dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 84
  1. #21

    Domyślnie

    Na twoim miejscu nie inwestowałabym w obudowe kaloryfera, zwłaszcza, że efekt nie będzie zbyt dobry. Poświęciłabym ten kalofyfer, albo odsprzedała i kupiłabym zupełnie nowy, dekoracyjny. Niektóre są boskie i nie przypominają kaloryferów. Rozglądałaś się wsród takich?
    Ostatnio edytowane przez jaksie ; 18-05-2010 o 06:26

  2. #22

    Domyślnie

    Szukałam po tym jak napisałaś. Niektóre są naprawdę ładne, ale nic w przystępnej cenie nie znalazłam. A nie dam za kaloryfer 1000 zł Może wiecie gdzie można dostać coś takiego w ludzkiej cenie?

  3. #23

    Domyślnie

    Za obudowę np. ze szkła lub laserowo wycinaną blachę też slono zapłacisz, a efekt będzie taki sobie.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał DoniaSuzzi Zobacz post
    Kasiaros, dziękuję bardzo!

    Zrobiłam bardzo, BARDZO amatorską aranżację klatki schodowej. Kaloryfer zabudowany szybką (taką jak moje drzwi + sona, z której są schody). a nad tym listwa z sześcioma halogenami. Co o tym myślicie?
    Możesz powiększyć zabudowę grzejnika, dać pod spód oświetlenie LED i nakleić klisze fotograficzną lub zdjęcie czarno-białe wydrukowane na przeźroczystej folii
    Uzyskasz niebanalny obraz

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Możesz powiększyć zabudowę grzejnika, dać pod spód oświetlenie LED i nakleić klisze fotograficzną lub zdjęcie czarno-białe wydrukowane na przeźroczystej folii
    Uzyskasz niebanalny obraz
    Elfir, bardzo podoba mi się ten pomysł! Czy pod wpływem ciepła nic się nie stanie folii ze zdjęciem? Czy po czasie nie zacznie się odklejać? Gdzie można zamówić takie cudo?

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wydruk na folii zrobisz w każdym większym punkcie poligraficznym (tam, gdzie drukuje się bannery reklamowe). To chyba z 50 zł/m2, ale pewna nie jestem, bo nigdy nie robiłam. Folia możne być wsadzona między dwie płyty szklane lub pleksi, lub samoprzylepna. No i całość usztywniona w ramie z drewna, na na twojej wizualizacji. Oświetlenie LED jest chłodne a grzejnik nastawisz najwyżej na połowę mocy. Taka folia wytrzymuje nagrzewający się samochód latem (folią okleja się samochody firmowe) czy nagrzaną maskę silnika.

  7. #27

    Domyślnie

    Bardzo Ci dziękuję Elfir!!
    Przepraszam, że Cię męczę - jakiej grubości musiałyby być płyty pleksi?

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia. Jestem ogrodnikiem, nie architektem wnętrz. Pleksi jest dość miękkie i łatwo się wygina. Są sztywniejsze materiały, np "szkło" akrylowe, poliwęglan.

  9. #29

    Domyślnie

    I tak bardzo dziękuję za pomoc. Popytam w marketach budowlanych, myślę że coś doradzą w tej kwestii.

  10. #30

    Domyślnie

    Znalazłam zdjęcie, na którym niej więcej widać jaki efekt chciałabym osiągnąć. Tylko jakiś inny, skromniejszy wzór. Na forum doczytałam, że obudowa jest zrobiona z płyty MDF. Wiecie może, gdzie można zrobić coś takiego ( na Śląsku lub Małopolsce)?

    Jutro idę popytać po marketach budowlanych jeszcze o pleksi.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_2985.jpg
Wyświetleń:	245
Rozmiar:	69,2 KB
ID:	11159  

  11. #31

    Domyślnie

    Taki wzór można też wyciąć laserowo w blasze, kolor dowolny.

  12. #32

    Domyślnie

    Donia,

    piękny wzór znalazłaś!!!!

    na pewno grzejniki nim zasłonięte będą super wyglądać!

    Jeśli dowiesz się, jak/ gdzie/ za ile to można zrobić, proszę podziel się informacją na forum!

  13. #33

    Domyślnie

    Jaksie,

    Ty coś na ten temat wiesz - podziel się wiedzą z koleżankami

  14. #34

  15. #35

    Domyślnie

    Witajcie ponownie

    Co do przedpokoju i nieszczęsnego kaloryfera (dodaje 2 zdjęcia dl przypomnienia jak to wygląda), na razie zrezygnowaliśmy z jego zabudowy ze względu na koszty (remontujemy równolegle mieszkanie). Aczkolwiek, na pewno do tego kiedyś wrócimy Jedynie o czym myślimy to czarno-białe fotografie na klatce schodowej po bokach.

    Teraz, chciałam się Was poradzić w sprawie oświetlenia. Nad kaloryfer, jak ktoś słusznie już pisał , nie powinno być lampy, która rzuca się w oczy. To moje propozycje :

    1. http://www.allegro.pl/item1079814184...ampa_56cm.html (zdjęcie w załączniku),
    2. http://www.allegro.pl/item1080949101..._promocja.html ( zdjęcie również w załącznik),
    3. http://www.allegro.pl/item1080239712...technolux.html A może któreś z tej linii (bardziej wyraziste)?

    W przypadku 3 propozycji można wziąć 2 lampy z jednej serii i dać jako oświetlenie górnego przedpokoju. Przy 1 i 2 wariancie myślałam, żeby zostać przy bieli i natknęłam się na lampę, która bardzo mi się spodobała : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1053768540 (również zdjęcie w załączniku). I ją w tedy dać do przedpokoju. Choć chętnie znalazłabym ja nieco tańszą

    Co sądzicie?

    Pozdrawiam serdecznie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00763.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	31,0 KB
ID:	14574   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00766.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	25,9 KB
ID:	14575   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	52,4 KB
ID:	14576   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	20,7 KB
ID:	14577   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	14578  


  16. #36

    Domyślnie

    te co znalazłaś są ok ale może jednak powinny być jakieś kinkiety, które będą świecić do góry wtedy ten kaloryfer nie będzie tak mocno oświetlany ?

  17. #37

    Domyślnie

    A może by tak jak mówi Elfik wrzucić tam zdjęcie, bo oświetlenie kaloryfera budzi we mnie mieszane uczucia, zamiast go maskować - jeszcze bardziej zwraca na niego uwagę.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC007632..jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	55,1 KB
ID:	17480   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC007661..jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	37,7 KB
ID:	17481   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC007631..jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	36,8 KB
ID:	17482  

  18. #38

    Domyślnie

    Insula - Myślę, że to dobry pomysł Tylko zdjęcie chyba czarno-białe prawda? Tylko, póki co, nie mam kompletnie pomysłu na wzór. Nad kaloryferem chciałabym dac lampe typu 'korytko' w kolorze białym - tutaj link : http://allegro.pl/item1156657311_kin...ko_lampex.html
    Ostatnio edytowane przez DoniaSuzzi ; 25-07-2010 o 22:00

  19. #39

    Domyślnie

    Może masz jakieś wyjątkowe rodzinne zdjęcie, ze ślubu dziadków, domu rodzinnego rodziców albo wybierzcie się z rodziną do fotografa i zróbcie rodzinną sesję Pozdrawiam!

  20. #40

    Domyślnie

    Zupełnie zgadzam się z tym że trzeba dodać coś ciemnego do tych schodów bo są dość jasne i wg mnie troche odstają kolorystycznie od reszty, no chyba że źle patrzyłam na te zdjecia.
    zatem albo juz wspomniane zdjecia plus jakas ładna oprawa na grzejnik i delikatne oświetlenie, albo zamiast zdjęć welurowe dekoracje - http://www.klimatydomu.pl/o-dekoracjach , są też w wersjach nie welurowych, ale mnie urzekł welur własnie i na pewno w swoim lokum sobie coś takiego fundnę. Niestety wzory, które bardziej mi się podobają nie są z weluru, a są na str np http://www.naklejkolandia.pl/p1,1-dr...-sawannie.html Ale tutaj nei o mnie.
    moze taki welur można nakleic na grzenik, ale zupełnie tego nie wiem - tzn nakleić pewnie można ale jak długo to wytrzyma to juz nei wiem....

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony