dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    emb78

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    8

    Domyślnie Producent wykonał za niskie okna - co dalej?

    Witam.
    Mam oto taki problem. Zamówiłem w styczniu okna do mojego domu montowane w warstwie ocieplenie przy użyciu konsol. Po pierwszym pomiarze wykonanym przez firmę po około miesiącu podpisałem umowę i wpłaciłem zaliczkę. Przy pomiarze podałem osobom odpowiedzialnym za pomiar wysokość posadzek i grubość parapetów, W warunkach umowy było napisane, że inwestor ponosi odpowiedzialność za wymiary i ilość okien w momencie podpisania umowy. Dodatkowo firma umieściła na umowie adnotację, że będzie potrzebny drugi pomiar na budowie inwestora przed skierowaniem okien do produkcji. Przy drugim pomiarze wykonawca stwierdził, że trzeba będzie wszystkie okna obniżyć o 7cm - 2cm na konsolę od góry, 2 cm od doły plus parapet 3cm. Po dwóch miesiącach przyjechały okna, panowie montażyści zabrali się do pracy i okazało się, że okna od góry są za niskie. W niektórych przypadkach różnica wysokości od górnej krawędzi okna do nadproża dochodzi do 10cm. Po krótkim zestawieniu wszystkich różnic okazało się że pomiarowcy niepotrzebnie odjęli owe 7cm. Na dodatek przy drugim pomiarze widać było że sami dokładnie nie wiedzieli jak tak naprawdę powinien wyglądać montaż, gdyż często telefonowali i upewniali się ile należy odjąć. Oprócz umowy posiadam podpisaną przez producenta ofertę na okna z pierwszego pomiaru oraz przed samym montażem otrzymałem wydruk produkcyjny, w którym wyraźnie widać różnicę. Zgodziłem się na montaż takich okien tylko ze względu na terminy, bo miałem już wcześniej ustalony harmonogram prac z kolejnymi podwykonawcami. Po ok. 2 tygodniach zgłosiłem się do prawnika, który sporządził reklamację powołując się na art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 27 lipca 2002 roku o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego. Od ponad miesiąca firma skutecznie "odbija piłeczkę" nie odbierając korespondencji. Za około 10 dni będą wchodzić tynkarze i do tego momentu nie wiem co robić. W reklamacji wnosiłem o wymianę za niskich okien na nowe. W chwili obecnej nie mogę już sobie pozwolić na wymianę okien ze względu na terminy i plany inwestycyjne. Proszę o poradę forumowiczów co dalej robić.
    Do usłyszenia
    Ostatnio edytowane przez emb78 ; 13-06-2010 o 12:09 Powód: babol

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Ja tu wielu rzeczy nie rozumiem. Po pierwsze jak można podpisać umowę, w której mowa, że to inwestor ponosi odpowiedzialność za rozmiary okien?
    Po drugie - piszesz, że montażyści odjęli 7cm z wymiaru okien ale okna są za wysokie? To są w końcu za małe, czy za duże?
    No i co masz za prawnika, skoro uważa, że nieodbieranie korespondencji to "skuteczne unikanie"?
    A najważniejsze: skoro piszesz, że wymiana okien nie wchodzi w grę (czyli obecne są dobre?) to o co właściwie chodzi?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    właśnie
    Albo chcesz mieć dobre okna albo terminy cie gonią i masz tak naprawdę w d.... czy wymiary są dobre czy nie. Papugę też masz do niczego.
    Co masz robić?
    Sam już podjąłeś decyzję więc o co kaman?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    emb78

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    Sory, źle napisałem są za niskie od góry
    W tym przypadku skuteczne unikanie polega na tym, że producent widząc korespondencję z pieczątką "... kancelaria adwokacka..." po prostu nie odbiera takiego listu, ot tyle. Przepraszam odnośnie odpowiedzialności też się pomyliłem, miałem na myśli, że to producent bierze odpowiedzialność za wymiary, w końcu to on sam robił pomiary.
    Chodzi o to że od montażu do teraz minęły dwa miesiące, reklamacje sporządziłem od ręki zaraz po montażu. Początkowo liczyłem na to że firma wymieni okna na wyższe. W tym momencie nawet gdyby doszło do sytuacji że zgodzą się na wymianę, to i tak nie da rady, bo terminy gonią. O co chodzi? O odszkodowanie za wyprodukowanie bubla. A co by było gdyby producent nie pomylił się o 7cm tylko np. 27? Powiedzcie mi gdybym musiał pójść do sądu jakie dokumenty muszę przygotować żeby udowodnić że producent się pomylił i wyprodukował nieprawidłowe okna? Jakieś orzeczenie biegłego sądowego byłoby potrzebne?
    Dzięki i pzdr

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Skontaktuj się z kolegą TEST czy raczej T12345T z forum.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    widziałem te okna na zdjęciach
    Masakra
    W mailu napisałem Ci co należy zrobić
    I ogromna prośba bądź rada - odpuść sobie dalsze prace i skup się na naprawieniu tych okien - czy poprzez wymianę na takie co wymiary maja dobre albo dodaj poszerzenia
    Ale przede wszystkim zamontuj je prawidłowo.
    Opóźnienie we wprowadzeniu się do swojego wymarzonego domu niestety musisz przeboleć.
    Swoją drogą dobrze byłoby zamieścić tu zdjęcia które mi wysłałeś jako przestrogę dla innych - jak postępować w takiej sytuacji gdy wykonawcy powinie się noga
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    emb78

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam ponownie,
    Panie Jarku, zna Pan przebieg sprawy, bo informowałem Pana na bieżąco. Myślę że fotki to dobry pomysł, jednak na chwilę obecną wstrzymam się jeszcze do momentu aż zostaną poprawione. Wówczas zamieszczę przed i po naprawie dla porównania. Okna zostaną poprawione za tydzień, czyli plany inwestycyjne aż tak strasznie się nie obsuną, zatem Sylwester w nowym domku jeszcze wchodzi w rachubę Zgadzam się w 100% że należy poprawnie zamocować, gdyż w stanie obecnym montaż jest nie do przyjęcia. Jeszcze raz dziękuje za pomoc która okazała się nieoceniona.
    Pozdrawiam.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    no problem
    Jeśli tylko mogę być pomocny - pomogę
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony