dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Go i Rado

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    6

    Question FHU EKO-SIL - oczyszczalnia biologiczna. (zapytanie)

    Witam Panstwa. Ponieważ chcemy zamontować przy domu biologiczną oczyszczalnię ścieków i wydzwaniamy od pewnego czasu po najróżniejszych Firmach oferujących takowe wraz z montażem, trafiliśmy równiez na firme EKO SIL z Oświecimia. Pierwsze wrażenie znakomite, robią ponoć w tym temacie WSZYSTKO od A-Z (i to w całej Europie), cena "kosząca" konkurencję równo z ziemią, więc w zasadzie wszystko jest jasne. Ponieważ jednak ciągle jest to dobrych "kilka złotych" więc mamy pytanie: Czy ktoś z Panstwa korzystał z usług tej Firmy ? Jeżeli tak, to jaka jest ocena jakości Ich usług?
    Z góry serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy.
    Marzenia Za Rogi !!!

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    TROJ3

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    7

    Domyślnie KIlka uwag o oczyszczalni

    Witam, ja również swojego czasu szukałem takiego systemu. Zaznaczam, że na szukanie oczyszczalni miałem czas. Między innymi
    interesowałem się ofertą w/w firmy. Zrobisz jak chcesz, ale nie przypadła mi oferta tej firmy do gustu. Przede wszystkim duża
    ilość oczyszczalni, tj. producntów w ofercie jest trochę myląca i "niby" mają je wybrać kupujący. W kwestii oczyszczalni z osadnikiem
    to niestety nie słyszałem dobrych opinii względem wytrzymałości i faktycznych walorów zbiorników tego producenta, które w folderach
    "wyglądają" obiecująco. W kwestii oczyszczalni biologicznych to jedna z nich jest bez osadnika wstępnego ( ta pionowa ), co nie jest
    dobrym rozwiązaniem dla użytkownika. Druga ( z trzech zbiorników ) wyglądała lepiej, lecz w biologicznych kluczowe było dla mnie
    zużycie prądu, a tu praktycznie nie ma wpływu jak to działa i ile prądu pobiera.
    Podsumowując, jako firma mogli znaleźć fajniejsze rozwiązania, tj. dostawców.

    Proponuję, podzwonić jeszcze trochę, bo to w końcu jest wydatek i pytać o wagę ( bardzo ważne ), możliwą głębokość montażu,
    i zalety w eksploatacji. Jeżeli chodzi o biologiczne to pyać o objętość całkowitą ( minimum musi być 3m3 ) i sterowanie, szukaj
    wyłącznie automatycznych. Fajnie gdy ma regulację działania przez użytkownika. Podchwytliwe pytanie to jak działa recyrkulacja
    osadu, tzn. automatycznie ( OK ), czy trzeba biegać do zbiornika i robić to ręcznie ( paranoja ).

    Cześć.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Go i Rado

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dzięki wielkie TROJ3. Nie ukrywamy, że trochę nas z tą oczyszczalnią "goni. ( ) i to nawet dość poważnie, ponieważ robimy "remont po ścianach nośnych" starej drewnianej chałupy i pasowałoby kwestię ścieków mieć uregulowaną w pierwszej kolejności. (Jak i kilka jeszcze innych rzeczy. Ech, żyzń... )
    Podzwonimy jeszcze, zgodnie z Twoją radą, ale jeśli to nie tajemnica, to podpowiedz jak rozwiązałeś kwestię ścieków u siebie? Pozdrawiamy serdecznie.
    Marzenia Za Rogi !!!

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    TROJ3

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam, może i uda się coś popowiedzieć, ale nie gwarnatuję, że będzie to dla Ciebie pomocne. Jak możesz to odpowiedz na kilka pytań:
    - czy jest piasek lub glina ( jaki grunt ) ?
    - czy masz wodę gruntową, tzn. czy jest płytko ?
    - czy chesz budować studnie do wody ?
    - jaka duża działka

    To na tyle, cześć.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam. Ja tez jestem zainteresowany kwestia POS.
    Mozesz mi nakreslic jak to wyglada?
    - u mnie jest piasek 3-6m ( w zaleznosci od miejsca na dziace) ponizej glina
    - woda gruntowa wysoko (juz na 1m)
    - myslimy nad studnia glebinowa
    - 1200m2
    Dane na temat wod grunowych i rodzaju gruntu mam od bezposrednich sasiadow, u których bili studnie glebinowe.
    Piotrek

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    TROJ3

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    7

    Domyślnie Dla Piotrek57

    Witam, trochę mała to działka. Jeżeli studnia do wody to minimum 70m od oczyszczalni z osadnikiem i drenażem w nasypie, a jak z reaktorem
    biologicznym to 30m od studni ( ale taka jest droższa ) oraz drenaż w nasypie. Nasyp taki nie wysoki, sądzę że do 1m. Jeżeli zrezygnujesz ze studni a sąsiedzi ich też nie mają to taniej wyjdzie z osadnikiem. Oprócz tego oczywiście przepompownia ścieków oczyszczonych. Fajnie że jest piasek
    i na upartego drenaż mógłby być równo z ziemią ( i tak przepompownia ) ale na twoim miejscu wziąłbym biologiczną, nasyp gdzieś w rogu działki,
    a w drugim rogu po 30m mam wówczas miejsce na studnię i "drogę" do jej budowy otwartą. Wiadomo ceny wody będą rosnące, jak chcesz mieć
    wszystko swoje to chyba jedyna droga.

    Cześć

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Go i Rado

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    WItaj.
    Ad. 1 glina. Najwyższej gliniastej jakości. :/
    Ad. 2 i 3 Poziom wody w studni to 11 metrów, (wiec hydrofor setka załatwia sprawe wody w zupełności). Studnia i rów na wode jest przy jednej krawędzi działki
    Ad. 4 jaka duża działka? Heh, przy domu18 arów w lekkim nachyleniu, ale na dobrą sprawę mamy jeszcze 2,5 ha w jednym pięknie położonym kawałku Polski. W zasadzie więc moglibyśmy oczyszczalni odpalić kilka metrów ale trochę nam szkoda.

    Cóż, wydawało się nam do niedawna, że oczyszczalnia biologiczna to jest najmniejszy pikuś przy wszystkich innych problemach. Mało miejsca zajmuje, przyjeżdżają panowie z tresowanymi bakteriami, odpowiednio te bakterie motywują, a potem sie tylko tym bakteriom daje papu. Teraz dopiero po przeczytaniu iluś tam opinii, dyskusji, i reklamówek pomału zaczynamy się bać, że możemy niemałe pieniądze władować w coś, co może nie działać. Dlatego będziemy szczerze wdzięczni za wszelkie rady i opinie.
    Marzenia Za Rogi !!!

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    TROJ3

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Jeżeli glina do robienia cegieł to ciężka sprawa, drenaż gdzieś daleko i w nasypie. Jeżeli jest z piaskiem i wsiąka słabo, to i tak można, tylko trzeba zwiększyć nasyp. Woda gruntowa jest głęboko, ale nasyp jest dlatego, że w glinie woda może stać zanim wsiąknie ( zkładamy, że jednak trochę wsiąka ), a rury masz nad gruntem, to nie będzie woda w nich stać.
    Ja na początku też myślałem, że oczyszczalnia to prosta sprawa, ale pamiętaj o jednym ( według mniej NAJWAŻNIEJSZE ) to aby mieć z niej
    korzyści. Dla mnie to niezbyt częste wybieranie i mniejsze przez to koszty. Natomiast szambo to zło konieczne, które jest zawsze pełne gdy
    przychodzą goście. Jednak lepsze szambo działąjące ( szczelne ) niż tania oczyszczalnia, która nie wiesz jak działa.

    Cześć

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dra6on

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Też interesuje mnie opinia o firmie eko-sil. Zastanawiamy się nad montażem oczyszczalni Trajdenis NV-1.
    Pozdrawiam forumowiczów.

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    timik

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Nie polecam firmy. Sprawdź sam. Pod adresem, który podaje - nie ma tej firmy.
    To na początek. Producent 3-komorowej oczyszczalni nie potwierdza z nim współpracy.
    Porozmawiaj z producentem http://www.centroplast.com.pl/kontakt
    Mają magazyn zamiejscowy na południu Polski

  11. #11

    Domyślnie

    Jak najdalej od tej firmy ! Firma Eko-Sil firma nie figuruje nigdzie od 2008 roku. Faktury które wystawia nie mają pokrycia, z gwarancjami to samo.
    Pan Sawicki jest dobre poinformowanym człowiekiem jeżeli chodz o oczyszczalnie, ale niesety jego rzetelność i uczciwość zostawia wiele do życzenia !
    Nie polecam na śląsku jest więcej konkretnych firm, które zajmują się montażem takich oczyszczalni. Polecam firmę z Bytomia.
    Oczyszczalnie i separatory.

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Go i Rado

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. Pan Sawicki rzeczywiście robi znakomite wrażenie więc ten post dał nam do myślenia. Pzdr.
    Marzenia Za Rogi !!!

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dra6on

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    4

    Thumbs up Firmy z Bytomia też nie polecam.

    Jeśli ktoś życzy sobie szczegóły dlaczego to chętnie prześlę info na priv.

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Migotka_73

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Potwierdzam informacje o EKO-SIL. Jeżeli nie chcesz kłopotów to unikaj firmy i pana sawickiego jak ognia. Niestety nie poswięciłam czasu na dokładne sprawdzenie tej firmy-widmo i teraz żałuje. Dostarczył urządzenie , za które zapłaciłam i otrzymałam dowód wpłaty i od tej pory totalny brak kontaktu. Nie zaintalował jaj , nie mam faktury i gwarancji. Ja sobie już załatwiłam inną firmę która to dokończyła, ale wszystkich przestrzegam - absolutnie żadnych kontaktów z p.Sawickim i tą firmą....

    Pozdrawiam.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał TROJ3 Zobacz post
    Witam, trochę mała to działka. Jeżeli studnia do wody to minimum 70m od oczyszczalni z osadnikiem i drenażem w nasypie, a jak z reaktorem
    biologicznym to 30m od studni ( ale taka jest droższa ) oraz drenaż w nasypie. Nasyp taki nie wysoki, sądzę że do 1m. Jeżeli zrezygnujesz ze studni a sąsiedzi ich też nie mają to taniej wyjdzie z osadnikiem. Oprócz tego oczywiście przepompownia ścieków oczyszczonych. Fajnie że jest piasek
    i na upartego drenaż mógłby być równo z ziemią ( i tak przepompownia ) ale na twoim miejscu wziąłbym biologiczną, nasyp gdzieś w rogu działki,
    a w drugim rogu po 30m mam wówczas miejsce na studnię i "drogę" do jej budowy otwartą. Wiadomo ceny wody będą rosnące, jak chcesz mieć
    wszystko swoje to chyba jedyna droga.

    Cześć
    skąd ty takie bzdurne odległości wynalazłeś?? Od drenażowej jest 30m, od biologicznej 15m i całkowicie to wystarczy
    Edyta i Marcin

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bezalina

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał mbied1 Zobacz post
    skąd ty takie bzdurne odległości wynalazłeś?? Od drenażowej jest 30m, od biologicznej 15m i całkowicie to wystarczy
    Witam, a skąd Ty masz z kolei te odległości. Moja architekt i instalator twierdzą że minimalna odległość od studni to 30 m i nie ma innej możliwości ponieważ takie są przepisy. A ja od dwóch różnych osób usłyszałam że ten przepis można ominąć, ciekawa jestem jak?

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    G_77

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    1

    Thumbs up Eko-sil

    Cytat Napisał Migotka_73 Zobacz post
    Potwierdzam informacje o EKO-SIL. Jeżeli nie chcesz kłopotów to unikaj firmy i pana sawickiego jak ognia. Niestety nie poswięciłam czasu na dokładne sprawdzenie tej firmy-widmo i teraz żałuje. Dostarczył urządzenie , za które zapłaciłam i otrzymałam dowód wpłaty i od tej pory totalny brak kontaktu. Nie zaintalował jaj , nie mam faktury i gwarancji. Ja sobie już załatwiłam inną firmę która to dokończyła, ale wszystkich przestrzegam - absolutnie żadnych kontaktów z p.Sawickim i tą firmą....

    Pozdrawiam.
    Mam podobne doświadczenia z firmą EKO SIL są fajni i profesjonalni do momentu zapłaty za oczyszczalnie. Po tym Pan Sawicki znika i nie ma z nim kontaktu. EKO-SIL to naprawdę wielka ściema.
    Zastanawiam się czy nie zebrać ludzi oszukanych przez Pana Sawickiego i może jako pozew grupowy się z nim rozprawić.

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    j_paszczak

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Kod pocztowy
    41-106
    Posty
    1

    Domyślnie Eko-sil

    Witam wszystkich. Moje doświadczenie z firmą Eko-Sil i panem Sawickim to źle zrobiony drenaż, zawilogocona piwnica i zero kontaktu od momentu zapłaty. Również rozważam sprawę sądową. Odradzam każdemu tą firmę i tego Pana.

  19. #19

    Exclamation

    Witam, ma ktoś może jakiś telefon do Pana Sawickiego ?
    Niestety wszystkie stare numery nie odpowiadają !
    Oczyszczalnie i separatory.

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rain-men

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań okolice
    Kod pocztowy
    62-070
    Posty
    31

    Domyślnie

    rozporzadzenia Ministra mówi o tym że studnia z której pobierana jest woda do picia powinna być zlokalizowana minimum 30 m od oczyszczalni biologicznej i 70 od drenażowej. Ważne jest to jeśli woda ze studni jest wykorzystywana do picia. Ja sugeruję zastanowić się mocno nad porządną oczyszczalnią biologiczną.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony