dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pako

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    1

    Domyślnie GWC płytowy opinie

    Witam


    najpierw chciałbym się przywitać gdyż jest to mój pierwszy post na forum.
    Chociaż forum czytam od jakiegoś czasu nie logowałem się, bardzo proszę szanownych forumowiczów o pomoc a mianowice:

    zamierzam założyć gwc płytowe provent geo 400 , instalator zaproponował położenie gwc w fundamentach garażu, jak powiedziałem znajomemu o takim rozwiązaniu to powiedział, że to po pierwsze najgorsze gwc jaki wybrałem a po drugie jak go umieszcze w fundamentach to tragedia, gdyż taki wymiennik to musze czyścić raz na 6 lat, będę miał tam wodę i bedzie mi smierdzieć, jak dom mi "będzie siadał" to zgniecie to gwc, takie gwc nie będzie się mogło regenerować bo nie bedzie miało bezpośredniego kontaktu z gruntem i nie będzie działać itp, jesli już się zdecydowałem na ten gwc płytowy to żebym lepiej umiescił go obok domu

    Bardzo proszę o opinie czy to co mi powiedział ma sens, bo ja pierwsze słysze o czymś takim.
    mam podpisywać niedługo umowę i nie wiem co mam zrobić.

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Pro-Vent
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Dąbrówka Górna
    Posty
    3

    Domyślnie

    Szanowny Panie,

    Jako polska firma, która wymyśliła ideę płytowego gruntowego wymiennika ciepła i jednocześnie producent tego autorskiego rozwiązania, zdecydowaliśmy się zabrać głos w niniejszym wątku.

    Następuje tutaj pewna insynuacja, która nie doczekała się reakcji innych Internautów, dlatego aby nie wprowadzać w błąd Użytkowników szukających rzetelnych informacji, warto wyjaśnić kilka kwestii.

    + relacja do innych rodzajów GWC: liczbę pracujących na rynku płytowych GWC PRO-VENT GEO należy liczyć już w tysiącach. Proszę zauważyć, że przy tak dużej liczbie instalacji trudno znaleźć w Internecie negatywne opinie rzeczywistych użytkowników (w przeciwieństwie do użytkowników konkurencyjnych rozwiązań). Są to z reguły rozważania osób, które jeszcze same nie miały okazji doświadczyć komfortu jaki daje płytowy GWC PRO-VENT GEO. Jak do tej pory zdecydowana większość naszych Klientów jest z uzyskanych efektów bardzo zadowolona, a duża część wręcz zachwycona (dokładnie tak to artykułują). Wśród nich są również instalatorzy, którzy w praktyce poznali różne rozwiązania i w swoich własnych domach postawili właśnie na GWC PRO-VENT GEO.

    + montaż w obrysie fundamentów: jak najbardziej jest to akceptowalne rozwiązanie, wręcz zalecane przez nas jako najwygodniejsze z punktu widzenia montażu, efektów działania, a także oszczędności miejsca i kosztów. Bardzo duży procent wymienników GWC PRO-VENT GEO jest montowany w obrysie fundamentów i nie odnotowaliśmy z tego tytułu żadnych problemów. Najlepszym przykładem jest wymiennik zamontowany pod naszą halą produkcyjną, z którego sami korzystamy na co dzień i który osiąga co roku znakomite wyniki skuteczności (jako jedyny producent chwalimy się pomiarami skuteczności na żywo: https://www.wymiennikgruntowy.pl/pomiary-skutecznosci/ ).

    + czyszczenie: najstarsze płytowe wymienniki GWC PRO-VENT GEO działają nieprzerwanie już kilkanaście lat i nigdy nie było potrzeby ich czyszczenia. Idea wymiennika bezprzeponowego płytowego polega na bezpośrednim kontakcie powietrza z odpowiednio przygotowanym gruntem. Dzięki budowie otwartej wymiennik GWC PRO-VENT GEO nie ma możliwości ulegać zanieczyszczeniu, co więcej, w naturalny sposób sam oczyszcza przepływające powietrze (badania zewnętrzne przeprowadzone przez PZH wykazały redukcję bakterii o 86% i grzybów o 97%). Jedyny element wymienny w układzie GWC PRO-VENT GEO to filtr powietrza który znajduje się na czerpni powietrza (przed GWC).

    + zapachy: nie ma możliwości, aby w wymienniku płytowym pojawiły się jakiekolwiek nieprzyjemne zapachy (oczywiście jeśli sam teren nie jest w jakiś sposób zanieczyszczony). Ze względu na budowę otwartą, nadmiar wody opadowej w wymienniku płytowym zawsze odprowadzany jest w naturalny sposób prosto do gruntu, dlatego nie mają w nim miejsca żadne niezdrowe zastoje wody.

    + "osiadanie domu": osiadanie budynku dotyczy fundamentów, na których znajdują się ściany nośne, tymczasem GWC zawsze montowany jest w obrysie fundamentów, powyżej poziomu posadowienia budynku. Posadzka pod którą zamontowany jest GWC PRO-VENT GEO jest więc elementem niezwiązanym z konstrukcją budynku i zgniecenie płytowego GWC jest po prostu fizycznie niemożliwe. Poza tym, wytrzymałość płyt wynosi aż 10 ton / m2. Pośród setek instalacji pod budynkiem nie mieliśmy ani jednej takiej sytuacji, a były to zarówno domki jednorodzinne, jak i duże obiekty przemysłowe. Z powodzeniem projektuje i wykonuje się duże układy wymienników pod posadzkami hal czy płytami fundamentowymi całych budynków.

    Warto zdać sobie sprawę, że na rynku istnieją zupełnie różne rodzaje GWC, znacznie odmienne pod kątem budowy i zasady działania. Nie można więc wad domniemanych dla jednego rodzaju wymiennika przypisywać wszystkim innym. Płytowy GWC PRO-VENT GEO w praktyce okazał się znakomitym rozwiązaniem, dającym zdrowy mikroklimat i niezwykły komfort przebywania w budynkach. Ze względu na bardzo dobrą skuteczność wymiany ciepła z gruntem sprawdza się z powodzeniem również w istniejących budynkach energooszczędnych, a nawet pasywnych, będąc często jedynym dolnym źródłem dla pomp ciepła, gdzie oprócz wentylacji zapewniają pełne pokrycie na potrzeby ogrzewania i chłodzenia całych budynków.

    Osoby, które poszukują rzetelnych informacji i chciałyby zgłębić wiedzę o płytowym GWC, zachęcamy do dalszej lektury: https://www.pro-vent.pl/baza_wiedzy/wybor-gwc-pro-vent/

    Pozdrawiamy serdecznie,
    Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
    Nazwa:  logo.png
Wyświetleń: 199
Rozmiar:  2,9 KB

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maly1115

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Wieluń
    Posty
    137

    Domyślnie

    Nie ma strachu ja mam już 7lat nie zgniło i ne śmierdzi zakopane pod salonem na etapie kopania fundamentów.Obecnie temp.z gwc to ok.13st .A co dla mnie najważniejsze to jak sasiedzi smrodzą,ja mam czyste powietrze,i wilgotnośc ok 45.
    Dom parter 186m2 grz.podł. w tym garaż 35m2 całość podłogówka,ściany 15cm styro.0,031 podłoga 12cm 0,036 strop ok.35cm. PC Alpha Innotec WZS 80H/K DZ 3X200m pe 40.Reku.O3Ozon 360. GWC-plytowe.Kominek typu koza.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony