dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 103 z 331
Pokaż wyniki od 2.041 do 2.060 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #2041

    Domyślnie

    Cytat Napisał aadamuss24 Zobacz post
    Ciekawe rzeczy piszesz o tych szybach, nie widziałem nawet takiej i nikt mi nawet takiej nie proponował. Przewiercenia pod mocowanie robił producent.
    Nie przewiduje się regulacji po montażu ? ? ? to znaczy, że jak firma proponowała mi i robiła regulację plastików to znaczy, że jej nie robiła bo nie była konieczna ?
    Okno na zdjęciach wybrane losowo, właśnie nieduże. Najcieplejszym elementem jest uszczelka przy samej szybie, od zewnątrz jak i w środku, sama ram nie wygląda najgorzej.
    Aadamuss24, takie okna są robione w Niemczech i w Anglii, ale wyłącznie na zamówienie. Szkło jest gięte ogniowo przez producenta szyb. Ponieważ jest to skomplikowane, to cena na każdym etapie rośnie lawinowo, a i transport wymaga specjalnych skrzyń. Okno do montażu nie wymaga przewiercania ramy, nie robi tego żaden producent, tylko firmy montażowe na swoje ryzyko. Okno ma wpusty, w które wchodzą występy kotew i to całkowicie wystarczy. Całość mocowania okna uzupełnia piana montażowa, listwa dylatacyjna z zamkiem, w który wchodzi tynk wewnętrzny, oraz parapet. Jeżeli rama została przewiercona, to w celu wprowadzenia elementu mocującego. A to tylko pogarsza parametry cieplne ramy. To widać na twoich zdjęciach. Jeżeli skrzydło okna zostało wyjęte z ramy, to znaczy, że ono zostało tylko rozpięte, a jego włożenie nie wymaga żadnej regulacji. Nie wiem jakie masz okna i ile mają szyb. Raz piszesz, że są aluminiowe, a teraz że tworzywowe. Przy tych mrozach zrób zewnętrzne zdjęcia tylko tego okna w nocy, z temperaturą ramy przy parapecie i w połowie okna oraz w środku szyby. Będzie można określić klasę okna i straty na osadzeniu jego w warstwie ocieplenia. Co wyjdzie z tym oknem, będzie dotyczyć także reszty. Męskie decyzje trzeba zostawić na ciepłe dni.

  2. #2042
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof49 Zobacz post
    Okno do montażu nie wymaga przewiercania ramy, nie robi tego żaden producent, tylko firmy montażowe na swoje ryzyko.
    Kolejny raz nie masz racji!

  3. #2043
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof49 Zobacz post
    Przy tych mrozach zrób zewnętrzne zdjęcia tylko tego okna w nocy, z temperaturą ramy przy parapecie i w połowie okna oraz w środku szyby. Będzie można określić klasę okna i straty na osadzeniu jego w warstwie ocieplenia.
    Postaram się zrobić jeszcze raz zdjęcia kamerą tylko określ dokładnie które elementy mam zrobić kamerą aby zakończyć temat.
    Przy parapecie to wiem które to miejsce.
    W połowie ??? o którą chodzi, pionową czy poziomą ?
    W środku szyby??? tu już nie wiem o co chodzi, pomiar szyby wychodzi bardzo różnie.
    Czy pomiary mają być stałe czy o różnym ustawionym parametrze emisyjności ?
    Jaki ma być widoczny zakres temperatur?
    Okna są alu, tworzywo podawałem jako przykład. Okna mają trzy szyby, 0.6.
    Co do regulacji to jakoś nie mam przekonania, że się tego nie reguluje po montażu. Nie znam się ale może wypowie się jakiś praktyk.

    Link do strony producenta, jest tam pokazany przekrój i inne parametry.
    mogę podać jeśli ktoś bardzo zainteresowany
    Ostatnio edytowane przez aadamuss24 ; 30-01-2012 o 20:01 Powód: usunięcie linku/a
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  4. #2044

    Domyślnie

    ...aadamus daj mu te fotki i niech powylicza te swoje straty....
    prawdopodobnie wyjdzie na to, że Twój dom traci tylko kotwami - cała reszta jest bez strat...

    jak już Krzysztofie rozpoczniesz wyliczenia to zrób je w trzech wersjach:
    - straty na kotwach JB-D
    - straty na Twoich kotwach
    - straty bez kotew
    tylko nie ściemniaj więcej - podaj konkretne wyniki obliczeń np dla całego sezonu grzewczego...
    ...

  5. #2045

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Kolejny raz nie masz racji!
    Bwojtek, jeżeli nie mam racji, to napisz, który producent okien przewierca ramy, i w jakim celu to robi. Co ma wejść w ten przewiercony otwór, bo przewietrzenie to nie jest. A co jest z fix'ami, też mają wiercone otwory ?. Ramy powstają na linii produkcyjnej, która nie ma głowic poziomych do nawierceń, bo w którym miejscu miałyby być te otwory, skoro każda rama teraz ma inny wymiar.

  6. #2046

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek... Zobacz post
    ...aadamus daj mu te fotki i niech powylicza te swoje straty....
    prawdopodobnie wyjdzie na to, że Twój dom traci tylko kotwami - cała reszta jest bez strat...

    jak już Krzysztofie rozpoczniesz wyliczenia to zrób je w trzech wersjach:
    - straty na kotwach JB-D
    - straty na Twoich kotwach
    - straty bez kotew
    tylko nie ściemniaj więcej - podaj konkretne wyniki obliczeń np dla całego sezonu grzewczego...
    Sławek, ja na tym forum, o konkretnych stratach na kotwach JB-D czy oknach osadzonych z licem muru, pisałem ze 30x, ale wszyscy uważali mnie za nawiedzonego. Dla Ciebie też pisałem, ale nie pamiętasz, bo nie chcesz spokojnie na ten temat rozmawiać. O stratach montażowych pisałem dla przeciętnego okna 2m2 osadzonego w warstwie ocieplenia i z licem muru nośnego, ale o oknach Aadamuss'a24 nic nie wiem. Jakiej są wielkości i ile ich ma. Ale teraz to nie jest ważne. Trzeba ustalić gdzie to ciepło ucieka i dlaczego. Trzeba się skupić na jednym oknie, które da cały obraz tego montażu. Całe szczęście że ma pompę ciepła i straty nie idą w setki złotych.

  7. #2047
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Bwojtek, jeżeli nie mam racji, to napisz, który producent okien przewierca ramy, i w jakim celu to robi. Co ma wejść w ten przewiercony otwór, bo przewietrzenie to nie jest. A co jest z fix'ami, też mają wiercone otwory ?. Ramy powstają na linii produkcyjnej, która nie ma głowic poziomych do nawierceń, bo w którym miejscu miałyby być te otwory, skoro każda rama teraz ma inny wymiar.
    Odbiorcy zagraniczni zazwyczaj zamawiają okna z nawiertrami pod dyble. Podzwoń po większych fabrykach i popytaj jak nie wierzysz.

  8. #2048

    Domyślnie

    Cytat Napisał aadamuss24 Zobacz post
    Postaram się zrobić jeszcze raz zdjęcia kamerą tylko określ dokładnie które elementy mam zrobić kamerą aby zakończyć temat.
    W połowie ??? o którą chodzi, pionową czy poziomą ?
    W środku szyby??? tu już nie wiem o co chodzi, pomiar szyby wychodzi bardzo różnie.
    Jaki ma być widoczny zakres temperatur?
    Okna są alu, tworzywo podawałem jako przykład. Okna mają trzy szyby, 0.6.
    Co do regulacji to jakoś nie mam przekonania, że się tego nie reguluje po montażu. Nie znam się ale może wypowie się jakiś praktyk.
    Link do strony producenta, jest tam pokazany przekrój i inne parametry.
    mogę podać jeśli ktoś bardzo zainteresowany
    Aadamuss24, postaram się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania. Chodzi o temperaturę ramy pionowej z zewnątrz. Temperatura szyby z zewnątrz to w środku. Podaj także temperaturę w tym pomieszczeniu z oknem badanym i temperaturę na zewnątrz z termometra. Pomiary powinny mieć mieć wspólny punkt odniesienia, czyli bazę. Z tamtych zdjęć, wynika, że okna nie odpowiadają klasie 0,6. Podaj link do strony producenta. Okna są regulowane przez producenta, a jeżeli w trakcie złego montażu, je zdeformujesz, to musisz je regulować. Tak się dzieje jak kotwy są sztywne, a montaż odbywa się na samej ramie. Wtedy łatwo ją wypaczyć.

  9. #2049

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Odbiorcy zagraniczni zazwyczaj zamawiają okna z nawiertrami pod dyble. Podzwoń po większych fabrykach i popytaj jak nie wierzysz.
    Bwojtek, mam przed sobą katalog wszystkich ram sprzedawanych w Polsce. Ale tam nie ma zwymiarowanego miejsca przewiercenia otworu. Bo są różne kształty profili i różne w nich położenia kształtowników stalowych. Jeżeli producent ramy podaje Uf na 1,2 to nie wykona otworu pod mostek termiczny na Uf 1,8. Montażyści sami podejmują tą decyzję. Jak wiesz, która fabryka to robi, to ją podaj i będzie sprawa jasna. Ale to na pewno nie będzie okno energooszczędne tylko do chlewika.

  10. #2050
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Zdjęcia jeszcze raz. Sam nie wiem po co to robię bo montażu już nie zmienię nawet gdybym nie wiadomo jak mękś decyzję podjął
    Temperatura na zewnątrz ok. - 10, wewnątrz +20. Okno cały czas to samo, na innych wygląda z grubsza podobnie. Okna montowane na kątownikach z przekładkami z tworzywa. Profil okna tutaj: http://www.reynaers.com/pl/pol/produkty/cs_86-hi.aspx

    Zdjęcia od lewej strony zewnętrznej.
    [IMG][/IMG]
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  11. #2051
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marmax

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    214

    Domyślnie

    Aadamuss24 - na przekroju profile wyglądają solidnie z tą przekładką termiczną, ale rama aluminiowa niestety dalej jest zimniejsza od okien 3 komorowych i zmiana montażu tu nic nie zmieni.

    PARAMETRY TECHNICZNE CS 86-HI
    Izolacyjność termiczna : Współczynnik przenikania ciepła dla profili Uf od 1,5 W/m²K do 1,9 W/m²K, w zależności od kombinacji profili ościeżnica/skrzydło.

    Sprawdziłem jeszcze sobie system na którym kiedyś pracowałem. MB70HI od aluprofa:
    Dla konstrukcji systemu MB-70HI współczynnik Uf w zależności użytych profili i akcesoriów wynosi od 1,0 do 2,3 W/m2K. Więc niby można osiągnąć Uf=1,0 ale trzeba mieć informację w jakim zestawie kształtowników.

  12. #2052
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

    środek ramy na dole
    [IMG][/IMG]

    Prawy narożnik


    Uploaded with ImageShack.us

    Prawa rama na środku
    [IMG][/IMG]

    Prawy narożnik góra
    [IMG][/IMG]

    Rama góra środek
    [IMG][/IMG]

    Lewy górny narożnik
    [IMG][/IMG]

    Szyba od zewnątrz I
    [IMG][/IMG]

    Szyba od zewnątrz II
    [IMG][/IMG]

    Lewa rama środek
    [IMG][/IMG]
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  13. #2053
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof49 Zobacz post
    ..mam przed sobą katalog wszystkich ram sprzedawanych w Polsce..
    Szanowny Krzysztofie.
    Nieuzasadnione przeświadczenie o własnej nieomylności bywa odbierane jako zarozumiałość. A to budzi niechęć.. (mówię tak na wszelki wypadek, byś się nie doszukiwał źródeł powszechnej wrogości w strachu przed Twoim systemem montażu).

  14. #2054
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Marmax to okno to fix, więc chyba profil ościeżnica skrzydło nie gra tu roli. Ja wiem, że alu jest chłodniejsze i nic do tego nie mam. Zdjęcia daję jako ciekawostkę.
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  15. #2055
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof49 Zobacz post
    Bwojtek, mam przed sobą katalog wszystkich ram sprzedawanych w Polsce. Ale tam nie ma zwymiarowanego miejsca przewiercenia otworu. Bo są różne kształty profili i różne w nich położenia kształtowników stalowych. Jeżeli producent ramy podaje Uf na 1,2 to nie wykona otworu pod mostek termiczny na Uf 1,8. Montażyści sami podejmują tą decyzję. Jak wiesz, która fabryka to robi, to ją podaj i będzie sprawa jasna. Ale to na pewno nie będzie okno energooszczędne tylko do chlewika.
    Przestań się ośmieszać. Otwórz dowolny katalog systemowy i poszukaj działu montaż. Przeczytaj też dowolną instrukcję montażu okien.

  16. #2056
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Wojtku. Szkoda zdrowia. Zobacz jaka piękna zima za oknem. Sa inne tematy do dyskusji bo jak widzisz sa ludzie z którymi się nie dyskutuje tylko omija jak śmierdzące jajo
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #2057

    Domyślnie

    Cytat Napisał aadamuss24 Zobacz post
    Zdjęcia daję jako ciekawostkę.
    Tak dla upewnienia się: wszystkie te zdjęcia robione są od zewnątrz?

  18. #2058
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał blokno Zobacz post
    Tak dla upewnienia się: wszystkie te zdjęcia robione są od zewnątrz?
    Oby nie, bo robienie zdjęć termowizyjnych zimą przy bezchmurnym niebie nie daje miarodajnego wyniku.
    PRO QUALITY

  19. #2059
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Robione od zewnątrz bo tak zrozumiałem pytanie/prośbę Krzysztofa.
    Niebo raczej bezchmurne było ale ostatnio tylko takie jest
    Pomiar szyby jest taki sobie, ramy myślę, że w miarę ok.
    Jakieś wnioski ? bo trochę mnie ciekawią opinie fachowców aby lepiej zrozumieć pewne rzeczy. Mogę porobić jeszcze inne zdjęcia ale już trochę zimno na bieganie na zewnątrz. W ciągu dnia ramy się mocno nagrzewają i długo są ciepłe, więc taki pomiar też jest do dupy. Może pomiary powinny być po nocy ? ale to juz chyba niewiele zmieni.
    pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  20. #2060

    Domyślnie

    Cytat Napisał aadamuss24 Zobacz post
    Jakieś wnioski ?
    Ja się na tym (niestety) nie znam, ale patrząc na czerwony pasek nad oknem ("szyba od zewnątrz II) wyciągałbym wniosek, że górą ta wityna jest źle uszczelniona przez montazystów. Czy ktoś bardziej biegły mógłby to potwierdzić?

Strona 103 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony