dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie hydrofor nie działa

    Witam jestem nowy nie wiem czy nie powtórzę tematu jśli tak to sorki.Mianowicie chodzi mi o poradę,wykonałem instalację hydroforową i coś z nią nie tak. Zacznę od początku,studnia głębinowa do lustra 11 m pompa wpuszczona 10 m w wodę do dna jeszcze 15m .Pompa podłączona plastikiem 1 cal,w poziomie do hydroforu 6 m ,hydrofor z przeponą gumową od dołu gwint 32 dołem tam trójnik i wpiąłem tę rurę od pompy z jednej strony poprzez zawór zwrotny,z drugiej strony jest wyjście na instalację domową 1 cal ,tuż za hydroforem dałem trójnik gdzie wkręciłem wyłącznik ciśnieniowy.Problem polega na tym że jak włączę pompę to woda nie zaczyna wpływać do zbiornika bo tak jakby w tej dolnej rurze robiło się ciśnienie i klops pompa wyłączona. Pomyślałem że trzeba zwiększyć nastaw na wył pokręciłem pompa załączona sprężynka się podnosi trochę no i nic dalej 0,4 mpa i pompa chodzi musiałem ręcznie wyłączyć ,odkręciłem kran aby zobaczyć przy jakim ciśnieniu się ponownie załączy o dziwo woda praktycznie cała zleciała ze zbiornika dopiero pompa poszła,Nie wiem czy poducha za duża 1,3 atm .Postanowiłem lekko zmniejszyć nastaw problem powraca pompa się załącza i za chwilę wyłącza nie napełniwszy zbiornika .Trochę dziwna sytuacja myślę że jeśli wyłącznik nastawiony jest na większe ciśnienie to załączać powinien się przy wyższym niż mam na poduszce.Na górze hydroforu jest zaślepka ,czy to służy do odpowietrzania membrany?Czy ktoś uruchamiał taki układ proszę o pomoc.Nie chcę nic sugerować ale czy to nie jest wina że w hydroforze od dołu wejście nie jest pełną gardzielą 32 mm tylko przez jakieś sitko z dziurkami 5mm .Z góry dzięki za odpowiedź.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nowy..JPG
Wyświetleń:	201
Rozmiar:	22,1 KB
ID:	10905  

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał siwy532 Zobacz post
    Witam jestem nowy nie wiem czy nie powtórzę tematu jśli tak to sorki.Mianowicie chodzi mi o poradę,wykonałem instalację hydroforową i coś z nią nie tak. Zacznę od początku,studnia głębinowa do lustra 11 m pompa wpuszczona 10 m w wodę do dna jeszcze 15m .Pompa podłączona plastikiem 1 cal,w poziomie do hydroforu 6 m ,hydrofor z przeponą gumową od dołu gwint 32 dołem tam trójnik i wpiąłem tę rurę od pompy z jednej strony poprzez zawór zwrotny,z drugiej strony jest wyjście na instalację domową 1 cal ,tuż za hydroforem dałem trójnik gdzie wkręciłem wyłącznik ciśnieniowy.Problem polega na tym że jak włączę pompę to woda nie zaczyna wpływać do zbiornika bo tak jakby w tej dolnej rurze robiło się ciśnienie i klops pompa wyłączona. Pomyślałem że trzeba zwiększyć nastaw na wył pokręciłem pompa załączona sprężynka się podnosi trochę no i nic dalej 0,4 mpa i pompa chodzi musiałem ręcznie wyłączyć ,odkręciłem kran aby zobaczyć przy jakim ciśnieniu się ponownie załączy o dziwo woda praktycznie cała zleciała ze zbiornika dopiero pompa poszła,Nie wiem czy poducha za duża 1,3 atm .Postanowiłem lekko zmniejszyć nastaw problem powraca pompa się załącza i za chwilę wyłącza nie napełniwszy zbiornika .Trochę dziwna sytuacja myślę że jeśli wyłącznik nastawiony jest na większe ciśnienie to załączać powinien się przy wyższym niż mam na poduszce.Na górze hydroforu jest zaślepka ,czy to służy do odpowietrzania membrany?Czy ktoś uruchamiał taki układ proszę o pomoc.Nie chcę nic sugerować ale czy to nie jest wina że w hydroforze od dołu wejście nie jest pełną gardzielą 32 mm tylko przez jakieś sitko z dziurkami 5mm .Z góry dzięki za odpowiedź.
    Rysunek ma jedną wadę. Brak na nim pieczątki projektanta! A poza tym OK
    Po kolei:
    - poducha może być, ale ciśnienie załączające pompe powinno się ustawić na ok. 1.4 bara. Można przyjąć, że ciśnienie w zbiorniku (oczywiście bez wody!) powinno wynosić 10% mniej, niż ciśnienie załączające. Podłączenie hydroforu nie ma nic wspólnego z Twoim problemem (zbiornik może być podłączony nawet cewnikiem i powinien działać!)
    - ta zaślepka mnie zaintrygowała. Co to za zbiornik (firma, model?)

    Może pompa jest za mała? (masz 4 bary, a pompa "mieli" wodę).
    Rozumiem, że pompa jest na głębokości 21m (10+11)?
    Napisz, jaką masz pompę i zbiornik. Może to trochę wyjaśni?
    Ostatnio edytowane przez free_shop ; 18-05-2010 o 19:02

  3. #3

    Domyślnie

    Moim zdaniem ewidentnie wina leży po stronie wadliwego lub źle wyregulowanego wyłącznika. Ja mam ustawiony przedział 2-4 bar. Czyli załącza się przy 2 barach a wyłacza przy 4. Ponowne zejście do 2 barów powoduje załaczenie pompy. Wygląda na to, że masz ustawione bardzo niskie ciśnienie na załączanie i mały przedział. A co do zaślepki u góry to ok. Można tam wkręcic manometr, chociaż u mnie odczytuje ciśnienie z bardzo dużym opóźnieniem. Manometr lepiej wpiąć bezpośrednio w instalację (odczyt z manometu dużo by wyjaśnił).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony