dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 94 z 94
  1. #81
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Złudne to Twoje poczucie...
    Brak wodociągu ma się nijak do wyboru UO .
    Chłodnica powinna być podłączona niezależnie czy układ c.o. jest otwarty czy zamknięty.
    Zawory bezpieczeństwa tak samo....
    Darek B

  2. #82
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Złudne to Twoje poczucie...
    Brak wodociągu ma się nijak do wyboru UO .
    Chłodnica powinna być podłączona niezależnie czy układ c.o. jest otwarty czy zamknięty.
    Zawory bezpieczeństwa tak samo....
    Dariusz PP ile tak możesz???. Branża patrzy ,czyta i nic.

  3. #83
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Dariusz PP ile tak możesz???. Branża patrzy ,czyta i nic.
    Interesujące bardzo i???

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarecki111 Zobacz post
    Witam,

    Widze, że dyskusja zeszła na inne tory ale czuję się zobligowany napisać na co się zdecydowałem. Instalacja została przerobiona na UO. Tak jak napisałem wcześniej gdybym miał wode z wodociągu to może bym został przy UZ ale ze względów bezpieczeństwa zdecydowałem się na UO. Teraz palę w kominku a często mnie nie ma w domu więc mam większe poczucie bezpieczeństwa.

    Pozdrawiam
    Dobra decyzja.
    Osobiscie nie odważyłbym sie podłączyć wkładu z PW w układzie zamkniętym z instalacją sanitarą oparta na hydroforze.
    UPS nie jest żadnym zabezpieczeniem. Należy pamietać, ze elektronika jest zawodna i moze się zepsuć w najmniej oczekiwanym momencie. Otwarcie zaworu bezpieczeństwa np 3bar to ostateczność. Zawór powinien zadziałać tylko w krytycznej sytuacji a chwilowy zanik napięcia taką nie jest.
    W obecnych instalacjach CO, pomarzyć mozna o przepływach grawitacyjnych (małe średnice rur, brak pionów i spadków na rurach powrotnych).

    PS.
    Polecam użytkownikom kominków z PW z zabezpieczeniem w postaci wężownicy schladzajacej przeprowadzić kontrolne sprawdzenie działania układu schadzajacego. Przed każdym sezonem grzewczym warto " przepłukać" zawór zabezpieczenia termicznego.
    Warto rownież zaprosić instalatora i wspólnie z nim doprowadzic do przegrzania instalacji. Czyli solidnie rozpalić ogień w kominku, wyłączyć pompy obiegowe i upewnić się, czy weżownica schladzajaca jest na tyle wydajna, że nie dopuści do zagotowania wody we wkładzie. . Jeśli pomimo uruchomienia układu schadzajacego dojdzie w wrzenia wody to bezwzględnie przerobić instalacje na otwartą lub zmienić wkład
    Zaznaczam - takie doświadczenie przeprowadzać tylko w obecności instalatora w przeciwnym razie mozemy doprowadzić do nieszczęścia !

  5. #85
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarecki111

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    03-013
    Posty
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Złudne to Twoje poczucie...
    Brak wodociągu ma się nijak do wyboru UO .
    Chłodnica powinna być podłączona niezależnie czy układ c.o. jest otwarty czy zamknięty.
    Zawory bezpieczeństwa tak samo....
    A czy ja napisałem że nie ma zaworu i chłodnicy? Wkład został ten sam czyli przystosowany do UZ ale będzie pracował w UO. Złudne nie złudne ale jednak większość osób uważa, że bezpieczniejsze od UZ przy moich warunkach.

  6. #86
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Interesujące bardzo i???
    i margod branżysta wyjaśnił to celująco o czym wcześniej wyżej wspominałem.Instalacje całą z zaworami, pompami ,filtrami ,kominem itd. po skończonym sezonie grzewczym ale tuż przed następnym, w obecności instalatora-Pana serwisanta płuczę itp.Nie doprowadzam tylko do tej skrajności o której wspomina margod , a może powinienem .Rozpatrywany przypadek jarecki111 tłumaczy jaki błąd by popełnił i jakiego prawidłowego w mojej ocenie w konsekwencji wyboru dokonał.

  7. #87
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał margod Zobacz post
    W obecnych instalacjach CO, pomarzyć mozna o przepływach grawitacyjnych (małe średnice rur, brak pionów i spadków na rurach powrotnych).

    !
    To właśnie z TEGO prostego powodu należy ;

    1. Zacząć od zabezpieczenia awaryjnego zasilania pomp cyrkulacyjnych.
    2. Chłodnicy - to powinien być standard w kominkach z płaszczem wodnym
    3. Zawory bezpieczeństwa i to nie "jeden gdzieś tam "
    Darek B

  8. #88
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    .Instalacje całą z zaworami, pompami ,filtrami ,kominem itd. po skończonym sezonie grzewczym ale tuż przed następnym, w obecności instalatora-Pana serwisanta płuczę itp.

    Płuczesz cała instalację c.o. ??
    Ciekawe jak to robisz .?
    Opisz jeśli możesz szczegóły tego czyszczenia
    Darek B

  9. #89
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Płuczesz cała instalację c.o. ??
    Ciekawe jak to robisz .?
    Opisz jeśli możesz szczegóły tego czyszczenia
    Nawsadzałeś mi jako branżysta , a teraz mam cie uczyć???. To prosty zabieg płukania instalacji.Zestaw pompowy i płukanie ........ głupka, strugasz pytając mnie o podstawy.???

  10. #90
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    i margod branżysta wyjaśnił to celująco o czym wcześniej wyżej wspominałem.Instalacje całą z zaworami, pompami ,filtrami ,kominem itd. po skończonym sezonie grzewczym ale tuż przed następnym, w obecności instalatora-Pana serwisanta płuczę itp.Nie doprowadzam tylko do tej skrajności o której wspomina margod , a może powinienem .Rozpatrywany przypadek jarecki111 tłumaczy jaki błąd by popełnił i jakiego prawidłowego w mojej ocenie w konsekwencji wyboru dokonał.
    Koniecznie przeprowadź taki crash test w obecności pana serwisanta

  11. #91
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Koniecznie przeprowadź taki crash test w obecności pana serwisanta
    Witam.
    Nie czytasz ze zrozumieniem.Napisałem ,że mój UO doskonale się broni i póki co nie potrzebuję testów by go sztucznie przegrzewać.Za wężownicę schładzająca robi w moim UO , ZCWU ,a zawory bezpieczeństwa zawsze muszą być sprawne.

  12. #92
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Za wężownicę schładzająca robi w moim UO , ZCWU ,
    Układ Otwarty i Zasobnik Ciepłej Wody Użytkowej zastępują wężownicę schładzającą [ chłodnicę] ???

    Fakt że w razie awarii pompy cyrkulacyjnej zawory bezpieczeństwa wywalą WRZĄTEK to wcale nie jest to samo co schłodzenie .... Jedynie zabezpiecza przed wybuchem .
    Darek B

  13. #93
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Układ Otwarty i Zasobnik Ciepłej Wody Użytkowej zastępują wężownicę schładzającą [ chłodnicę] ???

    Fakt że w razie awarii pompy cyrkulacyjnej zawory bezpieczeństwa wywalą WRZĄTEK to wcale nie jest to samo co schłodzenie .... Jedynie zabezpiecza przed wybuchem .
    No tak próbowałem .Nie da się .Twardy żeś..Zapytałbym cie jakie widziałeś kominki z PW ale jak sam widzisz nie ma sensu bo nie rozumiesz podstawowych zagadnień.Jesteś zdunem.amen.

  14. #94

    Domyślnie

    Do systemu otwartego warto do wody dodawać chemię. Zmniejszy to demolkę instalacji przez tlen i produkty korozji.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony