dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 43 z 45
Pokaż wyniki od 841 do 860 z 883
  1. #841
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    swiattt

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie Salon..

    Mamy problem z zaplanowaniem salonu. Ma tam być telewizor, kanapa+ mały stolik i trzeba gdzieś zmieścić jadalnie, żeby chociaż na 6 osób był stół+krzesła oraz chcemy tam dać półkę do ziemi z książkami, bo sporo ich mamy. Mamy taki stary ładny okrągły stół, chciałabym go gdzieś postawić. Może macie pomysły jak to rozmieścić? Pierwotnie myśleliśmy żeby powiesić TV na ścianie od salonu nad pokojem 3 ale doszliśmy do wnosku, że pok. 3 będzie kuchnią, a tam chciałabym zrobić przestrzeń i powiększyć drzwi chociaż do 1,5m a drzwi na wyjście na taras zmienić na podwójne, no i TV dać na ścianie tam gdzie stoi teraz stół na projekcie, fajnie bo tam też jest kominek i był by miły zakątek, ale tam jest aż 6m do sofy, więc źle będzie oglądać z tak daleka..szok. Jak to ogarnąć? Da się wogóle na takiej przestrzeni rozsądnie to jakoś rozmieścić?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	135202  

  2. #842
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Może tak:


    Można tez inaczej ustawić meble w kuchni i dac tam mały stolik.

  3. #843
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    swiattt

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie salon

    Elfir, dziękuję za zainteresowanie Dobry pomysł z rozstawieniem mebli w salonie. Szafa przy p.3 nie wejdzie, bo damy tam podwojne drzwi balkonowe, oraz 2m wejście do p.3, który bedzie kuchnia w nowej wersji, a kuchnia pokoikiem. Tak zastanawiam się nad Twoją zmianą schodów na taras, czemu tak proponujesz? Bo my chcieliśmy zrobić takie zejście jak było i tam zrobić taras na ziemi, projektant doradził tak nam, że zamiast balkonu zejście i taras na ziemi. Fajnie z tym salonem pomyślałeś. Pewnie i tak ustawimy sofę i stół Dziś koparka zaczęła wykop robić.. od 7 do 18:00 .. szok, miało to zająć max 8h.. a tu w pon. trzeba kończyć jeszcze..a każda godz. to 100zł..

  4. #844
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zejście na wprost było w zasadzie koło podjazdu do garażu, a więc mało atrakcyjny widok na betonową połać kostki. Stąd pomyślałam, aby kroki spacerowicza skierowac w bok, dalej od zjazdu.
    Wielkośc tarasu jest opcjonalna, może być mniejsza. Dużo zależy od tego jaki jest układ domu na działce. Założyłam że wjazd do garażu jest od głównej ulicy, stąd schodzenie z tarasu na wprost byłoby mało atrakcyjne. Schodzenie w bok mogłoby się otwierać na ogród, a od ulicy być przesłonięte kratownicą na pnącza.

  5. #845
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    swiattt

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Rozumiem już, akurat w naszym przypadku wyjście na taras jest od strony ogrodu, a wjazd na działkę z lewej strony. Też wciąż zastanawiamy się jak zaprojektować ten taras, czy po granicy stawiać płot, potem jakiś murek, bo tam droga idzie.. i tam zrobić grila na stałe, altankę, czy tylko wyłożyć kostkę brukową, ustawiać parasole na lato i krzesełka ze stolikiem, dalej zaplanować piękny ogród, nie wiem..wszystko już ruszyło, a każdy dzień to tysiące nowych pytań..

  6. #846
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Leoneq

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Kod pocztowy
    83-010
    Posty
    21

    Domyślnie

    Witam

    Mamy salon do urządzenia

    Salon ma 18m2

    Chcielibyśmy narożnik i kilka propozycji jest

    Jedno okno/drzwi sie otwiera na balkon ( tam gdzie jest klamka ) także tego zastawić raczej byśmy nie chcieli

    Chyba ze inny układ jeszcze ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SALON1.JPG
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	43,6 KB
ID:	142925Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SALON2.JPG
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	52,7 KB
ID:	142926Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SALON3.JPG
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	52,0 KB
ID:	142927Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SALON4.JPG
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	52,6 KB
ID:	142928

  7. #847
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    najrozsądniejsza (jesli upieracie się przy kanapie narożnikowej) jest wersja nr 3

  8. #848
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Seger

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-472
    Posty
    16

    Domyślnie

    Powitać,

    potrzebuje rady.

    Salon 30 m2.

    Na podłogę chce coś takiego:



    Znalazłem nawet w Leroju bardzo podobne:



    W hallu, łączy się tak jakby z salonem:



    W salonie meble biały połsyk + komplet 3+2 czarna skóra.

    Nie będzie za szaro jak podłoga w hallu + salon + kuchnia szara?

    Mam największy probkem ze ścianą TV, jaki stiuk połozyć? Myslałem nad ciemnym grafitem, może czarny?

    Pomóżcie

    cheers,
    Seger

  9. #849
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Szarośc mozna przełamać limonkowymi, bakłażanowymi lub pomarańczowymi dodatkami - poduszka, wzór na zasłonach, lampa itp.

    Obawiam się jedynie, że czarna kanapa na tak delikatnej w kolorystyce podłodze będzie wyglądać zbyt przytłaczająco i wyzywająco.
    Skóra wogóle mi nie pasuje do takiego świetlistego pokoju. Bardziej do ciepłych odcieni drewna (np. orzech)
    Tak jak tu:



    Jeśli priorytetem jest czarna skóra dałabym czarną podłogę i białe meble lakierowane. Albo przynajmniej duże powierzchnie ścian na matową czerń (czyli nie stiuk, bo się błyszczy). Albo jakieś inne jeszcze meble w czerni.

    czarna kanapa i elementy w czerni:


    czarne meble na czarnej podłodze:




    Zobacz sobie wnętrza zaprojektowane przez Monikę Goszcz - specjalistę od kontrastów bieli i czerni: http://goszczdesign.com/

  10. #850
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Seger

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-472
    Posty
    16

    Domyślnie

    Elfir,

    dziękuję za odzew.

    Priorytetem jest raczej ta podłoga, bo mega mi się podoba.

    Na ścianę TV rozważałem jeszcze coś takiego:



    bądź, coś jak taki beton - za tym jestem najbardziej.



    I wtedy 3+2 w materiale:



    + meble biały połysk

    + dywanik pod stolik kawowy:



    Jakies sugestie?

    cheers,
    Seger

  11. #851
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tak lepiej i oczywiście beton na ścianie
    Imitacja kamienia to zawsze imitacja.

  12. #852
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krasia1

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-515
    Posty
    16

    Domyślnie

    Witam,

    przede mną wyzwanie - użądzić salon z aneksem kuchennym. Problem jest następujący - mieszkanie jest na poddaszu, a więc ze skosami, ścianka kolankowa ok. 75 cm, nachylenie pod kątem 45 stopni.
    Powierzchnia użytkowa ok. 29 m2; 4,80 x 7,12 m.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon 1.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	143549

    Aneks kuchenny w kształcie litery L, ścianka pomiędzy aneksem a pokojem dziennym zostanie wyburzona - myślałam, żeby postawić tam stół jadalniany rozkładany. Niestety nie mogę przysunąć go całkowicie do ściany ze względu na ten skos.

    Początkowo planowałam zrobić ściankę TV na tej ścianie, która łączy się z łazienką (dł. ok. 3,72 m), a narożnik (2,5 x 1,6), który posiadam, ustawić na środku - tyłem do kuchni. Jednakże wydaje mi się, że zagracę w ten sposób pokój i brak będzie przestrzeni. Macie jakieś propozycje? Jeżeli trzeba będzie, to kupię nową kanapę.

  13. #853

    Domyślnie

    Seger,
    poniżej moja propozycja, żeby nie było zbyt szaro.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	milkshake_jesion.jpg
Wyświetleń:	234
Rozmiar:	33,2 KB
ID:	143554Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	milkshake_jesion.jpg
Wyświetleń:	234
Rozmiar:	33,2 KB
ID:	143554

  14. #854
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krasia1

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-515
    Posty
    16

    Domyślnie

    Zamieszczam jeszcze zdjęcia salonu:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon 1.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	143776Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon 5.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	143777
    oraz aneksu kuchennego: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia 4.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	143778, a także ponownie proszę o sugestie w sprawie rozplanowania przestrzeni.

  15. #855

    Domyślnie

    Mam ogromną prośbę - pomóżcie zdecydować czy drzwi tarasowe powinienem dać po prawej strone (prawe) czy po lewej (lewe) ???

    Dotychczas zakładałem, że aby nie wadzić skrzydłami wewnątrz zrobię od lewej (patrząc od środka) stałą szybę na 1/3 szerokości i dwa wąskie skrzydła na reszcie (2/3 szerokości). Ale przy zamawianiu okien i sprawdzeniu jaką część "widoku" zabiorą same profile w takim układzie, zmieniłem zdanie. Chcę dać jedno skrzydło i resztę stałe szkło. I teraz u licha nie wiem po której stronie je dać - z jednej jest przejście do kuchni (względnie szerokie), a z drugiej pewnie będzie jaki fotel czy narożnik. Ja jednak skłaniam się do drzwi po prawej (od kuchni), ale pewności nie mam, a muszę się chyba do końca weekendu decydować (oferta promocyjna na okna wygasa niebawem). Załączam szkic. Help!
    PS. "przesówka" bardzo niechętnie, bo mamy bardzo ciasny budżet
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	taras-drzwi-1a.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	64,2 KB
ID:	144261  

  16. #856

    Domyślnie

    Najlepszym rozwiązaniem będzie tak jak na rysunku. Drzwi tarasowe będziesz otwierał rzadko, więc nie będą one przeszkadzały. Zresztą w oknie ustawionym na krawędzi muru skrzydło balkonowe będzie się otwierała góra 60 cm w światło salonu. Pomyśl tylko nad stronami otwierania. Wydaje mi się, że lepsze będzie okno lewe. Jeśli latem będziesz ucztował na tarasie, nie będziesz musiał obchodził otwartego skrzydła.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  17. #857

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Najlepszym rozwiązaniem będzie tak jak na rysunku. Drzwi tarasowe będziesz otwierał rzadko, więc nie będą one przeszkadzały. Zresztą w oknie ustawionym na krawędzi muru skrzydło balkonowe będzie się otwierała góra 60 cm w światło salonu. Pomyśl tylko nad stronami otwierania. Wydaje mi się, że lepsze będzie okno lewe. Jeśli latem będziesz ucztował na tarasie, nie będziesz musiał obchodził otwartego skrzydła.
    Przez weekend zrobiłem sobie na miejscu symulację skrzydła (drabiną ) i dla przejścia 75cm skrzydło wejdzie do środka na jakieś 75 (wąski mur 18cm), i chyba byłoby znośnie (zważywszy jak nie znoszę komarów czy innych muszek zwykle będzie zamknięte).

    Jeśli chodzi o "stronność" to chyba jednak skłaniam się do prawych - bo primo wypadają w ciągu komunikacyjnym, secundo nie grozi im "kolizja z wypoczynkiem" (zmierzyłem i do ściany mam 1,6m, przejście do kuchni 1,55), no tylko to uczotwanie....Jeszcze rozważam czy dla takich szyb (bez przewiązki) nie byłoby rozsądnym danie szyby laminowanej coby krzywdy jakiej nie było... P.S. przesówka PSK już wiem kosztowałaby 2x tyle, tj, ze 3500 netto, no jeszcze nie dramat, ale...
    Ostatnio edytowane przez grzeniu666 ; 29-10-2012 o 10:20

  18. #858

    Domyślnie

    Kolizja z wypoczynkiem to mały pikuś bo wypoczynki są na ogół miękkie. Co do szyb to laminowana jest oczywiście bezpieczniejsza, ale zwykłą szybę float też nie jest wcale tak łatwo popsuć, to nie szklanka.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  19. #859

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Kolizja z wypoczynkiem to mały pikuś bo wypoczynki są na ogół miękkie. Co do szyb to laminowana jest oczywiście bezpieczniejsza, ale zwykłą szybę float też nie jest wcale tak łatwo popsuć, to nie szklanka.
    Miałem na myśli kolizję "użytkową", skrzydło by mi właziło dość centralnie, jeśli nie na wypoczynek (z prawej jest bardziej na uboczu). Może całe to okno/drzwi cofnę do zewnątrz w warstwę ocieplenia, zawsze to dodatkowe 10cm. Dzięki za uwagi!

  20. #860

    Domyślnie

    Nie zrozumieliśmy się. Skrzydło otwierane po prawej stronie okna, ale otwierane na lewo "na część stałą - FIX-a".
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

Strona 43 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony