dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 45
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 883
  1. #61

    Domyślnie

    hm....musze pomyslec nad tym tv...choc mi sie wydaje ze akurat nie bedzie z tym problemu....

  2. #62

    Domyślnie

    salon , bardzo ładny. Super oswietlenie i fajny dekor na ścianie. Też bym zamieniła miejscami komode i TV. Wg mnie, po tej zmianie będzie sie wygodniej oglądało TV.

  3. #63

    Domyślnie

    sprobuje z tym przestawieniem tv , moze rzeczywiscie tak bedzie wygodniej....
    zamienic mebel zawsze mozna

  4. #64
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Justyna&Leszek
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    wielkopolskai, Poland
    Posty
    80

    Domyślnie Aranżacja salonu - proszę o propozycje

    Kochani może pomożecie mi z aranżacją mojego salonu.
    Tak wyglądała wstępna wersja podczas projektowania domu naszkicowana przez architekta, ale ja planuję zrobić wypoczynek narożnikowy. Odpowiada mi nowoczesny styl, bo mam już dosyć stylowych mebli w bloku. Podoba mi się np. ten

    Może ktoś z was wymyśli coś fajnego.


    Na ścianie po lewej stronie przy drzwiach tarasowych ma być wysunięta ściana z tv.
    W rogu między kuchnią a jadalnią planuję wstawić narożnikową witrynę a po przeciwnej stronie może... barek??
    Trochę denerwuje mnie ta pusta przestrzeń między salonem a schodami. Podczas projektowania tego nie zauważyłam, a w realu jak już stały mury to było za późno żeby coś zmieniać.
    Może wymyślicie coś co zapełniłoby tą przestrzeń.
    Myślałam, żeby pokombinować coś z zawieszanymi sufitami, np. coś takiego:

    Kolory mi jak najbardziej odpowiadają. Może wypoczynek kupić w ciemnym brązie (skóra) a krzesła do jadalni beżowa skóra albo odwrotnie.
    Wszelkie sugestie mile widziane.
    ...

  5. #65
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Justyna&Leszek
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    wielkopolskai, Poland
    Posty
    80

    Domyślnie

    Faktycznie mamy podobny układ. Nawet już kiedyś byłam gościem w twojej galerii
    Salon ma ok. 50m2 plus komunikacja 15m2
    ...

  6. #66
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    JackBrown

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Druga aranżacja śliczna. Tylko nie zapomnij myśleć aranżując mieszkanie myśleć też o użyteczności i wygodzie, a nie tylko o wyglądzie. My tak zrobiliśmy z salonem, tv w dziwnym miejscu posadziliśmy, ni w ząb ni w pietruszkę szło oglądać... Trzeba było kolejne przemeblowanie, a na wiosnę remont:/. Jeszcze fajnym pomysłem jest "pomalować" niektóre ściany coś jak stiukiem weneckim, marmurem. Z farb magnat style jest taki produkt. Chyba na wiosnę dwie ściany sobie pomalujemy, przy okazji zmiany w salonie.

  7. #67
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Justyna&Leszek
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    wielkopolskai, Poland
    Posty
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dagi31
    ja ci powiem,ze tez mam taka pustke koło schodow i bardzo ja sobie teraz cenie...przestronnie wygląda dom. Zobaczysz jak wejda goscie, dzieci beda gonic...na razie zostawiłabym "ja" w spokoju. A co do reszty- powinno byc ok z tym zagospodarowaniem rogów i szafka pod telewizor.Tylko czy tam nie bedzie ci padało słonce cały czas??To wazne!
    od wschodu mamy taras ale tv i tak oglądamy tylko wieczorami więc światłem się zbytnio nie martwię.

    Skoro mamy bardzo podobny układ to mam do Ciebie małe pytanko. Trochę tu na forum naczytałam się narzekań na otwarte kuchnie - że zapachy, że idać garnki, itp. czy to faktycznie jest uciążliwe?
    Należę do ludzi lubujących się w ładzie i porządku więc nigdy nie mam sterty naczyń do zmywania. Zaraz po posiłku są one sprzątane do zmywarki lub zmywane więc to raczej dla mnie nie jest problem. Ale co z zapachami?? Czy faktycznie lepiej byłoby tą kuchnię zamknąć??
    ...

  8. #68
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Justyna&Leszek
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    wielkopolskai, Poland
    Posty
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał JackBrown
    Druga aranżacja śliczna. Tylko nie zapomnij myśleć aranżując mieszkanie myśleć też o użyteczności i wygodzie, a nie tylko o wyglądzie. My tak zrobiliśmy z salonem, tv w dziwnym miejscu posadziliśmy, ni w ząb ni w pietruszkę szło oglądać... Trzeba było kolejne przemeblowanie, a na wiosnę remont:/. Jeszcze fajnym pomysłem jest "pomalować" niektóre ściany coś jak stiukiem weneckim, marmurem. Z farb magnat style jest taki produkt. Chyba na wiosnę dwie ściany sobie pomalujemy, przy okazji zmiany w salonie.
    O tym żeby móc oglądać tv z salonu i jadalni pomyśleliśmy dlatego też ma być wypoczynek narożnikowy żeby nie było z tym problemu.

    Co do aranżacji ścian to myślałam żeby na ścianie przy kominie i z tyłu za wysuniętą ścianą z tv zamontować imitację łupka, wygląda to mniej więcej tak:



    Można go kupić w castoramie.
    ...

  9. #69
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Justyna&Leszek
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    wielkopolskai, Poland
    Posty
    80

    Domyślnie

    Może Wam pomogę w tej aranżacji moimi pomysłami, żeby Was trochę ośmielić

    Na ścianie przy drzwiach tarasowych planuję zamontować plazmę na wysuniętej ścianie zrobionej z k/g (wstępnie planuję ją zrobić w ciemnym kolorze brązowym) a za nią dać jakieś światło i na bokach planuję dać imitację łupka.
    Wyglądałoby to mniej więcej tak:



    Myślę jeszcze czy na dole nie zrobić wówczas półek, na których można postawić coś ładnego



    Co o tym myślicie? A może ma ktoś z Was coś podobnego lub gdzieś widział? Bo jestem ciekawa jak to wygląda w realu.
    ...

  10. #70

    Domyślnie doradźcie, czy wykusz pasuje do tej kuchni i salonu?

    Doradźcie, proszę!

    zawsze zachwycały mnie wykusze w domach angielskich i amerykańskich, takie do siedzenia na poduchach, albo wpuszczające mnóstwo światła do wnętrza, w salonie.
    Wymyśliłam sobie, by w moim projekcie (Marysia II z archipelagu) doprojektować 2 wykusze: mały (płytki) frontowy, w kuchni, i drugi w salonie, na tej wysuniętej części. u góry ma być balkon, więc akurat wykusz miałby dla niego oparciem.

    czy to dobry pomysł???

    Dodam, że okna będą duże, białe, ze szprosami, bez okiennic, proste, nie łukowate.




  11. #71

    Domyślnie

    Hmm .. Wdlg mnie ten wiekszy z tylu Jak najbardziej poniewaz wiem ze bedzie balkon nad nim i bedzie ladnie wygladalo i bedzie takze uzyteczne.Natomiast niewiem jak bedziewygladam wykusz od frontua dokladniej wykonane nad nim zadaszenie Wiec z tyly jaknajbardziej ale oba wykusze zapewnie beda wygladaly sympatycznie do stylu domu.

  12. #72
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Justyna&Leszek
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    wielkopolskai, Poland
    Posty
    80

    Domyślnie

    Fajnie byłoby przybajerzyć jakoś salon np. akwarium w ścianie. Ślicznie to wygląda ale pewnie to drogie w realizacji i trudne w utrzymaniu??


    Mam wielki problem z aranżacją wnętrza domu. Za dużo rzeczy mi się podoba i nie wiem na co się zdecydować.
    Nie wiem jak to wszystko razem poukładać, żeby wyglądało elegancko i gustownie.
    Myślałam o zatrudnieniu dekoratora wnętrz, ale tego co koleżanka mi poleciła to raczej nie wezmę, bo zażądał 70zł/m2. A mój salon ma ok. 50m2 licząc z jadalnią. Buuuu........

    Jak oglądam niektóre realizacje na forum to nie mogę wyjść z podziwu jak mają ślicznie urządzone wnętrza. Przychodzi mi tu na myśl od razu dom Toli, który chyba każdy widział i nie ma osoby, która by nie westchnęła przeglądając jej fotki.

    Czy Wy również mieliście takie dylematy??
    ...

  13. #73
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    Cytat Napisał Justyna&Leszek

    Mam wielki problem z aranżacją wnętrza domu. Za dużo rzeczy mi się podoba i nie wiem na co się zdecydować.
    Nie wiem jak to wszystko razem poukładać, żeby wyglądało elegancko i gustownie.
    Myślałam o zatrudnieniu dekoratora wnętrz, ale tego co koleżanka mi poleciła to raczej nie wezmę, bo zażądał 70zł/m2. A mój salon ma ok. 50m2 licząc z jadalnią. Buuuu........
    Czy dobrze policzyłam, że to jakies 3,5 tys? Ciekawe, jaki to jest procent w stosunku do ogólnego kosztu domu? Myślisz, że dużo?!?...

    Cytat Napisał Justyna&Leszek
    Jak oglądam niektóre realizacje na forum to nie mogę wyjść z podziwu jak mają ślicznie urządzone wnętrza. Przychodzi mi tu na myśl od razu dom Toli, który chyba każdy widział i nie ma osoby, która by nie westchnęła przeglądając jej fotki.
    Btw, chyba nie widziałam domu Toli, możesz wrzucić linka, chętnie skorzystam z kolejnej nspiracji...

    Cytat Napisał Justyna&Leszek
    zy Wy również mieliście takie dylematy??
    Rany, ileż ja mam dylematów. A to dopiero połowa roboty, teraz męczy mnie np. kolorystyka elewacji. Mam nadzieję, że w nowym roku uzyskam nowe spojrzenie na sprawę, bo się całkiem zapętlilam...

    pozdrawiam,
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  14. #74
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Justyna&Leszek
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    wielkopolskai, Poland
    Posty
    80

    Domyślnie

    Prawie dobrze policzyłaś, bo licząc z korytarzem to ok. 4 tys.zł za salon z jadalnią!!!
    A co z resztą domu???
    Może to i nie dużo dla niektórych. Nawet na ścisłość mnie też na to stać, bo w końcu dom buduje się raczej raz w życiu. Ale z drugiej strony jak pomyślę, że za tą kasę miałabym już kafelki to zastanawiam się co robić? Muszę się z tym jeszcze przespać.

    Jeżeli chodzi o domek Toli (myślę, że nie będzie miała mi tego za złe) - to możesz go obejrzeć tutaj:
    http://forum.muratordom.pl/dom-toli,t27312.htm

    Pozdrawiam
    ...

  15. #75
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego, czy będziesz zadowolona z efektu pracy dekoratora (btw, dekoratora, czy projektanta wnętrz?). Jeżeli tak, to dość niska cena...

    Dzięki za link do domku Toli. Rzeczywiście, piękny. A ogród to po prostu marzenie...
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  16. #76
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wykusz z przodu zepsuje bryle budynku, poza tym skomplikuje dach, obrobki blacharskie, sposob odprowadzenia wody. O wiele lepiej wykusz zrobic z tylu, pod balkonem - balkon bedzie wtedy jego zadaszeniem. Nie wprowadza wtedy wiele zmian do konstrukcji budynku, wymaga jedynie przeprojektowania balkonu.

  17. #77

    Domyślnie

    wykusz jest fajny ale jest z nim masa problemów. Już murarze mi się skarżyli że ścianę murowali jeden dzień a wykusz 4 dni. Przy więźbie to samo, cały dach zajał tyle czasu co wykusz. Cięcie dachówki - znów to samo. Potem odprowadzanie wody, dodatkowe rynny, ocieplenie tego.
    Wiem że ładne ale przysparza kosztów niemiłosiernie.

    Acha - konstrukcja domu nie za bardzo ma się na czym oprzeć - może nie być tak prosto to przekonstruować !

  18. #78

    Domyślnie

    Myślałam, by wykusz od frontu (w kuchni) był płytki, by nie powodował konieczności przeprojektowania dachu, tylko by się pod nim zmieścił:



    W ogóle dom ma być utrzymany w stylistyce jak na poniższych zdjęciach (z pracowni Stylowe Domy p. Szewczyka) - kolorystyka stonowana, ciemna (antracytowa, szara itp) dachówka, białe okna szprosowe, elewacja podobna do tych 2 zdjęć.






    Uparłam się na wykusz, choć nie wiem, na ile taki płytki będzie funkcjonalny, ale jest ładny

    Będę wdzięczna za Wasze dalsze uwagi.

  19. #79

    Domyślnie

    ja bym - na podstawie twoich zdjec dała na 100% ten nad balkonem, a z przodu - jak w tych innch projektach moze byc tez ciekawie
    widziałm oststnio w tv jak w takim wykuszu b. płytkim dali wmontowaną miedzy sciany do samego okna ala kanapę/ławę z mnóstwem poduszek i powiekszało to wizualnie pokój a takze było miluskie miejsce do siedzenia

  20. #80
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Asiek i Jacuś
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    133

    Domyślnie

    Oj ja też mam ciagle takie dylematy, ale ostatecznie stwierdziłam, że jak dekorator za mnie dowaliłby całą twórczą robotę to potem bym strasznie żałowała, że to nie "moje dzieło". Jednak satysfakcja z własnego kreowania swojego zakątka kusi mnie za bardzo, żeby komus to oddać. Zatem będe wojować sama. A po próbce Twoich pomysłów widzę, że idziemy w zbliżonym kierunku ja też planuję jakiś łupkopodpbny kamień na jedną ścianę w salonie i ramach poszukiwania swoich inspiracji będę z ciekawością Cie podglądać - jeśli pozwolisz

Strona 4 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony