dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 74

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie PROSZĘ MNIE PRZEKONAĆ DO..........

    Domek stoi, taki se 200m2 YTONG 24+ STYROPIAN 15cm, PODŁOGA STYROPIAN 20cm (a co), PODDASZE WEŁNA 25/30cm, sporo okien 3 szybowe niby współczynnik 0,7 i ....., no właśnie, nastawienie było na pompe ciepła do czasu gdy zaczeli nie dawno kłaść rury gazowe w okolicy.
    Po wizycie w gazowni okazuje sie, że rurka biegnie wzdłuż mojej działki, kwestia papierków, podań, wniosków tp. i mam gaz.
    Popytałem o instalacje gazowe: VIESSMANN -17250.-netto
    DE DIETRICH 14730.-netto i takie mniej więcej ceny u innych, oczywiscie sama instalacja kotłowni.
    Pompa ciepła no w granicy 46000/ 68000, ostatnio dostałem oferte na bardzo tanią pompe ciepła Viessmann
    razem z wymiennikiem gruntowym płaskim i CWU w cenie : 38312zł, ale nie jestem pewien czy to nie wciskanie na siłe.
    Różnica między gazem a pompą ok 35000/40000tys. hmmmm
    Co wybrać?
    Gaz - taniej zamontowac, ale koszty eksploatacji,ale za zaoszczędzone pieniądze można sporo zrobić (np. ekran,projektor)
    Pompa- droższa, ale koszty mniejsze, tylko kiedy sie zwrócą, ale w połączeniu z ratą kredytu to ważne, że niskie koszty miesięczne.
    Kurcze! Co wybrać? Z chęcią posłucham opini.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sledz98

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Lębork
    Kod pocztowy
    84-300
    Posty
    213

    Domyślnie

    Też jestem w rozkroku (by Nely Rokita). Mam gaz na działce, ale zastanawiam się nad pompą ciepła. Zbieram oferty i niestety sporą część z nich odrzucam ze względu na kwoty bliżej 70kPLN niż 40-50kPLN.
    Dom mam mniejszy. Firma Aland z Gdyni dała mi ofertę na pompę powietrze-woda za 25000 netto (wraz z montażem). Ecopol wstępnie na 40kPLN i ta oferta najbardziej mi się podoba
    Czekam jeszcze na parę innych. Dziś majster od reku też polecał pompy powietrze/woda argumentując to tym, że temperatur poniżej -10 na Pomorzu za dużo nie ma. What to do?
    170m2 użytkowej, 190 po podłodze. CO i CWU: Pompa ciepła Zirius M2-9
    Zużycie energii PC: 09-2010 - 369kWh, 10-2010 - 530kWh, 11-2010 - 590kWh, 12-2010 - 1019kWh, 01-2011 - 876kWh, 02-2011 - 868kWh, 03-2011 - 626kWh, 04-2011 - 300kWh, 05-2011 - 156kWh, 06-2011 - 155kWh, 07-2011 - 87kWh, 08-2011 - 85kWh, 09-2011 - 92kWh, 10-2011 - 306kWh, 11-2011 - 527kWh, 12-2011 - 727kWh, 01-2012 - 724kWh, 02-2012 - 974kWh, 03-2012 - 639kWh, 04-2012 - 510kWh. 05-07-2012 - 576kWh; 08-11.2012 - 1169kWh.

  3. #3

    Domyślnie

    To ma być wypas na pokaz czy w gre wchodzi ekonomia???
    Na pokaz to ja bym zainstalował:
    PC + 6-8 kolektorów słon. + zbiornik CWU conajmniej 300L
    (razem 70-80 tyś.)
    A ekonomia
    Kocioł kondensat (14-20 kW) + 2-3 kolektory + zb. CWU 300l
    (razem 16-20 tyś.)

    Przy sprawnym reku , na gazie koszt za ogrzewanie 2700/ 3500 za sezon

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Zajrzyjcie tam, gdzie wymieniają doświadczenia na temat działania pomp ciepła:

    http://forum.muratordom.pl/pompa-cie...ompa%20ciepła


  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariankossy
    To ma być wypas na pokaz czy w gre wchodzi ekonomia???
    Na pokaz to ja bym zainstalował:
    PC + 6-8 kolektorów słon. + zbiornik CWU conajmniej 300L
    (razem 70-80 tyś.)
    A ekonomia
    Kocioł kondensat (14-20 kW) + 2-3 kolektory + zb. CWU 300l
    (razem 16-20 tyś.)

    Przy sprawnym reku , na gazie koszt za ogrzewanie 2700/ 3500 za sezon
    Hmm a po co do pompy ciepła są kolektory słoneczne nie rozumiem do gazu to się pzydadzą drogi jest i będzie jescze droższy, jak masz PC to bezsensowne mi się wydaje. Może ja policzę troszkę innaczej, jak nie masz za dużo kasy, to bierz się za lekturę, jak jest możliwość położenia kolektora poziomego, to zrób to sam, na koparkę wydasz ze 4 tysiące, DZ ułożysz sam, więc będzie cię to kosztowało ze 3 tys. ze wszystkim, pompę wraz z usługą napełniania przyzwoitą kupisz za max 15 tys. są oferty na allegro powystawowe dobrych producentów czyli razem wyjdzie 21 tys dla abnegatów i protestantów, że tak tanio zaokrąglij do 25 tys., a instalacje wewnątrz domu, czyli ogrzewanie podłogowe to robią to i ci co mają ogrzewanie gazowe i ci co pc, ceny te same i nie słuchaj tych co nie mają a piszą.

  6. #6

    Domyślnie

    ekonomia mowi gaz kondensat
    pompa solary...fajne gadżety a policzyłeś ile kosztuej konserwacja tego ustrojstwa?
    w mojej głowie kiełkuje juz nowy dom

  7. #7

    Domyślnie

    Miałem kiedyś ten sam problem i po przeliczeniu wybrałem gaz w wersji viessmanna i nie żałuję. Warunek tylko jeden: nowoczesne piece gazowe z elektroniką muszą być serwisowane przez znających się na tym a nie Pana Kazia. Poczytaj wątki o pc i od razu dokonasz decyzji. Mija 6 rok i raz do roku płacę serwisowi 180 zł za czyszczenie, przegląd i kontrolę.

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Renata27
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Ja jestem za PC

  9. #9

    Domyślnie

    podobno media kłamią, ale ...... cena gazu ma spadac a przynajmniej nie rosnąć
    cena energii elektrycznej nie tylko ze wzrosła ostatnio o 30% (wiec wszystkie zeszłoroczne wyliczenia opłacalnosci PC można włożyc miedzy bajki) a ponadto snują wizje aby przy zuzyciu do 1200 KWh na rok cena energii była niższa niż cena energii dla domków zuzywajacych wiecej niż 1200 kWh rocznie

    ----------------------
    kupiłem kocioł kondensacyjny za 3600 zl (nie jakiegos Vailanta czy Viessmana), tylko zwykłego Junkersa
    od 10 listopada zuzyłem 650 m3 gazu przy troche mniejszym domku i temperaturze wewnatrz 15 stopni (pierwszy sezon)
    przypuszczam, ze w kolejnych latach nawet przy temperaturze wewnatrz ok 20 stopni moje zimowe zapotrzebowanie na ciepła nie przekroczy 800 m3 za co wydam 1600 zl z opłatami.
    Gdybym kupił PC za 60.000 zl to przyjmujac rocznie tansza eksploatacje o 1000 zl oszczednosci doczekałyby sie moje wnuki (bo ja juz chyba 60 lat nie pociągne na tym swiecie)
    <prosze nie rzucac we mnie kamieniami>
    Ale w pewnych kręgach towarzyskich dobrze jest pochwalic sie posiadaniem PC.
    </prosze nie rzucac we mnie kamieniami>

  10. #10

    Domyślnie

    zawsze patrz na ekonomie przedsiewziecia - chyba, ze interesuje cie zakup jakiegos urzadzenia z innego wzgledu (jak na przyklad rekuperator ze wzgldu na swieze powietrze bo o oszczednosciach raczej zapomnij)
    w mojej głowie kiełkuje juz nowy dom

  11. #11

    Domyślnie Re: PROSZĘ MNIE PRZEKONAĆ DO..........

    Cytat Napisał wicio69
    Popytałem o instalacje gazowe: VIESSMANN -17250.-netto
    DE DIETRICH 14730.-netto i takie mniej więcej ceny u innych, oczywiscie sama instalacja kotłowni.
    Pompa ciepła no w granicy 46000/ 68000, ostatnio dostałem oferte na bardzo tanią pompe ciepła Viessmann
    razem z wymiennikiem gruntowym płaskim i CWU w cenie : 38312zł, ale nie jestem pewien czy to nie wciskanie na siłe.
    Różnica między gazem a pompą ok 35000/40000tys. hmmmm
    A czy do tego pieca gazowego niczego nie dokupujesz? Bedzie Ci stal na srodku dom i ogrzewal? Jak chcesz policzyc faktyczna roznice w kosztach to licz cala instalacje (jak sie domyslam po poziomie kosztow cena za pompe ciepla, ktora podajesz obejmuje kompletna instalacje).
    Dolicz grzejniki, bojler, komin, koszt przylacza itd..

    Jak bedziesz mial cene kompletu dla jednego i drugiego rozwiazania to sprawdz roznice i wtedy podejmuj decyzje.

  12. #12

    Domyślnie Re: PROSZĘ MNIE PRZEKONAĆ DO..........

    Cytat Napisał Szymon_J
    Cytat Napisał wicio69
    Popytałem o instalacje gazowe: VIESSMANN -17250.-netto
    DE DIETRICH 14730.-netto i takie mniej więcej ceny u innych, oczywiscie sama instalacja kotłowni.
    Pompa ciepła no w granicy 46000/ 68000, ostatnio dostałem oferte na bardzo tanią pompe ciepła Viessmann
    razem z wymiennikiem gruntowym płaskim i CWU w cenie : 38312zł, ale nie jestem pewien czy to nie wciskanie na siłe.
    Różnica między gazem a pompą ok 35000/40000tys. hmmmm
    A czy do tego pieca gazowego niczego nie dokupujesz? Bedzie Ci stal na srodku dom i ogrzewal? Jak chcesz policzyc faktyczna roznice w kosztach to licz cala instalacje (jak sie domyslam po poziomie kosztow cena za pompe ciepla, ktora podajesz obejmuje kompletna instalacje).
    Dolicz grzejniki, bojler, komin, koszt przylacza itd..

    Jak bedziesz mial cene kompletu dla jednego i drugiego rozwiazania to sprawdz roznice i wtedy podejmuj decyzje.
    Koszt przyłącza?
    Wicio pisał, ze rurka biegnie koło jego działki - wiec zapłaci moze 600 zl a moze 1000 zl (z instalacja wewnatrz domu).
    Domek stoi wiec komin pewnie juz ma - a jesli nie ma to wykuwa dziure w scianie i daje od komina 2 mb rury powietrzno-spalinowej w cenie 100 zl/mb.
    Koszt grzejnikow lub raczej instalacji ogrzewowania podłogowego (bo takie bardziej pasuje do PC) raczej na pewno nie jest uwzgledniony w cenie PC.
    Bojler z wężownicą 120 litrow kupi za 800 zl.
    Rożnica kosztow powinna wyniesc mniej niz 3000 zl z przegladem kominiarskim.
    Rożnica zmaleje do 53.000 zl, teraz policz ile w ciagu najblizszch 40 lat zanim zwroci mu sie PC wyda na odsetki od zwiekszonej kwoty kredytu.
    Gdyby mial kredyt na 4% to rocznie odsetki od kwoty 54.000 zl dają jakies 2160 zl czyli tyle ile powinien zapłacic za gaz za cały sezon.

  13. #13

    Domyślnie Re: PROSZĘ MNIE PRZEKONAĆ DO..........

    Cytat Napisał Szymon_J
    Cytat Napisał wicio69
    Popytałem o instalacje gazowe: VIESSMANN -17250.-netto
    DE DIETRICH 14730.-netto i takie mniej więcej ceny u innych, oczywiscie sama instalacja kotłowni.
    Pompa ciepła no w granicy 46000/ 68000, ostatnio dostałem oferte na bardzo tanią pompe ciepła Viessmann
    razem z wymiennikiem gruntowym płaskim i CWU w cenie : 38312zł, ale nie jestem pewien czy to nie wciskanie na siłe.
    Różnica między gazem a pompą ok 35000/40000tys. hmmmm
    A czy do tego pieca gazowego niczego nie dokupujesz? Bedzie Ci stal na srodku dom i ogrzewal? Jak chcesz policzyc faktyczna roznice w kosztach to licz cala instalacje (jak sie domyslam po poziomie kosztow cena za pompe ciepla, ktora podajesz obejmuje kompletna instalacje).
    Dolicz grzejniki, bojler, komin, koszt przylacza itd..

    Jak bedziesz mial cene kompletu dla jednego i drugiego rozwiazania to sprawdz roznice i wtedy podejmuj decyzje.
    To jest cena pieca gazowego kompletnego podłączonego,zbiornik zawory itp.,oczywiscie bez podłogówki bo to w jednym i drugim przypadku wystepuje.
    Komin to teraz nie problem, wystawia sie rure przez sciane na zewnątrz, wentylacyjne oczywiscie mam, przyłącze, no nie wiem ile to kosztuje dokładnie-projekt,skrzynka,troche rurki- ale ok 3000-4000?, a i tak można sie pokusic o to przyłącze, może czasy sie zmienią.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał WaldiM
    Cytat Napisał mariankossy
    To ma być wypas na pokaz czy w gre wchodzi ekonomia???
    Na pokaz to ja bym zainstalował:
    PC + 6-8 kolektorów słon. + zbiornik CWU conajmniej 300L
    (razem 70-80 tyś.)
    A ekonomia
    Kocioł kondensat (14-20 kW) + 2-3 kolektory + zb. CWU 300l
    (razem 16-20 tyś.)

    Przy sprawnym reku , na gazie koszt za ogrzewanie 2700/ 3500 za sezon
    Hmm a po co do pompy ciepła są kolektory słoneczne nie rozumiem do gazu to się pzydadzą drogi jest i będzie jescze droższy, jak masz PC to bezsensowne mi się wydaje. Może ja policzę troszkę innaczej, jak nie masz za dużo kasy, to bierz się za lekturę, jak jest możliwość położenia kolektora poziomego, to zrób to sam, na koparkę wydasz ze 4 tysiące, DZ ułożysz sam, więc będzie cię to kosztowało ze 3 tys. ze wszystkim, pompę wraz z usługą napełniania przyzwoitą kupisz za max 15 tys. są oferty na allegro powystawowe dobrych producentów czyli razem wyjdzie 21 tys dla abnegatów i protestantów, że tak tanio zaokrąglij do 25 tys., a instalacje wewnątrz domu, czyli ogrzewanie podłogowe to robią to i ci co mają ogrzewanie gazowe i ci co pc, ceny te same i nie słuchaj tych co nie mają a piszą.
    Po co solary przy PC??
    U mnie na osiedlu Sąsiad ma nowy domek parterowy ogrzewany z PC i dodatkowo solary,dlaczego?
    Bo latem wode grzeje tylko solarami,
    a w okresie jesień -wiosna wspomaga PC albo solarami albo dogrzewa elektrycznie BO SAMO PC nie zaspokaja zapotrzebowania na ciepło.

    3 lata temu w domu na samej PC (kolektor pionowy) miał temp. 18-19 stopni przy mrozach i firma montująca mu to wytłumaczyła ze tak musi być
    Okna do samej ziemi, otwarte przestrzenie w domu.

    Nadmienię ,że jego domek to "pełny wypas" i z kasą się nie liczy.

  15. #15

    Domyślnie

    pluszku,wyprzedziłes moja odpowiedz o ułamek minuty, nawet nie wiedzialem ze przyłącze to taki koszt, co do kredytu to juz go mam, kwestia na co wydac te pieniądze, bo można na gaz i za zaoszczędzone super kuchnie dla żony, zeby sie w niej dobrze czuła a i przy okazji coś upichciła

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał pluszku
    Gdybym kupił PC za 60.000 zl to przyjmujac rocznie tansza eksploatacje o 1000 zl oszczednosci doczekałyby sie moje wnuki (bo ja juz chyba 60 lat nie pociągne na tym swiecie)
    Ale w pewnych kręgach towarzyskich dobrze jest pochwalic sie posiadaniem PC.
    </prosze nie rzucac we mnie kamieniami>
    dobrze, że porosiłeś ...jest szansa na ulgowe potraktowanie przez szanownych forumowiczów

    oczywiście jak najbardziej popieram stanowisko które w w/w temacie prezentuje Pluszku.... liczyć, liczyć , liczyć ...a po przeliczeniu MYŚLEĆ!!!

    do autora - po cholerę CI coś co jest dla Ciebie nieopłacalne nawet na dłuższą metę?
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariankossy
    Cytat Napisał WaldiM
    Cytat Napisał mariankossy
    To ma być wypas na pokaz czy w gre wchodzi ekonomia???
    Na pokaz to ja bym zainstalował:
    PC + 6-8 kolektorów słon. + zbiornik CWU conajmniej 300L
    (razem 70-80 tyś.)
    A ekonomia
    Kocioł kondensat (14-20 kW) + 2-3 kolektory + zb. CWU 300l
    (razem 16-20 tyś.)

    Przy sprawnym reku , na gazie koszt za ogrzewanie 2700/ 3500 za sezon
    Hmm a po co do pompy ciepła są kolektory słoneczne nie rozumiem do gazu to się pzydadzą drogi jest i będzie jescze droższy, jak masz PC to bezsensowne mi się wydaje. Może ja policzę troszkę innaczej, jak nie masz za dużo kasy, to bierz się za lekturę, jak jest możliwość położenia kolektora poziomego, to zrób to sam, na koparkę wydasz ze 4 tysiące, DZ ułożysz sam, więc będzie cię to kosztowało ze 3 tys. ze wszystkim, pompę wraz z usługą napełniania przyzwoitą kupisz za max 15 tys. są oferty na allegro powystawowe dobrych producentów czyli razem wyjdzie 21 tys dla abnegatów i protestantów, że tak tanio zaokrąglij do 25 tys., a instalacje wewnątrz domu, czyli ogrzewanie podłogowe to robią to i ci co mają ogrzewanie gazowe i ci co pc, ceny te same i nie słuchaj tych co nie mają a piszą.
    Po co solary przy PC??
    U mnie na osiedlu Sąsiad ma nowy domek parterowy ogrzewany z PC i dodatkowo solary,dlaczego?
    Bo latem wode grzeje tylko solarami,
    a w okresie jesień -wiosna wspomaga PC albo solarami albo dogrzewa elektrycznie BO SAMO PC nie zaspokaja zapotrzebowania na ciepło.

    3 lata temu w domu na samej PC (kolektor pionowy) miał temp. 18-19 stopni przy mrozach i firma montująca mu to wytłumaczyła ze tak musi być
    Okna do samej ziemi, otwarte przestrzenie w domu.

    Nadmienię ,że jego domek to "pełny wypas" i z kasą się nie liczy.
    I to ważny chyba wątek "z kasą się nie liczy", myśle, że temat, który zaczołem dotyczy osób, które wzieły kwestie mieszkania w swoje ręce nie czekajac na wyborcze obietnice, postarały sie o kredyt i budują tak by było dobrze i kaski wystarczyło.

  18. #18

    Domyślnie

    u mnie przyłącze 16mb 1700zl., a gdybym chciala w wersji bardzij wypasionej to 4500.
    w mojej głowie kiełkuje juz nowy dom

  19. #19

    Domyślnie

    Kluczowe wydaje mi się, ile prądu będziesz potrzebował na działanie PC (na CO plus CWU). Jak to ustalisz daj znać. To będa Twoje koszty ekploatacyjne. Wtedy to mozna zestawić z prognozą zużycia gazu i policzyc okres zwrotu. Może ktoś Ci tez oszacował zapotrzebowanie energetyczne (ile W/m2 powierzchni ogrzewanej)?

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie Re: PROSZĘ MNIE PRZEKONAĆ DO..........

    Cytat Napisał wicio69
    Co wybrać?
    Gaz - taniej zamontowac, ale koszty eksploatacji,ale za zaoszczędzone pieniądze można sporo zrobić (np. ekran,projektor)
    Pompa- droższa, ale koszty mniejsze, tylko kiedy sie zwrócą, ale w połączeniu z ratą kredytu to ważne, że niskie koszty miesięczne.
    Kurcze! Co wybrać? Z chęcią posłucham opini.
    Proponuję zajrzeć do wątku :
    http://forum.muratordom.pl/czy-inwes...ca,t148722.htm . Może coś się rozjaśni .

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony