaHome Viessmanna jest to rura plastikowa znajdująca się w komorze gdzie wsypuje się sól , rura o długości około 3/4metra i średnicy około 10cm w której znajduje się czujnik poziomu solanki - ta rura jest zatkana od góry wiekiem i w instrukcji obsługi urządzenia napisane jest iż nie można tam wsypywać soli , ponieważ dostanie się tam tabletek może zablokować/uszkodzić ten element.
    Może w tym jest problem ?

    Jaką używam sól i skąd ? - jak nabywałem zmiękczacz kupiłem od sprzedawcy zapas soli - to jest sól w tabletkach CIECH.
    Fakt - jak wsypuje tabletki do zmiękczacza to praktycznie w ogóle w worku nie ma sproszkowanej soli - są same tabletki.
    Ostatnio edytowane przez pablitoo ; 06-09-2010 o 21:10
    --
    Pozdrawiam

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Zawór jest dokładnie taki sam i rura jest taka sama Sól w tabletkach jest łatwiejsza do opłukania przez wodę niż sól w proszku która osiądzie na dnie. Czas pracy poszczególnych etapów regeneracji jest stały i przy soli w proszku może solanka być mniej słona. Tylko to raczej będzie miało wpływ na jakość regeneracji złoża a nie na ilość popłuczyn. Jestem ciekaw opini serwisu ? pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwis24 Zobacz post
    Jestem ciekaw opini serwisu ? pozdr adam
    Ja też, zwłaszcza że pan serwisant dzisiaj się nie zjawił...

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony