dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 48
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 951
  1. #161

    Domyślnie

    Może dołożę swoje trzy grosze co do stukania. Nie jestem jeszcze użytkownikiem paneli bo te leżą jescze na kupce i czekają ... ale z przebywania w pomieszczeniach z panelami mogę powiedzieć jedno, jeśli chodzi się po panelach w szpilkach to może i stukają a w domu raczej chodzi się w papciach ( kapciach, bamboszach czy jak je tam zwał ..) a te raczej są miękkie i nie stukają. Sądzę że temat stukania jest mocno przesadzony
    A dla wrażliwych może stopery pomogą

  2. #162

    Domyślnie

    Cytat Napisał mojave
    Cytat Napisał robertus
    Jagna
    U mnie pies nie ma wstepu do domu no i nikt nie ma prawa wejść w butach dalej niż do wiatrołapu.
    I co, goscie na bosaka ganiaja czy im oferujesz jakieœ "eleganckie" kapciuszki?
    U mojej mamy w domu na gości czekają kapcie i to bardzo ładne, a mama paneli wcale nie ma W naszym domu tez będzie taki zwyczaj, osobiście nie widzę w tym nic złego.

  3. #163
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Cytat Napisał SławekD-żonka
    Cytat Napisał mojave
    Cytat Napisał robertus
    Jagna
    U mnie pies nie ma wstepu do domu no i nikt nie ma prawa wejść w butach dalej niż do wiatrołapu.
    I co, goscie na bosaka ganiaja czy im oferujesz jakieœ "eleganckie" kapciuszki?
    U mojej mamy w domu na gości czekają kapcie i to bardzo ładne, a mama paneli wcale nie ma W naszym domu tez będzie taki zwyczaj, osobiście nie widzę w tym nic złego.
    Na temat kapci u gości już odbyła się gorąca dyskusja i owszem, ja jestem z tych, którzy nie oferują gościom kapci, ani nie korzystam z takiej opcji u innych. Kapcie mogą być najpiękniejsze, ale na myśl, że komuś obcemu przede mna grzała się w nich stopa....nie, dziękuję Tak więc można wchodzić w butach, albo boso, jak kto woli, bo są tacy, którzy specjalnie chodzą w skarpetkach, żeby czuć ciepłą podłogę. Pies ma wstęp do całego domu, poza sypialniami i jest nam z tym dobrze. Tak więc wszystko zależy od gospodarzy. A kapcie na panelach też wydają odgłos. Wtedy nie jest to stukanie, ale takie plastikowe "szur-szur" . Ja z idącym kotem nie żartowałam. Kiedy w domu jest cicho i idzie kot, to ja go na panelach słyszę!
    Tak więc drewno nie wchodziło w grę z wielu powodów. Moja drewniana podłoga w poprzednim mieszkaniu po czterech latach wyglądała już okropnie. Trzeba ją starannie pielęgnować, żeby długo była ładna a jednak w domu z działką wnosi się piach i brud, nawet jak ktoś nie chodzi w butach i nie ma psa. Wiem, bo widzę co się dzieje u mojej szwagierki i co ona na ten temat po dwóch latach mieszkania mówi.
    Matko, ale się rozpisałam...Sorry.

  4. #164

    Domyślnie

    Cytat Napisał SławekD-żonka
    U mojej mamy w domu na gości czekają kapcie i to bardzo ładne, a mama paneli wcale nie ma W naszym domu tez będzie taki zwyczaj, osobiście nie widzę w tym nic złego.
    A kapcie sa jednorazowe? Bo ja nie bardzo wyobrażam sobie ubierac uzywane wczesniej przez kogos kapcie

  5. #165

    Domyślnie

    Cytat Napisał mojave
    A kapcie sa jednorazowe? Bo ja nie bardzo wyobrażam sobie ubierac uzywane wczesniej przez kogos kapcie
    Nie są w tej chwili, to już każdy ma swoje, jest ich trochę, ale nie znowu tak dużo, bo tabuny gości nie przewijają się przez nasz dom

  6. #166
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał slaweksie
    czy ktos z Was zna firme która sprzedaje panele Pergo, w necie nie ma polskiej strony.
    Pergo kupisz np tu: http://sklep.nobless.pl/

    Co do wyborów. Chcieliśmy kupić pergo (już nawet wybraliśmy) jednak finanse przeważyły. Mamy Classena (wiąz deska) - świetny efekt za niewielkie pieniądze - kupowany w CASTORAMIE) oraz WIPARQUET (nie wiem czy dobrze napisałem). Można zobaczyć na fotkach w dzienniku. Osobiście nie polecam WIPARQUETA - słabo się kładzie i mimo fajnego rysunku wygląda może i dobrze, ale szybko się zużywa przy biegających dzieciakach. Włąśnie dla tego początkowo planowaliśmy PERGO. Co do tego zużywania to mamy porównanie do CLASSENA z pokoi dzieci gdzie bawią się bardziej intensywnie. Może wynika to z tego że CLASSEN jest taki jakby chropowaty a WIPARQUET gładki.

  7. #167

    Domyślnie

    Przecież WIPARQUET to rodzaj Classen. Classen ma kilka rodzajów, każdy rodzaj kilka klas twardości. Rafałek wprowadzaszw błąd, podawaj dokładne dane.

  8. #168
    Guest

    Domyślnie

    Classen Presto a pod nimi płyta wyciszajaca a pod nia folia i na razie super.

  9. #169

    Domyślnie

    mojave
    Na razie jako gości to mieliśmy tylko moich i żony rodziców. Moi rodzice sami nie lubią jak się po domu chodzi w butach więc sami zdejmują, rodzika żonki z bóle ale też zdejmuje.
    Ciekawy jestem jak wygląda twoja łazienka po wizycie gości w butach gdy jest chlapa i błoto na zewnątrz. Mi sie nie uśmiecha po każdej wizycie gości prać dywaniki i zmywać podłogę (ale może ja jakiś dziwny jestem).

    Ale jak ktoś wcześniej tutaj napisał w tym wątku ta dyskusja nie ma sensu bo temat był już wałkowany. Najważniejsze, że każdy u siebie robi to co jemu pasuje.
    Pozdrawiam,
    Robert

    Zdjęcia mojej chatki: http://tinyurl.com/owx8f

  10. #170
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobo30
    Przecież WIPARQUET to rodzaj Classen. Classen ma kilka rodzajów, każdy rodzaj kilka klas twardości. Rafałek wprowadzaszw błąd, podawaj dokładne dane.
    Czy rodzaj Classena czy tylko Calssen to firmuje ciężko powiedzieć po opakowaniu. Z opakowania wynika, że produkowane jest inaczej lub gdzie indziej. Dla mnie wygląda to jak grupa producentów co nie zmienia faktu, że różnica między produktami jest znaczana.
    Możesz mi jeszcze powiedzieć na czym ma polegać to wprowadzanie w błąd? Bo może być tak jak z WV i Skodą niby to wszystko WV ale jakby co innego...

  11. #171

    Domyślnie

    Bo może być tak jak z WV i Skodą niby to wszystko WV
    jak juz to:
    VW
    pozdrawiam ciepło)

  12. #172
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Mam cytrynę to mogę nie wiedzieć

  13. #173

    Domyślnie

    Rafałek pisał już o gładkości paneli, ale troszke zakrecona to wypowiedź więc prosze też innych o info, czy lepiej kupić gładkie panele, czy te z imitacja słoji drewna. Nadmienię że co do firmy nie mamy juz wątpliwośći _CLASSEN

  14. #174
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    To ja jeszcze dodam w sprawie tych gładkich - są mniej praktyczne - widać na nich wszystkie ślady i plamki. Na tych z imitacją jest to mniej widoczne.

    Teraz może trochę o gustach ale warto poszukać paneli ze wzorem deski a nie klepki. Moim zdaniem deska prezentuje się lepiej - przynajmniej we wiązie.

  15. #175
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rs6000

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    165
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał slaweksie
    Rafałek pisał już o gładkości paneli, ale troszke zakrecona to wypowiedź więc prosze też innych o info, czy lepiej kupić gładkie panele, czy te z imitacja słoji drewna. Nadmienię że co do firmy nie mamy juz wątpliwośći _CLASSEN
    Witam
    Zdecydowanie polecam wiąz z Classena - poprostu rewelka. Super wzór i baaardzo praktyczne w utrzymaniu - słowa eksperta czyli mojej zony

    Pozdro
    Testy wydajności są jak seks. Wszyscy chcą tego, każdy wie, jak to zrobić, ale nikt nie wie, jak porównać wydajność.

    Dziennik

  16. #176
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    WIąz jest o tyle ciekawy, że dostosowuje się odcieniem do ścian. Może da się to zaobserwować na fotkach w dzienniku. W pokoju o ścianach piaskowożółtych jest bardziej piaskowobrązowy, w pokoju o ścianach zielonkawych mają lekko seledynowy odcień.

    Uwaga do ukłądania - przed rozpoczęciem prac warto przesortować panele wzorami. U mnie było chyba 5 typów wzoró. Poszczególne wzory łądnie (prawie niezauważalnie) łączą się na długość (przechodzenie słojów) przez co uzyskuje się efekt jakby byłą to jedna długa deska. Jako, że ja wysortowałęm 5 wzoró więc powielają się w takiej kolejności więc na prawdę ciężko jest się dopatrzeć podobnych desek.

    Zamki są dobrze nawoskowane przez co świetnie się składają - niekiedy wystarczy tylko lekkie ponowne uniesienie i nie widać szczelin tak się same spasowują.

  17. #177

    Domyślnie

    Też zakupiłem b ładne panele classena do sypialni na górę, choc wczesniej planowałem deskę barlinecką. Wygląd podobny, cena x2, a przeciez to tylko sypialnie. W sprzedaży sa tez pianki pod panel o gr 0,5 cm. Czy ta grubość wyeliminuje nieco efekt stukania?
    Cezar

  18. #178
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Z tym stukaniem to się zastanawiam czy bardziej nie zależy od tego w czym się chodzi?

  19. #179
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rappek

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    3

    Domyślnie panele podłgowe z połyskiem

    Witam!!!!
    Poszukuję paneli podłogowych z połyskiem błyszczące a nie matowe. Czy ktoś z producentów produkuje coś takiego jesli tak to czekam na propozycje tych paneli.
    Pozdrawiam

  20. #180
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie

    Barlinek (deska barlinecka) ma taką opcje jak połysk. Na zamówienie.

Strona 9 z 48

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony