dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 19
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 374
  1. #41
    asia100
    Guest
    asia100

    Domyślnie

    dziekuje,a co z pierwszym pytaniem?

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał asia100 Zobacz post
    dziekuje,a co z pierwszym pytaniem?
    Również napisz w mailu - nasi pracownicy postarają się "odkopać" projekt tego domu. Miłego weekendu.

  3. #43

    Domyślnie

    Uff... Wakacje, wakacje, żar się leje z nieba, ale... Zapraszamy do zadawania pytań - my nie odpoczywamy, cały czas pracujemy

    Miłego dnia.

    PS
    Przy okazji zapraszamy wszystkich naszych obecnych - i przyszłych - klientów na nasz nowy wątek:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-pi%C4%99kny!
    Ostatnio edytowane przez Praefa ; 15-07-2010 o 11:02

  4. #44

    Domyślnie

    Mam pytanie, czy wasz produkt ma jakieś wady?

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał herakles Zobacz post
    Mam pytanie, czy wasz produkt ma jakieś wady?
    Bardzo dobre pytanie Na początku należy podkreślić, że dla jednych wady okażą się zaletami, i odwrotnie. Więc każdy musi sam sobie odpowiedzieć na pytanie, co jest wadą, a co nie...

    Naszym zdaniem niektórzy inwestorzy mogą uznać za WADY:
    1) Potrzebę zaplanowania wnętrza (gniazdka, punkty świetlne, wielkość drzwi, okien itd.) na etapie dość wstępnym - inni oczywiście stwierdzą, że to super rozwiązanie.

    Jedno zdanie komentarza... Jeżeli ktoś się nawet pomyli w projekcie, to żadnym problemem jest poprawka podczas np. wykończenia ścian od wewnątrz.

    2) Cena... Inwestor, który planuje budowę systemem gospodarczym - z pewnością taniej wybuduje cały dom, niż z firmą.

    Komentarz: oczywiście - co jest powszechnie wiadomo - w takim przypadku inwestor bierze na siebie ryzyko za nierzetelnych wykonawców, itd. W porównaniu do innych technologii - budowa z firmą - nasze domy są w konkurencyjnych cenach.

    3) Tradycja... Jest grupa klientów, która obawia się budowy z czegokolwiek innego, niż z cegieł/pustaków.

    Właśnie dla nich przygotowaliśmy poniższy wątek:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-pi%C4%99kny!

    Tyle nam przychodzi do głowy... Może ktoś zapyta o zalety?

  6. #46

    Domyślnie

    U nas miejscowy budowlaniec cwaniak ,który zawsze na wszystko ceny miał kosmiczne wziął się za budowę i sprzedaż domów , pierwszy który wybudował w stanie deweloperskim ceni 2tys brutto za metr.160m(powierzchnia z garazem w bryle liczona ),dom z poddaszem dach kopertowy.W cenie już media podciągnięte do domu i plac wyrównany,posprzątany-do wejścia.Domy na działkach 600m.Podałem oczywiście cenę za metr domu,działka osobno

  7. #47

    Domyślnie

    To miało być w związku z faktem ,że w Pref-budzie chyba skonczyła się promocja na dom modelowy i cenę wrócili do poziomu 2700za metr hahaha
    Kto to kupuje?

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek131 Zobacz post
    Kto to kupuje?
    Tomku,
    na naszą technologię decydują się ludzie, którzy marzą o nowoczesnym, funkcjonalnym i ciepłym domu. Na dodatek nie zamierzają ryzykować i budować z niesolidnymi wykonawcami... Dlatego wybierają rzetelną firmę i sprawdzoną technologię. Dowód? Firmę Pref-Bud wybrało już kilkuset inwestorów, a technologię Praefa o wiele więcej.

    I naprawdę nie narzekamy na brak klientów - jesteśmy dumni, że inwestorzy nam ufają i cieszy nas ich radość po zamieszkaniu w swoim wymarzonych "czterech kątach".

  9. #49

    Domyślnie

    Rozważam budowę domu w Państwa technologii. Wiele przeczytałem tu opinii na temat cen i samej technologii i chciałbym dostać opinię z pierwszej ręki. Niestety, próba kontaktu z Państwa partnerem, firmą Budwesta, zakończyła się spektakularną porażką - zostałem kompletnie zignorowany z moją prośbą o przynajmniej szacunkową wycenę projektu. Dlatego też proszę Państwa:
    1. Czy mógliby Państwo oszacować koszt wykonania przez Państwa domu wg projektu: http://domus.wroc.pl/projekt1.html?id=73
    Bardzo bym prosił o szacunkowe koszty brutto stanu: surowego otwartego (bez ocieplenia ścian) i surowego zamkniętego (już z ociepleniem ścian). Planuję budowę na dobrze zaizolowanej płycie fundamentowej (ale nie grzewczej); standard wykończenia - w miarę tani (np. stolarka okienna i drzwiowa - plastik, ale dachówka ceramiczna).
    2. Czy przy budowie domu z poddaszem użytkowym grubość ścian zewnętrznych wyniesie 15 czy 24 cm?

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał a.yankowich Zobacz post
    Rozważam budowę domu w Państwa technologii. Wiele przeczytałem tu opinii na temat cen i samej technologii i chciałbym dostać opinię z pierwszej ręki. Niestety, próba kontaktu z Państwa partnerem, firmą Budwesta, zakończyła się spektakularną porażką - zostałem kompletnie zignorowany z moją prośbą o przynajmniej szacunkową wycenę projektu. Dlatego też proszę Państwa:
    1. Czy mógliby Państwo oszacować koszt wykonania przez Państwa domu wg projektu: http://domus.wroc.pl/projekt1.html?id=73
    Bardzo bym prosił o szacunkowe koszty brutto stanu: surowego otwartego (bez ocieplenia ścian) i surowego zamkniętego (już z ociepleniem ścian). Planuję budowę na dobrze zaizolowanej płycie fundamentowej (ale nie grzewczej); standard wykończenia - w miarę tani (np. stolarka okienna i drzwiowa - plastik, ale dachówka ceramiczna).
    2. Czy przy budowie domu z poddaszem użytkowym grubość ścian zewnętrznych wyniesie 15 czy 24 cm?
    Bardzo nam przykro, że nie otrzymałeś Drogi Forumowiczu odpowiedzi od naszego partnera. Postaramy się wyjaśnić, co było powodem. Przepraszamy!

    Co do wyceny... Prosimy o maila na adres:
    [email protected] lub [email protected]

    z podaniem jeszcze raz linka do projektu, miejsca budowy (to bardzo ważne) oraz swojego maila. Takie zgłoszenie zostanie ekspresowo wycenione!

    W razie pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji.

    PS
    Już niebawem wystartujemy z nową funkcjonalnością, która ułatwi naszym potencjalnym klientom ekspresowe wyceny swoich wymarzonych domków.

  11. #51

    Domyślnie

    a.yankowich
    Wejdż na szukajfachowca lub podobną stronę , znajdziesz masę firm (z referencjami i polecanych) które postawią Ci szybko i dobrze w tradycyjny sposób domek a w kieszeni zostanie Ci z 700zł na każdym metrze powierzchni użytkowej domku.Całą chałupę wykończysz za tą różnicę!

  12. #52
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kalumet
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    jeszcze Bieruń
    Posty
    369

    Domyślnie

    oglądałem ostatnio dom w stanie surowym
    jedna z płyt była tak jakby złamana na rogu
    była odchylona na bok
    na wielu ścianach były spore ubytki materiału
    co się w tedy robi z takimi ścianami
    wiem, że ściany są w środku zbrojone siatką
    jakiej wielkości są oczka
    podobno taki dom jest bardzo ciepły
    gdybym postawił dom w tej technologii
    a nie chciał go ocieplać przez pierwszy rok lub dwa
    jak wygląda sprawa z ogrzewaniem, jest bardzo zimno w takim domu
    ja się zdecydowałem już na tą technologię

    jak t

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalumet Zobacz post
    oglądałem ostatnio dom w stanie surowym
    jedna z płyt była tak jakby złamana na rogu
    była odchylona na bok
    na wielu ścianach były spore ubytki materiału
    co się w tedy robi z takimi ścianami
    Wydaje nam się z opisu, że chodzi Ci Drogi Forumowiczu o ubytki, które powstają podczas transportu. Proszę się tym nie przejmować, gdyż w naszej umowie jest jasny zapis, cytujemy:

    Uszkodzenia elementów powstałe w trakcie transportu lub montażu (odłupania krawędzi zamków, zarysowania, otwory po rozporach montażowych), które nie mają wpływu na konstrukcję i bezpieczeństwo eksploatacji, są usuwane na budowie przez grupę montażową.


    Cytat Napisał kalumet Zobacz post
    wiem, że ściany są w środku zbrojone siatką
    jakiej wielkości są oczka
    Wielkość oczek w siatkach to 10 cm na 10 cm.

    Cytat Napisał kalumet Zobacz post
    podobno taki dom jest bardzo ciepły
    gdybym postawił dom w tej technologii
    a nie chciał go ocieplać przez pierwszy rok lub dwa
    jak wygląda sprawa z ogrzewaniem, jest bardzo zimno w takim domu
    Tak, nasze domy są bardzo ciepłe, ale tylko z izolacją. Nasze prefabrykaty nie nadają się do zamieszkania bez ocieplenia. Od razu powinno się je izolować. Dla przykładu, dom ocieplony styropianem o grubości 12 cm daje współczynnik U na poziomie 0,256 (dowód TUTAJ).

    Cytat Napisał kalumet Zobacz post
    ja się zdecydowałem już na tą technologię
    Świetny wybór Na pewno nie będziesz żałował.

  14. #54

    Domyślnie

    Bardzo ważna informacja dla wszystkich budujących... Od dzisiaj Praefa uruchomiła nową platformę kontaktową: [email protected]!

    O co chodzi? Wysyłając na powyższy mail:

    1. projekt (link lub - w przypadku projektu indywidualnego - skany z rzutami poszczególnych poziomów, elewacji, itd.),
    2. swój numer telefonu (może być również adres mailowy)
    3. dane osobowe (imię i nazwisko)
    oraz
    4. adres inwestycji (nie musi być dokładny, wystarczy miejscowość i województwo)

    otrzymasz ekspresową wycenę wymarzonego "gniazdka". Nasi partnerzy skontaktują się z Tobą i bezpiecznie przeprowadzą przez etap budowy domu.
    Ostatnio edytowane przez Praefa ; 25-08-2010 o 10:07

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Praefa Zobacz post
    Dla przykładu, dom ocieplony styropianem o grubości 12 cm daje współczynnik U na poziomie 0,256 (dowód TUTAJ).
    Jeżeli ten dowód ma mieć wartość merytoryczną, to wypadałoby w nim poprawić błędy. Założono w nim bardzo optymistycznie wartość lambdy dla styropianu. Współczynnik U bardzo silnie zależy od właściwości zastosowanego styropianu.

  16. #56

    Domyślnie

    Noi macie problem ,pojawił się HenoK ,a on nie należy do grupy naiwniaków któremu można sprzedać marketingowy bełkot .
    Zobaczymy jak wybrną

  17. #57

    Domyślnie

    No i znowu po premii.....

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek131 Zobacz post
    Noi macie problem ,pojawił się HenoK ,a on nie należy do grupy naiwniaków któremu można sprzedać marketingowy bełkot .
    Zobaczymy jak wybrną
    Błąd jest prozaiczny, ale nie wypada się nim chwalić w internecie. Skąd się wziął?
    Wystarczy porównać : http://www.praefa.com/files/lb15s.pdf i http://www.praefa.com/files/lb10s.pdf
    Czekamy na jego poprawienie

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    Błąd jest prozaiczny, ale nie wypada się nim chwalić w internecie. Skąd się wziął?
    Wystarczy porównać : http://www.praefa.com/files/lb15s.pdf i http://www.praefa.com/files/lb10s.pdf
    Czekamy na jego poprawienie
    Co do obliczeń na stronie
    http://www.praefa.com/files/lb15s.pdf
    postaramy się jak najszybciej pojawić ten prozaiczny błąd Dzięki HenoK za zwrócenie uwagi.
    Ostatnio edytowane przez Praefa ; 24-08-2010 o 20:56

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    Założono w nim bardzo optymistycznie wartość lambdy dla styropianu. Współczynnik U bardzo silnie zależy od właściwości zastosowanego styropianu.
    Czemu optymistyczne? Taki współczynnik ma styropian z tzw. "średnio-wysokiej" półki (choć oczywiście nazewnictwo to rzecz względna). Opieramy się na wyliczeniach Stowarzyszenia Producentów Styropianu.
    Ostatnio edytowane przez Praefa ; 25-08-2010 o 09:59

Strona 3 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony