dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 60
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1183
  1. #61
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vivia Zobacz post
    Natomiast co do tego akrylu - chyba kwestia spoiwa, tak? W jednych jest akrylowe, innych akrylowo-silikonowe, a w jeszcze innych silikonowe. Zawsze trzeba dopytać.
    Krótki kurs nt spoiw w tynkach:
    styrenowo- akrylowe - 95% rynku
    akrylowe - 5 % rynku
    Silikon nie jest spoiwem. Jest tylko dodatkiem.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  2. #62

    Domyślnie

    @coulignon, co do aplikacji polikrzemianów - nakłada się zupełnie INACZEJ niż tynk krzemianowy, bez takich obostrzeń (nasłonecznienie, temperatura itd.). Nasiąkliwy też nie jest aż tak (nie ma na nim śladów po deszczu itp.). Nie zgadzam się co do sita, bo właśnie tę wadę krzemianów tu bardzo mocno zredukowano (zachowując paroprzepuszczalność).

    @fighter, masz dużo racji. Też o tym pomyślałam, jak już napisałam tamten post . Ale z drugiej strony - odpisując dość powierzchownie, bo ta dyskusja w istocie zbyt daleko już zaszła - dają 7 lat gwarancji na tynk (i na większość kolorów), mają swoje laboratorium, podkupili trochę kadry. Czemu by miało być źle?

  3. #63
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vivia Zobacz post
    @ Nasiąkliwy też nie jest aż tak (nie ma na nim śladów po deszczu itp.). Nie zgadzam się co do sita, bo właśnie tę wadę krzemianów tu bardzo mocno zredukowano (zachowując paroprzepuszczalność).
    Widzisz, a ja mam wyniki badań róznych powłok. Średnia absorbcja wody dla:
    powłoki silikonowej to 0,1
    dla powoki akrylowej 0,22
    dla powłoki silikatowej 0,43.
    wszystko wyrażone w kg/m2/24h
    A wierz mi że badane były produkty z najwyzszej półki. Duuuużo wyzszej niż Kabe.

    To na tyle bo temat jest o czyms innym.
    Ostatnio edytowane przez coulignon ; 02-08-2010 o 07:44 Powód: literki
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  4. #64

    Domyślnie

    A dla polisilikatowej??

  5. #65
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vivia Zobacz post
    A dla polisilikatowej??
    A co to jest?
    Tynkiem silikatowym określa sie tynk gdzie spoiwem jest szkło wodne a funkcje modifkatora ale też lepiszcza pełni dyspersja styrenowo akrylowa lub akrylowa. I taka powłoka była badana. Nie wiem co masz na mysli pisząc "półsilikat".
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  6. #66

    Domyślnie

    P O L I S I L I K A T
    nie półsilikat
    O tym toczy się cała dyskusja właśnie - że polisilikat to nie silikat. Ja o polisilikatach, Ty o silikatach. Pogadali .
    Pozdrawiam !

  7. #67
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    W tym przypadku też zapytam co rozumiesz przez polisilkat? To sa wszytko nazwy potoczne lub marketingowe a często dotyczą tego samego produktu. Bo jesli składnikiem jest szkło wodne + polimer to jest to normalny tynk popularnie zwany " tynkiem silikatowym". Nie kojarzę tynków silikatowych bez dodatku polimeru akrylowego (styreno-akrylowego). Z tego co się orientuje polimer jest środkiem wiążącym dla pigmentów. Bez niego formulacja tynku silikatowego w innym kolorze niż naturalny jest niemozliwa.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  8. #68
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    E&K

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    A co Panstwo myslicie o tynko silikonowym Baumitt nano por... Czy myslicie ze jakosc jest lepsza niz pozostalych ich tynkow? Osobiscie jakos skalnaim sie ku Caparolowi NQG Fasadenputz, ktory mozna sciagnac juz z Niemiec a oficjalnie na polskim rynku bedzie w przyszlym roku. Jakies opinie?

    PS. Oczywiscie wykonawca robi na tynkach Baumita od 12 lat i chwali ze super ale moze to byc podyktowane rozwniez upustami...

  9. #69

    Domyślnie

    Baumit zawsze odradzam, za barwienie proszkowe. Jakościowo jest to bardzo słabe, na Baumit jest też sporo reklamacji (głównie z powodu niskiej - a może żadnej? - ilości zabezpieczeń przed działaniem promieni UV w pigmentach proszkowych).
    Poszukaj tynków barwionych w masie, najlepiej na mieszalniach. Może być właśnie Caparol.
    A wykonawcy są słono wręcz opłacani przez Baumit. Zachwalą zawsze, ale oni nie patrzą na tą elewację po 3 latach......

  10. #70
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    E&K

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Dzieki za info... Czyli zostaje przy najnowszym NQG Fassaden Putz Caparola... Dla sprostowania oferta na Baumit nanopor jest (po odliczeniu Vatu) na calosci 3tys tansza w hurtowni czyli chyba nie ma co sie zastanawiac

  11. #71

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    Gdzie można zobaczyć kolorystyką Caparola - chodzi mi o Amphisilan K15? Na ich stronie jest niewiele info o miejscach sprzedaży. Nie udało mi się nic znaleźć w necie. Ich system kolorystyczny jest z opisu bardzo bogaty ale dobrze by było jakikolwiek próbnik zobaczyć....?

  12. #72
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    kolorystyki Caparola nie zobaczysz w necie.
    wzorniki dostepne u dystrybutorów.
    ponadto kolor mozesz wybierac z kazdego "rozsadnego" wzornika producenta: Kabe, Bolix, Henkel/Ceresit/Sto/Dryvit
    A co do Amphisilan NQG - jeszcze
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  13. #73
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    E&K

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    A czy ktoś miał już styczność z tynkiem NQG Fasaden Putz nowość Caparola?

  14. #74

  15. #75

    Domyślnie

    Jak się będzie miało szczęście, to uda się, że wszystkie wiadra z CSV wyjdą w tym samym kolorze. Szczęście zdarza się jednak rzadko...

  16. #76

    Domyślnie

    widerka z tynkiem nie mieszamy w kadziach (dysolwerach) tylko w mieszalnikach - wytrząsaczach , z produkcji zawsze wychodzi tynk biały i trafia taki do magazynu a na zyczenie klienta barwimy na wybrany kolor i do tego na oczach klienta w punkcie sprzedaży ..... i oto cała procedurka , jak wiem to nic sie nie zmieniło do tej pory .....pozdrowionka

  17. #77

    Domyślnie

    Ja nie o tym - jest bowiem problem z odtworzeniem koloru (a także powtarzalnością między seriami produkcyjnymi) na mieszalniach właśnie. Teoretycznie zawsze możliwe są pewne różnice u każdego producenta, ale ci najlepsi mają z tym problem szalenie rzadko.
    Może nawet nie wiesz, ile reklamacji do Was na to wpływa.

  18. #78
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Witam, wybór padł na tynk silikonowy Caparola, mamy jednak problem z wyborem koloru, w oczach się mieni gdy trzeba wybrać z pośród wielu maleńkich kawałków. Do dachu ceglastego (często widocznego jako buroczerwony) chcieliśmy jasny waniliowobudyniowy Gdy oglądaliśmy próbki koloru w pochmurny dzień kolory, które wcześniej preferowaliśmy wydały się nam zbyt żółte. Koniec końców wybór padł na Savana 18 w drugiej kolejności Muskat 18, który wydaje się być leciutko bardziej szarozielony? Macie doświadczenie z jednym z tych kolorów - w necie ani na naszym forum nie mogę znaleźć ;(

  19. #79
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    w necie wzornika nie znajdziesz, bo odbior koloru jest rozny w zaleznosci od ustawien monitora.
    Najlepsza metoda - zamow sobie po 1litrze farby w tym kolorze i pomaluj,
    jezeli chcesz widziec kolor na strukturze - 1 worek tynku mineralnego i pomaluj.
    Ewentualnie mozesz poprosic dystrubutora o wzornik "BOX", akurat ten wzornik czyli CaparolColor wystepuje w "Box-ie" i tam masz nieco wieksze probki (ak 15x20cm mniej wiecej).
    A najlepiej zapytac dystrybutora o realizacje (oni maja historie barwienia) i byc moze wskaza Ci budynek wykonany w tych kolorach
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  20. #80
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    fighter1983 dzięki - zdając się na Twoje zdanie zdecydowaliśmy się na caparol silikonowy. Od czasu gdy zapadła decyzja o tynkowaniu domu nie mieliśmy czasu i warunków, żeby wybrać się w poszukiwaniu tynku , i choć wydawało się, że mamy jeszcze ze dwa tygodnie, okazało się że tynk potrzebny na cito. Dystrybutor w okolicy niezbyt pomocny, choć starał się , kolory wybieraliśmy z kolornika ale nie boxu. Może jeszcze skorzystam z pomysłu litrowych puszek farby

Strona 4 z 60

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony