dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Budowa śieci wodociągowej kolejość prac?

    Witam wszystkich i proszę o pomoc.
    Mam działkę do której dojeżdża się drogą wewnętrzną (60m) której jestem wpół właścicielem. W tej drodze ma być sieć wodociągowa (warunki takie), która zasila wszystkie działki wzdłuż drogi (6 działek). Projekt sieci wodociągowej wykonałem do pozwolenia na budowę. Dostałem jako odrębne pozwolenie na budowę tej sieci wod. W domu mam już dziennik budowy sieci wodociągowej. Na chwile obecna 3 osoby zgodziły się robić wodę, zaczęliśmy się rozglądać za wykonawcą i jest ich dwóch wszyscy około 5 tyś za robotę i materiały.

    Teraz pytanie jak powinno wyglądać budowa tej sieci wodociągowej? Proszę o pomoc bym mógł rozmawiać z wykonawcą.
    Ja to tak widzę. wrazi czego prosze o skorygowanie tego planu.

    1. Warunki (mam)
    2. Projekt (mam)
    3. Pozwolenie na budowę sieci wod. (mam)
    4. Dziennik budowy. (mam)
    5. Kierownik bud. sieci wod. + zgłoszenie o rozpoczęciu (zapewnia wykonawca)
    6. Wyznaczenie przez geodetę trasy sieci wodociągowej
    7. Wykonanie sieci wod. z wszystkimi odbiorami związanymi z wodą. Jakie odbiory?
    8. Inwentaryzacja całej sieci przez geodetę. Jak To wygląda?
    9. Zgłoszenie o zakończeniu prac. gdzie ?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar alphatom79
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Łaziska Rybnickie k/Godowa
    Kod pocztowy
    44-340
    Posty
    200

    Domyślnie

    Ja bym nie uwzględniał punktu 6 geodeta robi mapkę po wykonaniu prac, a wyznaczać nie musi bo od tego jest projekt. Zgłoszenie zakończenia prac do wodociągów w celu odbioru.
    www.moja-budowa.eu - Dziennik budowy - opis prac, postępów, porad budowlanych

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar madzia11mk
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    1.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmówcą - pkt. 6 można usunąć. Wykonawca ma projekt i wie którędy ma iść sieć.
    Po wykonaniu sieci, geodeta robi inwentaryzację - u nas geodeta szedł z takim specjalnym przyrządem (jak do wykrywania metalu w ziemi) i potem to nanosił na mapkę. Następnie wodociagi zrobiły tzw. "wcinkę" - połączyli nowy wodociąg ze starym. następnie mapkę od geodety trzeba zanieść do wodociągów.
    "Racja jest jak dupa-każdy ma swoją" J.Piłsudski
    Nasza droga do DOMU

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertmm Zobacz post
    6. Wyznaczenie przez geodetę trasy sieci wodociągowej
    Cytat Napisał alphatom79 Zobacz post
    Ja bym nie uwzględniał punktu 6 geodeta robi mapkę po wykonaniu prac, a wyznaczać nie musi bo od tego jest projekt. Zgłoszenie zakończenia prac do wodociągów w celu odbioru.
    A kto wpisze w dziennik Budowy o wyznaczeniu trasy ?

    Cytat Napisał robertmm Zobacz post
    7. Wykonanie sieci wod. z wszystkimi odbiorami związanymi z wodą. Jakie odbiory?
    Próba szczelności podpisana przez kierbuda i badanie wody (laboratorium akredytowane) przeważnie sanepid.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gazio
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Koszalin
    Posty
    296

    Domyślnie

    Zawsze trasę inwestycji liniowych (i nie tylko) wyznacza w terenie geodeta! Zwykle jest to po stronie wykonawcy.
    Standardowe odbiory to np.
    niwelacja dna wykopu, wykonanie podsypki, obsypki, prób ciśnieniowych itd.
    Za was, za nas, za gaz!!!

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Pkt . od 6 do 9 na "głowie'" wykonawcy, w jego gestii są odbiory i papierologia.
    Po przedstawieniu ww rozliczasz się z wykonawcą, nie wcześniej !!!
    Ww czynności wykonuje na podstawie umowy.
    Pzdr
    J

    PS
    ...warto wystąpić o równoczesne wykonywanie przyłączy ( np. ze względu na rozkopywanie drogi...)
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za zainteresowanie

  8. #8

    Domyślnie

    My będziemy z sąsiadami robili projekt wodociągu około 200 m, ile zapłaciłeś za projekt? Mnie projektantka zastrzeliła za tak długi wodociąg sumą 4tys.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wypas
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    BS4
    Posty
    101
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie cena za prjekt rozbudowy sieci wodociagowej???

    tez mnie interesuje ile wzieli od ciebie za projekt. ze wszelkimi uzgodnieniami? U mnie wolaja 3,5 tys zl. za niecale 100m.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja razem z sąsiadami, a było nas pięcioro, wzieliśmy wspólnego geodetę jak i projektanta. Wyszło nas: geodeta 600 zł, a projektant 1200 zł od łebka.

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniak25
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    370
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Ja za siec wodociągową 94 metry wraz z przyłączem 9m zapłaciłam: 2500zł za projekt i prowadzenie sprawy do uzyskania pozwolenia na budowę wodociągu i przyłącza, mapka do celów projektowych 1250zł (musiałam zrobić większą wiec wyszło 800+450 stąd duża kwota), wnioski, upoważnienia, mapki i inne drobiazgi 400zł, projekt zastępczej organizacji ruchu 2300zł. Teraz gorsza sprawa budowa cała czyli robota plus materiał wyjdzie jakieś 35tys a wg kosztorysu składanego do mpwik 41tys i jestem sama sąsiadów brak.

    Pytanie mam do was o wzór umowy z wykonawcą sieci i przyłącza, jutro chcę ją podpisać a w necie nie mogę znaleźć żadnej takiej normalnej na użytek osoby prywatnej. Może podpisywaliście coś takiego. Czy ktoś może mi przesłać jakiś wzór.

    pozdrawiam
    Ania

  12. #12

    Domyślnie

    Sieć już posiadam. cena za 65 metrów to 4900 zł za wszystko (materiały, kier. budowy, robota, geodeci). Za projekt sieci wodnej zapłaciłem przy adaptacji budynku razem 2700 zł. Sieć wodna leży w działce prywatnej, drodze dojazdowej (moja + kilku sąsiadów). A jeśli chodzi o wyznaczenie to takie musi być przynajmniej wpisane i wyrysowane w dziennik, gdyż przy składaniu papierów na odbiór w nadzorze budowlanym cofnęli mi dziennik i kazali uzupełnić. Sam inwentaryzacja przez geodetę nie starczyła.

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lipka71
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    567
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    czy podpisywaliście z sąsiadami umowę na wspólną budowę sieci wodociągowej>
    jeśli tak to bardzo bym prosiła o wzór takowej

  14. #14

    Domyślnie Tez mam to za soba

    Hej

    Razem z sasiadem budowalismy siec wodociagowa 500 m i kanalizacyjna 300m.
    Zajelo nam to 1,5 roku...w wiekszosci to robota papierkowa i powiem szczerze, ze najbardziej nam szkodzila gmina.
    To dluga historia, ale nie o tym chce pisac.
    Jesli chodzi o wykonanie sieci wodociagu to jest naprawde prosta sprawa...siec jest pod cisnieniem wiec nie nalezy sie zbytnio martwic o spadek.
    Poszukaj koparki najlepiej z doswiadczonym koparkowym...zrobicie to sami...banalnie proste.
    Jak juz bedziecie mieli rure prawdopodobnie PE90 polozona przy istniejacym wodociagu zadzwon do technika z miejskich wodociagow dzien wczesniej i umow sie na wcinke.
    Jesli musicie zgrzac rure nalezy jeszcze wypozyczyc zgrzewarke...podaj wiecej szczegolow ..ile masz hydrantow...?
    Z kanaliza jest troche trudniej, z woda powinienes sobie poradzic sam i oszczedzisz troche kaski...
    Jesli nie macie zgrzewarki zapytaj sie w wodociagach za ile lub czy wam zgrzeja
    To wszystko
    Pozdro

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lipka71
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    567
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    u nas sieci wodociągowej bedzie ok. 180m, warunków jeszcze nie mam, ale zapewne PE90
    niestety pewnie też będzie zapis w warunkach, że firma koncesjonowana może to robić (bo tam mam w już wydanych warunkach na kanalizację)

    szukam wzoru umowy z sąsiadami, bo będzie nas 4 lub 5 i jakoś bym chciała uregulować kwestie finansowania między nami
    załatwianie i tak pewnie w całości spadnie na mnie, bo my pierwsi sie za budowę bierzemy

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał lipka71 Zobacz post
    szukam wzoru umowy z sąsiadami, bo będzie nas 4 lub 5 i jakoś bym chciała uregulować kwestie finansowania między nami
    Udało się zorganizować wzór umowy z sąsiadami? Jesteśmy na podobnym etapie i też poszukuję takiej umowy.

  17. #17

    Domyślnie

    My też mamy do wykonania sieć wodociągową, umówiliśmy się z sąsiadami, że będziemy płacić razem.
    Projekt już leży w gminie i czekamy na pozwolenie. Czy ktoś ma doświadczenie w kwestii wykonywania takiej sieci wodociągowej samodzielnie?
    Nie za bardzo wiemy jak to powinno wyglądać od strony formalnej. Wiemy, że najpierw geodeta, potem kopanie i układanie rury. Oczywiście wszystko z kierownikiem budowy. Jak wygląda jednak organizacja wcinek w istniejącą sieć? Jak to załatwić z wodociągami?
    Będę wdzięczna za wszystkie sugestie.
    Domek 124 m2 PU, ściany 15 cm 0,031, dach 25 cm 0,035, podłoga 14 cm 0,032, okna 3 szyby, wentylacja grawitacyjna, pompa pw trójfazowa 11 kW, dwa kominy, jeden z kozą. http://forum.muratordom.pl/showthrea...mek-Gremlinów

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kita29

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    2

    Domyślnie umowa

    Witam.
    ja różwnież jestem na etapie budowy sieci wodociągowej wraz z 6 sąsiadami i jeśli faktycznie jest potrzebna umowa z sąsiadami na wspólną budowę sieci wodociągowej a ktoś jest w posiadaniu takiego wzoru to bardzo bym prosił o wzór takowej umowy

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kitesurf
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    PYRLANDIA
    Posty
    182

    Domyślnie

    Witam. Ja również muszę wybudować sieć. Jest nas 5 sąsiadów a długość to 150m. Ile może nas wynieść całość? Pozdrawiam!

    P.S. Mam jeszcze jedno pytanie. Moja działka jest odgrodzona od wodociągu inna działką o szerokości około 50m. Czy mogę "obejść" robienie sieci wodociągowej poprzez wykorzystanie przyłącza sąsiada? Np. wybudować studzienkę wodomierzową z dwoma wodomierzami i puszczenie 40m rur w działce sąsiada ( dodam, że mam bardzo dobry kontakt z nim ). Czy ominę wtedy te wszystkie pozwolenia na budowę itp itd. I czy zgoda na to to dobra wola Gminy ( wodociągów ) czy obowiązek wydania zgody na takie funkcjonowanie. Zależy mi na tym, żeby nie robić cudów, pozwoleń, warunków, planów, uzgodnień itp i żeby mieć wodę z wodociągów. Z góry dzięki za odpowiedź!
    Ostatnio edytowane przez kitesurf ; 31-05-2011 o 14:18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony