dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 13
Pokaż wyniki od 241 do 253 z 253
  1. #241
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Mam w ogrodzie mrówki i ślimaki. I jaszczurki też ... W ogrodzie mam sad, warzywnik, rośliny ozdobne, trawnik (całość spora). I jakoś mało problemów z wyżej wymienionymi. Może właśnie dzięki jako takiej równowadze eko? Nie robię nic specjalnego .Wychodzę z założenia że i mrówka i ślimak muszą coś jeść, więc nie wypędzam ich całkowicie. Nie stosuję też środków zabijających (ktoś tu wspomniał o wrzątku na mrówki, brrr ) ale odstraszające i tylko wtedy, gdy np. mrówy zrobiły mi kolonię mszyc na młodych pędach drzewek. Ślimaki mają swój cienisty zakątek (jest ich tam tyle, że tam nie chodzę, bo chrupią pod stopami), co ciekawe w tym cienistym zakątku rosną porzeczki, które czekają na przesadzenie, nieco dalej wierzby i dwie brzoskwinie. I nic się nie dzieje Może dlatego, że mam w ogrodzie jeża (dochodzący), jaszczurki i żaby? Że nie wspomnę o gryzoniach, o których to znowu populację dbają moje koty
    Dodam, że warzywnik jest na pełnym słońcu i nie mam tam żadnych, ale to żadnych ślimaków (czasem trafi się jakiś winniczek, ale przy ogrodzeniu). Tak więc wspomniane tutaj problemy są mi obce, nie wiem czy ja mam takie szczęście czy niektórzy przesadzają z problemem. Zakładając, że to nie przesada widzę tutaj radę w jako takiej równowadze przyrodniczej. Nie jestem znowu tak 'nawiedzona' żeby nie stosować żadnej chemii, bo na mszyce pryskam aż miło! :bD (ale wcześniej ręcznie usuwam żerujące tam biedronki, bo martwe nie na wiele się przydadzą)

  2. #242

    Domyślnie

    Sterylność w ogrodzie gorsza od faszyzmu

  3. #243
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    ślimak nie mrówka, ale a propos ślimaków przekleję od siebie

    Cytat Napisał Gosiek33
    Mam na działce podobnie jak w roku ubiegłym pełno ślimaków a w związku z tym pełno dziur na liściach różnych roślin, rozpoczynam więc walkę z nimi

    Specjalistyczne preparaty nicieniowe z serii NEMASYS do zwalczania: ziemiórki, wciornastków, miniarek, opuchlaków, pędraków, ślimaków i nowość - owocówek. Nowa formulacja pozwala na stosowanie w opryskach na liście.

    http://www.bioplaneta.pl/

    AGRICOLLE nowy biologiczny preparat do zwalczania mączlika, mączniaka, przedziorka, mszyc, maczniaka prawdziwego i wspomagająco na szarą pleśń.


    zwalczanie ślimaków

    http://sionekr.republika.pl/zwalczanie.htm


    ku przestrodze -

    Opór środowiska naturalnego

    W ograniczaniu populacji ślimaków duża rolę odgrywa obecność zwierzęt, które w środowisku naturalnym odżywiają się mięczakami, jak i te które są ich pasożytami. Do głównych reduktorów zaliczymy chrząszcze z rodziny Carabidae, Staphylinidae, Lampyridae oraz pasożytnicze muchówki. Ślimaki nagie jako pokarm stanowią znaczący udział w diecie płazów (żab, ropuch), gadów (padalec zwyczajny, jaszczurka), ssaków (jeże, krety), ptaków i wielu innych zwierząt. Ślimaki nie mając dostatecznej populacji swoich wrogów naturalnych, mogą nadmiernie się rozmnażać. Jednym z działań w tym kierunku jest stworzenie właściwych warunków dla ich egzystencji. Brak równowagi biologicznej na skutek presji antropogenicznej skutkuje zazwyczaj nadmiernym rozwojem jednych gatunków kosztem drugich. Dlatego coraz częściej spotykamy się z problemem pojawu niektórych gatunków ślimaków w tak licznych populacjach.

  4. #244
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dolabella
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Gruszczyn/Poznań
    Posty
    196

    Domyślnie

    Na mojej działce znalazłam dziś duże mrowisko, ukryte sprytnie w krzaku bukszpanu


  5. #245
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    chyba przez deszcze sprytne mrówki właśnie na ,,podwyższeniach" robią sobie mrowiska bo w ziemi wszystko się zatapia u mnie to samo w kępie traw

  6. #246
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    U mnie ślimory zamieszkały w chrzanie. Rąbią liście aż miło, ale na chrzanie mi aż tak nie zależy, więc nie rozpaczam (sam wyrósł, wykopuję co roku do ogórków kiszonych, ale odrasta). Jeżeli ślimaka spotkam w truskawkach, eksmituję za płot (jakoś zabijanie stworzeń większych od komara czy gza mi nie wychodzi). Może trzeba chrzan posadzić - ślimaki baardzo go lubią, chyba nawet bardziej niż truskawki.
    Mrówki czasem mnie wkurzą, kiedy oblezą mi nogi podczas wyrywania rzodkiewki, ale mrówka też człowiek - niech sobie żyje. Jaszczurki baaardzo lubię i wściekam się na koty, kiedy wnoszą do domu zwinkę bez ogona. Na szczęście jaszczurki są żywe, więc odbieram kotom zdobycz i puszczam na wolność.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  7. #247
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zazdrośnica
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    1.582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Potwierdzam kopce mrówy budują strasznie wysokie i bardzo szybko, póki co mi nie wadzą, wojna się zacznie na wiosnę przyszłego roku

    Mam dużo jaszczurek, czerwone mrówki przy lesie, zwykłe bliżej domu. Zamierzam zachować ten ekostystem na wpółkontrolowany, czyli mrówki dalej od domu, jaszczurki gdzie chcą - najbardziej lubią pod gałęziami siedzieć. Ciekawe czy mi się to uda po zlaniu działki radpalem i po nawiezieniu ziemi.

    Dzięki takim mieszkańcom nie ma ani jedne kreta, kleszczy i robali, ślimaki są mutanty bez skorupy. Ostatnio znaleziony miał ok 20 cm długości i 3 cm szerokości, bleee

  8. #248
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Właśnie, a propos kreta. Mimo sporego areału, nie mam i nigdy nie miałam ani jednego kopczyka na trawniku lub wśród rabat. Nie wiem, czy to dzięki kotom czy jako takiej równowadze eko w ogrodzie?

  9. #249

    Domyślnie

    Agduś napisała:
    "...Mrówki czasem mnie wkurzą, kiedy oblezą mi nogi podczas wyrywania rzodkiewki, ale mrówka też człowiek - niech sobie żyje...".
    Dobreeee

    Ja u siebie na działce kończącej się rzeką mam bobry, taaaak takie włochate, kosmate z wystającymi zębami...., hmmm, jak myślicie czym mogę je załatwić? Piwem, prądem,solą, wodą... Pozdrawiam wszystkich weekendowo

  10. #250
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lidialip

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie Jak wyprowadzić mrówki z działki

    Jest ich w tym roku mnóstwo, duże i czerwonawe. Jaki kupić preparat?
    Zabieram się też do zlikwidowania dużego mrowiska w mojej brzózce, było już tam jak się budowałam. Boję się, że brzózka się przewróci bo gniazdo jest w pniu. Będę wdzięczna za każą poradę, a jeżeli dubluję wątek to proszę wskazać mi linka bo nie mogę znaleźć...

  11. #251

    Domyślnie

    moja babcia sypie proszkiem do pieczenia i się wynoszą (zazwyczaj)

  12. #252
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mkslonik
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Łódź
    Posty
    104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    ja stosuje substrala na mrówki super efekt mrówki znikają w mig.

  13. #253

    Domyślnie

    W ubiegłym roku też miałem problem z licznymi mrowiskami. Potraktowałem je również substralem i problem przestał istnieć choć nie definitywnie. W tym roku znowu się pojawiają, ale na razie nie w takiej ilości jak wcześniej.

Strona 13 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony