dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 21 z 45
Pokaż wyniki od 401 do 420 z 883
  1. #401

    Domyślnie

    firanki nie są tragiczne - nie lubię wzorzystych, ale zdecydowanie zostałabym przy czymś prześwitującym. macie rolety, więc ich funkcją nie jest zaciemnianie, a jedynie ocieplenie okna.
    obok telewizora nie stawiałabym nic, bo to w końcu przejście. ewentualnie proponuję tv na ścianę a pod spód jakąś fajną, długą szafkę na sprzęt rtv. fajnie byłoby tam powiesić obraz w kolorach nawiązujących do tego 1. może na kanapę rzućcie jakąś granatową poduchę, żeby połączyć kolorystycznie te elementy (może podkładki na stół w tym kolorze?)

  2. #402

    Domyślnie

    eh wielki ten narożnik i niezbyt urodziwy moim zdaniem, ale żeby trochę to zniwelować - pobawiłabym się bielą i szarościami. jasny popiel na ściany, meble o szarym odcieniu (dąb olejowany np.), a dodatki w bieli - jakiś futrzako-dywanik, duże passepartout wokół obrazków. można wprowadzić elementy ciemnego drewna - fajny klimatyczny zegar na ścianę i nawiązująca komódka

  3. #403
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar AJa?!
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa, Kielce
    Posty
    366

    Domyślnie

    popieram duś firanki proste białe prześwitujące- nie dodawałabym jakiś dodatkowych wzorów
    np. http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10070262
    przydałby się jakiś granatowy akcent w strefie telewizyjnej - poducha , narzuta, wazon..
    obok telewizora nic bym nie wieszała - żeby nie było "konkurencji"
    Ewentualnie - jeśli to w chodzi w grę - jakoś większą szafkę pod telewizor, i ewentualnie tv powiesić - raczej powiesiłabym go bliżej środka ściany-bo na razie wydaje się 'wepchnięty w kąt"
    a ten barek pod schodami wygląda tragicznie. W ogóle nie pasuje do drewnianych schodów. Może go przestaw pod okno?

  4. #404
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    alevandra

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziękuję za propozycję. Poszukam jakiejś ciekawej szafki pod tv. Powieszę też tam obraz z granatowym akcentem.
    Nie wiem za bardzo własnie co z tym barkiem zrobic - gdzie się go nie postawi to nigdzie nie pasuje a mąż się uparł. Stał też koło okna i tam też nie za ciekawie wyglądał...

  5. #405

    Domyślnie

    walcz o eksmisję tego ustrojstwa. ani to ładne, ani tym bardziej pasujące do waszego wnętrza.
    poza tym - ile wy macie wzrost, że korzystanie z niego w takim ustawieniu jest wygodne?! zdaje sobie, że ja jestem człowiekiem wysokim i to nawet bardzo, więc perspektywa pewnie neico zachwiana, ale żeby nie zawadzić głową, to musielibyście mieć po 1.50 chyba

  6. #406
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    PSc, a ja sugeruję wykupienie reklamy, a nie takie dzikie praktyki

  7. #407
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jakby to była reklama to zasugerowałby wytapetowanie nawet sufitu

  8. #408

    Domyślnie

    dziękuję wszystkim za pomoc, zawsze zazdrościłam ludziom, którzy mają taką swoistą wyobraźnię przestrzenną, która pozwala ustawiać przedmioty bez ich fizycznej obecności
    a teraz jeszcze jedno pytanie, bo zasłony zostają, podszyję je na żółto albo na czerwono zależnie od tego na którą opcję się finalnie zdecyduję, do tego w tym samym kolorze uszyję poszewki na poduchy i powiedzcie mi jeszcze czy będą do tego pasowały:

    nad narożnik
    a do tego stołu

    pasuje konkretnie to krzesło?

    czy lepsze by było to proste, które wkleiłam wcześniej w kolorze żółtym? moim zdaniem tamto lepsze, ale to znowu bardziej mi się podoba
    no i jeszcze światło

    albo


    będzie to razem jakoś grało? czy zrobiłam sobie zlepek z przedmiotów, które mi się podobają a nieszczególnie do siebie pasują? ;>

    z góry dziękuję za każdą pomoc

  9. #409
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    stół i krzesło tak. Obraz i żyrandole tak. Razem - nie.

  10. #410

    Domyślnie

    ja bym z tym obrazem widziała taki cięższy klosz, dający raczej przygaszone światło. no i obraz tak - plakatom w tym stylu mowię nie.

  11. #411

    Domyślnie

    rolety odpadają bo:
    1. wdziałam jak wyglądają po 3 latach użytkowania, brudne a po praniu nie układają się odpowiednio
    2. mieszkam na wsi i często w lecie wpada do domu robactwo, nie chcę biegać za robalami z nadzieją, że upoluję je w miejscu w którym będę mogła uderzyć, zasłonkę upiorę bez zbędnych komplikacji.
    3. niedawno kupiłam te zasłonki i nawet nie próbuję sobie wyobrazić miny męża gdy mu mówię, że je wyrzucamy

    no ale dobra myślicie, że nie da się stworzyć fajnego salonu przez te zasłonki i kanapę? to może chociaż jakiś znośny? taki żeby nie kuł w oczy jak odwiedzi mnie ktoś kto ma trochę wyczucia
    @Elfir to nie mam pomysłu na światło, nie nasuwa Ci się jakiś konkretny model, który by pasował to tego obrazu?
    tym się nie da tego stołu i obrazu połączyć?

    Pozdrawiam

  12. #412
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Do tego obrazu pasują kryształowe żyrandole. Nie pasują tylko plastikowe krzesła.
    Ten obraz to czyste Art Deco. W tych czasach stosowano często kryształy, ciemne kolory, tapicerowane krzesła.

    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 07-12-2010 o 19:49

  13. #413

    Domyślnie

    dzięki, to już się nie wygłupiam z tymi łączeniami na siłę
    ale przyznam, że chyba reszty do obrazu nie dobiorę, więc zostaję przy stole i fotelach, zmieniam żyrandol i obraz
    do plastikowych krzeseł pasuje coś w tym stylu?

  14. #414
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ogólnie - nowoczesne malarstwo.
    Na przykład dobre byłyby obrazy Warhola. Bo te plastikowe krzesła w stylu Ghost P.Starcka (czyli współczesna wersja "ludwików") to zabawa z formą, jak u Andy'ego.

  15. #415

    Domyślnie

    Cytat Napisał Euni Zobacz post
    dzięki, to już się nie wygłupiam z tymi łączeniami na siłę
    ale przyznam, że chyba reszty do obrazu nie dobiorę, więc zostaję przy stole i fotelach, zmieniam żyrandol i obraz
    do plastikowych krzeseł pasuje coś w tym stylu?
    \

    Bardzo fajny obraz
    Zapraszam do dziennika remontowego
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...%C5%84skim-%29
    Kostka moich marzeń czyli dom w stylu hiszpańskim

  16. #416

    Domyślnie

    @alladym71 wolę chyba jednak ten z Twojej wizualki, chociaż przyznam, że obrazy tego typu nie przemawiają do mnie. Myślę, że ja bym była w tej grupie która ogląda wieszak na ubrania na wystawie sztuki współczesnej w jednej z reklam samochodu

    a teraz test, sprawdźmy czy dobrze was zrozumiałam


    albo

    obie wersje mi się podobają, chociaż ta druga jakoś bardziej do mnie trafia, pokuszę się nawet o stwierdzenie, że da się w niej przeżyć te moje praktyczne zasłonki
    dodam do tego jeszcze jakąś meblościankę w kolorze krzeseł (wenge mi się marzy ale nie znalazłam takiego krzesła dlatego jaśniejsze) i obszyję poduszki na kolor siedzisk. będzie? ;>

  17. #417

    Domyślnie

    jeśli wrzucisz tam wenge, to przy takich bądź co bądź ciemnych barwach - dalej będzie smutno. czerwień tak, ale dodałabym eszcze np. biel - może by ten stolik kawowy zmienić? kudłaty dywanik? biała/ srebrna lampa?

  18. #418
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Euni,
    wenge Famegu - bo takie krzesło wkleiłaś - nie jest czarne, jest czerwonawo-brązowe. Zobacz u mnie - stolik to wenge naturalne, fotele "wenge" Famegu:



    Bardziej podoba mi się pierwsza wersja - trzeba pamiętać, co masz w kuchni. I nie dawaj, błagam, lampy z kryształkami

  19. #419
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tamara Lempicka ma to do siebie, że jej obrazy mają żywe kolory.

    Spójrz poniżej - salon nawiązujący do art-deco:

    Przede wszystkim udekorowanie ściany na styku z sufitem szeroką, ale prostą listwą sztukateryjną. Podbije szarość ścian a jednocześnie rozjaśni ciemne kąty. Takie same listwy daj wokół drzwi i szeroki pas listwy przypodłogowej.
    Art-deco to luksus. Podkreśli to kolor złoty w lampie z kryształkami, jasno-złociste poduszki, jasno-złociste pasy na zasłonach (kolor szampana).
    Krzesło nie w stylu ludwika tylko geometryczne, z jasnym obiciem. W tym samym kolorze, co obicie krzesła, blat stolika. Na obrazie dużo bieli z dodatkiem czerwieni. Czerwień pojawia się też na szarych poduszkach i w lamówce zasłon.

  20. #420
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jeśli chcesz użyć we wnętrzu tego krzesła w stylu P.Starcka, to kieruj się raczej w lata 70-te, obłości:

    np. taki stolik

Strona 21 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony